Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 13:21   #21
wedding,koliki je tvoj mali? Što si ga već vodila okulistu?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 15:51   #22
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
wedding,koliki je tvoj mali? Što si ga već vodila okulistu?
sada ce 18 mjeseci - sto se tice okuliste, sva neurorizicna djeca bi trebala ici i kod okuliste na pregled jer je kod neurorizicne skupine velika vjerojatnost za probleme vida a isto bi trebali uraditi svi ali po nasim doktorima to rade samo oni doktori koji su savjesni ali ja sam zahvalna ovoj nasoj fizijatrici koja je rekla da ona svu djecu po difoltu salje jer je to potrebno....... i mi smo imali pocetnu dijagnozu od - 0.75 ali eto sada je sve nestalo i jos imamo samo zadnju potvrdnu kontrolu za 5 mjeseci i onda smo okulisticki zdravi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 15:56   #23
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
. i mi smo imali pocetnu dijagnozu od - 0.75 ali eto sada je sve nestalo i jos imamo samo zadnju potvrdnu kontrolu za 5 mjeseci i onda smo okulisticki zdravi
to su vam kompjutorski gledali?
a za inhalator... da vam treba navikli bi se sigurno i ja sam se bojala ali kad je vrag odnio šalu....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:15   #24
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
to su vam kompjutorski gledali?
a za inhalator... da vam treba navikli bi se sigurno i ja sam se bojala ali kad je vrag odnio šalu....
ne nego prvo smo isli na ona kapanja (svakijh pola sata jedno kapanje i tako 3 puta)ociju pa gleda dioptriju preko lece a sa dadnji put je morao pogledat u taj neki aparat po kojem vidi dal postoji dioptrija (neki prastari aparat) i gleda odaljenost zjenica i nekakve kutove
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:24   #25
meni su te prastare metode gledanja dioptrije puno bolje nego kompjuterske,govorim iz iskustva
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:53   #26
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
meni su te prastare metode gledanja dioptrije puno bolje nego kompjuterske,govorim iz iskustva
istina i ja sam zmija naocarka, inace djeci niti ne gledaju kompjutorski jer niej pouzdano.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:04   #27
sad je Ot ali ako nije kompjutorski kako su mu mogli odrediti dioptriju kad od njega ne mogu još uvijek dobiti povratnu info. pitala sam Oftalmologicu pa mi je rekla da se na pregled za dioptriju može ići tek kad dijete daje povratnu info
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:13   #28
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
sad je Ot ali ako nije kompjutorski kako su mu mogli odrediti dioptriju kad od njega ne mogu još uvijek dobiti povratnu info. pitala sam Oftalmologicu pa mi je rekla da se na pregled za dioptriju može ići tek kad dijete daje povratnu info
kada mu nakapa oci, posjedne ga/ju tebi u krilo a ona mu ispred ociju stavlja lece i tako vidi reagiranje oka, a prije toga mu onim nekim aparaticem( izgleda otoskop za pregled uha) koji ima svjetlo posvijetli u oko i po tome vid daj je pravilnog oblika itd sto opet govori o nekim promjenama, dioptriji i kaj ja znam cemu ........ sto se tice povratne inf..to se radi tek kod djece starije od 4-5 godina ako ne i kasnije a do tada je vec kasno ako djete ima dioptriju

BTW: ubit ce nas moderatori
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:48   #29
ja sam išla na kompjuterski određivanje...čudno im ispadne kad mi rade klasično pa su mroali i tako...a kompjuterski vide oblik oka, udaljenost od nečeg pa po tome znaju jel postoji uopće - ili + dioptrija.....drugačije ne mogu kao što cvjetić kaže dok ne znaju reć jel slovo E gore, dolje, ljevo, desno...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:56   #30
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja sam išla na kompjuterski određivanje...čudno im ispadne kad mi rade klasično pa su mroali i tako...a kompjuterski vide oblik oka, udaljenost od nečeg pa po tome znaju jel postoji uopće - ili + dioptrija.....drugačije ne mogu kao što cvjetić kaže dok ne znaju reć jel slovo E gore, dolje, ljevo, desno...
a joj joj krivo......... pa mom malom je preko leca odmah rekla da ima - i jos vidi i cilindre, polako sa zakljucima

.....a ovo kada djeca govore, gore dolje i to to nema veze sa + ili - nego se tako gleda nesto sasvim drugo, sad se nemogu sjetit sta tocno

evo nesto o pregledu straznje starne oka http://www.bilicvision.hr/ocna_pozadina.html
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 12.12.2008. at 15:08.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:22   #31
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kada mu nakapa oci, posjedne ga/ju tebi u krilo a ona mu ispred ociju stavlja lece i tako vidi reagiranje oka, a prije toga mu onim nekim aparaticem( izgleda otoskop za pregled uha) koji ima svjetlo posvijetli u oko i po tome vid daj je pravilnog oblika itd sto opet govori o nekim promjenama, dioptriji i kaj ja znam cemu ........ sto se tice povratne inf..to se radi tek kod djece starije od 4-5 godina ako ne i kasnije a do tada je vec kasno ako djete ima dioptriju

BTW: ubit ce nas moderatori
sve ovo su nam radili u klaićevoj( ali ne radi dioptrije ) i rekli da dođemo oko 3 - 4 godine, a tako mi potvrdila i dok iz vinogradske....
možda da moderatori izdvoje u posebnu temu...ionako nas ima puno ćoravih
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:49   #32
evo da se putnica ne ljuti https://www.forum.hr/showthread.php?t=319155
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:36   #33
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a joj joj krivo......... pa mom malom je preko leca odmah rekla da ima - i jos vidi i cilindre, polako sa zakljucima

.....a ovo kada djeca govore, gore dolje i to to nema veze sa + ili - nego se tako gleda nesto sasvim drugo, sad se nemogu sjetit sta tocno

evo nesto o pregledu straznje starne oka http://www.bilicvision.hr/ocna_pozadina.html
pa i napisala sam da vide po obliku oka i još nekih stvari dioptriju sa tom "spravicom"........al da je potreban i pregled sa povratnom info kad bude moguće (tako su meni rekli jer imam i cilindre i dioptriju pa su me pitali za malca jesam štogod primjetila, al zasad on vidi neke stvari koje ja moram tražit pa su rekli da onda nema brige)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 15:21   #34
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
istina i ja sam zmija naocarka
A ja sam najveca zmija naocarka
Dioptrija dvoznamenkastog broja, nudi li tko vise

I poucena vlastitim (i ocevim i tetinim i muzevim) iskustvom, necu malog vodit na pregled osim ako bude imao problema.
Da mene jedna teta okulistica nije s 10 godina "udesila", sad bih imala -5 uvrh glave.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 15:29   #35
sta ti je napravila?!??
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 15:40   #36
Spicila mi naocale od -5 (prije toga imala -1).
A moji bedasti starci nisu trazili drugo misljenje.
Tjedan dana sam hodala kao pijana, vrtilo mi se i povracalo.
Na kraju sam se navikla, i onda mi je dioptrija pocela skakat kao luda...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 15:47   #37
Pa ne mogu vjerovat! .. Pa kako je tako nesto mogla fulati..!?.
Ja sam odlucila (uz konzultaciju sa pedijatricom) ne voditi ga na dodatna maltretiranja ociju.. Ako se on pocne cohati ko lud, onda cemo vidit sto cemo.. Al za sad cemo ga samo promatrati (najvjerojatnije je alergija).

Putnica ce nas ubit
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:14   #38
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
tnx, spojeno
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 09:52   #39
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Spicila mi naocale od -5 (prije toga imala -1).
A moji bedasti starci nisu trazili drugo misljenje.
Tjedan dana sam hodala kao pijana, vrtilo mi se i povracalo.
Na kraju sam se navikla, i onda mi je dioptrija pocela skakat kao luda...
strasno

ova zena kod koje kontroliram malca je vrhunska i sama kaze da dioptrije manje od 1 kod djece mladje od 2 godine se samo kontroliraju ali je opet fer i narucuje nas svakih 6 mjeseci da budemo redoviti posto je B pod povecalom zbog dragog nam neurorizika i imao je i dioptriju i cilindar ali su na svu srecu nestali

BTW: ja sam stvarno sitna naocarka.... samo na - 0.50 i -1
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 11:32   #40
wed, kod koje tete idete?
mi smo bili kod dr.Bubas.. navodno je mrak..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.