Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2012., 04:34   #501
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
ja sam ta koja šizi.
Zašto bi sad šizila?? A ako si pročitala pitanje - odgovori ili ga prebaci u PDF, ja ne smijem od straha da me ne napadne...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 08:31   #502
Dubo, to što šizim je čista zezancija. Ja sam kolerična osoba, pa zato

Molim te reci mi što bi gdje da premjestim, ja sam se više pogubila

Sad si išao izvlačiti Poslove uvredice, sad će on izvlačiti tvoje, pa ... nikad kraja

Mene je sve ovo više umorilo. Još se nisam pošteno ni oporavila od proslave
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 13:07   #503
Dakle, sad sam opet brisala post.
Dubo i Posl molim vas, nastavite na PM ako imate još nešto za reči jedan drugome.
Nastavke daljnjeg podbadanja neću dozvoliti. Pa nek ima veza ili je bez veze, brisati ću sve svima koji se žele svađati.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 15:06   #504
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Nastavke daljnjeg podbadanja neću dozvoliti. Pa nek ima veza ili je bez veze, brisati ću sve svima koji se žele svađati.
Ja se potpuno s tobom slažem, čak ignoriram postojanje bilo kakvih uvreda... I hvala, vraćaš me na moj nivo, bio sam malo sišao, ali evo vratila si me.

A pitanje je opet vezano za Syn, pa... ako znaš odgovori mi kako god, ovdje, na forumu, na pp: kako provesti otpis robe koja se povlači iz asortimana (znači NC nije bitna) jer to nije kalo, rastep, lom?? (to ću normalno napraviti u dozvoljenom iznosu)
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 15:21   #505
Nikome ne vodim maloprodaju, tako da nisam htjela odgovarati i bubnuti glupost.
Pitala sam i kolegica to radi kroz kalo. Žao mi je što ne mogu više pomoći, ali uopće ne koristim taj modul
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 19:50   #506
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Dakle, sad sam opet brisala post.
Dubo i Posl molim vas, nastavite na PM ako imate još nešto za reči jedan drugome.
Nastavke daljnjeg podbadanja neću dozvoliti. Pa nek ima veza ili je bez veze, brisati ću sve svima koji se žele svađati.
a ti si moderatorica i na ovom pdf-u?
e jebemu, znači nigdje nemrem više vrijeđati dubu, bah, šteta, ali kaj se more...

sad bu isplao da stvarno ima većega, jaooo....
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 21:33   #507
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
a ti si moderatorica i na ovom pdf-u?
e jebemu, znači nigdje nemrem više vrijeđati dubu, bah, šteta, ali kaj se more...
To nisi do sad shvatio

Quote:
sad bu isplao da stvarno ima većega, jaooo....
A nema? Tvoj je veći?
Ok, vjerujem ti na riječ, ne moraš dokazivati.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 05:24   #508
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Nikome ne vodim maloprodaju, tako da nisam htjela odgovarati i bubnuti glupost.
Pitala sam i kolegica to radi kroz kalo. Žao mi je što ne mogu više pomoći, ali uopće ne koristim taj modul
Ma nema problema, mislio sam da radiš pa znaš, pitat ću ih kako su zamislili to odraditi. Evo nisam ni ja nikada za 16 godina rada ništa otpisivao, (osim redovnog kala i loma) ali... a zašto ne iskoristiti i tu olakšicu? Promjena u zakonu da se u slučaju povlačenja robe iz asortimana može ići i ispod nabavne također je zgodna, ne moraš stalno paziti na NC!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 11:19   #509
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
A nema? Tvoj je veći?
Ok, vjerujem ti na riječ, ne moraš dokazivati.
ma vjerovatno nije, stvar je u tome da se time ne opterećujem, nek se cure opterećuju
nisam tip čija mora biti zadnja i koji mora uvijek biti u pravu, za razliku od nekih ovdje
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 02:55   #510
Dobio sam jedno pitanje i dužan sam odgovor: kakve su to matične ploče sa HDD na ploči? Radi se o industrijskim računalima koja imaju na MB ugrađen i HDD koji je zapravo nekoliko memorijskih chipova koji u svemu "glume" HDD, (C: naravno!) a jasno je - nema pokretnih dijelova.

Obično su to računala skromnijih karakteristika i kapaciteta, ali za upravljenje jednostavnijom stojem dovoljan je i pretpotopni 386! Izdržljivost im je zbilja velika, meni neki rade već preko 15 godina - bez greške!

Savjet: iako nisu jeftini, ipak su za knjigovodstvo savršeni, (naravno oni malo jači od 486...) jer nema brige za podatke - gotovo su neuništivi, osim ako ga baš pogodi grom!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 10:51   #511
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Savjet: iako nisu jeftini, ipak su za knjigovodstvo savršeni, (naravno oni malo jači od 486...) jer nema brige za podatke - gotovo su neuništivi, osim ako ga baš pogodi grom!
to nije hdd (hard disk drive) i nije sigurno nego je glupo. Upravo zato što sve skupa može udariti grom, izgoriti u požaru, biti ukradeno itd. Sigurniji i jeftiniji je onda čak i celeron na kojem radiš redovni backup (na recimo vanjski usb koji nosiš doma ili na neki backup host u americi).
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 04:12   #512
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Pa što ima, valjda si došla sebi?? Nadam se da ovaj poduži vikend koristiš za odmor, a ne za posao?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 09:36   #513
Da, odmaram. Nikako da se nagovorim da počnem ozbiljno raditi, a svi znamo da sad posla imamo. A mene pere ljenost

Strah me da će biti gadno kad se "probudim" u 5 do 12

Ti si garant vrijedan
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 05:38   #514
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Da, odmaram. Nikako da se nagovorim da počnem ozbiljno raditi, a svi znamo da sad posla imamo. A mene pere ljenost

Strah me da će biti gadno kad se "probudim" u 5 do 12

Ti si garant vrijedan
Ja sam popi... s inventurom, prvi put odvajam nekurentne artikle koji bi se otpisali uz poreznika, slažem, čistim, ludim i pitam se što ne uživam u mirovini... To ti je ono prokletstvo: nauče tovara potezat, a on nikako da mola. I svi sretni...

A, da dodam P.S. Zašto otpisujem i gnjavim poreznike? Hebena neka vremana, strah zavladao, pa bolje koju tisućicu pospremiti... A i skupilo se za 10 godina - e sada ima toga!!! Zamrzit će me??
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje dUbO : 08.01.2012. at 05:41. Reason: P.S.
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 17:01   #515
Gotova sam
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 23:57   #516
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Gotova sam

Znali smo se nas dvoje i svadit, ali Lili - ti si zbilja osoba na koju se niti mogu naljutiti, a kada te još poslušam lijepo možemo surađivati! Ali ti znaš i upozoriti i napisati PP, pa je to jedan pošten i dobar odnos. Hvala ti na tome.
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje lili p. : 01.04.2012. at 13:39. Reason: nećemo tu o drugima
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 11:45   #517
Mati moja mila

Ti si pun iznenađenja. Hvala na lijepim riječima.

Meni ovaj podforum puno znači. Tu sam upoznala divne ljude i odlične stručnjake, te mi je želja da nastavimo jedni drugima pomagati.

Meni ste puno pomogli, redom svi
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 08:51   #518
Potpisujem liline riječi.. Stvarno pomoć dobivena ovdje zlata vrijedi.. Također hvala svima..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 22:28   #519
I ja se pridružujem pohvalama ovom Forumu i zahvaljujem se na pomoći i savjetima, kao i na svim korisnim tekstovima što ih pišu pravi znalci iz ovog područja.
Lijep pozdrav svima!
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 04:24   #520
Polako ljudi, s mjerom, ako je odjednom toliko nahvalimo postoji šansa da se ukvari! Žensko je, treba to češće i s mjerom, onda će presti ko maca, iako je znam i kada postane tigrica.

Ali imam i još nešto: a zašto ne napišete koje slovo?? Svako pitanje, ideja, nedoumica - to su prave stvari oko kojih se isplete diskusija, lome koplja ili programi. Ako iz toga svi naučimo - e to je ono pravo!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.