Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2007., 00:59   #121
Ljudi, ovako, da nešto naučimo; prvo sorry kaj kasnim na temu, ali ako netko poslije pročita pa se ne opeče...
Dakle, ovako: slati eure na račun u Švici nije teško. IBAN, SWIFT i ostali brojevi su tu s razlogom, ako netko ima pitanja, pomažem!!!
Naknade za deviznu doznaku kojom domaća fizička osoba može van zemlje poslati do 3.000 EUR u svrhu pomoći i poklona je između 200 i 300 kn, dok ćeš za Western Union koje je, istina Bog najbrži, za slanje 4.000 kn platiti 300 kn naknade! Pa ti sad računaj...
NET bankingom mislim da nije izvedivo velike svote novaca, ali me nemojte držati za riječ.
Dakle, ukratko, devizna doznaka, traje dva do tri dana ako je sve u redu, naknade kako u kojoj banci, ali puno jeftinije nego WU! Osim ako vam nije u pitanju da morate imati novce za usluge tipa da "nestanete s kugle Zemaljske"...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 12:04   #122
uuuuuuuuuuuups, ja otvorila temu i na kraju zaboravila odgovorit

sorry

dakle, tocno je ovak kak johnny kaze: dodjes u ZABU sa ibanom i swiftom primatelja, naplate ti 200 kn naknade za uplatu, traje 3-4 RADNA dana (dakle, ak dodjes u cetvrtak ko ja, nije bas najbrze, to je jedina mana) i problem rijesen. net bankingom zagrebacke banke takva transakcija nije uopce moguca.

ipak postoje rijetke prilike kad ocvjek zaista mora odsetati u poslovnicu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 17:52   #123
Slanje eura u inozemstvo

Pozdrav

Imam pitanje u vezi slanja u inozemstvo. Želim recimo u stranu državu poslati 50 eura. Zanima me preko koga ili čega će mi biti najisplativije da ne gubim desetke eura za bezveze. Gledao sam malo Western Union i čini mi se zasada najpovoljnije jer uzimaju 100 kn na tu cifru. Sad opet nisam siguran jel primaju devize ili ne,recimo ne želim čovjeku u Tunisu ili Karipskom otočju slati u kunama kad su mu one apsolutno bezvrijedne,a trebaju mu euri...Koliko znam Western Union je 101% siguran način slanja novca.

Naime Paypal je isključen jer ne posjedujem elektronsku karticu.

btw. isprika adminima zbog 2 posta
Freska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 23:30   #124
Mislim da ti uzmu manju naknadu ako ideš u 'običnu' banku, ali tako transfer novca traje dulje i potrebno ti je više podataka (poput swift code-a ili iban-a banke...)
Ja sam slala tako novac u Bugarsku i trajalo je tjedan i pol.
Western je brz i koliko znam možeš im donijeti kune, a oni ti te novce pretvore u valutu koja je u toj zemlji.

http://www.posta.hr/main.aspx?id=52
*analena* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 00:21   #125
Ovisi o kojoj zemlji je riječ, mislim da je western union dobra opcija no uzmi u obzir i moneybookers ako je ta osoba informatički "pismena". Otvorite račune, ti kuspis eure od nekoga (na kaldjenju svi pordaju) i prebacis na njegov racun u sekundi, a on to može iskoristit za kupnju na netu ili pak povući na svoj devizni račun.
__________________
Nemam potpis :)
zgburke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 00:39   #126
malta...a jel moram imati elektronsku karticu za moneybookers?
Freska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:16   #127
Ako vam je Western Union najpovoljniji , onda zaista ne znam gdje ste još pitali za transfer novca
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 22:39   #128
Provizija - 3 banke

evo ovako oprostite ako ove teme vec negdje ima ali nisam nasao :P znaci sutra do 13h bih molio odgovor.

Pitanje : Ja šaljem 20 eura za Sloveniju .

( OVDJE : PLANET-TECH Gorazd Vengušt s.p. Zadrecka cesta 9 3331 Nazarje IBAN: SI56 0510 0801 2196 675 Abanka Vipa SWIFT CODE: ABANSI2X
SLOVENIA ) Gdje bih sad najbolje bilo uplatiti ? RBA, Privredna Banka, Međimurska Banka ? Jednu od tih 3 znaci gdje mi je najmanja provizija ? I koliko bi provizija iznosila ?
Kompjuteraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 08:42   #129
ona u kojoj imaš otvoren račun pa preko interneta napravit uplatu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 08:46   #130
U kojoj to banci? Ja to npr. ne mogu u PBZ-u jer uopće nemam, u internet bankarstvu, pored deviznog računa onu ikonicu "Novi nalog". Mogu samo prebaciti te devize na tekući račun, a za bilo kakvu uplatu "van", moram se otkotrljati do banke.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 12:30   #131
Ja imam isto pitanje...uskoro ću morat poslat 20eur u njem.
Kolika je naknada za takvu transakciju,ako znate?
Mislim da tu transakciju ne mogu napraviti putem internet bankarstva...
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 22:39   #132
U pbz-u bi naknada bila 120 kn za plaćanje cashom ili 40 kn za pl.sa deviznog računa. I ne, ne može se internetom plaćati u inozemstvo..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 12:50   #133
Tko ti je rekao da se ne može platiti internet bankarstvom u inozemstvo?
Ovisno što se plaća, i ako imaš otvoren devizni račun u banci, ti putem interneta možeš izvršiti plaćanje u inozemstvo. Naknade su ovisno o iznosu i o kojoj banci je riječ (naravno, ako banka ima opciju!) ali mora postojati minimum i maximum naknade, s tim da je naknada preko NET-a dosta manja nego da ideš do banke.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 14:06   #134
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Tko ti je rekao da se ne može platiti internet bankarstvom u inozemstvo?
Ovisno što se plaća, i ako imaš otvoren devizni račun u banci, ti putem interneta možeš izvršiti plaćanje u inozemstvo. Naknade su ovisno o iznosu i o kojoj banci je riječ (naravno, ako banka ima opciju!) ali mora postojati minimum i maximum naknade, s tim da je naknada preko NET-a dosta manja nego da ideš do banke.
??? od kada se ovo može u Lijepoj Našoj Socijalističkoj Hrvatskoj ???
nemoguće.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 17:53   #135
Ne znam u kojoj ste vi banci, ali kod mene na internet bankarstvu uredno stoji nalog za plaćanje u inozemstvo, iliti "Nalog 14" - obrazac koji se ispunjava u banci prilikom plaćanja u inozemstvo, samo što u banci ispunjavate zahtjev za plaćanje, pa to provodi zaposlenik banke, a još se u našim krajevima to zove i "devizna doznaka"...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 20:19   #136
nemaju to sve banke ... zaba nema, kao što vidiš niti pbz ... koliko znam ima rba, ali nisam sigurna ... ti to prek erste?

kažeš da moraš u banci ispuniti zahtjev .... a zašto onda odmah ne obaviš i plaćanje? razlika je u naknadi ili ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 20:47   #137
Da, ja to preko Erste banke. Poanta je što kad dođete na šalter u banku, daju vam da ispunite zahtjev za deviznu doznaku, tj. plaćanje u inozemstvo, kako vam je lakše. Po zakonu, bez računa, možete poslati do 3.000,00 EUR, a sa računom koliko god taj račun iznosi. Ne možete plaćati osiguranja ni igre na sreću van države. Za kredite vam trebaju otplatne liste istih, i to je to.
Ovaj slučaj plaćanja rezervacije smještaja u hotelu, skijanja, ljetovanja ili sličnih stvari normalno se plaćaju, samo morate imati podatke:
Puno ime firme kojoj plaćate
Adresu firme
IBAN
Swift
Puni naziv banke u kojoj firma ima račun
U pravilu možete i izostaviti IBAN ili Swift Code, ali onda potpisujete izjavu da ćete snositi moguće troškove inozemne banke ako dođe do nekih problema, u pravilu do 8 EUR-a.
Ne možete sami sebi slati novce van zemlje, i još neka pravila (ima ih dosta!) ali kod internet usluge Erste banke možete normalno popuniti zahtjev za plaćanje u inozemstvo.
Sorry ako je poduži post, ali znaš mene...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 20:50   #138
I što se naknada tiče: u banci su vam naknade minimalno 100, maksimalno 300 kn što god da plaćate, osim ako se plaćanje ne vrši u okviru Erste banke (npr. plaćate nešto u Erste bank Beč, onda je naknada manja!), ali putem internet bankarstva su naknade općenito manje, pa tako i za deviznu doznaku.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 03:31   #139
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Da, ja to preko Erste banke. Poanta je što kad dođete na šalter u banku, daju vam da ispunite zahtjev za deviznu doznaku, tj. plaćanje u inozemstvo, kako vam je lakše. Po zakonu, bez računa, možete poslati do 3.000,00 EUR, a sa računom koliko god taj račun iznosi.
Do 3.000,00 EUR mjesečno se može isplatiti ili primiti po osnovi pomoći i poklona za fizičke osobe (šiofra osnove 636 koliko se sjećam). Za više se treba imati razlog (ne mora nužno biti račun, ali u većini slučajeva jeste).
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Ne možete sami sebi slati novce van zemlje, i još neka pravila (ima ih dosta!) ali kod internet usluge Erste banke možete normalno popuniti zahtjev za plaćanje u inozemstvo.
Po zakonu možete sebi raditi deviznu doznaku, ali morate imati dopuštenje od HNB-a za devizni račun u inozemstvu (naravno, tako nešto se ne može provjeriti preko interneta pa zato vjerojatno nije dopušteno).
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 14:18   #140
Upravo to, ali mi se nije dalo baš sve navoditi, dosta je i ovo što sam do sada napisao. Ako vam treba savjet, javite se!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.