Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2007., 22:50   #61
Quote:
txiki kaže: Pogledaj post
E.. ja sam tak cifrano pisala na kuverte... ali i to je dobra ideja na pozivnicu bas... i onda ako cete tako, se mozete dolje i vlastorucno potpisati
Ma give me
Super ideja
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:24   #62


great minds think alike
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 15:19   #63
Ovako, ne znam hoću li biti od pomoći, kasnim li s porukom, ali čisto da kažem što mislim...
Ovako, bivši kolega od mog dečka se oženio (s kojim sam godinama dobra) i njegova mila ženica pati od poremećaja zvanog - patološko laganje.. Ne bih imala ništa protiv da nije i mene u to uvlačila i čak pokušala neizravno usrati našu vezu. Budući da tu nitko nije normalan, odlučila sam (a i dragi se složio) reći mu da što se njega tiče je sve u redu, ali da nju jednostavno ne želimo gledati taj dan... Žao mi je ako će negativno reagirati na to, ali ako je bio spreman šutiti i odaljiti se od nas zbog njenih spletki, onda mora biti spreman i na posljedice istog... Želim napomenuti da sam nemalo tog učinila za te ljude i ako je dotična bila spremna spletkariti na veliko i na široko, onda shvaća da je nepoželjna u društvu normalnih ljudi koji se time ne bave!
Vjerujem da mora postojati red i običaji, ali brate - protiv sebe ne idem! Eto, nadam se da ću biti od pomoći nekome...
Studentica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 17:00   #64
a znate kakvu ja imam situaciju?! za poludit ! evo ovako; bivša od mog dečka živi u susjedstvu gdje i on, i oni su se družili i prije nego su bili skupa, i to je sve jedna ista ekipa (da ne duljim sa pričom, malkice je komplicirana). problem je ako ne zovemo nju pričat će se da ja nisam dopustila da je zovem, a ako je zovemo bit će da je najmerno zovemo, da joj se naslađujemo. a takve mi priče od nje i njezinih kokoški ne trebaju, i nebi htjea da se i ostale kokoške urote pa da ne budu htjele doći(znate kakve su žene). no on je to riješio tako da joj je reko da je želi pozvati i da ona odluči hoće li doći. naravno da je rekla da će doći, i da ona dolazi čisto prijateljski, jer ona želi da njih dvoje budu prijatelji, bla bla bla.... i ostale takve spike (ona odjednom fina i draga). a znam da me ne voli i da me ona i njezin klan tračaju čim stignu(a sigurno i dolazi samo da se kasnije mogu rugati), i sad mi ona dolazi na svadbu. iskreno ja na njenom mjestu nebi išla, ali je očito da nas ima svakakvih. glupa situacija ali razmišljam si tada čemo biti na mom terenu, moje frendice, moja obitelj JA u vjenčanici, pa neka joj je, neka samo dođe!!!
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 17:31   #65
meni još gore...
Frendica je muljala s budućim šogorom, i sad, ona je u vezi i zbog mog budućeg šogora se gadno posvadila s dragim, a i frend i frendica (to su nam naj frendovi), a da za šogija ni ne pričam, moraju bit pozvani na svadbu.
Kaj će biti, neznam, nek ona samo završi u nekom kutu s njim, bit će

naravno, da mi bude još lakše oko svega, tu su i moj i njegov stari koji si znaju popit... ono, da ih drugi dan tražiš pod stolovima...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 18:11   #66
little_girl... I ja i dečko smo u dobrim odnosima sa svojim bivšim ljubavima, ali nam ne pada na pamet da ih zovemo, a još mi je čudnije što će ona prihvatiti poziv... Ali, eto joj tamo... Ja sam svoj slučaj riješila i mirno spavam!
Studentica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 21:18   #67
little girl : mislim da previse brines sta selo prica bitna si ti i on i to je Vas dan stoga jos nije kasno da kazes ne!

Ne zelim unositi nemir u tvoj zivot ali ja bi bila sperman na posljedice jel ako sad ne naucis reci ne neces nikada i uvjek ce te je....!!!Pa nek si ona misli i njene kokosi sta oce, ali jedno ce biti da je tvoj dargi odabrao tebe ii da si mu ti najbitnija pa makar izgubio i prijateljicu (da je prava prijateljica nebi se ni pojavila ili mozda prisla tebi i porazgovara otvoreno sto ti mislis o tome)
linaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 23:43   #68
litlle_girl, ja bih ju na tvom mjestu smjestila na najdalji stol u dvorani, da ju bar ne moraš gledati. Ako treba samo radi nje napravi raspored sjedenja i zguraj skroz u neki čošak, možda i ranije ode (bez obzira što će to cijelo društvo biti bliže ).

tiki-vz slično što se tiče njih, razmjesti ih na skroz suprotne strane što se tiče sjedenja, da se bar ne moraju gledati cijelo vrijeme. I popričaj otvoreno sa frendicom i šogijem (tj. s njima koji su muljali) i čvrsto im reci da ne želiš nikakve probleme na svadbi te da suzdrže sebe i svoje polovice od bilo kakvih ispada. Reci da ne želiš ekscese na svadbi i da ako ti upropaste svadbu nekakvim svađama ili tučom, da više nećeš razgovarati s njima.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 01:45   #69
helou,

imam hrpu bratića i sestrični i vjer ih većinu zovem....., neke nažalost reda radi.....i svi oni imaju barem po 2-3 djece.....a zbog prostora ne bih htjela prešibati brojku 200.....

pitanje je ovakvo...kako da im kažem da ne vode djecu???
grozna sam, ali jedva se s njima vidim neku djecu nisam nikad ni vidjela....


da li je to bezobrazno reći nekome da ne želiš da vodi djecu jer ti je problem oko broja
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:22   #70
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
helou,

imam hrpu bratića i sestrični i vjer ih većinu zovem....., neke nažalost reda radi.....i svi oni imaju barem po 2-3 djece.....a zbog prostora ne bih htjela prešibati brojku 200.....

pitanje je ovakvo...kako da im kažem da ne vode djecu???
grozna sam, ali jedva se s njima vidim neku djecu nisam nikad ni vidjela....


da li je to bezobrazno reći nekome da ne želiš da vodi djecu jer ti je problem oko broja





jes dobra ti jutros?
ujmeisusovo.

__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:29   #71
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post

da li je to bezobrazno reći nekome da ne želiš da vodi djecu jer ti je problem oko broja
Računaj s poprijekim pogledima majki i očeva dotične djece...Ma uguraj negdje te klince...ionako ti oni cijelo vrijeme trčkaraju okolo.... ili im napravi poseban stol kako je Mala imala...meščini....
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:32   #72
Quote:
mila78 kaže: Pogledaj post
Računaj s poprijekim pogledima majki i očeva dotične djece...Ma uguraj negdje te klince...ionako ti oni cijelo vrijeme trčkaraju okolo.... ili im napravi poseban stol kako je Mala imala...meščini....

hm da...razmislit ću o toj mogućnosti.....

@provincijalka

nisam baš svoja jutros
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 19:13   #73
mi u gradu imamo lika koji te iz čista mira prigrli ki kaže "...'oće nam' bit dobro na tvojoj svadbi..."
pa ga se ti riješi
fragrga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:48   #74
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
no on je to riješio tako da joj je reko da je želi pozvati i da ona odluči hoće li doći. naravno da je rekla da će doći....
Super mi je ovo pozivanje ljudi s nadom da se neće odazvati. To mi je još licemjernije od njezinog ponašanja. A najbolje mi je kako se ti čudiš u stilu 'ona nema srama pa je prihvatila poziv'.


Ako nekog ne želiš gledati na svadbi, lijepo skupi muda i nemoj tu osobu pozvati. To je upravo tako jednostavno. U suprotnom se lijepo poklopi ušima, gledaj ju cijelu večer 'na vaš najvažniji dan' i razmišljaj u sebi što šuškaju o vama.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:22   #75
Lightbulb

evo da i ja prokomentarisem..

prvo ovo za djecu.. iskreno, volim djecu, pogotovo ako su mi nesto u rodu, ali mislim da djeca manja od 14 godina nisu za pir. ok ako ih je dvoje troje, ali vise, mislim da mi je bezveze. pogotovo sto se tu sa njima niko ne moze opustiti, posebno ne roditelji. sta ima da radi jedno pinde u 4h ujutru?? ja prva necu vodite svoju djecu kad ih budem imala, jer cijelu noc bih samo mislila ispod cije haljine su se sakrili, koji su stoljnak potegli, koju vaznu srusili, itd.

da skratim: bez djece, beba, cuka, maca i sl.

druga stvar, kako pozvati frenda, rodjaka, a da se ne pojavi sa pratnjom.. evo ja sam u spanjolskoj i recicu vam kako se to ovdje radi. jako jednostavno. na pozivnici se isprinta, negdje dole pri kraju:

nº pozvanika/gostiju ___

i lijepo upises broj 1 ako zelis samo njega, ili vec 2, ako zelis da dodje sa pratnjom. u slucaju da zelite pozvati neki par iz drustva, posaljete im dvije pozivnice, jednu njemu, drugu njoj sa brojem 1. s ciljem da svi skontaju da su pozivnice individualne. normalno, ostalima (npr. rodbini) mozete slati pozivnice sa vecim brojem, ali ljudima s kojima ce ta osoba biti u kontaktu obavezno individualne.

jesam li bila jasna?
 
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:47   #76
ja se slažem za djecu......


a ovo za frendove...a kaj ak te nazove i pita jel može cura s njim....a na pozivnici samo 1
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 23:35   #77
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
ja se slažem za djecu......


a ovo za frendove...a kaj ak te nazove i pita jel može cura s njim....a na pozivnici samo 1
a joj, mislim da je glupo postavljati takva pitanja. valjda se s razlogom stavlja broj zeljenih gostiju. no, posto ima ljudi koje neke stvari nikada nece shvatiti ma koliko da ih crtali, i posto neki ljudi nemaju obraza, onda preci na plan B - biti iskren i reci u cemu je stvar ili reci da ste u frci sa parama, bla bla...
 
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 18:40   #78
Ova priča oko djece je i mene mučila ,ali nisam mogla reć ljudima nemojte povest djecu....skroz glupo.Meni je bilo 75 ljudi na svadbi ,a od toga je bilo 15 klinaca do 10 god .i 10 klinaca do 17 god.svi od familije i ljudi koje sam htjela na svadbi imau po dvoje djece uglavnom male..
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:47   #79
Quote:
muchacha kaže: Pogledaj post
a joj, mislim da je glupo postavljati takva pitanja. valjda se s razlogom stavlja broj zeljenih gostiju. no, posto ima ljudi koje neke stvari nikada nece shvatiti ma koliko da ih crtali, i posto neki ljudi nemaju obraza, onda preci na plan B - biti iskren i reci u cemu je stvar ili reci da ste u frci sa parama, bla bla...

tak je...sve u facu....


a ako to ne shvati....


a djeca.....najgore od svega kaj baš od mojih frendova i najbliže rodbine nitko nema djecu....ima rodbina koju zovem reda radi i koma mi je zbog njihove djece natrpavati salu.....

joj joj ..što da radim...
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:13   #80
Jednostavno. Nikog nemoj zvati 'reda radi'.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.