Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 06:09   #2021
Quote:
Olivier d'Athos kaže: Pogledaj post
Znaš li ti što je to agresija?
Mi u Hrvatskoj jako dobro znamo što je agresija
__________________
Posebno važno primijetiti je da je ovaj rezultat ostvaren unatoč silnoj antipropagandi koja se vodila praktički svim sredstvima uz asistenciju velike većine hrvatskih medija.
teljig is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 07:59   #2022
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Kad je RH priznala Kosovo bio sam posramljen. Šiptari su potpalili srpski nacionalizam još od 1980., " kosova republjik", zato se i Yu raspala u krvi. Ameri su na Kosovu i u BiH napravili sranje, potencijalnu političku bombu budućih ratova. Nezadovoljni Hrvati, nezadovoljni Srbi. Zašto USA podržava islamiste na tlu Europe ?
Ja sam kao Hrvat iznimno zadovoljan što je Hrvatska priznala Republiku Kosovo, i što je Kosovo danas nezavisna država.

Nisam međutim siguran kako si se ti osjećao kada se Hrvatska odvajala od SFRJ i kada je sama tražila međunarodno priznanje svoje državnosti?
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:19   #2023
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ja sam kao Hrvat iznimno zadovoljan što je Hrvatska priznala Republiku Kosovo, i što je Kosovo danas nezavisna država.
Ja opće nisam zadovoljan tim Mesićevim kukavičjim jajem , jer ako gazde odluče pa krenu u čoporativno priznavanje RS prisilit če i Hrvatsku jer što im je brana , čvrsti stav Hrvatske politike koji su zauzeli da se granice međunarodno priznate države ne mogu mijenjati jer su unutarnje stvari nje kao što je npr. zauzela Španjolska ili Slovačka .
Pa po izraženim stavovima oko Kosovskog pitanja ispada da u susjedstvu RS jedino nebi priznala Srbija .

Čudim se samo što još nisu priznali Južnu Osetiju i Abhaziju kad se sad po novom države stvaraju na temelju Kosovskog ključa jer ispada da i njihovo priznanje možemo prije očekivati od Hrvatske nego od Srbije .

Zadnje uređivanje krnk : 15.12.2010. at 09:38.
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:31   #2024
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
Ja opće nisam zadovoljan tim Mesićevim kukavičjim jajem , jer ako gazde odluče pa krenu u čoporativno priznavanje RS prisilit če i Hrvatsku jer što im je brana , čvrsti stav Hrvatske politike koji su zauzeli da se granice međunarodno priznate države ne mogu mijenjati jer su unutarnje stvari nje kao što je npr. zauzela Španjolska ili Slovačka .
Pa po izraženim stavovima oko Kosovskog pitanja ispada da u susjedstvu RS jedino nebi priznala Srbija .

Čudim se samo što još nisu priznali Južnu Osetiju i Abhaziju kad se sad po novom države stvaraju na temelju Kosovskog ključa jer ispada da i njihovo priznanje možemo prije očekivati od Hrvatske nego od Srbije .

Upravo tako, ja ocekujem da Hrvatska bude prva koja ce po istom kljucu sutra priznati Republiku Srpsku, jer treba postovati ovaj principijelan stav, koji spomenu i PowerLock, a u vezi postovanja naroda na samoopredelenje
Jer ipak verujem da je Hrvatska principijelna drzava pa ako vredi u jednom slucaju nesto onda valjda vredi i u drugom

A sta reci za Hashima...
Opste poznate cinjenice SVIMA ne samo Srbima vec i Amerima koji su ga i koristili zarad svojih strateskih interesa.
Kad nadju novog, za ovo vreme "prefinjenijeg" lika medju Albancima, Tachija ce odbaciti ko istrosen kurton...

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:37   #2025
PFC usporedba Kosova i RS je smiješna,Kosovo je imao elemente autonomije,čak i neke ovlasti republike, RS je čisto vojnički okupiran dio,kao sjeverni Cipar, bez ikakve razlike od drugog dijela,osim što je okupiran i etnički očiščen
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:48   #2026
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
PFC usporedba Kosova i RS je smiješna,Kosovo je imao elemente autonomije,čak i neke ovlasti republike, RS je čisto vojnički okupiran dio,kao sjeverni Cipar, bez ikakve razlike od drugog dijela,osim što je okupiran i etnički očiščen
Druskane pricas o preko milion ljudi koji tamo zive vekovima a nisu pali s Marsa

Dakle ljudi svoji na svome i koji sad po Dejtonu upravo imaju autonomiju, a uz to i zelju da budu samostalni, dakle jednake preduslove kao i Albanci na Kosovu.

Severni Kipar i njegov trenutni status ne priznaje NIKO sem Turske, a trenutni status RS priznaju SVI u svetu.

Prema tome ti si taj koji poredi neuporedivo


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:56   #2027
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Upravo tako, ja ocekujem da Hrvatska bude prva koja ce po istom kljucu sutra priznati Republiku Srpsku, jer treba postovati ovaj principijelan stav, koji spomenu i PowerLock, a u vezi postovanja naroda na samoopredelenje
RS prvo mora proglasiti samostalnost, da bi je bilo ko mogao priznati... Nešto se mnogo nećkaju po tom pitanju, što baš ne ide u prilog tvojoj tvrdnji da imaju "želju da budu samostalni"...

PS. Njihovo pravo na "samoopredelenje" je ograničeno jednakim pravom drugih naroda u BiH...
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:10   #2028
Quote:
FIDEKTER kaže: Pogledaj post
RS prvo mora proglasiti samostalnost, da bi je bilo ko mogao priznati... Nešto se mnogo nećkaju po tom pitanju, što baš ne ide u prilog tvojoj tvrdnji da imaju "želju da budu samostalni"...

PS. Njihovo pravo na "samoopredelenje" je ograničeno jednakim pravom drugih naroda u BiH...

Pa "necka se" jer ne zeli da bude izmisljena "drzava" poput danasnjeg Kosova...
Gde je to Kosovo u stvarnom, realnom svetu priznatih UN drzava?
Evo za vikend su se igrali i izbora, izlaznost je bila dobra 149% , demokratija napreduje da kucnemo o drvo...
Cak i kad je Milosevic manipulisao glasovima na Kosovu u albanskim sredinama, imao je toliko obzira da nikada nije prelazio 100%, ali dobro "albanske institucije" su ipak mastovitije...

Hašiš Tači je proglasio pobedu sa osvojenih 30%...
Nije malo s obzirom na izlaznost od 149%...
Ali ce ga koliko sutra Zapad, koji ga je koristio za svoje interese, vratiti u relanost kad mu DICK Marti procita istragu...

Ima li veće simbolike nego kad Zapad preko DICK-a odbaci istrošen kurton poput Hašiša, tog veletrgovca oružja, droge, i ljudskih organa ubijenih zarobljenih civila?

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:13   #2029
jebiga Srbi, vi bi i ofce i nofce.

zadržali bi i Kosovo gdje ste nekad živjeli ali bi istovremeno zadržalio i teritorije koje ste naselili odlazeć s Kosova.

ma kako ste vi meni samo pametni.

ja imam za vas super prijedlog.

Vratite one teritorije gdje vas nije bilo ni za posolit dok je Kosovo bilo vaše..a to znači vratite Vojvodinu i republiku Srpsku a uzmite natrag Kosovo.

pa ne može poštenije.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:17   #2030
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
jebiga Srbi, vi bi i ofce i nofce.

zadržali bi i Kosovo gdje ste nekad živjeli ali bi istovremeno zadržalio i teritorije koje ste naselili odlazeć s Kosova.

ma kako ste vi meni samo pametni.

ja imam za vas super prijedlog.

Vratite one teritorije gdje vas nije bilo ni za posolit dok je Kosovo bilo vaše..a to znači vratite Vojvodinu i republiku Srpsku a uzmite natrag Kosovo.

pa ne može poštenije.
A najpostenije bi bilo da svi skupa zajedno sa vama odemo tamo negde iza Karpata

Vi ponesite sendvice a mi cemo pice

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:18   #2031
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Pa "necka se" jer ne zeli da bude izmisljena "drzava" poput danasnjeg Kosova...
Ti si neki zabavan forumaš, a?

"Nećkaju se" jer znaju da bi u toj avanturi vrlo vjerovatno izgubili sve ovo što sada imaju... Mada izbor i nije neki, samo čekati i vremenom gubiti "malo po malo" ili glavom kroz zid pa "kom' obojci - kom' opanci"...

Izbore na kosovu ne pratim, pa ti ostalo ne mogu komentirati...
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:32   #2032
Bilo kako bilo, Martyjev izvestaj ide na ruku i opoziciji na Kosovu. Obezglavljivanje stranke koja je pobedila na izborima veciti je san opozicije,a najveca slast je kada se to dogodi odmah posle izbora. Everything's becoming so entangled. Mada,ko zna koliko njih i koga sve bi Taci povukao za sobom.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:52   #2033
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
A najpostenije bi bilo da svi skupa zajedno sa vama odemo tamo negde iza Karpata

Vi ponesite sendvice a mi cemo pice

.
o pikniku drugi put.

nego ne odgovori, može trampa..Kosovo za RS i Vojvodinu.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:33   #2034
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
o pikniku drugi put.

nego ne odgovori, može trampa..Kosovo za RS i Vojvodinu.
Pa,ako se vec vracamo u taj period,onda bi Srbija za Kosovo,deo Makedonije,Severnu Albaniju i primorje do Omisa trebalo da ustupi Vojvodinu,ali Madjarima deo RS Kraljevini Bosni,a deo RS zapadno od Vrbasa Hrvatskoj. Ali zasto stati na tome,hajmo u jos dalju proslost...Mozda bi i Hrvatska onda trebalo da vrati Madjarima sve svoje teritorije severno od Save,a mozda i Slovenci treba da budu do Beca... Ipak ne,bolje da se svi pokupimo i odemo iza Karpata,da nas glava manje boli.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:50   #2035
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Ipak ne,bolje da se svi pokupimo i odemo iza Karpata,da nas glava manje boli.
Vi bi onda dobili dio Njemačke, doduše onaj manje glamurozni istočni dio...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 14:09   #2036
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Pa,ako se vec vracamo u taj period,onda bi Srbija za Kosovo,deo Makedonije,Severnu Albaniju i primorje do Omisa trebalo da ustupi Vojvodinu,ali Madjarima deo RS Kraljevini Bosni,a deo RS zapadno od Vrbasa Hrvatskoj. Ali zasto stati na tome,hajmo u jos dalju proslost...Mozda bi i Hrvatska onda trebalo da vrati Madjarima sve svoje teritorije severno od Save,a mozda i Slovenci treba da budu do Beca... Ipak ne,bolje da se svi pokupimo i odemo iza Karpata,da nas glava manje boli.
Kakvo primorje do Omiša. Možda u vašoj mitologiji. A u8 stavrnosti vas nema dok Turci nisu došli ni preko Drine ni preko onog vijenca prašuma Volujaka i Maglića a kamoli do Omiša.

Čuj do Omiša..

Znači ako želite Kosovo natrag vratite tuđe zemlje.

jebiga toliko ste krali tuđe zemlje da je u redu da osjetite kako je to kad netko vašu ukrade.

Dakle može trampa..RS i Vojvodina za Kosovo..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 14:20   #2037
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Kakvo primorje do Omiša. Možda u vašoj mitologiji. A u8 stavrnosti vas nema dok Turci nisu došli ni preko Drine ni preko onog vijenca prašuma Volujaka i Maglića a kamoli do Omiša.

Čuj do Omiša..

Znači ako želite Kosovo natrag vratite tuđe zemlje.

jebiga toliko ste krali tuđe zemlje da je u redu da osjetite kako je to kad netko vašu ukrade.

Dakle može trampa..RS i Vojvodina za Kosovo..
Naravno da nas ima pre Turaka.

Srbija je za razliku od ove danas bila pomerenija ka zapadu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ova_srbija.jpg
prelazna faza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 14:29   #2038
Quote:
prelazna faza kaže: Pogledaj post
Naravno da nas ima pre Turaka.

Srbija je za razliku od ove danas bila pomerenija ka zapadu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ova_srbija.jpg
To možda u guslarskim mitovima gdje je Marko Kraljević borac protiv Turaka a ne turski vazal.

vas već par nekoliko stoljeća uče lažnu povijest, vaši mitomani, samo okrenite naopako i doći ćete do istine.

Marko Mrnjavčević- srpski mit- borac protiv Turaka

Marko Mrnjavčević- povijesne činjenice- turski vazal.

samo obrni za 180 stupnjeva i doći ćeš do istine
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 14:31   #2039
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
To možda u guslarskim mitovima gdje je Marko Kraljević borac protiv Turaka a ne turski vazal.

vas već par nekoliko stoljeća uče lažnu povijest, vaši mitomani, samo okrenite naopako i doći ćete do istine.

Marko Mrnjavčević- srpski mit- borac protiv Turaka

Marko Mrnjavčević- povijesne činjenice- turski vazal.

samo obrni za 180 stupnjeva i doći ćeš do istine
prelazna faza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 14:33   #2040
Quote:
prelazna faza kaže: Pogledaj post
eto vidiš..klanjaš ko pravi turski vazal.

Želiš ispraviti neki netočni navod.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.