Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2017., 18:35   #761
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Pbz 0,5% od iznosa ili 30 hrk putem internet bankarstva.
Hvala
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 21:30   #762
Idem u Švedsku za mjesec dana pa me zanima da li kao sredstvo plaćanja koristiti visa karticu na kojoj imam kune , tj da li se automatski preračunava u valutu zemlje u kojoj se nalaziš? Znam da s tom karticom mogu bez problema kupovati mu BiH, pa pretpostavljam da se može i u EU?
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:26   #763
Može, ide po prodajnom tečaju za devize tvoje banke. To je kartica tekućeg računa?
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 16:04   #764
Pozdrav, trebam pomoc iz prve ruke :P

Dakle, trebam prebaciti 5500e u Njemacku na racun fizicke osobe u svrhu kupovine automobila.
Dakle, ja prebacujem novac na racun prijatelja, on kupuje automobil.

E sad, gdje, kako brzo i po mogucnosti uz sto manju proviziju i komplikaciju prebaciti taj iznos njemu na racun?

Devizni racun NEMAM.

Hvala
nemam-pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 07:10   #765
Ja bih ti savjetovao da otvoris devizni račun u eurima, ipak je ovo 2017 i po meni svi radno sposobni-zaposleni bi ga trebali imati.

Ja u pbz- preko internet bankarstva saljem eure u EU sa cca 0.12% provizije.

U jednom danu možeš poslat do 25.000kn uz fiksnu naknadu od 30kn.
Dakle 5500€ pošalješ u dva dana uz trošak od točno 60kn.

Mislim da je i u zabi trošak isti, samo ne znam koliki je dnevni limit.

Novac je na računu u roku 24h.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:01   #766
Quote:
nemam-pojma kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebam pomoc iz prve ruke :P

Dakle, trebam prebaciti 5500e u Njemacku na racun fizicke osobe u svrhu kupovine automobila.
Dakle, ja prebacujem novac na racun prijatelja, on kupuje automobil.

E sad, gdje, kako brzo i po mogucnosti uz sto manju proviziju i komplikaciju prebaciti taj iznos njemu na racun?

Devizni racun NEMAM.

Hvala
Bez devizong računa, a da je preko banke i za malu naknadu neće ići.
Naknada ukoliko nemaš devizni račun je 400 kn i limit je 5000 eur.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:08   #767
najbolje ti je koristiti transferwise
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:25   #768
Pozdrav..
Jel netko zna kako idu provizije na uplatu u Bih ?Za udrugu o zivotinjama.. I opcenito internet uplata ? Imam onaj swuft i njihov Iban
Jel moguce preko zabe ? Hvala 😊
__________________
" Ukoliko je moguce da imam dijete bez godina provedenih u patnji,bilo bi to lijepo..Puko pokusavanje da se dobije dijete ,bolje je od ne pokusavanja " Amen
saraLaughs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 06:34   #769
Možeš preko bilo koje banke.
Ako imaš internet bankarstvo onda ti je jeftinije već na šalteru.
Nađi koliko iznose doznakd u inozemstvo, ali pošto BiH nije u EU onda je skuplje.
Mislim da će ti biti jeftinine, ako je banka na koju šalješ unicredit kao i zaba.
Pogledaj pp
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 11:01   #770
ekipa koja plaća transferwise-om...
Stvorila sam profil za obrt, uploadala dokumente za verifikaciju i čekam potvrdu verifikacije.
Probala sam provesti jedno plaćanje gotovo do kraja da vidim kako to funkcionira. Kako mi se sviđa opcija da mogu uplatiti iznos na račun Transferwise u Privrednoj banci Zagreb, koristila bih tu opciju (draže mi od upisivanja kreditne/debitne kartice obrta). No zanima me potvrda plaćanja. Kako bi plaćala račune vezane za obrt trebala bih pravdati trošak koji mi se pojavi na izvodu a na njemu piše transferwise, a ne klijent kojem trebam platiti račun Zna li tko kako izgleda potvrda plaćanja putem banke na transferwiseu?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 16:25   #771
Pozdrav!

Trebam uplatiti 100 dolara sa svog deviznog računa na račun u mađarskoj banci.

E sad, problem je što ne znam što upisati u nalog u PBZ internet bankarstvu. Koji model i poziv na broj trebam upotrijebiti? Ako ostavim prazno ili upišem model 00, kaže mi da je neispravan format IBAN...

Ima li neko primjer ispravno popunjenog naloga za plaćanje u inozemstvo?
harakiri2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 17:39   #772
Plaćanje u inozemstvo se u internet bankingu PBZ radi pod "doznake" a ne pod "nalozi"
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 18:28   #773
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ekipa koja plaća transferwise-om...
Stvorila sam profil za obrt, uploadala dokumente za verifikaciju i čekam potvrdu verifikacije.
Probala sam provesti jedno plaćanje gotovo do kraja da vidim kako to funkcionira. Kako mi se sviđa opcija da mogu uplatiti iznos na račun Transferwise u Privrednoj banci Zagreb, koristila bih tu opciju (draže mi od upisivanja kreditne/debitne kartice obrta). No zanima me potvrda plaćanja. Kako bi plaćala račune vezane za obrt trebala bih pravdati trošak koji mi se pojavi na izvodu a na njemu piše transferwise, a ne klijent kojem trebam platiti račun Zna li tko kako izgleda potvrda plaćanja putem banke na transferwiseu?
Ja sam privatni korisnik pa ne znam jel potpuno isto, ali na potvrdi pise broj transfera i kome je poslan, koliko novca je poslano, tecaj, njihova provizija, kad su pare trebale sjest i opis placanja. i onda ispod toga imas i "recipient's bank details" gdje pise jos jednom njegovo ime i prezime, iban i bic/swift banke i jel to privatna osoba ili firma
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 19:52   #774
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Ja sam privatni korisnik pa ne znam jel potpuno isto, ali na potvrdi pise broj transfera i kome je poslan, koliko novca je poslano, tecaj, njihova provizija, kad su pare trebale sjest i opis placanja. i onda ispod toga imas i "recipient's bank details" gdje pise jos jednom njegovo ime i prezime, iban i bic/swift banke i jel to privatna osoba ili firma
hvala, sumrak200... pomogao si Bitno mi je da je navedeno kome su uplaćeni novci, iznos i vidljiv njihov fee
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 18:25   #775
Dizem temu, moze li se kako s mbankingom poslati nove u inozemstvo? Trazim opciju "doznake" u aplikaciji, ali ne vidim
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 21:09   #776
O kojoj se banci radi i gdje saljes novce ?

Mislim da je postepenom implementacijom SEPA placanja to stavljeno pod obicna placanja, probaj unijeti strani IBAN u obicno placanje.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 21:05   #777
Ajde da i ja postavim jedno pitanje ovdje..
Trenutacno sam privremeno vani i imam SuperSmart racun u HPB-u.
Htjeo bi si napraviti neki pokaz za prijevoz za Bec, e sad na njihovoj stranici spominje se ovaj SEPA direct debit nalog koji bi mi svaki mjesec skidao kune odnosno eure s racuna.
Zvao sam korisnicki telefon i ni oni nisu sigurni.
Na kraju su spomenuli da bi trebao platiti 40 kn po svakom nalogu, al kao da nije sigurno?




Neko neki savjet?
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 21:45   #778
Nisam siguran da ijedna naša banka podržava međunarodna SEPA izravna terećenja. Još nisu krenuli ni s nacionalnim u kunama, a kamoli ovo.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 11:52   #779
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
O kojoj se banci radi i gdje saljes novce ?

Mislim da je postepenom implementacijom SEPA placanja to stavljeno pod obicna placanja, probaj unijeti strani IBAN u obicno placanje.
U Njemacku. PBZ

Probao, ali baca "validacijska pogreska", a doznake u mPBZu nemam.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 12:04   #780
Imaš li devizni račun?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.