Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 18:34   #1
Želučane tegobe (gastritis)

evo kao sto naslov teme kaze,,,jel zna netko neki dobar narodni ljek za za Gastritis (mucnine i nadutost) i opcenite zelucane tegobe na bazi cajeva nekih,,,mix od vise vrsta cajeva,,bilo kakav alternativan lijek da podjeli sa mnom bio bih mu jako zahvalan
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 19:04   #2
Quote:
kaso17 kaže: Pogledaj post
evo kao sto naslov teme kaze,,,jel zna netko neki dobar narodni ljek za za Gastritis (mucnine i nadutost) i opcenite zelucane tegobe na bazi cajeva nekih,,,mix od vise vrsta cajeva,,bilo kakav alternativan lijek da podjeli sa mnom bio bih mu jako zahvalan
znam za švedsku grenčicu..ima ga encijan jer je njihov ali i na policama DM-a
jedna žličica na malo vode ...super stvar
vedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 06:31   #3
Svako jutro nataste 1 dl soka od svjezeg kupusa, bez dodavanja soli, piti dva tjedna. Znam osobno petoro kojima je pomoglo.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 08:04   #4
@vedera moram otic u nas dm pa vidit mada sumnjam da imaju tako nest
@panorama cuo sam za taj sok od kupusa,,,to bi ja trebo nekako iscijedit ga ili se moze kupit gotov,,,btw na koju shemu da iscjedim sok iz kupusa,,,ne cini mi se bas socan,,,vise bude suh
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 08:53   #5
Basenpulver
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 22:10   #6
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Basenpulver
Gdje se to moze nabaviti ?
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:51   #7
Imaš isto u DM-u.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 07:20   #8
Quote:
kaso17 kaže: Pogledaj post
@vedera moram otic u nas dm pa vidit mada sumnjam da imaju tako nest
@panorama cuo sam za taj sok od kupusa,,,to bi ja trebo nekako iscijedit ga ili se moze kupit gotov,,,btw na koju shemu da iscjedim sok iz kupusa,,,ne cini mi se bas socan,,,vise bude suh
Svi su to radili u sokovniku. Ima ih vec za tristotinjak kuna za kupiti. Zelje koje se sad prodaje po trgovinama je ugavnom sorte Brunswick, okrugle glavice, prilicno tvrdo, s ne odvec soka u njemu, s obzirom od kada stoji ubrano.
Ako mozes, pricekaj mlado zelje iz Dalmacije pa zapocni tretman.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 07:31   #9
Postoji lijek na bazi maslinovog ulja pije se svako jutro 1 žlica na tašte dok se ne potroši 1 litra .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 10:54   #10
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Basenpulver
"što je BASENPULVER?

To je preparat koji sadrži supstance koje imaju bazni efekt pri čemu se vodilo računa o holističkoj medicinskoj kompoziciji.


Osobito je važno da je potpuno slobodan od natrija. Iz tog razloga sekrecijska funkcija bubrega nije narušena. Čak i ljudi sa slabim bubrezima, trudne žene i vrlo stari ljudi ga mogu uzimati. Ne sadrži adjuvanse radi poboljšanja okusa jer bi to narušilo principe terapije. Dodatna prednost baznog praha je efekt "čišćenja crijeva". Na dalje, dodan je selen jer oko 80% populacije nema dovoljno ovog elementa u tragovima."



Piše svašta što taj B. nije, ali što je...
"preparat koji sadrži supstance koje imaju bazni efekt"=
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 09:32   #11
Crni sljez korijen ,punu čajnu žličicu korjena potopiti u šalici hladne vode , nakon 12 sati ugrijati do ključanja , procjediti i piti čaj što topliji u malim gutljajima . svaki dan popiti 2-3 šalice čaja tokom 3-4 tjedna.
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 20:54   #12
ja sam isto čula za sok od kupusa, ali mora biti svjež, znači svako jutro treba raditi
sentinela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 21:50   #13
Godinama sam imala problema sa želucem, od čireva do gastritisa....bila na raznim terapijama koje su bile po principu: "drži vodu dok majstori odu"... Uglavnom da ne duljim, igrom slučaja sam kod kuće počela piti filtriranu vodu, i svi moji želučani problemi su nestali. Dva puta kada nisam na vrijeme mogla nabaviti novi filter za vodu, sam završila na hitnoj internoj sa gadnim bolovima... i od tada jako pazim koju vodu pijem i do kada mi vrijedi filter.
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 14:51   #14
bog, svima..

evo ja imam gastritis 4 godine, nakon dugo vremena ponovno mi se javio.. mučnine, bolovi.. pijem nexium..

čula sa da je čaj od IĐIROTA jako dobar za želudac.. da li ga je netko koristio?? iskustva?
evikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:58   #15
Napravi smjesu kamilice, stolisnika, žalfije ( neki stave i pelin)...pijes polako cijeli dan. Pa napravis pauzu nakon mjesec dana pa opet.

Gle, ne mozes lijeciti zeludac, a jesti kao da se nista nije desilo. Ako zelis brzi oporavak...najbolje ti je postiti 5 dana (a mozes i uz ove cajeve). Zatim promjena prehrane ( ovisi o krvoj grupi, o konstituciji, mjestu rodenja, itd). ...npr. nekima su mlijecni proizvodi benefit, a nekima nocna mora.

Mogu ti ovako iz glave odmah reci da zaboracis secer , bijelo brasno, kavu (pogotovo ne mijesati s mlijekom), cokoladu, pofarbano crno brasno, zacine, meso cije je porijeklo tko za otkuda, grahorice koje tesko padaju na zeludac – npr fazol (njih ces morati mljeti ili micati ljusku i jesti u malim kolicinama).Ovo je vrlo vrlo opcenito. Za svaku navedenu namirnicu bi se dalo jos stranica prodiskutirati.

Kako smo na alternativi, onda cu ti dodatno savjetovati i manje grizenja iznutra, razmisli malo o sebi (npr klise knjiga od Louise Hay – kako iscjeliti duh i tijelo, dobra za pocetnike).

Zapamti, zeludac se odnosi na trecu cakru – uguglaj pa procitaj malo o tome.

Obavezno treniraj, ako si stara – dugacke setnje. Pokreni tijelo, limfne zlijezde nemaju srce da ih ''cirkulira'', njih pokrece kretanje tvog tijela.

Takoder radi akrupesuru meridijana zeluca (mozes i mentalno), tu prodi knjigu od Done Eden – energetska medicina, zanimljiva za citati.

Ovo ti je temelj.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:02   #16
Isproban recept meni i još nekima djeluje:

pola žličice praha đumbira (ima ga u svakoj biljnoj apoteci oko 20-tak kn)

razmutiti u pola čaše obične vode, te popiti poslije jela.

Čaj od matičnjaka smiruje želučane tegobe a djeluje i na smirenje općenito.

Kombinacija ova dva jednostavna pripravka pomaže .

Gastritis je obično posljedica stresa (ma šta to kome značilo), pa tako smanjiti stres i nervozu što je više moguće, poraditi na tome dugoročno...i kratkoročno

Inače se kaže "što to iz svoje okoline ne možete probaviti" .....

vjerujem da svatko vrlo brzo nađe odgovor a za rješenje treba malo više, no već osvještavanje i razmišljanje o uzroku je korak naprijed ka rješenju
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:54   #17
Svezi sok od kupusa na prazan stomak svakog jutra, za dva dana osetno poboljsanje, ali mu je okus bljak. Ja sam se tako izlecio.
BISS9831 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:51   #18
E pozz raja... imam vec dugo probleme sa zelucom, mislim godinu dana, pri tome imam strah i neke cudne misli da cu umrijeti... cesto povracam,imam mucninu ali povratim pomocu prsta, malo mi bude lakse..
snimao sam u subotu stomak ili ultrazvuk..svi organi bez oboljenja...ali opet povracanje...sad me zanima da li to moze biti neuroza zelcu, koja mi je i koja utice na psihu...da li sve to moze biti od toga... do sad sam 5 puta povratio i cudan osjecaj u zelucu,,,pomoc
Mikserr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:54   #19
Quote:
Mikserr kaže: Pogledaj post
... imam vec dugo probleme sa zelucom, mislim godinu dana, pri tome imam strah i neke cudne misli da cu umrijeti... cesto povracam,imam mucninu . . .
Pokušaj terapiju bioenergijom. Možeš mi se javiti na pp.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 21:12   #20
Upit

Možete li mi reći koji su najbolji načini (lijekovi) da se spriječi ili ublaži gastritis?
buza80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.