Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2012., 22:55   #421
Ima li netko literaturu :
-B.Pavković(ak se ne varam) i D.Velja-Elementarna matematika 1. i 2.(1992. i 1995.god.)
-Svetozar Kunidba(valjda)-Uvod u matematiku (1990.g.)

Javite se na pm ...
Hvala!
znatizeljaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 20:52   #422
Trebala bih prijedlog za neku vježbu pamćenja kaj sam mislila dati srednjoškolcima, onako 10-15 min sveukupno s razgovorom. Nešto jednostavno, a opet zanimljivo. Ima li netko neku preporuku?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 12:50   #423
Kojeg pamćenja? Kakav ti je materijal dostupan?
Semantičko? Lista besmislenih slogova? Lista parova riječi? Pričanje priče? Pseudopamćenje? Dosjećanje? Prepoznavanje? Epizodičko pamćenje?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 00:40   #424
Mialila sam im dati onaj PKA test konkretno apstraktnog pamćenja s riječima, pa malo pojasniti im na kraju zašto se riječi na početku i kraju lakše pamte i sl., ali taj test baš i nema neku standardizaciju i uopće ne znam autora, a nemam točno zapisane riječi koje su niti koliko minuta se čita lista i pišu riječi.
Može prijedlog nečega što mogu s neta skinuti?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 00:47   #425
Pa ako je samo za vježbu demonstraciju, mislim da ne treba biti službeni, standardizirani test. Zapravo, neka me netko od kolega ispravi
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 09:49   #426
Pa kakav sad standardizirani test za vjezbu? Kad sma polagao metodiku, odrzavajuci sat u srednjoj skoli, s temom "Psihologija iskaza svjedoka na sudu"...

Replicirao sam Carmichaelov eksperiment (pamcenje nedoredjenih likova - dosjecanje isith likova s opisom)... na poceku sam im pokazao likove, a na kraju su dobili papirice na kojima su ih morali nacrtati (npr. dva trokuta su bila opisana kao leptir masna ili pjescani sat...) i onda su vidjeli kako im uputa utjece na pamcenje da se izmijeni...

Uz to su pamtili su slike kuce izvana i iznutra (pri cemu su bili u dvije grupe uloga u kojima su promatrali.. kupac kuce i lopov kuce) pa su vidjele kako kognitivna shema utjece na detalje koje pamtimo...

I mislim da je bila jos jedna, ali nes mi nije u redu s pamcenjem ocito jer se ne mogu sjetit

Uglavnom, vjezbe iz pamcenja se mogu lako smisliti
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 14:07   #427
Pozdarav!!

Dal bi mi itko mogao ponuditi bilo kakvu literaturu od ovih par tema:

1. Problem mladih - problem socijalizacije
2. Problem mladih - problem ovisnosti
3. Problem mladih - razvoj samopouzdanja mladih


Znači kako sam u prošlom od nekih postova naveo dobio sam temu "Problem mladih" , ali sada mi je profesorica navela da je ta tema vrlo općenita i da se fokusiram na neki od ovih problema, te je još navela da ima dosta literature, pa zato pitam dali tko ima za preporučiti neku literaturu/knjigu, da napišem seminarski od za neku od tema...!!

tnx...
miro88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 16:51   #428
Smile HUMANISTIČKI PRISTUP

Za tri tjedna imamo seminarski rad iz ovog dijela psihologije.Naime nikada do sada nismo pravili slicne seminare,a o ovome nam ovisi 40% ocjene ,pa ako netko ima ikakav primjer iz dijela ličnosti,psihoanalize....cisto da vidimo princip radnje seminara.PUNO HVALA!!!
__________________
Neka bude tako, nisam taj ti nisi ta...
TinaVedder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 09:20   #429
eksperimentalni nacrt

Molim pomoć psihijatra ili psihologa... Naime u školi sam dobila zadaću...

Izmisliti psihologijski eksperimentalni nacrt do 4. koraka, uključujući i 4.
Problem treba izmisliti, nije zadan.
Znači odrediti problem, hipotezu, pribor i ispitanike; i opisati postupak provođenja eksperimenta.

ja neznam ni odakle da počnem... molim pomozite!
__________________
||...Why stand up?!… To hear your judgement??… I'ts always: "GUILTY!"…||
Little Liar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 22:00   #430
Pozdrav narode, ima li itko od vas bilo kakvu literaturu iz emocija, ovo se odnosi na teorije, Jamesova, dvofaktorska, teorija facijalnog feedbacka itd.
Pa evo ako ima tko bar neke linkove na neku literaturu ili nesto, bila bih jako zahvalna.
__________________
Imam jedan san, da me nema tu, da sam tamo s tobom, samo jedan dan da te vidim kako se smijes i budalis po sobi.
Schneeflocken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 10:25   #431
Trebam veliku pomoc ustvari u skoli smo dobili zadatak da napravimo seminar o humanistickom pristup,zadatak nije toliko problematican nego je najveci problem sto on nosi 80% ocijene i sto tijekom seminara moram na neki nacin zabavit razred a ja stvarno ne znam kako a ako netko ima neku ideju nek ju slobodno podjeli s nama
Minnie95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 16:42   #432
Zna li netko u kojoj knjizi Jeana Piageta mogu naći što on kaže o snovima, kako ih dijeli itd.? Imam dvije njegove knjige doma u kojima nema ni s od snova, pa ako netko zna gdje da dalje tražim, bila bih zahvalna..
LexiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 17:50   #433
Pozdrav, ovaj put vas molim da mi pomognete.
Eh za neku hritiku clanka mi treba odredjeni izvorni znanstveni clanak, ali na Hrcku nije dostupan puno tekst, e sad moje pitanje je, je li uredu da posaljem autorima clanka mail da mi posalju puni tekst? Rade li oni to i je li to korektno?
__________________
Imam jedan san, da me nema tu, da sam tamo s tobom, samo jedan dan da te vidim kako se smijes i budalis po sobi.
Schneeflocken is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:11   #434
Quote:
Schneeflocken kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ovaj put vas molim da mi pomognete.
Eh za neku hritiku clanka mi treba odredjeni izvorni znanstveni clanak, ali na Hrcku nije dostupan puno tekst, e sad moje pitanje je, je li uredu da posaljem autorima clanka mail da mi posalju puni tekst? Rade li oni to i je li to korektno?
Možeš to napraviti, sasvim je ok i korektno. Predstavi se, navedi za što ti treba i zamoli full text. Da li će ti izaći u susret, ovisi od autora do autora. Sretno.

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:12   #435
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Možeš to napraviti, sasvim je ok i korektno. Predstavi se, navedi za što ti treba i zamoli full text. Da li će ti izaći u susret, ovisi od autora do autora. Sretno.

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2

Hvala ti puno.
__________________
Imam jedan san, da me nema tu, da sam tamo s tobom, samo jedan dan da te vidim kako se smijes i budalis po sobi.
Schneeflocken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:30   #436
Pomoć s pitanjima iz psihologije

1. Opišite što je forenzična psihologija i koja je svrha njezina postojanja

Forenzička psihologija je jedna od disciplina psihlogije u kojoj psiholozi ili psihijatri primjenjuju psihologijska znanja i načela na pravna pitanja i postupke, odnosno daju stručno mišljenje o mentalnom zdravlju pojedinaca koji su uključeni u neki pravni postupak. Svrha njezina postojanja je razumijevanje kaznenog zakona u određenim pravosuđima kako bi se bilo u mogućnosti na ispravan način komunicirati sa sudcima, odvjetnicima i drugim pravnim stručnjanicma.

2. Navedite humanističko definiranje psihologije i specifičnosti tog pravca

Humanističko definiranje psihologije se očituje u tome da ona naglašava cjelovitost čovjekove ličnosti i njezinu nesvodivost na sastavne dijelove. Ističe osobnost ljudskog bića koje nije iznenadan proizvod instikata, nesvjesnih sila ili utjecaja okoline. Specifičnosti humanističkog definiranja psihologije su da sve započinje s egzistencijalnim pretpostavkama da je fenomenologija središnja i da ljudi imaju slobodnu volju.

3. Zanima vas imaju li učenici s više izostanaka ujedno i lošije ocjene. Opišite kako biste to provjerili (proces provjere, a ne nagađanja rezultata!).
Tu mi treba pomoć!



4. Što je selektivnost pažnje? Zašto je važno znati nešto o tome u praksi? Navedite primjer.

Selektivnost pažnje je proces kojim svjesno percipiramo samo mali dio mnoštva podražaja koji u određenom trenutku djeluju na naše osjetne organe, a ostatak uglavnom zanemarujemo. Važno je nešto znati o tome u praksi da bi znali kada trebamo našu pažnju usmjeriti na nešto bitno o čemu smo tijekom života izgradili posebnu osjetljivost. Možemo dati primjer majke pred izlogom koju će privući knjige o odgoju djece ili osobu koja je opterećena postizanjem vitke linije privući će naslovi koji spominju dijetu.

5. Koje su prednosti, a koji su nedostaci procesa apstrahiranja u mišljenju?

Ovdje se isto bunim, pa molim vas!


Ovo što sam napisao molio bih nekoga da pogleda i da svoje mišljenje jesam li dobro to napisao, a za treće i peto pitanje molio bih vas da mi pomognete, date neke smjernice. Hvala
drwho000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:53   #437
Quote:
drwho000 kaže: Pogledaj post
3. Zanima vas imaju li učenici s više izostanaka ujedno i lošije ocjene. Opišite kako biste to provjerili (proces provjere, a ne nagađanja rezultata!).
Tu mi treba pomoć!
Ovako off the top of my head, korelacijski nacrt?
Dakle, provjerila bih korelaciju, tj. povezanost među dvjema varijablama (broj izostanaka i prosjek ocjena, ili tako nešto) i postavila, recimo, hipotezu da će učenici s više izostanaka imati niži prosjek, odnosno da će dvije varijable negativno značajno korelirati.

Ali ne dajem danas ruku u vatru ni za vlastito mi ime i prezime.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 22:11   #438
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ovako off the top of my head, korelacijski nacrt?
Dakle, provjerila bih korelaciju, tj. povezanost među dvjema varijablama (broj izostanaka i prosjek ocjena, ili tako nešto) i postavila, recimo, hipotezu da će učenici s više izostanaka imati niži prosjek, odnosno da će dvije varijable negativno značajno korelirati.

Ali ne dajem danas ruku u vatru ni za vlastito mi ime i prezime.
Ili ih moze podijeliti na dvije grupe (visoke i niske ocjene, malo i puno izostanaka) pa Hi^2 test... ako bi trazio znacajnost razlika...

Pitanje je malo nejasno jer ne zna da li se trazi povezanost ili kauzalni odnos
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 22:55   #439
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ili ih moze podijeliti na dvije grupe (visoke i niske ocjene, malo i puno izostanaka) pa Hi^2 test... ako bi trazio znacajnost razlika...

Pitanje je malo nejasno jer ne zna da li se trazi povezanost ili kauzalni odnos
Ja sam računala s povezanosti, kauzalni odnos ne znam kako bih odredila a da bude u skladu s etičkim načelima
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 12:57   #440
Meni su oba nacina odmah pala na pamet... eticke dileme su cesto inferiorne necijim ocekivanjima kad su zadaci u pitanju
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.