Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2013., 16:16   #81
Nije prva koja je to učinila tak da mi to nije ništ novo... ali da trebaš imati muda za nekaj ovakvog, trebaš... možda će i mnoge žene koje imaju rizik od oboljevanja slijediti njezin primjer, što možda i nije tako loše jer bi bilo manje oboljelih...no nažalost mi obične žene ne možemo priuštiti si nove grudi samo tako.

Mislim da bi za takve prevencije trebale nove grudi biti besplatne za svaku ženu kod koje postoji visok rizik od oboljevanja od te zloćudne bolesti (ne znam dal su besplatne ili ne za žene koje su zbog bolesti bile prisiljene otkloniti dojku/e, ali ako nisu - svakako bi trebale biti) ...
__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:21   #82
Besplatne su.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:23   #83
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Besplatne su.
ma di to? besplatan je nafutran grudnjak a ne rekonstrukcija dojki
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:25   #84
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Besplatne su.
Također bi trebale biti besplatne i za ovakve slučajeve kao kod Anđe, mislim da bi se onda više žena odvažilo učiniti nešto ovakvo, pa bi bilo i manje oboljelih. Mislim da je gubljenje dojke veliki udarac za ženu
__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:35   #85
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
ma di to? besplatan je nafutran grudnjak a ne rekonstrukcija dojki
Ženi iz moje obitelji koja je izgubila dojke zbog tumora su obavili rekonstrukciju na Rebru.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:40   #86
Možda bi onda svoje pacijentice mogla bolje uputiti u opseg prava iz sustava zdravstvene zaštite.

http://www.hzzo-net.hr/03_01_04.php

ZDRAVSTVENA ZAŠTITA ČIJE TROŠKOVE NE SNOSI OBVEZNO ZDRAVSTVENO OSIGURANJE - estetske zahvate, osim za estetsku rekonstrukciju kongenitalnih anomalija, rekonstrukciju dojke nakon mastektomije, estetsku rekonstrukciju nakon teških ozljeđivanja.

EDIT: Dijanamay, nije lijepo brisati svoje postove nakon što netko odgovori na njih.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:44   #87
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Možda bi onda svoje pacijentice mogla bolje uputiti u opseg prava iz sustava zdravstvene zaštite.

http://www.hzzo-net.hr/03_01_04.php

ZDRAVSTVENA ZAŠTITA ČIJE TROŠKOVE NE SNOSI OBVEZNO ZDRAVSTVENO OSIGURANJE - estetske zahvate, osim za estetsku rekonstrukciju kongenitalnih anomalija, rekonstrukciju dojke nakon mastektomije, estetsku rekonstrukciju nakon teških ozljeđivanja.
da i ja sam to sad pročitala . I moram priznati nije mi jasno , ne informiram ih ja nego kirurg . I još mi se ni jedna nije vratila sa rekonstrukcijom , u čem je fora moram priznati da ne znam !

edit : obrisala sam ga jer sam upravo pročitala hzzo stranicu , pa reko idem se bolje informirati prije odgovora , nisam vidjela tvoj odgovor ! moja isprika !

Zadnje uređivanje dijanamay : 14.05.2013. at 16:49.
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:50   #88
Ne kužim zakaj svi pišu da je za to trebalo hrabrosti, kad je to napravila iz straha od moguće bolesti. No nebitno, i prije je ugradila implatante, pa ih je ugradila i sad i fakat ne vidim ništa ni hrabro u tom potezu, ni vrijedno spomena za razliku od žena koje su zbilja oboljele ali si ne mogu priuštiti ni kvalitetno liječenje a kamo li prevenciju, al eto da ne padne u zaborav nek se piše o njoj.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 18:04   #89
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
slažem se sa gore napisanim!
na bezosjećajne i hladne komentare mogu samo
ljudi zbilja znaju biti gnjide
da sam na njenome mjestu , napravila bih isto ! Život mi je daleko bitniji od para sisa , a 86 % nije mali postotak !
Da je tako hrabra, ne bi ih rekonstruirala i ugradila implatante nego se slikala bezsisa i time ohrabrila prosjecnu zenu koja nema za implatante.
Ovako je ovo jos samo jedan PR trik i toboznja hrabrost.

Vi koje govorite da je to besplatno...mozda u Hrvatskoj ( samo rekonstrukcija, ne i implatanti te samo u slucaju raka, ne i preventive), ali u Americi nije sigurno. Njihov je zdravstveni sustav kriminalan i ocekivala sam da netko tko je americki drzavljanin to zna.

Zadnje uređivanje pink honey : 14.05.2013. at 18:14.
pink honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 18:50   #90
Quote:
pink honey kaže: Pogledaj post
Da je tako hrabra, ne bi ih rekonstruirala i ugradila implatante nego se slikala bezsisa i time ohrabrila prosjecnu zenu koja nema za implatante.
Ovako je ovo jos samo jedan PR trik i toboznja hrabrost.
Daj, molim te

Gubljenje dojke je velik udarac za zenu. Znam za neke slucajeve gdje su oboljele zene rizikovale i odlucile se samo za vadjenje kancerogenih kvrzica da izbjegnu amputaciju. Masa je njih koje i u takvim situacijama misle na izgled i ponasaju se neodgovorno. Ovo sto je Angelina uradila je velika odluka i treba imati petlju. Mogu shvatiti zasto se odlucila na ovaj poduhvat, ocito je radila testove koji su pokazali da nosi taj gen. Majka mi je preboljela karcinom dojke, i znam dobro kakvi su to strahovi.
Rekonstruisala je dojke je isto kao sto bi i svaka druga zena koja ima mogucnosti za to.
__________________
We Were Never Young

colour me happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 18:55   #91
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
ma di to? besplatan je nafutran grudnjak a ne rekonstrukcija dojki
nije ni grudnjak besplatan
moja sveki nadoplaćuje za svoj
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 19:00   #92
Quote:
pink honey kaže: Pogledaj post
Da je tako hrabra, ne bi ih rekonstruirala i ugradila implatante nego se slikala bezsisa i time ohrabrila prosjecnu zenu koja nema za implatante.
Slažem se sa ovim dijelom, mada smatram da je to bio hrabar potez, al još hrabriji bi bio se pojaviti u javnosti e onda bi joj trebalo dić spomenik

Ovako je učinila što bi i svaka žena koja ima mogućnosti.
__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 19:13   #93
Quote:
pink honey kaže: Pogledaj post
Pise u clanku da je vec bila. Lako njoj ima za implatante, ali prosjecna Amerikanka koja zubaru ide na kredit, tesko da si moze priustit njezinu "hrabrost", a jos manje genske testove koje je ocito poduzela prije tretmana.

Ne znam jel ona zivi u balonu ili zaista nema nikakav doticaj sa zdravstvenim sustavom Amerike, ali ovo nije dostupno svima i nema sta koga ohrabrivat.


http://www.24sata.hr/strane-zvijezde...iti-rak-314766
pa prvo pročitaj pismo pa onda laprdaj.

koliko sam ja shvatila, njoj je itekako bitno da taj test postane dostupan i prosječnoj amerikanki
Quote:
Samo rak dojke godišnje ubije oko 458 tisuća ljudi svake godine, prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, uglavnom u zemaljama s niskom i srednjom razinom prihoda. Mora nam postati prioritet osiguravanje pristupa genskom testiranju i spasonosnim preventivnim zahvatima svim ženama, bez obzira na njihovo imovno stanje i prošlost, bez obzira na to gdje žive. Trošak testiranja na BRCA1 i BRCA2 od 3000 dolara u Sjedinjenim američkim državama i dalje ostaje prepreka mnogim ženama.

Izabrala sam da svoju priču neću čuvati tajnom jer postoje brojne žene koje ne znaju da možda žive pod sjenom raka. Nadam se da će i one biti u mogućnosti napraviti gensko testiranje i da će znati da, ako su visokorizične, imaju snažne opcije.
slažem se s colour me happy da je to veliki udarac za ženu. moja mama je uklonila jedan jajnik i maternicu, prije toga je u mladosti imala dobrućudni tumor na dojci i ima oko 60% šanse da dobije rak (baka nam umrla od raka dojke) i dan-danas joj nije lako što je uklonila (meni samo) maternicu, ne osjeća se kao druge žene.
kako bi tek bilo da ti uklone dojke - "simbol" tvoje ženstvenosti, čime svoju djecu dojiš?
ovo si (pink honey) bubnula pa ostala živa da je PR u pitanju

ja ju nešto ne volim, ali ju poštujem.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 19:16   #94
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ovo stvarno ne kužim.
U čemu je problem kasnije ocvikati sise ako već oboli?
Pa može biti prekasno....
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 20:02   #95
Quote:
Elle_ kaže: Pogledaj post
Slažem se sa ovim dijelom, mada smatram da je to bio hrabar potez, al još hrabriji bi bio se pojaviti u javnosti e onda bi joj trebalo dić spomenik

Ovako je učinila što bi i svaka žena koja ima mogućnosti.
Ja ne mislim da je hrabra jer je to upravo ucinila preventivno, iz straha.
Znajuci da ako to ne ucini postoje velike sanse da oboli od raka.
Naravno, morala bi se i redovno kontrolirati, ovako je minimalizirala rizik.

Hrabrom nalazim zenu koja je sposobna preboljeti i prezivjeti rak u ovo doba.
Obicnu zenu, pa i Kylie Minogue koja je isti preboljela.

A sada odoh s teme jer ipak nisam toliko hrabra da se suocavam s bijesom vjernih fanica.
pink honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 20:06   #96
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
pa prvo pročitaj pismo pa onda laprdaj.

koliko sam ja shvatila, njoj je itekako bitno da taj test postane dostupan i prosječnoj amerikanki


slažem se s colour me happy da je to veliki udarac za ženu. moja mama je uklonila jedan jajnik i maternicu, prije toga je u mladosti imala dobrućudni tumor na dojci i ima oko 60% šanse da dobije rak (baka nam umrla od raka dojke) i dan-danas joj nije lako što je uklonila (meni samo) maternicu, ne osjeća se kao druge žene.
kako bi tek bilo da ti uklone dojke - "simbol" tvoje ženstvenosti, čime svoju djecu dojiš?
ovo si (pink honey) bubnula pa ostala živa da je PR u pitanju

ja ju nešto ne volim, ali ju poštujem.
Pa ona po obicaju nema dodira sa stvarnoscu jer u zdravstvenom sustavu u kojem se ljudi poprilicno zaduzuju u slucaju slomljene noge ili popravka zuba, prilicno je iluzorno ocekivati da ce im postati dostupne skupe genske pretrage, a kamoli tek operacije odstranjivanja i rekonstrukcije.

Prilicno podsjeca na Mariju Antoanetu i : Neka jedu kolace (makar nemaju za stari kruh)!

Tako da bi ona mogla malo manje laprdati, a i ti bi mogla svijet gledati iz nesto sire perspektive od one koju ti nudi holly superstar.
Kriticko promisljanje je makar besplatno, a i informacije su relativno dostupne.
pink honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:20   #97
Quote:
pink honey kaže: Pogledaj post
Hrabrom nalazim zenu koja je sposobna preboljeti i prezivjeti rak u ovo doba.
Obicnu zenu, pa i Kylie Minogue koja je isti preboljela.

:
ti bi se svjesno izložila raku i mogućnošću da ga nećeš preživjeti (kad znaš koliki ti je postotak i mama ti umrla od raka) nego uklanjaju onog što je mogući uzrok tomu?
aj dobro
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:38   #98
Quote:
pink honey kaže: Pogledaj post
Ja ne mislim da je hrabra jer je to upravo ucinila preventivno, iz straha.
Znajuci da ako to ne ucini postoje velike sanse da oboli od raka.
Naravno, morala bi se i redovno kontrolirati, ovako je minimalizirala rizik.

Hrabrom nalazim zenu koja je sposobna preboljeti i prezivjeti rak u ovo doba.
Obicnu zenu, pa i Kylie Minogue koja je isti preboljela.

A sada odoh s teme jer ipak nisam toliko hrabra da se suocavam s bijesom vjernih fanica.
rak se ne liječi hrabrošću. netko ima sreće da se izliječi od raka, a neke žene nažalost tu sreću nemaju. hrabrost je kako se nositi sa time, ne klonuti duhom.

odstraniti obje, trenutno zdrave dojke, je vrlo, vrlo hrabar čin. mogla je to ne napraviti jer postoje i šanse da neće oboliti od raka. mogla je čekati i biti donekle mirna jer ima ogromnu količinu novaca i zna da bi joj bilo pruženo samo najbolje moguće liječenje. mogla je svako malo ići na pretrage prevencije radi.

ali žena je izabrala najdrastičniji način, sa željom da njena djeca imaju mamu. koliko sam ja shvatila, na taj zahvat se odlučila prvenstveno zbog djece. i zato joj svaka čast! nije mislila na sebe nego na svoje malene!
Veeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:43   #99
VEOMA težak i hrabar potez za svaku ženu,za ovakvo nešto trebaš imat ogromnu dozu samopouzdanja.Svatko tko je vidio nekog ko ima rak i umire od toga godinama (kao što je njena mama godinama se mučila sa rakom ) razumijet će ovaj postupak bolje je sprijećiti ako se može.Smrt njezine majke joj je samo olakšalo odluku.

i kakvih sve glupih komentara neću pročitat, stvarno ne razumijem ljude koji ju pljuju radi ovoga,pa jbt ljudi očito liječe svoje frustracije na internetu,pa zar ćeš osuđivat ženu koja želi biti majka što duže svojoj djeci ?
Vidi se da su joj djeca na prvom mjestu.Ona je prekrasna i nevjerojatna žena.. Dobra i plemenita osoba,pokazala je puno puta da ima srce i dušu za one koji su u potrebi...Svako dobro joj želim
__________________
If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with.
material_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:48   #100
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Ženi iz moje obitelji koja je izgubila dojke zbog tumora su obavili rekonstrukciju na Rebru.
Jesu i jednoj iz moje. I nastalo je takvo generalno sranje da ti mozak stane i to zbog odbacivanja implantata za koji se (ne znam točno detalje jer se radi o članu šire obitelji) pokazalo da je bio zabranjen u vrijeme kad su ga ugrađivali. Kaže da je zajedno s njom u čekaonici zbog istog problema sjedilo bar pet, šest žena.

Ova doslovce nekoliko godina od bolova nije mogla držati niti čašu vode u ruci na strani na kojoj joj je odstranjena dojka, ostalo da ne spominjem. Na kraju su joj izvadili taj implantat i stanje se kroz neko vrijeme popravilo.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.