Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2016., 19:01   #41
Thumbs up Opća gimnazija

Upisala sam se bila ove školske godina, 2015/2016, smjer opća gimnazija. E sad, pošto sam se upisala zbog psihičkih problema, nije mi bilo najbitnije hoću li dovoljno naučiti kod njih zbog mature, već samo da prođem, pošto mi je sad zdravlje najbitnije. Nemam negativno iskustvo kao ostali, baš naprotiv, mislim da je glupo generalizirati za cijelu školu kakva je jer svaki smjer ima svog "šefa". Znači voditeljica odjela, ujedno i razrednica, je jako ljubazna, imala sam tu sreću da je bivša mamina kolegica s faksa (ne budem zbog toga prošla bez učenja, moram naučit za 2, samo mi je lakše jer je zbog toga još ljubaznija) profesori isto ljubazni i susretljivi, kao i bivši razrednik (napustio mjesto da bi s profesorom fizike napravio aplikaciju za pripremu za državnu maturu). Znači pripremit će vas za maturu, čak su zaposlili i posebne profesore za obavezne predmeta na maturi samo za to. Što se tiče gradiva, nema toliko puno za učiti pošto ima duplo manje sati od obične gimnazije pa se ne stigne (par sati na dan par puta na tjedan), no to je i bolje, učite samo najbitnije, ono što bi u drugoj gimnaziji čitali iz knjige i pisali najvažnije u bilježnicu, ovdje učite samo te najvažnije stvari koje bi tamo prepisali u bilježnicu, znači nije da nećete dovoljno naučiti. Knjiga nema, osim iz par predmeta ako profesor baš zahtijeva, no samo glazbeni, njemački i engleski (čak ni to jer profesorica uvijek kopira stranice u slučaju da netko nema). Što se tiče profesora, razrednici je jako bitno da smo zadovoljni profesorima, naše mišljenje im je jako bitno i definitvno paze da imamo dobre profesore koji se neće iživljavati na nama ili ofrlje odraditi gradivo. Dio gradiva, kao i raspored sati ćete imati na Carnetovom Moodle-u, ostali smjerovi imaju sve zato što nije toliko bitno da dolaze redovito na nastavu, no kod gimnazijalaca se to očekuje, ako netko ne dolazi redovito, dobit ćete brzo koji ispit, obično se to dogovara prije pa imate dosta vremena za naučiti. Nije teško dobiti 2, proći ćete s 2 samo ako dolazite na nastavu bez ikakvog učenja, što je meni i cilj, međutim profesori vam stvaraju pritisak, govore vam stalno da se morate pokrenuti i naučiti, kao da je to najvažnije na svijetu, tako da sam se stalno osjećala jako anksiozno i prestala dolaziti, sad samo dolazim na ispite što znači da ipak moram naučiti za 2. Dobiti 5 nije tako teško, ali imati 5 na kraju je. Taman nakon što sam prestala ići, promijenili su profesoricu iz hrvatskog pa ne znam kakva je ova nova, od profesora najviše znanja traži profesorica iz glazbenog. Profesor iz fizike zna gradivo, ali nikad ne kaže što učimo nego samo krene diktirati zadatke i na kraju nešto kratko objasni kako smo došli do rješenja, što izgleda kao da razgovara s pločom, djeluje mi kao da ima loše socijalne vještine. Mislim da je to to, pokrila sam stvarno hrpu toga.
glamwizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:17   #42
Kratko pitanje, kako se na tržištu rada gleda na ljude koji imaju srednju spremu i neki položeni program osposobljavanja (npr. Adminisitrator, link na tečaj : http://www.pou.hr/hr/index.php/obraz...-administrator) ? Je li uopće ima smisla upisivati se na takav tečaj te kakve su šanse dobivanja posla ?
Cube777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 23:31   #43
Quote:
Cube777 kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje, kako se na tržištu rada gleda na ljude koji imaju srednju spremu i neki položeni program osposobljavanja (npr. Adminisitrator, link na tečaj : http://www.pou.hr/hr/index.php/obraz...-administrator) ? Je li uopće ima smisla upisivati se na takav tečaj te kakve su šanse dobivanja posla ?
Ovisi koju školu imaš prethodno završenu. Programe osposobljavanja i usavršavanja se obično upisuje da bi mogao napredovati na poslu. Recimo da imaš određena znanja i vještine koje su potrebne poslodavcu i radiš nako prodavač u trgovini, a poslodavcu je potreban i trgovac koji će svaki dan na pola sata moći raditi u skladištu na viličaru. Poslodavcu se ne isplati za to zaposliti jednu osobu pa će ili tebe poslati na osposobljavanje za rukovatelja viličarem ili zaposliti prodavača koji je osposobljen za upravljanje viličarem.
Ono što je poslodavcima važno je kvalifikacija koja se stječe završetkom srednje škole ili programom prekvalifikacije, a programi osposobljavanja i usavršavanja su kratki tečajevi koji daju usku specijalizaciju za određene poslove. Ako tražiš posao bolje je ići na kvalifikaciju za tražena zanimanja. Ipak kao što sam rekao, trebao bih znati koju školu prethodno imaš završenu.
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 22:41   #44
Pozdrav!
Sestra mi namjerava položiti 4. stupanj. Ima završenu trogodišnju školu.
Živi u Zagrebu i u Zagrebu bi navedeno polagala. Iako je tema o PUO, koji je općenito najbolji i najkvalitetniji način polaganja u Zagrebu?
Vidim da je ekipa na ovoj temi bila dosta kritična prema PUO pa me zanima je li situacija zaista takva i koje su još institucije u ZG gdje bi se mogla prijaviti?
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:46   #45
Jel ima tko da je upisao fakultet nakon četvrte godine na POU-u?
sky9418 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:03   #46
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Sestra mi namjerava položiti 4. stupanj. Ima završenu trogodišnju školu.
Živi u Zagrebu i u Zagrebu bi navedeno polagala. Iako je tema o PUO, koji je općenito najbolji i najkvalitetniji način polaganja u Zagrebu?
Vidim da je ekipa na ovoj temi bila dosta kritična prema PUO pa me zanima je li situacija zaista takva i koje su još institucije u ZG gdje bi se mogla prijaviti?
Pozdrav,
Ja vam iz prve ruke mogu reći da imate i drugih obrazovnih institucija koje provode programe (pre)kvalifikacija isl. a koje su kvalitetne i imaju dugogodišnje iskustvo u provedbi istih. Ako ste voljni mogu vam dati više informacija na pp.
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:05   #47
Quote:
sky9418 kaže: Pogledaj post
Jel ima tko da je upisao fakultet nakon četvrte godine na POU-u?
Ja sam taj, nakon trogodišnje odradio sam jednu dodatnu godinu na jednom POU u Zagrebu. Više informacija u pp
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.