Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2016., 02:18   #1081
[QUOTE=krena;60432189]
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post

Ovaj je prošao najgore kako napadač može proći. A epilog je 4.5 godina zatvora:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...odine/1141946/

SVEĆENIK KOJI JE ŠAKAMA UBIO POLITIČARA Don Sinanović osuđen na 4,5 godine
Kraljević je u alkoholiziranom stanju i bez povoda došao pred župni ured, vikao, nogom otvorio zaključana vrata te svećenika Sinanovića udario šakom u lice.

Po optužnici, to je izazvalo svećenikov bijes te je uzvratio udarcem i šakom u lice udario Kraljevića, koji je pao na pod, a svećenik ga je nakon toga s ciljem da ga "liši života" nekoliko puta udario šakom po licu, od čega je Marko Kraljević i umro.


Kako časni sud zna da ga je pop htio lišiti života, a ne da ga je htio samo onesposobiti ???

Srećom, vrhovni sud je bio malo pametniji:
http://www.slobodnadalmacija.hr/stil...nog-22-svibnja
Vrhovni sud ukinuo je prije nekoliko dana presudu Županijskog suda u Dubrovniku kojim je Sinanović proglašen krivim za ubojstvo na mah i osuđen na četiri i pol godine zatvora. I na tu vijest u Banićima mještani imaju istu reakciju kao i onda - ne žele razgovarati s novinarima.

Vrhovni sud je u svom rješenju naveo kako nalazi da su razlozi presude i na njima utemeljeni zaključci zasada pogrešni, nedostatni i preuranjeni, proizvoljni i neutemeljeni jer ne proizlaze iz utvrđenog činjeničnog stanja, doznali su iz izjava Sinanovićeva odvjetnika Gašpara Lujaka medijima.


https://www.forum.hr/showthread.php?t=789623
Upravo kako je VSRH rekao, zaključci su nedostatni i preuranjeni. Realno, stavite se u poziciju suca u tom slučaju: je li udaranje osobe na podu nekoliko puta nužna obrana? Nije. Je li pop imao namjeru da ubije tog čovjeka? Vrlo vjerojatno ne. I onda se dogodi situacija kakva se dogodila. Da je sud dosudio da se radi o nužnoj obrani, Vrhovni bi lako i to ukinuo jer ne možeš u samoobrani na smrt premlatiti osobu koja leži na podu.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:34   #1082
Dakle,meni je javni tužitelj kao otegotnu okolnost uzeo ,što sam prekoračio nužnu obranu time , što sam dotičnoga pogodio vrlo jakim intenzitetom udarca,našto me ovaj drugi udario palicom, ali sam mu je preoteo, te sam ponovno prekoračio nužnu obranu , (svojim riječima reč.) pošto opet nisam prilagodio intenzitet udarca , naspram žrtve (koja bdw-imade 100 kg.) POčinio kažnjivo djelo tjelesnih ozljeda . koliko vidim u ovoj karikaturi od države,bolje bi bilo da su me namlatili oli ubili ,manje bi me teretilo.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:15   #1083
Jebeš državu gdje moraš pazit da ne ozlijediš napadača za kojeg ne možeš znati kakve su mu namjere
Država u zakon prepisala onu biblijsku: tko tebe kamenom ti njega kruhom.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:28   #1084
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Jebeš državu gdje moraš pazit da ne ozlijediš napadača za kojeg ne možeš znati kakve su mu namjere
Država u zakon prepisala onu biblijsku: tko tebe kamenom ti njega kruhom.
Država traži da se ovako mora postupati:

Pojavila se neka gadna virusna bolest koja napada mozak. Oboljeli dobivaju napadaje bijesa i žele tući sve oko sebe. Bolest se efikasno lijeći, nakon par dana svi postanu skroz normalni. Zove te lječnik opće prakse da je tvoj brat obolio i da je pobjegao a nije primio terapiju. Došao ti je u stan i želi te dobro istući. Moraš se dakle braniti od pobjesnjelog brata.
Kako bi ti postupio ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 00:59   #1085
Krena@-oprosti ,ali čini mi se kako ti brkaš kruškice i jabuke. Ako je brat bolestan i agresivan kažeš...?... U ovome konkretnom slučaju ,su dvije osobe evidentno bolesne, sada me interesira jeli sudija ima izvod iz njihovih prethodnih sporova ,pošto su sa svakim susjedom završili na sudu? Da li im se može odrediti kakovo prislino liječenje? Pa neču još po noći ,ulaziti u ulaz , te misliti kako ču naletjeti na svoga sustanara ,koji BDW- voli pse šetati po nočnoj šihti,jer su eto,i oni nesocijalizirani.Da li možemo,kao predstavnici stanara tražiti, da ih se izbaci iz stana ? Pa teroriziraju ,čitavi ulaz otkada su došli. Meni je jednom davno pozvonio ujutro u 3i 30 h (pošto sam veterinar) ,te su digli pritome čitavi ulaz na noge, da mu pregledam pesicu.i tu je bilo sve ok,niti sam kaj naplatio. Ali, sada da se još moram zabrinjavati,u kakom ču ih raspoloženju steći, to mi je malko tu mač.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 02:10   #1086
na kraju najbolje je ak premlatis nekog u samoobrani ili nes tak ostavit sto manje dokaza i zgibat sto brze s tog mjesta, prije ces najebat ako pozoves policiju nego ako pobjegnes realno
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:20   #1087
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Krena@-oprosti ,ali čini mi se kako ti brkaš kruškice i jabuke. Ako je brat bolestan i agresivan kažeš...?... U ovome konkretnom slučaju ,su dvije osobe evidentno bolesne, sada me interesira jeli sudija ima izvod iz njihovih prethodnih sporova ,pošto su sa svakim susjedom završili na sudu? Da li im se može odrediti kakovo prislino liječenje? Pa neču još po noći ,ulaziti u ulaz , te misliti kako ču naletjeti na svoga sustanara ,koji BDW- voli pse šetati po nočnoj šihti,jer su eto,i oni nesocijalizirani.Da li možemo,kao predstavnici stanara tražiti, da ih se izbaci iz stana ? Pa teroriziraju ,čitavi ulaz otkada su došli. Meni je jednom davno pozvonio ujutro u 3i 30 h (pošto sam veterinar) ,te su digli pritome čitavi ulaz na noge, da mu pregledam pesicu.i tu je bilo sve ok,niti sam kaj naplatio. Ali, sada da se još moram zabrinjavati,u kakom ču ih raspoloženju steći, to mi je malko tu mač.
Ako ste stanari ne mozete, ali ako ste suvlasnici zgrade, uz neku vecinu (ne znam koliko vas treba biti) mozete... Ali, za to bi trebalo imati muda...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 08:01   #1088
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Dakle,meni je javni tužitelj kao otegotnu okolnost uzeo ,što sam prekoračio nužnu obranu time , što sam dotičnoga pogodio vrlo jakim intenzitetom udarca,našto me ovaj drugi udario palicom, ali sam mu je preoteo, te sam ponovno prekoračio nužnu obranu , (svojim riječima reč.) pošto opet nisam prilagodio intenzitet udarca , naspram žrtve (koja bdw-imade 100 kg.) POčinio kažnjivo djelo tjelesnih ozljeda . koliko vidim u ovoj karikaturi od države,bolje bi bilo da su me namlatili oli ubili ,manje bi me teretilo.
zasto udaranje osobe na podu ne bi bila nuzna obrana??
obrana traje dok traje i napad, a to sto je na podu u nekom trenutku, ne znaci da je zavrsio s napadom
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 08:33   #1089
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
zasto udaranje osobe na podu ne bi bila nuzna obrana??
obrana traje dok traje i napad, a to sto je na podu u nekom trenutku, ne znaci da je zavrsio s napadom
pogotovo ako si manji i slabiji i koristiš to kao priliku da ga onesposobiš dovoljno da te ne nastavi. s obzirom na biološki aspekt takve stresne situacije, to prekoračenje je glupost bez premca.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 09:03   #1090
ja sam tu lekciju jos davno naucio, kad sam jednom srusio protivnika i onda se viteski odmaknuo i krenuo otici
pa se ovaj lijepo ustao i isporucio mi paket da sam malo odspavao

ne daj boze da ikad udem u sukob, ali ako se dogodi, sigurno tu gresku necu ponoviti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 10:49   #1091
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Država traži da se ovako mora postupati:

Pojavila se neka gadna virusna bolest koja napada mozak. Oboljeli dobivaju napadaje bijesa i žele tući sve oko sebe. Bolest se efikasno lijeći, nakon par dana svi postanu skroz normalni. Zove te lječnik opće prakse da je tvoj brat obolio i da je pobjegao a nije primio terapiju. Došao ti je u stan i želi te dobro istući. Moraš se dakle braniti od pobjesnjelog brata.
Kako bi ti postupio ?
Gledaj, po našem zakonu čim savladaš napadača ti su praktički u prekršaju jer si upotrijebio veći intezitet snage od protivnika.
Zamisli ovu situaciju; napadač zamahne prema tebi, ti se izmakneš, zamahne drugi put, ti blokiraš, zamahne treći put, ti blokiraš, zamahne četvrti put, ti se izmakneš, ovaj ne posustaje već zamahne i peti put... i ti kažeš pa dokle više u pizdu materinu i opališ ga preciznim krošeom u bradu. Ovaj padne na tlo i ode u svijet snova na koju minutu. Ti si u prekršaju jer si, citiram zaccka...
Quote:
dotičnoga pogodio vrlo jakim intenzitetom udarca
Po zakonu bi valjda i ti trebao/la zamahivat u prazno prema njemu da budete "u egalu"
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 12:04   #1092
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
. i ti kažeš pa dokle više u pizdu materinu i opališ ga preciznim krošeom u bradu. Ovaj padne na tlo i ode u svijet snova na koju minutu. Ti si u prekršaju jer si, citiram zaccka...
netočno,ako nema povreda nema krivice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 12:23   #1093
a kaj to uopce znaci "nema povreda"??
niti ti znas ako te netko napadne hoce li i kave biti povrede, niti mozes reci dok se branis

na kraju ispada da nas neka elita sve skupa smatra stokom
pa onaj koji je najebao je vec kaznjen, a onog drugoga treba kazniti, zbog ravnoteze u svemiru
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 12:50   #1094
"tjelesna ozljeda, u pravu, kazneno djelo oštećenja ili narušavanja tuđega tjelesnog integriteta ili narušavanje tjelesnoga ili duševnoga zdravlja ili radne sposobnosti. Prema intenzitetu, kazneno pravo razlikuje laku, tešku i osobito tešku tjelesnu ozljedu.

Laka obuhvaća krvne podljeve (hematome), ogrebotine, površinske ozljede i lake rane; kažnjava se samo kada je učinjena s umišljajem.

Teška obuhvaća prijelome kostiju, potres mozga, teže rane i sl., a kažnjava se i kad je učinjena iz nehaja.

Za laku tjelesnu ozljedu gonjenje poduzima privatni tužitelj, a za tešku tjelesnu ozljedu državni odvjetnik po dužnosti."

to bi bilo otprilike to.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 12:52   #1095
i to je to ne objasnjava nista, osim postupanja s posljedicama
sto opet objasnjava moj opis postupanja prava u slucaju sukoba
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:06   #1096
Nije se zabranjeno branit.
Bolje da ja odgovaram za nanesene ozljede drugome nego on za nanesene meni.

Taj dio se nije mjenjano još od sfrj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:15   #1097
ako za to moram odgovarati - zabranjeno je
ako drzava misli da je obrana ilegalna - prisiljen sam biti ilegalan, ili pustiti da budem zrtva
zrtva sam bio, drzavu je bolio kurac

iz svega sam naucio da je najbolje biti ilegalan i nevidljiv
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:43   #1098
odgovaraš za prekoračenje nužne obrane a ne za obranu.

Neki budalaš ti opali šamar a ti se braniš pa završi na traumatologiji sa brojnim ozljedama.Mislim da je takva obrana neumjerena.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:47   #1099
ja mislim da nije

a da i pravosude tako misli, bilo bi puno manje onih koji zapocnu sranje

mene od cijele price samo i jedino zanima je li netko krenuo fizicki
ako je, ja ne znam kuda je krenuo i kako ce to zavrsiti
moja je prva duznost voljeti i braniti sebe, pa prema tome je za mene prica gotova kad je protivnik onesposobljen i nesposoban za napad
razlika je samo hocu li ja ostati i pozvati policiju i hitnu, ili cu se udaljiti i nestati
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:08   #1100
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa prema tome je za mene prica gotova kad je protivnik onesposobljen i nesposoban za napad
Točno,što ne znači da je mrtav.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.