Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2010., 16:16   #61
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Ja bih Boga pitao gdje je Isus "stanovao" onih dana od uskrsnuća do uzašašća ?!
Stanovao je tamo gdje je i sada i gdje je oduvijek bio, iako se fizički manifestirao nakon smrti na ovom svijetu nije od ovoga svijeta-Lisiice imaju jazbine,ptice gnijezda a Sin Čovječji nema gdje bi glavu naslonio.Na to pitanje bi mogao naći odgovor u knjizi "Autobiografija jednog yogija" kad nebi imao predrasude.Tamo jedan uskrsli učitelj koji se ukazao svom učeniku bas kao što se Isus ukazao svojim učenicima odgovara na mnoga pitanja ali ne vjerujem da nemas predrasude prema "istočnim religijama" stoga češ se pitati i dalje.Samo usput da spomenem,čitajući tu knjigu jasno je da Isus nije prva uskrsla osoba koja se fizički ukazala učenicima nakon smrti.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 18:12   #62
Eh.. sad će me mnogi proglasiti komedijašicom, ali ja bih ga svakako pitala, obzirom da je on stvorio zemlju, tko je stvorio dinosaure? Mislim, njih se nigdje ne spominje, a dokazano su postojali.
mag777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:36   #63
����
Override667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 15:09   #64
ja bi ga pitala zašto je homoseksualnost grijeh, to mi apsloutno nije jasno i zašto je dopustio da đavo bude toliko moćan, tj zašto ga, pošto je on ljubav i snaga nije odma u konačnici uništio nego ga pušta da nas kuša, i da nam svakodnevno podmeće noge

zašto je đavlu dospustio tolike moći, po meni jako velike moći

znam da je Bog ljubav i da je jaći al čemu tolika snaga u vraga
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 20:16   #65
Quote:
jelich kaže: Pogledaj post
zašto je dopustio da đavo bude toliko moćan, tj zašto ga, pošto je on ljubav i snaga nije odma u konačnici uništio nego ga pušta da nas kuša, i da nam svakodnevno podmeće noge

zašto je đavlu dospustio tolike moći, po meni jako velike moći

znam da je Bog ljubav i da je jaći al čemu tolika snaga u vraga
https://www.forum.hr/showthread.php?p=57553395


Zamisli jednog oca koji ima petoro dece i jedno od te djece dođe k ocu i kaže: “Tata,tvoja pravila me apsolutno više ne interesuju,želim da idem svojim putem,želim da budem isto to što si i ti!"
Iako dijete ima tek sedam,osam godina,nesvjesno je i nezrelo.Ali,dijete kaže: “Ja želim ići svojim putem,ne želim više da slušam ono što mi ti govoriš.”
A tata kaže: “Jel tako, sine?” “Tako”,kaže sin.I otac uzme sjekiru i odsječe mu glavu.
Što bi druga djeca mislila o tom ocu? Kazali bi:“Tiranin! Zašto mu nije dao neku drugu priliku?On je nepravedan,bez ljubavi.”
Tako bi imali stvorenja koja bi živjela u strahu,a ne ljubavi.A Bog to ne želi,da mu "služimo" iz bilo kojeg drugog razloga osim ljubavi.

Bog je jednostavno dopustio zlu da pokaže pravo lice,da sva stvorenja vide čemu to vodi,zlo će dovesti čovječanstvo u stanje
samouništenja.Kada zlo bude dostiglo tu kulminaciju,dakle stanje samouništenja,Bog će intervenirati.

Na kraju vremena,Bog će imati najteži zadatak,da "uništi" zlo i veliki broj stvorenja koja su Mu rekla "ne".I kako će to Bog uraditi,a da ne bude proglašen diktatorom?Zato je Bog dopustio da se zlo iskaže,da onog trenutka kada bude amputirao jedan dio ljudskih stvorenja,jednostavno svi, i oni koji su patili tijekom stoljeća,mogu reći da je Bog uistinu pravedan.

Zato se kaže (na osnovu Biblije)-svi oni na ovoj planeti koji budu pobijedili u borbi sa zlom,biće najveća dragocjenost u svemiru,jer će biti živi svjedoci.Oni su prolazili kroz patnje,kroz smrt,bolesti,kroz sve moguće tragedije,i oni će znati kroz cijelu vječnost da cijene i da budu živi svjedoci potrebe da svemir živi u skladu sa principima koji u njemu postoje,koji su dati od Boga.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 23:02   #66
Gospodine što želiš da učinim?
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 23:15   #67
Pitao bi da li je sposoban stvoriti kamen koji ne može podići.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 23:32   #68
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Pitao bi da li je sposoban stvoriti kamen koji ne može podići.
Pitanje ti nema smisla, to je nebulozan zahtjev koji je sam u sebi kontradiktoran, jer je to dvostruki i oprečni zahjev prikriven jednim, tj, da ne može podići, dok je u isto vrijeme i zahtjev da podigne bez obzira što nije izričito navedeno u pitanju.
Kao da kažeš nekome hodaj naprijed i natrag u isto vrijeme.
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 23:52   #69
Ja bih ga pitao „Đes’ ba, šta ima“?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 00:27   #70
Quote:
Gospodar Groma kaže: Pogledaj post
Pitanje ti nema smisla, to je nebulozan zahtjev koji je sam u sebi kontradiktoran, jer je to dvostruki i oprečni zahjev prikriven jednim, tj, da ne može podići, dok je u isto vrijeme i zahtjev da podigne bez obzira što nije izričito navedeno u pitanju.
Kao da kažeš nekome hodaj naprijed i natrag u isto vrijeme.
ako pitanje nema smisla onda ni bog nema smisla i ne postoji jer je svemoguc.


ELI ELI LAMA SABACHTHANI??????


__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 01:33   #71
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Pitao bi da li je sposoban stvoriti kamen koji ne može podići.
Kako ne? Naravno da može, al neće! .

* Može li se (svemogući) Bog pokajati što je nešto napravio (ljudski rod koji se iskvario pa ga je zato poslije zadavio)?

Zašto ne? Stvorio je ljude za koje je znao da će se iskvariti i da će ih podaviti, a onda je odlučio da oboli od Alzheimera i to lijepo zaboravi, pa se onda može i pokajati i podaviti ih.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 02:50   #72
Pa na osnovu svega sto znamo o zivotu postavio bih samo jedno pitanje tom nekakvom ''Bogu'': Zasto si stvorio zivot?
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 02:55   #73
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Pitao bi da li je sposoban stvoriti kamen koji ne može podići.
Odgovor bi bio ne.Da li bi to znacilo da potencijalni ''Bog'' nije svemoguc? Ne bi.A zasto? Pa pitanje je u prevodu ''da li bog moze da ne moze''.Svemoguci Bog jedino sto ne bi mogao je da ne moze,jer to je glavna osobina svemogucnosti.Ne moci da ne mozes,znaci da sve mozes.To je odgovor na paradoks.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 03:00   #74
Quote:
Gospodar Groma kaže: Pogledaj post
Pitanje ti nema smisla, to je nebulozan zahtjev koji je sam u sebi kontradiktoran, jer je to dvostruki i oprečni zahjev prikriven jednim, tj, da ne može podići, dok je u isto vrijeme i zahtjev da podigne bez obzira što nije izričito navedeno u pitanju.
Kao da kažeš nekome hodaj naprijed i natrag u isto vrijeme.
Ima smisla koliko i koncept svemogućeg. I nije pitanje nekome, nego tom (imaginarnom) svemogućim.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 09:10   #75
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Ima smisla koliko i koncept svemogućeg. I nije pitanje nekome, nego tom (imaginarnom) svemogućim.
"Prejak" argument,
samo kad bi se sami sa sobom mogli dogovoriti što točno želite bilo bi super.

Zadnje uređivanje Gospodar Groma : 07.06.2016. at 09:29.
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:19   #76
Quote:
Gospodar Groma kaže: Pogledaj post
"Prejak" argument,
samo kad bi se sami sa sobom mogli dogovoriti što točno želite bilo bi super.
bog nije svemoguc ?
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:19   #77
Quote:
Gospodar Groma kaže: Pogledaj post
"Prejak" argument,
samo kad bi se sami sa sobom mogli dogovoriti što točno želite bilo bi super.
Ja bih baš da Bog stvori kamen koji ne može podići. Pa mu Isus i Duh Sveti priskoče u pomoć i ... voilà!

Baš bih pitala Boga je li taj scenarij moguć. Bio bi to odličan publicity-stunt, jer vidimo da crkva gubi vjernike.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:43   #78
Quote:
Izaija 5:21
Jao onima koji su mudri u svojim očima i pametni sami pred sobom!
U slučaju da je zahtjev samo ne podignuti, to znači da bi Bog samog sebe trebao učiniti ne svemoćnim.
Dakle opet je izvedivo, a vaša filozofija je za obično:
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:45   #79
Već sam mislila da nisi u stanju ništa pametno napisati... a onda si me razoružao ovim prekrasnim pilencetom.

A Izaiju isto nabijem na pjetlića.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:18   #80
Ja bi Ju pitao: "Jel te zabavlja kakve sve gluparije ljudi su napisali o tebi?"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.