Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2007., 10:41   #1
"Neću vjenčanicu" - alternativna obleka

... o tome što obući za neformalno, civilno, zimsko, dnevno vjenčanje za najuži obiteljski krug? Poslije je samo ručak, nema plesa i do navečer bi sve trebalo biti gotovo.

Dakle, ne vjenčanica, nikako, ne svečano odijelo i ne kratka suknja. Bez ukrasa, bez čipke, perlica i sl. Nešto jednostavno i ženstveno, a da ne bude ukočeno i bapski. I nekakvi rukavi da se ne smrzavam.

Pomagajte, pliiz.
Jadviga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:53   #2
Quote:
Jadviga kaže: Pogledaj post
... o tome što obući za neformalno, civilno, zimsko, dnevno vjenčanje za najuži obiteljski krug? Poslije je samo ručak, nema plesa i do navečer bi sve trebalo biti gotovo.

Dakle, ne vjenčanica, nikako, ne svečano odijelo i ne kratka suknja. Bez ukrasa, bez čipke, perlica i sl. Nešto jednostavno i ženstveno, a da ne bude ukočeno i bapski. I nekakvi rukavi da se ne smrzavam.

Pomagajte, pliiz.
a sta onda ostaje ako izbacis svecano odijelo i kratku suknju? Alternativa je duga suknja, al to je bapski. Malo si ipak suzila izbor.....

A hlace na crtu i kosulja? s tim ne mozes pogrijesiti. X-nation je dusu dao za takve stvari.....Onak, neformalno, a opet fino...
ne znam da li i poslovna odijela ubrajas u svecana?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:54   #3
Promjenila sam naslov topica da cure znaju o cem se radi.

Inace imas topic sa vecernjim haljinama za goste, za mlade iza ponoci itd... Mozda ima tamo nesto za tebe..

Inace ja bi obukla neku lijepu svecanu haljinu.. U boji koja mi se svidja i koju volim nositi...
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:56   #4
e a jel se ti udajes ili netko drugi? jer i to cini bitnu razliku u nasim savjetima
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:02   #5
možeš npr. kupiti ili sašiti suknju od tafta koji je jako sjajan i svečan, a često ga možeš naći u protkanim varijantama. a gore neki fini skladni gornji dio. vodim se ovdje onim što sam ja imala poslije ponoći. pošaljem ti sliku na pm.
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:39   #6
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
e a jel se ti udajes ili netko drugi? jer i to cini bitnu razliku u nasim savjetima
Vjerojatno ona, čim je napomenula da ne želi vjenčanicu

Moj prijedlog: duga suknja, čizme na petu, gore košulja/sako pomalo neoubičajenog kroja (negdje mora biti odmak, a čim perlice i ukrasi nisu opcija onda neka kroj malo odskače) i malo lijepog, modernog nakita
Boje po izboru, što svjetlije, to bolje
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:46   #7
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
a sta onda ostaje ako izbacis svecano odijelo i kratku suknju? Alternativa je duga suknja, al to je bapski. Malo si ipak suzila izbor.....

A hlace na crtu i kosulja? s tim ne mozes pogrijesiti. X-nation je dusu dao za takve stvari.....Onak, neformalno, a opet fino...
ne znam da li i poslovna odijela ubrajas u svecana?
Znam da sam suzila izbor, zato i imam problem.
Uglavnom, uvijek trebam vidjeti milijun stvari da mi se svidi jedna. Ništa svečano/elegantno nikad ne nosim, uglavnom samo traperice ili kakve mekane hlače, eventualno duga suknja i neka mekana pamučna majica uz tijelo, tako da ja u svečano ubrajam i ono što mnogi nose na posao.

Ne nosim ni košulje ni odijela i ne volim ih, pa bih se u tome osjećala čudno. Razmišljam o nekakvoj dugoj suknji i nekom gornjem dijelu (može otvoreniji izrez, kragne i sve uz vrat me guši - ali kakvom?). Što se tiče materijala za suknju, ne bih da je presjajno jer mi je to više za večer, a ovo će biti po danu. Draži su mi mekši materijali nego krući. Eto, znam da sam zeznuta, pa oprostite ako previše gnjavim.

U svakom slučaju, hvala vam svima.
Jadviga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:53   #8
naf-naf definitivno
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:53   #9
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ona, čim je napomenula da ne želi vjenčanicu

Moj prijedlog: duga suknja, čizme na petu, gore košulja/sako pomalo neoubičajenog kroja (negdje mora biti odmak, a čim perlice i ukrasi nisu opcija onda neka kroj malo odskače) i malo lijepog, modernog nakita
Boje po izboru, što svjetlije, to bolje
Hm, ovo ne zvuči loše. Ako uspijem naći kroj košulje koji mi se sviđa (ne uz vrat i bez kragne).
Jadviga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:55   #10
haljina do koljena pomalo neobičnog kroja - dati na šivanje.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:57   #11
Vrlo jednostavno.. odeš od dućana do dućana i kupiš ono što ti se svidi... ovako možemo mi do sutra pričat, al ti to moraš nači, probati.. Ili kupiš ono što si oduvijek htjela, ali ti je bilo preskupo.. npr. ne znam traperice u Dieselu i cipele iz ne znam Karle.. Ja bi tako.. u biti moja jedina opcija presvlačenja iz vjenčanice je bila upravo ta traperice, jebene sandale, gore topić, on isto neke jebene trapke ili hlače s puno đepova koje inače nosi i gore neka super dobra majica.. ali eto jednom sam u vjenčanici pa mi nije bilo smisla
Predlažem nešto iz butika Nebo, oni su mi super što se tiče tih neobično običnih stvarčica

EDIT: sad sam pročitala tvoje odgovore.. i definitivno predlažem ovu opciju što sam ja mislila za presvlačenje, samo umjesto sandala neke hebene cipele na visoku petu, a preko topića, nešto što ti se svidi..
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:59   #12
sad imas jako veliki izbor haljina, oces od sportskih, casual, poslovnih, daily, vecernjih, skroz elegantnih.. sigurno bi nasla neku koja ti odgovara, izbor je stvarno super. a sada mozes i u zari pogledat
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:09   #13
prijateljica mi je neki dan nosila divnu haljinu....



__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:11   #14
prove, mislim da to njoj nebi odgovaralo, jer je zimsko vjencanje
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:13   #15
Quote:
crna ovčica kaže: Pogledaj post
prove, mislim da to njoj nebi odgovaralo, jer je zimsko vjencanje


ne mislim na nju, samo nako ja...
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:14   #16
a ja mislila da će prove sad odgovoriti: a nek pati malo za ljepotu
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:24   #17
Definitivno svrati do trgovine Nebo, tamo bi mogla pronaći nešto prikladno.
A ako tražiš košulju onda And u Ilici, ima 15-ak krojeva, boja...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:35   #18
Quote:
Jadviga kaže: Pogledaj post
Hm, ovo ne zvuči loše. Ako uspijem naći kroj košulje koji mi se sviđa (ne uz vrat i bez kragne).
Onda možda košulja sa ruskom kragnom. Otkopčaš gornja dva gumba pa neće biti uz vrat i stavis neku lijepu ogrlicu.
obrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:20   #19
odi na stranicu image haddad-a, čini mi se da bi ti se njihov stil mogao sviđati.imaju dosta jednostavnih modela, niš previše, a ak to upotpuniš kakvim dobrim nakitom kombinacija do bola
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:48   #20
bijeli zenski smoking
__________________
"Tri puta mjeri, jednom reži!!!" by prabaka Marija od Žalosne sove
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.