Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 11:22   #21
Quote:
drejica kaže:
Bog ionako zna da se ti kaješ i koji su ti grijesi. Bitan je tvoj čin pokore.. otići do crkve, stajati u redu za ispovijed, pričati sve svoje greške nekome). To je ono što Bog cijeni.
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ajuuuu kakvo ti imaš mišljenje o bogu!
Nego, kako ti znaš što On cijeni?
To je pitanje svih pitanja. Vjernik će ti ponizno reći da on osobno ne zna, ali milosrdni Bog se pobrinuo da njegova stvorenja ne ostanu u zabludi, pa im je poslao svoju Objavu preko proroka, koja je zapisana. Tako vjernik ipak "znade".

Što je pogrešno u takvom rezoniranju?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:46   #22
evo ova tema je već prilično stara,ali ako je netko otvori zanima me nešto; kako se ispovijedate kada je u pitanju seksualni život? na ispovijedi se podrazumijeva reći grijehe i iskreno se pokajati za njih. također se seks prije braka smatra grijehom. ali meni taj seks nikako nije grijeh ako to radiš s osobom do koje ti je stalo,u vezi ste..ne znam ipak mi je to drugačije od seksa za jednu noć i švrljanja s različitim partnerima? Na ispovijedi trebaš reći da je si bludno griješio,a ne smatraš to grijehom, i još se pokajat a to ćeš opet učiniti...mada mislim da svi svećenici ne gledaju na seks prije braka tolikim grijehom
sillybilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:10   #23
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post

crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.