Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2009., 14:33   #41
ako ništa drugo, zahvalna sam što kod nas nisu izmislili takav običaj! kod nas je običaj 7 dana prije svatova da se nose darovi, gosti po kući, taj dan si skoro pa koma.. i u nedjelju (ili kad je već dan nakon pira) imam želju da se naspavam dokle god mogu, a ne da se dižem za ama baš nikog!!! ma nema toga za kog bi taj dan feštala, nema šanse! općenito sam po feštama stalno na podiju, drugi dan se osjećam kao da me netko prelomio... mogu si mislit kako ću se onda osjećat nedjelju nakon svadbe... hihi... izmrvljeno
tako da kod nas niš od toga.. a nebi ni roditelje gnjavila sa time i oni imaju razlog da odmaraju, a ne da se još muče taj dan.. to nikako!
blablaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 20:18   #42
kod mene je bilo ovako:

nakon svadbe u apartman (iako sam milsla odmah produžit na prvu pomoć, jer je mi je taj dan zub toliko natekao da nisam mogla usta zatvoriti...)
spavali, probudili se...zajedno sa kumovima i frendovima koji su također tu noćili popili smo kavicu, i doručkovali na obali rijeke, uz društvo labudova
nakon toka smo išli na prvu pomoć (ja dobila inekciju ) pa kod mojih na ručak, nas 15...roditelji, braća, sestre i kumovi...ništa pretjerano...ali jako ugodno i intimno...i sve bih jednako ponovila, osim ovog problema sa zubom
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 21:54   #43
ja tu isto ne vidim neki problem. moja sestra je imala tako pred par godina i odradili smo to bez problema.
i mi ćemo tako! uvijek ostane hrane a rucak drugi dan je savrseni nacin da se svi jos malo podruzimo prije nego svatko krene na svoju stranu.
a uostalom, ne kuhamo ni ja nit moja mama nego lijepo ponovo u isti restoran bez puno muke!!
mmimmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:42   #44
mi odosmo nakon svatova svojoj kući i spavamo do sutradan popodne, kad malo nadođemo, dakle navečer, mislim da će doć par naj frendova na komentiranje prošle noći jer je tak nakon svakog tuluma..
Nikako mi se ne da imat ništa dogovoreno drugi dan nego da mogu kak mi dođe
__________________
otkočen.... zakočen....
blaah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 01:27   #45
Quote:
blablaca kaže: Pogledaj post
ako ništa drugo, zahvalna sam što kod nas nisu izmislili takav običaj! kod nas je običaj 7 dana prije svatova da se nose darovi, gosti po kući, taj dan si skoro pa koma.. i u nedjelju (ili kad je već dan nakon pira) imam želju da se naspavam dokle god mogu, a ne da se dižem za ama baš nikog!!! ma nema toga za kog bi taj dan feštala, nema šanse! općenito sam po feštama stalno na podiju, drugi dan se osjećam kao da me netko prelomio... mogu si mislit kako ću se onda osjećat nedjelju nakon svadbe... hihi... izmrvljeno
tako da kod nas niš od toga.. a nebi ni roditelje gnjavila sa time i oni imaju razlog da odmaraju, a ne da se još muče taj dan.. to nikako!
slažem se !
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 03:51   #46
Quote:
blablaca kaže: Pogledaj post
ako ništa drugo, zahvalna sam što kod nas nisu izmislili takav običaj! kod nas je običaj 7 dana prije svatova da se nose darovi, gosti po kući, taj dan si skoro pa koma.. i u nedjelju (ili kad je već dan nakon pira) imam želju da se naspavam dokle god mogu, a ne da se dižem za ama baš nikog!!! ma nema toga za kog bi taj dan feštala, nema šanse! općenito sam po feštama stalno na podiju, drugi dan se osjećam kao da me netko prelomio... mogu si mislit kako ću se onda osjećat nedjelju nakon svadbe... hihi... izmrvljeno
tako da kod nas niš od toga.. a nebi ni roditelje gnjavila sa time i oni imaju razlog da odmaraju, a ne da se još muče taj dan.. to nikako!

__________________
2009. tu y yo reunidos en el velo del amor para siempre, 2010.-više ništa nije kao prije...:-)
puležanka81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 05:04   #47
poslje pira kad se probudimo doruckejomo sa prijateljima kumovima i roditeljima koji su ostali u hotelu gdje pravimo pir...to ce ih biti negdje 20 i u 14 30 nam je autobus za Veneciju...jedva cekam
Adiedus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 10:55   #48
Kod nas je svadba subotom, u nedjelju je ručak u sali di je bila svadba (najuža rodbina, kumovi). I to mi je u redu. Ipak će svi ti ljudi biti umorni od svadbe da još i kuhaju ručak u nedjelju, a sigurno će ostati fine sarmice, pečenke, juha se nova radi. Znači, ova ostala hrana bi se bacila, a mi ju pošteno platili. Tak da mi je to ok.
mimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:59   #49
Najradije bi odma ujutro zbrisala negdje,al je obicaj rucak s najblizom rodbinom u restoranu di je bila svadba...
posto ce bit jaaaako puno ljudi i rodbine i to još iz drugih krajeva..red je...pa cemo preživjet
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:31   #50
Nama je vjencanje u petak, a uobicajeno nam je da se odma slijedeci dan ide na putovanje...
Mi jos nismo odlucili, al vjerojatno cemo putovanje prebacit za nedjelju, da se spremimo na miru...posli pira idemo u novi stan, a u subotu se naspavat pa otic na kavu u najdrazi kafic.
Za rucak nemamo obicaj opet neka okupljanja, nego cemo dogovorit neki lezerni rucak ili kod mojih ili njegovih,a na kavu posli rucka kod ovih kod kojih nismo bili na rucku. pa da su svi zadovoljni! A svi smo u istom kvartu pa nije nikakav problem...
I onda u nedilju za Portugal!
__________________
* 04.09.2009. *
Yolaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 02:42   #51
mi smo nedavno razgovarali o tome i dogovorili se da ćemo imati idući dan ručak pošto imamo oboje dosta rodbine iz drugih zemalja koje će spavati u hotelu ili kod nekog i nebi bilo ok da im idući dan barem sa ručkom ne zahvalimo na svemu.... samo još ne znamo dal će to biti catering u pitanju ili ručak u restoranu gdje je dan prije bila svadba ili negdje drugdje jer se oko tog još nismo uspjeli složiti
__________________
sve što sam ikad tražila našla sam u tebi... 19.09.2009.....
27dresses is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 22:41   #52
mi smo ostali prvu nos u hotelu gdje je bio pir spavati,probudili so oko 14h narucili "dorucak" u sobu,i gustali cijeli dan u sobi..navecer svratili do njegovih i mojih na kratko(kod mene je bilo jedno deset mojih prija koje su do 4 ujutro pile sa mojim roditeljima)'dragi se razbolio pa nismo ostali festati s njima.mi otisli na veceru u restoran i opet u hotel...
iskreo,drago mi je sta nismo radili nikakve ruckove ili sl. jer smo 1.dan bracnog zivota proveli bez presinga(moramo ici tamo,tralalla..) uzivajuci jedno u drugom
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 18:16   #53
... i kod nas je običaj večera s rodbinom dan nakon vjenjčanja...
...samo ne znam treba li večera biti kod mojih (pa dođe i njegova rodbina) ili može i kod mojih i kod njegovih (glupo mi je da njegova rodbina dolazi kod mojih, ne znaju ni di moji žive )...
...više mi se sviđa da je večera kod oboje, ali je problem di ćemo mi biti (nismo toliko udaljeni, ali imak su to bili naši svatovi pa oni dođu na večeru kod mojih, a mi kod njegovih) ... a jesam zakomplicirala...

... kako ste vi to rješili???
katel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 20:37   #54
kod nas ručka mora biti, zbog rodbine koja dolazi iz daleka...
ali i mi se isto oko tog lomimo..mada imamo još vremena za dogovorit se..ali moja mama želi počastiti svoje goste kod svoje kuće, na miru, i da bude intimnije..a ne opet ko malo manji svatovi..a MD želi zajednički ručak negdje...
od ručka u hotelu u kojem je svadba smo odustali jer nam je preskupo..

a meni glupo da se odvajamo, svatko na svoju stranu..
matarluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 22:24   #55
Nekakav običaj je da se iduči dan nađu kumovi i najbliža rodbina na ručku; ali to se obično radi da se pojede ostatak odojka i janjetine kaj je ostao od svadbe; a obično se to zna napravit tamo gdje će mladenci živjet (naravno ako ima mjesta)..
dbritic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:30   #56
ah, dan nakon vjenčanja, nema boljeg osim dana vjenčanja

mi smo nakon svadbe zaspali u apartmanu oko 9, a bili budni već u 10.. šorale nas emocije, nema šanse da bi spavali.. nakon toga kavica s kumovima i drugim gostima koji su ostali spavati, i onda cjelodnevni roštilj kod frendova
došli doma oko 1 poslije ponoći, i onda napokon odspavali.. nemojte se uopće brinuti da ćete nakon svadbe biti preumorni za ručkove i sl., bit će vam drago odmah čuti dojmove i razmijeniti priče

a da smo radili ručak/večeru za rodbinu, to bi sigurno bilo kod nas u stanu, a ne kod roditelja.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:55   #57
mi bumo najvjerojatnije ostali spavat u apartmanu iznad restača, ostaju i kumovi i dragi prijatelji, ujutro kad se probudimo ćemo popit skupa kavicu, mi otići doma na kratko da nahranimo ljubimce i da ostavimo stvari i onda idemo skupa sa mojim roditeljima kod svekrve i svekra gdje će bit rodbina i prijatelji i onda ćemo riješiti sve ostatke hrane i cuge!
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 10:55   #58
mi takodjer idemo kod svekra i svekrve na rucak, ali iz vrlo prakticnih razloga, oni imaju najvise prostora da je negdje drugdje prostor veci, isli bismo tamo.
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 10:58   #59
e pa to je i kod nas prevagnulo... svekar i svekrva imaju veliku kuću i ogromno dvorište i odmah su rekli da smo svi skupa idući dan kod njih....
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 11:22   #60
Kod nas isto ručak mora biti, sredili smo da bude u restoranu gdje će biti svadba pa kad se gosti naspavaju siđu samo u restoran jer su sobe iznad restorana, lagano papica pa doma... Rekli su nam služenje hrane drugi dan 40 kn po osobi to mi se čini ok.
No princess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.