Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 11:16   #41
Quote:
STICKY kaže: Pogledaj post
razglabati oko čipke i šta ja znam.
Inna - Koliko si ti u stanju s frendicama razglabati oko čipke?

Mislim, samo ti negiraj to da ih jednostavno to ne zanima.

Imam jednog frenda koji se sad ženi i stalno u statuse stavlja "danas smo kupili cipele", "sad biranje torte", "još mjesec dana" i sl., ali on je inače takav... Već 10 cura su mu bile "ona prava" i za svaku bi to radio jer je takav tip.
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:17   #42
meni se ne razglaba oko čipke
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:17   #43
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ok koka, ulazimo u brak, ne mora ga zanimati sajam vjenčanja, kao ni mene sajam nautike ili automobila, na koje idemo zajedno (uf a još manje me zanimaju sajmovi tehnologije )
obzirom da ćemo djeliti sve, onda možemo naći vremena i za stvari koje drugog vesele, a nama su dosadne.
Ajde objasni, kako tebe veseli vući njega sa sobom, a znaš da mu je to mrtvački dosadno?
Kako on doprinosi tvojem društvu ako znaš da on jedva čeka da to završi i da odete?
Kako razgovarate na temu koja jedno od vas baš nikako ne zanima?
Jel baš sve namjeravate dijeliti? Jel baš sve morate dijeliti?

Jel ti ne možeš na sajam vjenčanja otići s kumom, a on na sajam nautike s frendom?
Zašto baš morate ići zajedno?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:18   #44
Quote:
tinka83 kaže: Pogledaj post
ali žena se udaje za malo više od pola godine...
Udaje se, pa jel to mora imati u potpisu? Kužiš koliko je to onda njoj bitno?

I ne govorim sad samo o njoj, takva je većina žena na podforumu vjenčanja
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:18   #45
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
meni se ne razglaba oko čipke
Pa ni meni.
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:26   #46
Quote:
Betty D. kaže: Pogledaj post
Udaje se, pa jel to mora imati u potpisu? Kužiš koliko je to onda njoj bitno?

I ne govorim sad samo o njoj, takva je većina žena na podforumu vjenčanja
da. zato što stalno netko pita- a kad se ti ono udaješ. lakša je komunikacija. i oko stolnjaka, dekoracije, cvijeća...

Quote:
Ajde objasni, kako tebe veseli vući njega sa sobom, a znaš da mu je to mrtvački dosadno?
Kako on doprinosi tvojem društvu ako znaš da on jedva čeka da to završi i da odete?
Kako razgovarate na temu koja jedno od vas baš nikako ne zanima?
Jel baš sve namjeravate dijeliti? Jel baš sve morate dijeliti?

Jel ti ne možeš na sajam vjenčanja otići s kumom, a on na sajam nautike s frendom?
Zašto baš morate ići zajedno?
možda zato što u tom trenutko nisam imala ići s nikim, a nisam htjela sama?
dobro jesam, ali sam htjela njega. ne znači mi ništa mamino mišljenje o fotografu, jer želim znati što misli moj budući o tome. a mama ga ne može tu zamjeniti.
nije da nas vjenčanje košta 1000kn, pa ajde sve ću napraviti sama. on izdvaja novac za to, pa bi bilo u redu da i bira.
isto tako, kada ćemo uzimat auto, želim da uvaži i moje mišljenje oko pojedinih modela.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:26   #47
Quote:
Betty D. kaže: Pogledaj post
Inna - Koliko si ti u stanju s frendicama razglabati oko čipke?

Mislim, samo ti negiraj to da ih jednostavno to ne zanima.

Imam jednog frenda koji se sad ženi i stalno u statuse stavlja "danas smo kupili cipele", "sad biranje torte", "još mjesec dana" i sl., ali on je inače takav... Već 10 cura su mu bile "ona prava" i za svaku bi to radio jer je takav tip.

sad sama sebi skačeš u usta... da, tvoj frend je takav tip i njega takve stvari interesiraju. i mojeg dragog interesira većina stvari vezanih uz naše vjenčanje jer je ono NAŠE, a ne MOJE. a kaj se tiče "čipke i razglabanja o tome s frendicama", od njega ni ne očekujem da se uključi u detalje poput materijala za moju haljinu ili boje dekoracija za stolove... ako tvoj dragi odgovara tom tvom opisu i ako ga ne zanimaju neke stvari, to ne znači da su svi ostali isto takvi.
Inna03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:28   #48
i da ni mene ne zanima razglabanje oko čipke...
Inna03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:28   #49
Quote:
Inna03 kaže: Pogledaj post
sad sama sebi skačeš u usta... da, tvoj frend je takav tip i njega takve stvari interesiraju. i mojeg dragog interesira većina stvari vezanih uz naše vjenčanje jer je ono NAŠE, a ne MOJE. a kaj se tiče "čipke i razglabanja o tome s frendicama", od njega ni ne očekujem da se uključi u detalje poput materijala za moju haljinu ili boje dekoracija za stolove... ako tvoj dragi odgovara tom tvom opisu i ako ga ne zanimaju neke stvari, to ne znači da su svi ostali isto takvi.
Ne zanimaju ni tog mog frenda, nego on ima neki poremećaj pa se tako nekad ponaša kao baba. Kao, mora biti brižan, sve materijalno osigurati, da sve bude savršeno... I to je jedan jedini primjerak kojeg znam od muških
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:29   #50
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ajde objasni, kako tebe veseli vući njega sa sobom, a znaš da mu je to mrtvački dosadno?
Kako on doprinosi tvojem društvu ako znaš da on jedva čeka da to završi i da odete?
Kako razgovarate na temu koja jedno od vas baš nikako ne zanima?
Jel baš sve namjeravate dijeliti? Jel baš sve morate dijeliti?

Jel ti ne možeš na sajam vjenčanja otići s kumom, a on na sajam nautike s frendom?
Zašto baš morate ići zajedno?
stvarno ispada da neke cure maltretiraju svoje jadne potlačene buduće muževe... pa tko ih tjera! ja sam svog pitala da jel želi ići, on je rekao da može i to je to.. išli smo moja kuma, seka, mužek i ja... i kaj, on je gledao limuzine, tamo malo pričao sa frendom kojeg je sreo, na putovanjima se zadržao jer ga to zanima itd.. ja sam se više posvetila gledanju vjenčanica, cvijeća i ostalih pizdarija... i nebi vjerovao koliko je muškaraca bilo tamo, a sigurna sam da ih nisu sve potjerale žene.. pa nisu svi muškarci baš takvi papučari, zar ne.. nisu lutke, imaju svoj mozak i svoje mišljenje...

Quote:
Betty D. kaže: Pogledaj post
Udaje se, pa jel to mora imati u potpisu? Kužiš koliko je to onda njoj bitno?

I ne govorim sad samo o njoj, takva je većina žena na podforumu vjenčanja

ma joj betty, pa opće je poznata stvar da svaka žena mašta o tom danu... i zar je toliko zlo ako se barem tu na forumu opusti i planira... ja isto sigurno ovdje na forumu ispadam frikuša koja svaki dan piše postove i samo time se bavi, a vjeruj mi, dragog ne opterećujem time doma svakodnevno... ovdje smo se našle mi cure koje imamo iste interese i pomažemo jedna drugoj u planiranju jenog od najbitnijih dana u životu...

samo ne shvaćam zašto ti ovdje isto pišeš ako imaš takvo mišljenje o većini žena ovdje?!
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:34   #51
Quote:
Betty D. kaže: Pogledaj post
Znači samo curu onog koji je otvorio temu zanima razglabanje oko čipke

I fakat ste doslovne... čipku zamijenite s vrstama cvijeća/pozivnicama/boji salveta i stolnjaka i sl.
pa ja sam prva rekla da dragog ne opterećuje sitnicama, ali ne čitaš sve.. ne opterećujem ga bojom ruža u buketu, bojom i veličinom mašnica i balona, moju vjenčanicu nije ni vidio niti razgovaramo o njoj itd... od pozivnica sam mu pokazala koje su mi najljepše, složio se da su predivne i to je to.. ali naravno da je restorane obilazio sa mnom, da je birao fotografa sa mnom i da je band preslušao i odabrao skupa sa mnom... pa ipak se oboje ženimo, zar ne... ja prva ne želim da ispadne da sam sve sama odabrala... to je NAŠE vjenčanje i koliko god ga možda neke stvari ne zanimaju, oko nekih se jednostavno moramo dogovoriti i zajednički odabrati...
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:35   #52
Quote:
Betty D. kaže: Pogledaj post
I fakat ste doslovne... čipku zamijenite s vrstama cvijeća/pozivnicama/boji salveta i stolnjaka i sl.
zato smo ovdje, da si međusobno pomognemo, jer o čipki, satenu, cvijeću i deco možemo razglabati do mile volje, i onda samo kažemo dragom: e vidiš ovo mi se sviđa. on klimne glavom i to je to.
no ovdje ne možemo donjet odluku o bendu koji će nam svirati. oni se moraju poslušati uživo. otiđeš na par svadbi, upzonaš dečke/cure, doneseš odluku. opet, mogu ja to ići npr sa šogorom i šogoricom - al nije to to...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:37   #53
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
zato smo ovdje, da si međusobno pomognemo, jer o čipki, satenu, cvijeću i deco možemo razglabati do mile volje, i onda samo kažemo dragom: e vidiš ovo mi se sviđa. on klimne glavom i to je to.
upravo o tome ja govorim!
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:39   #54
sad kada je dragi diplomirao očekujem da se više uključi. i druge oko sebe. starci su mu jako žalosni jer ih je stavio na ignore. ne ženi se sin svaki dan
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:45   #55
hm, uvijek može uzet agenciju da joj napravi cijeli posao, a ona se samo dokotura na svadbu. ja to nisam htjela jer sam htjela uživati u organizaciji.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:46   #56
betty, kad dođeš u fazu planiranja vjenčanja shvatit ćeš onda koliko ti znači da ti dragi bude podrška u nekim stvarima oko planiranja i da se angažira barem oko tih nekih bitnijih stvari... ne pametujem tu, zato što se ja udajem, samo ti pokušavam dati do znanja da nam je potrebna podrška budućeg muža u planiranju nečega što se tiče jednako njega koliko i mene... razlika je u tome da mi žene maštamo o tome oduvijek, a muškima je većinom to dan koji moraju odvaliti i to je to... ali da ih ne treba uključiti u apsolutno ništa, to nije istina...
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:48   #57
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
hm, uvijek može uzet agenciju da joj napravi cijeli posao, a ona se samo dokotura na svadbu. ja to nisam htjela jer sam htjela uživati u organizaciji.
naravno.. i ja bih prva to napravila da mi se neda u potpunosti sudjelovati u svemu, da imam viška novca i da imam dovoljno povjerenja u takve stvari...
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:06   #58
dosta chata cure
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 21:30   #59
Prvo...Inika, hvala ti.
A drugo, ne mislim da je muškarac papak ili nešto slično samo zato jer pokazuje da mu je stalo, pa tako i za taj poseban dan. I mislim da ni jednom muškarcu vjenčanje nije tak, zato kaj to mora zbaviti.
Po ovome kaj neke od vas ovdje pričaju, ispada da su muškarci bezosjećajni gadovi koji se žene da bi zadovoljili potrebe svoje okoline. Sigurna sam da to nije tako...pa na kraju krajeva, oni su nas zaprosili (vjerujem većinom), i odlučili se vjenčati i provesti ostatak života sa svojom odabranicom. Iako to nekima ovjde možda zvuči staromodno, to je bit braka...
Ivana R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 08:51   #60
Quote:
tinka83 kaže: Pogledaj post
betty, kad dođeš u fazu planiranja vjenčanja shvatit ćeš onda koliko ti znači da ti dragi bude podrška u nekim stvarima oko planiranja i da se angažira barem oko tih nekih bitnijih stvari... ne pametujem tu, zato što se ja udajem, samo ti pokušavam dati do znanja da nam je potrebna podrška budućeg muža u planiranju nečega što se tiče jednako njega koliko i mene... razlika je u tome da mi žene maštamo o tome oduvijek, a muškima je većinom to dan koji moraju odvaliti i to je to... ali da ih ne treba uključiti u apsolutno ništa, to nije istina...
Da, on bi se trebao angažirato oko BITNIH stvari u organizaciji. Glavni problem muškaraca je uglavnom taj što su udavače u stanju organizaciju preplaviti s toliko nebitnih gluparija da muškima prisjedne i prosidba i vjenčanje i brak. Na stranu to što bridezille ne žele ispuštati konce priprema iz svojih ruku pa Njega trebaju samo da klima glavom i odobrava njezine izbore, a to se nikom ne da. Najbolji primjer za to je taj što On ne smije ni svoju obleku izabrati kako želi jer sve mora, apsolutno mora biti usklađeno s vjenčanicom i stolnjacima.

Njega se tiče jednako kao i nje? Provala godine!
Pa koliko vas ovdje jedna drugoj stalno pumpa ego izjavama tipa 'to je TVOJ dan'...
Po tim pisanjima on je tu samo statist i princezin dan ne tiče ga se ni približno koliko se tiče 'cure u bijelom'.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.