Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 10:43   #41
Quote:
Wedding kaže:

Uopce nije istina da te preko agencije ispadne jeftinije , to je notorna glupost
štoviše, wedding, DUPLO jeftinije!

valjda bi onda svi uzimali agencije, da si prištede?!
TetraPak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:44   #42
Quote:
TetraPak kaže:
štoviše, wedding, DUPLO jeftinije!

valjda bi onda svi uzimali agencije, da si prištede?!
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:48   #43
Quote:
TetraPak kaže:
štoviše, wedding, DUPLO jeftinije!

valjda bi onda svi uzimali agencije, da si prištede?!
Hm, ne bi se štela mešat jer nisam u Hrvatskoj, al nedavno sam kod frizera slušala o tome koliko je izvjesna mlada gospođa uštedila vremena i para jer je uzela agenciju - mislim, meni ni iz žepa ni u žep, samo prenosim što sam čula. Rekla je da su joj ponudili buket i rekli tko će ga radit, pa je ona išla u tu cvjećarnu i tražila točno takav buket tj. predračun i dobila cca 30% veću cifru. Nemojte me sad držat za broj, al iznenadila sam se, nisam očekivala toliku razliku.

A kad sam čula da se trača o vjenčanju, odmah sam naćulila uši
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:51   #44
Cats istina je .. ali mislim da je to kao s fotografima ... ovisno o tome koliko je koji fotograf ili cvjećar tražen .. toliku će i cijenu naplatiti ... pa tako primjerice vjenčana frizura u Salonu Ruža u vlaškoj neće koštati jednako kao i frizura u nekom kvartovskom salonu ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:52   #45
Ma slažem se, sve ovisi od slučaja do slučaja.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:54   #46
cats da je barem tome tako...bilo je i tu forumašica koje su uzele agencije...neke su bile zadovoljne a neke su pobjegle glavom bez obzira...jednoj dragoj prijateljici je agencija puno pomogla al zato jer živi vani i puno lakše je bilo preko agencije dogovarat ali platila je skuplje nego što bi da je to sama odradila... samo to njoj nije bilo važno...bilo bi divno kad bi kod nas to tako funkcioniralo...pa svi bi si puno vremena i živaca uštedjeli...al več smo pisali da je vani to na drugom nivou. Meni osobno nikad nije bilo jasno kaj te agencije uopče kod nas naplačuju...možda bi imala više povjerenja da se točno zna gdje je njihova zarada...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:57   #47
Koliko sam ja uspjela skužiti neke od cura koje su radile vjenčanja preko agencija, te agencije su radile po principu da uvijek surađuju s istim cvjećarima, restoranima, i sl., i od njih mladenci mogu dobiti popust... Ne od ostalih...
Možda se varam, neka me netko ispravi u tom slučaju...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:59   #48
eh dvolični baš sam to htjela napisati...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:01   #49
dvolični to ima logike ... i po tom principu ti popusti mogu funkcionirati ..
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:01   #50
Ja ću recimo agenciju angažirati ako ne uspijem srediti navlake za stolice i stolnjake dugačke do poda...
Ovdje kod nas to rijetko koji restoran nudi... Tužno ali istinito...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:03   #51
Sanja,
ja ne razumijem gdje bi inače u suprotnom bila zarada agencije...
Kad dodjete kod njih oni vam ponude ta mjesta, i te ljude; ako imate neke svoje posebne želje van toga, to ćete i platiti, oni vam eventualno mogu posredovati, pa da ne morate zivkati svaki restoran i sl...
Velim opet, možda se i varam, ali čini mi se da je tako...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:05   #52
Quote:
dvolični blizanac kaže:
Koliko sam ja uspjela skužiti neke od cura koje su radile vjenčanja preko agencija, te agencije su radile po principu da uvijek surađuju s istim cvjećarima, restoranima, i sl., i od njih mladenci mogu dobiti popust... Ne od ostalih...
Možda se varam, neka me netko ispravi u tom slučaju...
eto, recimo, koja bi tebi agencija ponudila one tvoje divne aranžmane za stolove koje si jednom tu postala?

stvar je upravo u tome da će ti agencija ponudit, šta ja znam, npr. 20 ili 50varijanti između kojih možeš birat i na koje onda valjda imaš popust.

ziher ti neće ponudit toliko mogućnosti koliko naša kitty ispali po jednoj stranici
TetraPak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:06   #53
ali ja mislim da osim tih popusta koje dobiješ .... Agencija naplaćuje nešto u obliku provizije za uslugu .... koji god ti restoran ili fotografa izabrao ... uštedu možeš dobiti ukoliko uzmeš onaj gdje ti oni mogu osigurati popust ..... :-)))))
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:38   #54
Sanja, upravo tako!

Tetrapak
thanks! Mislila si naravno na one sa lavandom...?
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:58   #55
Iz svojeg lošeg iskustva s agencijom mogu reći da ti dotična agencija naplati proviziju 500 kn i to je kao njihova usluga za njihovo vrijeme utrošeno na obilaženje s tobom restorana koje su oni predložili a naravno prema tvojim željama. E sad, nama je tip ponudio 5 restorana i to od čiste rupetine pa do luksuznog restorana, ali fala bogu uspjeli smo izabrati jedan koji je odgovarao nažim željama, ostala 4 su bila čisti promašaj, s time da slučajno nismo izabrali taj jedan neznam jel bi agencija ponudila nove ili bi to bilo to, pa sad da si mi dalje tražimo sami. Naravno prije nego smo i krenuli u obilazak tip nam je naplatio tih 500 kn. Pod račun ide kao i muzika, ponudili su nam dva benda s time da je jedan bend toliko forsirao da nam je već prekipilo. A drugi je bio totalna katastrofa, nakon toga smo čekali dva tri tjedna da nam da nešto drugo za ponuditi, ali nismo ništa dočekali pa sto ga otkantali jer više nije bilo smisla natezati se s njima. Nakon kaj smo platili proviziju tip više nije bio tako umiljat i simpatičan nego totalno služben i osjećali smo se ko da to sve radi preko one stvari.

E sad, što se tiče restorana, mi smo ga izabrali preko agencije, s time da smo agenciju otkantali, a cijenu cijelog aranžmana smo dogovarali direkt s restoranom, i nije se puno promjenila u odnosu na cijenu koju nam je nudila agencija za taj restoran. Tako da mislim da agencija jedino ima koristi od toga što dovede mladence u točno taj i taj restoran i onda dobije proviziju ako mladenci izaberu baš taj restoran, ali to ništa ne mjenja na cijeni aranžmana za mladence.
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 12:49   #56
Quote:
dvolični blizanac kaže:
Tetrapak
thanks! Mislila si naravno na one sa lavandom...?
naravno
TetraPak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:50   #57
naravno da kvalitetni fotografi surađuju s agencijama... ne znam zašto ne bi?

ljudi moji, što ste svi tako negativni i imate predrasude? pa treba probati i vidjeti... kao i sve u životu. uostalom, i najdraži cvjećar ili catering na vašem vjenčanju može nešto fulati..
kao i u svakom poslu, tako i u agencijama možete naići na ljude koji svoj posao rade srcem, jer ga vole, a i one koji ga rade "preko one stvari"...
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:57   #58
ma dunajranka .. mislim da nitko nije skeptičan .... nego realan ... a to je da agencija u velikoj mjeri može uštediti vrijeme mladencima .... ali zar zaista mogu mladenci toliko novčano uštediti uzme li agenciju .....

međutim ukoliko netko nema vremena baviti se organizacijom a želi da sve ispadne picikato ... onda se treba obratiti najboljem mogućem organizatoru vjenčanja ... i to je to :-)))))
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:15   #59
hmmm kako vjerovati nekome ko već od samog starta ima neiskren pristup....a to se ne odnosi isključivo na tebe dunjarka nego i opčenito na agencije...a da je to takva ušteda za mladence nijedna od nas nebi visila tu na forumu mjesecima nego bi lijepo uzela agenciju i problem rješen...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:22   #60
Quote:
sly47 kaže:
hmmm kako vjerovati nekome ko već od samog starta ima neiskren pristup....a to se ne odnosi isključivo na tebe dunjarka nego i opčenito na agencije...a da je to takva ušteda za mladence nijedna od nas nebi visila tu na forumu mjesecima nego bi lijepo uzela agenciju i problem rješen...


potpuno se slazem. svaka cast nekim agencijama ali vjencanje je jednom u zivotu i kako takvu stvar prepustit totalnom neznancu koji ti ne zna ni ukus ni nista........ frendica je uzela organizatora ( nije vazno koji ali slovi kao naj naj) i na kraju je ispalo da je ionako dobar dio rjesavala i ona jer sto se dogadja: organizator razgovara sa salom o detaljima i onda opet te detalje prenosi tebi i tako po nekoliko puta ukrug i sa svakim .
A opcenito kako da nekom prepustim nesto o cemu mi ovisi cijela vecer
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.