Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2006., 23:35   #21
Quote:
Moj stariji prdo smrdo je u to vrijeme (cca 3-4 mjeseca) kakao cetvrtkom! Jep! Samo cetvrtkom!
Onda smo otisli na more, pa ga to valjda malo zbunilo... mi cekamo u cetvrtak, a ono nista... prosao petak, subota... u nedjelju prduckao cijeli dan, a navecer napravio pravu malu ekolosku katastrofu - probilo pelenu, bodi... ma ukak'o se covjek do vrata (bacili bodi!).. onda je jos jedno vrijeme nastavio samo cetvrtkom, a kada smo uveli dohranu krenuo na 1-2 puta dnevno i tako je do danas (2g4mj)..


dzodzoista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 15:36   #22
Quote:
dzodzoista kaže:
Hmm.hmm, dobro bez svađe. Bitno da se sve vratilo u normalu a to je kod naše male Krune 3-4 dana. Bitno da sad kaka i da je zdrava...hvala
Baš lijepo
A jel da ste se malo čemu u životu veslili koliko tom govancetu .Mi smo bili sretni ko Nova
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 16:17   #23
Quote:
Modesti kaže:
Baš lijepo
A jel da ste se malo čemu u životu veslili koliko tom govancetu .Mi smo bili sretni ko Nova

Je istina! Rekao bi čovjek da smo čudni da nas ovak sluša sa strane al zapravo je stolica vrlo važan pokazatelj zdravlja za dijete koje ti ne može reći što ga muči.
dzodzoista is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 00:01   #24
Tvrda stolica kod bebe

ja vise ne znam sta da radim
mala mi cetri dana ima tvrdu stolicu
ispocetka sam mislila da je to zatvor ali kad sam vidila da se nateze a pelena prazna zabrinula sam se
sinoc sam joj pomagala ali ne ide
to joj se toliko speklo da kad se nategne jednostavno ne moze izac
danas sam zvala doktoricu i rekla mi da joj kupim glicerinske cepice
odmah sam otisla u ljekarnu i rekli mi da cepic popolovim uzduz napola i da joj duboko gurnem...ali to je nemoguca misija,ja ga stavim ona ga odmah izgura van
u uputstvu pise da se to rastvori za 10-15min,sta je u njoj po ure i kad se napela izasao-nije se rastvorio
dio oko cmara joj se zacrvenio i uzsno place kad je brisem,a nedaj boze da taknem
kad se napinje cila se zacrveni i onda plac
ne znam vise sta da radim
jel ima netko slicnog iskustva,savjet
dali da je vodim doktoru sutra,strah me vikenda
UPOMOC!!!!!!!
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 07:44   #25
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
ja vise ne znam sta da radim
mala mi cetri dana ima tvrdu stolicu
dio oko cmara joj se zacrvenio i uzsno place kad je brisem,a nedaj boze da taknem
............
UPOMOC!!!!!!!
A koliko ti je beba stara?
Probaj joj dati mlakog blagog kamiličnog čaja malo više zašećerenog, po mogućnosti natašte...uguraj taj glicerinski čepić i kad ga staviš stisni guzu i drži jedno vrijeme tako da čepić ne isklizne van.
Da li ti je beba možda pod terapijom željeza, jer kod njegove primjene dijete zna imati tvrđu stolicu i tamnu?
Guzu, čmar joj više puta isperi mlakim čajem od kamilice (bez šećera naravno)..i pusti da se tako samo na zraku osuši, kasnije možeš to crveno mjesto premazati nekom dobrom masnom kremom za zaštitu...Probaj ju stavljati više na trbuščić...
Sretno!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:01   #26
i sok ili kašica od šljive
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:06   #27
nista riza, nista banane, cokolada, meso, kruh...
sljive, kruske, juha - hrana koja protjeruje.
ako ni sutra ne bude nis, ili ako malena place jos gore, idi u klaicevu.
pedijatar ti ionako ne moze puno pomoc, ali u klaicevoj ce joj napravit klistir.
sretno

edit: sad vidim da nisi iz zg
no uglavnom, treba ti pedijatrija u bolnici.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:21   #28
ja sam svom od drugog miseca svaki dan na taste davala spricom u usta caj od kamilice i to je pomagalo.Jedno vrijeme se tako mucio i onda mi je pedijatrica to rekla i funkcioniralo je zaista.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:33   #29
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
ja vise ne znam sta da radim
mala mi cetri dana ima tvrdu stolicu
ispocetka sam mislila da je to zatvor ali kad sam vidila da se nateze a pelena prazna zabrinula sam se
sinoc sam joj pomagala ali ne ide
to joj se toliko speklo da kad se nategne jednostavno ne moze izac
danas sam zvala doktoricu i rekla mi da joj kupim glicerinske cepice
odmah sam otisla u ljekarnu i rekli mi da cepic popolovim uzduz napola i da joj duboko gurnem...ali to je nemoguca misija,ja ga stavim ona ga odmah izgura van
u uputstvu pise da se to rastvori za 10-15min,sta je u njoj po ure i kad se napela izasao-nije se rastvorio
dio oko cmara joj se zacrvenio i uzsno place kad je brisem,a nedaj boze da taknem
kad se napinje cila se zacrveni i onda plac
ne znam vise sta da radim
jel ima netko slicnog iskustva,savjet
dali da je vodim doktoru sutra,strah me vikenda
UPOMOC!!!!!!!

Po ovome što si napisala postoji mogućnost da ti dijete ima fisuru ani(ozljeda predjela čmara, ne znam kako da to prevedem) koja je bolna i zbog toga otežava defekaciju djeteta. To je dosta česta stvarčica i djetetu jako smeta. Svakako preporučam odlazak pedijatru koji će nakon pregleda znat u čemu je problem.
Sretno!
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 11:47   #30
možebiti da je crvenilo reakcija na čepić?

koliko je beba stara? čime se hrani?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:12   #31
bebi ce mi bit 7mj.za 10dana
pocela sam s dohranom sa 6mj.imala je stolicu gustu ali je bila obilata
davala sam joj rizolino i voce...i sad sam prekinula sa dohranom i samo je dojim
kamilicu joj dajem svaki dan
jutros se jadna mucila i mucila i nesto je pokakala ali su to ko brabonjci i primjetila sam da su to komadici(bit ce neprobavljene)hrane,jer ja bi joj izrendala i dala da jede(tako mi je pedica rekla),mozda da ipak predjem na kasice
ako joj danas ne bude bolje vodim je privatnom pedijatru jer ove dvi sto ih imamo u bolnici nimalo se ne trude
tako me strah....
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:16   #32
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
...uguraj taj glicerinski čepić i kad ga staviš stisni guzu i drži jedno vrijeme tako da čepić ne isklizne van.
Da li ti je beba možda pod terapijom željeza, jer kod njegove primjene dijete zna imati tvrđu stolicu i tamnu?
nije pod terapijom zeljeza jedino sto joj dajem to su D3 kapi,a probala sam joj drzat guzu ali se ona toliko napinje da je to nemoguce
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:20   #33
a malo ricinusovog ulja?
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 14:14   #34
riža zatvara.
daj joj čaj od suhe šljive (otvara), ti popij brdo Donat Mg-a (šta triba doći će do nje preko tvog mlijeka)
puno puno tekućine
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 14:17   #35
nazovi pedijatra i pitaj dal da daš i u kojoj dozi ricinus ili klistir koji može biti fiziološka pomješana s ricinusom...

od ricinusa ti može dobit jake grčeve i izrazito rijetku stolicu, ali barem dobro protjera...

klistir - uzmeš malu sondu i špricu, lagano gurneš u guzu i polako u intervalima dok ne stiska stišćeš špricu...
zvuči grozno ali je veoma jednostavno...

nemoj paničarit, beba će ti bit još nervoznija...
__________________
...CF is my life...

www.cisticna-fibroza.hr
zaista_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:24   #36
evo sam zvala i sestra mi je rekla da dovedem malu doktoru jer se sad napela u unuarnji dio ko da je popucao pa mi je rekla da se ostetilo debelo crijevo
znam da se nesmijem nervirat ali nije mi lako to gledat...
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 16:51   #37
joj klara mi smo isto imali faze ne kakanja i ne znam sta bi ti vise savjetovala osim soka od kruske
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:11   #38
evo nas,vratili smo se od pedijatrica
probala joj je vidit sa toplomjerom al to je bilo nemoguce jer joj se dosta visoko speklo,nije bio cep
dali su joj nesto kao klistir sa tekucim glicerinom i hvala bogu pokakila se,
al sta je toga bilo,rekla nam je da to nebi moglo izac samo i sreca da smo dosli
evo je sad spava,stomacic vise nije ko lopta nego je prazan,prazan
rekla nam je da joj dajem jogurt,da izbjegavam mrkvu,bananu,rizu,jabuku da joj dam keksolino,kuham tikvice,blitve
ostaceno joj je debelo crjevo ali da joj mazem kremom duboko unutra
i da joj dajem dobro zaseceren caj od kamilice
hvala svima na savjetima i razumjevanju i svima jedna velika
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:20   #39
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
rekla nam je da joj dajem jogurt,da izbjegavam mrkvu,bananu,rizu,jabuku da joj dam keksolino,kuham tikvice,blitve
ostaceno joj je debelo crjevo ali da joj mazem kremom duboko unutra
prvo, drago mi je, ma iznimno mi je drago da je sve dobro proslo
drugo, pa vi jos nemate ni 7 mj, a pedica rekla da klopate jogurt
Trebas joj davat tikvice i blitvu i to mi je jasno vlakna..blablabla, ali keksolino Pa on ce samo skupljat tekucinu u zeluceku i jos vise zasusit stolicu ili grijesim. prosvjetlite me
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:29   #40
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
prvo, drago mi je, ma iznimno mi je drago da je sve dobro proslo
drugo, pa vi jos nemate ni 7 mj, a pedica rekla da klopate jogurt
Trebas joj davat tikvice i blitvu i to mi je jasno vlakna..blablabla, ali keksolino Pa on ce samo skupljat tekucinu u zeluceku i jos vise zasusit stolicu ili grijesim. prosvjetlite me
i ja sam ostala paf na jogurt ali ona kaze da joj bez problema to mogu dat
a sto se tice keksolina ona mi je rekl da joj napravim kasicu od breskve(ako nije alergica) dodam malo mlijeka i izmrvim keksa ili malo keksolina
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.