Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2015., 11:37   #121
Quote:
ana... kaže: Pogledaj post
Tvrdiš da ti je žena luđakinja - psihički bolesnik, pa se onda nameće pitanje koliko je moralno ispravno ostaviti bolesnog partnera o ma kakvoj se bolesti radilo.
da, ako je to jedini način na koji se on može izvući iz te situacije

žena očito odbija i izbjegava svaku pomoć...pa hebemu, da meni netko tri puta kaže da sam luda otišla bih kod psihijatra da mašem s čitabom da nisam

ali, ovdje to nije slučaj jer je žena prilično svjesna da njeno ponašanje baaš i nije u granicama normale

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
7 g pokušavam joj naći pomoć
Za to trebam njenu suradnju, ili njene obitelji
pametnom i previše
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 16:34   #122
Quote:
ana... kaže: Pogledaj post
Onda mi nije jasno zašto se niste razveli nakon dvije godine, nakon prvog djeteta..., jer ona je očigledno takva od početka i to ti je bilo u redu do unazad 1,5 godinu, odnosno ona se nije mijenjala, promijenio si se ti, a sad zašto
Realno i njene sanse da nađe posao, izgradi karijeru, nađe novog partnera su kudikamo bile veće u tridesetim nego sada.
Ona sada ima samo djecu (nema nekretnine, karijeru, ljubavnika) i sigurno ih nece ostaviti tebi ma kako dobar otac bio.

Tvrdiš da ti je žena luđakinja - psihički bolesnik, pa se onda nameće pitanje koliko je moralno ispravno ostaviti bolesnog partnera o ma kakvoj se bolesti radilo.
Dobro je da si osvijestio sada i da si se promijenio i da si odlucio ISKOČITI iz uloge zrtve..
( ti si u ovoj priči njena majka, a ona njen otac zlostavljač)..
Njoj nikad nije kasno. Nek izvoli naučit njemački, odradit sezonu i ić brat jagode ili u njemačku. AKo ne moze ovdi nek se prilagodi tržištu. Ima ona još vremena i za zaraditi sebi za nekretninu i za nać novog lika i za odgojiti djecu bilo da su s njim ili s njom.
Nego je on nju razmazio i navikla je da ne treba prstom maknuti i da moze žicati okolo pare od sestre. I sad je sva poludila jer se mora suočiti sa životom.
I ovo što je psihički bolesnik- svaka čast svemu al za očuvat psihičko zdravlje je najbolje da se on rastavi inaće će i on puknit, propit se i tko zna šta.
Da se ona zeli lijeciti i da ona nastoji makar neki nakit izrađivati pa prodavati ili nešto pa bi čovik rekao. Nego maltretira čovjeka jer zna da može- jer su tu djeca. A da nema djece lansirao bi on nju odavno.
Sve to moze pariti jadna ona, ma ajde molin te....
U potpunosti suosjecan s autorom jer triba biti čvrst u takvoj situaciji, topla preporuka da nađeš nešto za ubost sa strane jer ćeš probit ovako napet oko svega toga.
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
7 g pokušavam joj naći pomoć
Za to trebam njenu suradnju, ili njene obitelji
Obilazio sam psihologe,psihijatre, Čak sam išao i u Tabor, kod pok,Patera Linića, jer je ona tako htjela...naravno, ona nije išla, išao ja za nju...Linić je želio pričat s njom, bar preko mobitela, uzela je mob i bacila ga u zid
Bio bezbroj puta u Obiteljskom centru bračnog savjetovališta
Ono što ona ima je granični poremećaj osobnosti, dosta česta dijagnoza kod najblažih neuroza
Ali ju je nemoguće dokazti ili tretitai bez suradnje pacijenta
Otić će ona sama kad bude skroz na rubu ili će sama ići ili će napraviti incident neki ili će se ubit.
Stvar je da si ti produktivan dok je ona inertna. I da će ona skuziti da je problem u njoj kad se razdvojite.......
Neznan za dijagnozu moze bit svasta. dok ona ne obavi psihotest ti mos samo nagađati..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:04   #123
@Splicankaa
Dobro si zakljucila..

Razmazenost

Kad bi vi svi znali koliko sam je puta upucivao da se zaposli(kad sam to jos mogao)...cak mi je zabranila da dajem njen zivotopis...jbg,zenanaprosto ne zeli radit bilo sto,ona bi bila direktor,ali sa srednjom skolom
Cak sam poceo mislit da je razvod jedini nacin da se ona,kako ti kazes,trgne
a za to mora izaci iz mog stana
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:11   #124
@Rijecanin
Alimentacija 3500 kn
Rezije u mom i mom novoiznajmljenom stanu
1800 kn
Najam mog novog stana
2000 kn
---------------------
7300 kn
A od cega da onda ja zivim,ako mislis da trebam bit kompletni financijski idiot u rvackoj? Od cega da vodim djecu i kud kas smo zajedno,da kupujem hranu,odjecu,benzin ako ih negdje odvedem, itd
I opet pitanje za tebe
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:21   #125
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Moj je potez slijedeći
Ona se momentalnoi iseljava iz MOG stana, a djeca mogu, i trebaju, naravno ostati, pa ću ja dodojeljeno mi vrijeme za druženje s njima provoditi i tamo gdje su od rođenja.
ovo nije odgovor na pitanje koje sam postavio... A postavit cu ga ponovo, razveli ste se, i ona je dobila skrbnistvo nad djecom. Dakle djeca ne ostaju stobom, niti trebaju ostati s tobom, jer je sud odlucio da ostaju s djecom. Dakle sto ti cinis, da li nju i djecu izbacujes na ulicu?

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Ona nek si nađe stan
Druga varijanta je da joj dozvolim da ostane u stanu, ali kako si ja onda trebam plaćati stan, naravno da joj onda naplaćijem podstanatstvo + režije
U praksi to znači da onda ne plaćam alimentaciju, jer je to otprilike isti iznos
I ovdje si u krivu, alimentacija se ne moye prebiti s nicim... ti si je duyan platiti svaki mjesec i najebao si po defaultu ako to ne ucinis... dryava ce se ya to pobrinuti... istovremena za bilo kakva tvoja potrazivanja prema njoj moras dizati privatnu tuzbu.

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Aj mi objasi od čega onda moja djeca žive?
Od tvoje alimentacije i onoga sto im obezbijedi mater, kojoj ce a sudu biti puna usta kako je eto bas pocela raditi, i placa samo sto nije...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
U varijanti da joj ne naplaćujem stanarinu, te da ja plaćam režije,i normalno alimentaciju od čega mislioš da ja živim?
Lijepo sam ti u prvom postu napisao da si najebao...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:03   #126
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
I ovdje si u krivu, alimentacija se ne moye prebiti s nicim... ti si je duyan platiti svaki mjesec i najebao si po defaultu ako to ne ucinis... dryava ce se ya to pobrinuti... istovremena za bilo kakva tvoja potrazivanja prema njoj moras dizati privatnu tuzbu.


Evo zašto postoji forum, da ljudi besplatno dobiju pravni savjet

Na moju sreću, tu si ti u krivu
Na ročištu na kojem se odredi tko i koliko plaća alimentaciju, odredi se i gdje će i s kim djca živjeti, pa i ako ostanu u mom stanu, tko će meni plaćati stanarinu.
Sud dakle na zahtjev stranaka u postupku, a u interesu mld djece, definira do u zadnju lipu takve finese
Samo treba poznavati Obiteljsko pravo
Dakle, alimentacija se MOŽE prebiti
Prevedeno, sud npr. meni odredi iznos i visinu uplate alimentacije svaki mjesec na tekući račun do 12. u mjesecu, a istodobno njoj obvezu plaćanja stanarine i režije ZA DJECU meni (jer sam vlasnik stana) do tog i tog u mjesecu
Jer se tako sud osigurava da je riješio pitanje smještaja mld djece, a što je uz alimentaciju i jedini razlog sudskog postupka. Sud mora donijeti rješenje koje će djeci osigurati upravo to što ti pišeš, dakle krov nad glavom, te da ih netko (u ovom slučaju ja) radi neplaćanja stabarine +režije ne izbaci na cestu.
Prevedeno, smisao ročišta i je da sudski osigura te uvjete.
Nikadf se nije desilo da se vllasnik stana koj nije pod teretom (hipotekom) morao iseliti iz stana
Bračna stečevina itd (koje ovdje nema) inače se rješava u drugom postupku

Zadnje uređivanje Nica : 22.05.2015. at 11:26. Reason: Q
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 17:13   #127
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Evo zašto postoji forum, da ljudi besplatno dobiju pravni savjet

Na moju sreću, tu si ti u krivu
Na ročištu na kojem se odredi tko i koliko plaća alimentaciju, odredi se i gdje će i s kim djca živjeti,
ovo je jedini dio u kojem si u pravu... Sud odredi s kime ce djeca zivjeti (90% slucajeva to je majka) i tko ce placati alimentaciju (otac)... i kada imas pravo vidjeti djecu, kontam da ces dobiti dva vikenda u mjesecu... I to je to...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
pa i ako ostanu u mom stanu, tko će meni plaćati stanarinu.
Sud dakle na zahtjev stranaka u postupku, a u interesu mld djece, definira do u zadnju lipu takve finese
Dosta je zanimljiv taj tvoj imaginarni svijet... Sud dakle odlucuje tko ce tebi placati stanarinu? Jel donosi odluku do kojeg u mjesecu mora platiti, i u kojim apoenima? Ako se ona odluci preseliti dvije ulice dalje, jel se ponov osaziva suda? Sto ako se promjene troskovi zivota, i ti joj dignes stanarinu? Jel ste ponovo na sudu? Halo, jel ti citas ovo sto pises? Ja ne znam tko ti je s tim glupostima napunio glavu...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Samo treba poznavati Obiteljsko pravo
Dakle, alimentacija se MOŽE prebiti
Prevedeno, sud npr. meni odredi iznos i visinu uplate alimentacije svaki mjesec na tekući račun do 12. u mjesecu, a istodobno njoj obvezu plaćanja stanarine i režije ZA DJECU meni (jer sam vlasnik stana) do tog i tog u mjesecu
Jer se tako sud osigurava da je riješio pitanje smještaja mld djece, a što je uz alimentaciju i jedini razlog sudskog postupka. Sud mora donijeti rješenje koje će djeci osigurati upravo to što ti pišeš, dakle krov nad glavom, te da ih netko (u ovom slučaju ja) radi neplaćanja stabarine +režije ne izbaci na cestu.
Iz posta u post izvire golema zabrinutost koju iskazujes za djecom... Po ovoj zadnjoj konstataciji, sud ce zapravo donijeti odluku prema kojom ne samo da ste prebili alimentaciju, nego je zapravo ona tebi duzna... Kad se odbije stanarina, reyije i vrijeme koje si utrosio, a van je vikenda prem akojima ti imas pravo na djecu... Sjajna strategija moram priznati...


Usput, da se vi danas dogovorite da ces joj sutra uplatiti 200 000 kuna alimentacije unaprijed, kako bi si kupila stan... i da si onda ''slobodan'' od placanja iste sljedecih 5 godina.... I da na to pristanes, sljedeci mjesec kada joj alimentacija ne sjedne na racun te moze tuziti za neisplatu alimentacije.... i dobiti ce... jer alimentacija sluzi uzdrzavanju djece i nicem drugom... Bez obzira koje konstrukcije ti sebi u glavi poslozio...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Prevedeno, smisao ročišta i je da sudski osigura te uvjete.
Nikadf se nije desilo da se vllasnik stana koj nije pod teretom (hipotekom) morao iseliti iz stana
Bračna stečevina itd (koje ovdje nema) inače se rješava u drugom postupku
Ako tebe zabavlja i veseli ziviti u imaginarnom svijetu, super... Ali prizemljenje ce biti bolno... Ono sto ce ti se dogoditi je da ce sud dodijeliti djecu njoj, i tebi odrediti alimentaicju... Ako budes imao srece, ona ce biti razumna i otici ce negdje drugdje (sestre?!) ako je neuroticna striga kakvom je opisujes, vrlo lako ti se moze desiti da usprkos silnim obecanjima svima da se seli... zapravo ne ode nikamo... I mozes se slikat, nemres joj nista... Odnosno da, mozes... zovi policiju da je izbaci... zajedno s tvojom vlastitiom djecom...

Vidi sam koja je realnija varijanta, ona po kojoj dobijas dva vikenda i 3000 kuna alimentacije mjesecno... Ili.... Sudsku odluku po kojoj ona ako ostaje zivjeti u stanu tebi treba placati 2000 kuna mjesecne stanarine, plus rezije koje napravi... Uza to, dobiti ces naknadu za dusevnu bol za sve ovo sto su pretrpio u zadnjih 7 godina izrazite muke, i jos pet potistene...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 21:45   #128
Gle,Rijecanin
Napokon sam skuzio da si hater,gusar neta,kojem je jedino bitno sirit negativu,jer si,eto,samo ti u pravu
Godinama gledam i slusam takve,samo na drugim podrucjima

Obavijestit cu te o ishodu...
I,da,ono sto ti sablaznjivo vrebas,i cekas da ti kazem,evo:
AKO SUD UNATOC SVEMU DODIJELI DJECU MAJCI,DA,ONDA SE ONA SELI IZ MOG STANA!
E,sad ces ti kao meni djeca nisu bitna..
Pa bas zato sto sam ti sve izlozio,bas zato su bitna
Molim,ako zivimo u nakaradnoj zemlji,onda je to to...
A djeca ce vrlo brzo shvatit sto i tko je bolji za njih
A ako imas taj svoj coolersko-lezerno-prorocki stil tipa ja sam uvijek u pravu,molim,onda ti meni odgovori na pitanje bi li ti izasao iz svog stana da si u mojoj situaciji?
Ako bi,onda nikad nisi bio ni ti niti iko blizu tebe u slicnoj. Cekaj,tko ih je sve skupa financirao,radio,kuhao,vodio doktorima, mijenjao pelene,prao govna...? Ciji je to stan? Cime je to ona doprinjela u 11,5 g braka? Vozio sam ih vrtic,i u skolu,dovozi(da,zasto uopce vrtic kad je ona bila stalno doma)? 11g,ej! Nikad ni kune,i jos je moj novac slala starcima...i sad da si ja unistim zivot zato jer ti mislis da se zenu ne smije bacit na ulicu? Pa baca se ona sama,jer ne zeli 12 g nista raditi...ako sud odluci da tako treba biti,ok
Pa promijenimo takvim postupcima(kako cu ja postupiti ako sud zauzme stav"mi dajemo djecu majkama") ,pa ce sud postati malo vise pravican,i razmisljati kako ce,eto,ovakvi poput mene ipsk slegnut ramenima i reci..."ok,vi ste odlucili da je ona bolja opcija za djecu,pa joj vi onda dajte posao i nadjite stan
I,da,djecu cu vidjati u svakom slucaju kad god to pozelim...to mi zaista nitko nece oduzeti. Jedino ako ih majka dobije,pa odu iz grada. A onda ce,vidis,ipak izaci iz mog stana

Dakle,nisam najebo,kako ti kazes
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 21:52   #129
...da," najebo sam ako ne placam alimentaciju,drzava ce se po defaultu za to pobrinuti",kazes ti
A tko od nas zivi u imaginarnom svijetu?
Rvacka je.dakle,zemlja u kojem svi uredno placaju alimentacije,a ako ne,drzava se zato pobrine?
Ma daj me nemoj....
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 21:54   #130
nazalost i ja mislim da ces se iznenaditi i da ces nauciti sto je to pravo u hrvata
ona i djeca ce ostati u stanju, a ti ces placati i alimentaciju i njoj uzdrzavanje barem godinu dana
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 22:00   #131
A usput,kako ja zivim u imaginarnom svijetu,objasni ti meni,ti koji sve znas,dakle,kako cu ja to dobiti "kontam",kako ti kazes,2 vikenda u mjesecu,pa cu djecu vidjati svakih 14 dana,a ona ce ostat u mom stanu. A policija ce me momentalno iseliti iz mog stana jer je ona dobila djecu?
Halo?
A ja necu smjeti u svoj stan?
Osim kad je moj red da vidim djecu?
Halo?
A ona ce mene policijom sprijeciti da udjem u svoj stan,buduci je dobila djecu,pa ih ja ne smijem vidjati one dane i vikende kad nije moj red?nego samo placati alimentaciju? A kako ce mi zabraniti,i tko,da zivim u svom stanu,sve i da joj sud dodijeli djecu?
Bas neki imaginaran svijet
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 22:13   #132
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nazalost i ja mislim da ces se iznenaditi i da ces nauciti sto je to pravo u hrvata
ona i djeca ce ostati u stanju, a ti ces placati i alimentaciju i njoj uzdrzavanje barem godinu dana
Da,zivim u imaginarnom svijetu
Ali,srecom,taj dio o uzdrzavanju sam vam vec objasnio.
Razvod tece od datuma podnosenja tuzbe
Sve i da ima elemenata za to,kako ga vi nazivate,uzdrzavanje,to sam vec obavio,jer je od pocetka razvoda proslo vise od 1g,a ona je zivjela u mom stanu,jela moj kruh,i koristila sve te pogodnosti...dakle,uzdrzavana je bar 1g
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 22:16   #133
a gle, od mene , sve najbolje ti zelim
javi kako je na kraju zavrsilo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 22:40   #134
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Da,zivim u imaginarnom svijetu
Ali,srecom,taj dio o uzdrzavanju sam vam vec objasnio.
Razvod tece od datuma podnosenja tuzbeSve i da ima elemenata za to,kako ga vi nazivate,uzdrzavanje,to sam vec obavio,jer je od pocetka razvoda proslo vise od 1g,a ona je zivjela u mom stanu,jela moj kruh,i koristila sve te pogodnosti...dakle,uzdrzavana je bar 1g
Stvarno mi te žao šta moraš prolazit kroz takvu situaciju, ali po Obiteljskom zakonu razvod braka ti se računa od dana kada presuda o razvodu braka postane pravomoćna. Bilo koja strana u postupku se može žaliti na presudu koju donese sud. Tek kad postane pravomoćna s tim datumom se računa razvod braka i od tada počinju teći obveze uzdržavanja, alimentacije i slično.
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 23:09   #135
Alimentacije,da...
Uzdrzavanja...
Aj potrudit cu se pa cu vam copy-paste taj dio o uzdrzavanju...
I sam sam bio u zabludi oko toga
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 23:27   #136
http://www.zakon.hr/z/88/Obiteljski-zakon
Čl. 218 - 221.
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 00:43   #137
joj, otkud početi... hajde shvati ovo što ti pišem dobronamjerno da se ne zajebeš više jer si u onom prekrasnom stanju gdje si ljut (opravdano) pa se igraš pravnika i neopisivo bulazniš razvaljujući paljbu po svima (neopravdano).

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
@rockeru
Vec sam ti se zahvalio,ali je obrisano
Ideja o tuzbi npr.firme od lopova - sogora koji ju je drzao prijavljenu 8 g a nije joj isplacivao placu,nije losa. Bar ce mu porezna i ostale inspekcije pokucat na vrata.
ako podneseš tužbu, neće. niti ti tu tužbu možeš podnijeti u njeno ime. eventualno možeš isto prijaviti inspekciji. toliko o bazičnim terminima.

Quote:
A kucni proracun moje obitelji ostecen je za cca 400 000 kn(8g.x prosjecna placa minus 10%) i za to bih ga - njih- mogao tuziti...sve se vidi jer nema u bilanci i isplatnim listama
Pa Czss,doktoricu...
Pomogao si,kako ne
baš i nije. tvoj kućni proračun nije pravna kategorija oštećenika. tvoja bračna stečevina bi eventualno mogla biti, ali ti nisi legitimiran podnijeti tu tužbu. to ti također ne bi donijelo ništa dobroga u zakrvavljenoj situaciji kao što je ova, al dobro.

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Imam zensku odvjetnicu
bilo bi jako dobro kad bi njoj prepustio da se bavi pravnim dijelom tvoje situacije.

Quote:
Znam da je ovo rvacka,osobito kad su zenska prava u pitanju...obaveze,to ne zanima nikog,ali prava,to se uvijek istice...
medjutim...
Nikad nisam bio plasljiv,pa isto tako ne vjerujem da cu sad odustati...da hocu mir pod svaku cijenu,ostavio bih joj stan i odselio se. To ona i zeli i to i kaze svaki dan.
da, super. osim što ovo nema veze s tim što ona ima pičku a ti ne, nego s klasičnom brakorazvodnom parnicom koju svatko u ovoj zemlji mora proći misli li zakonski izaći iz ugovora kojeg je zaljubljen potpisao. tvoje karakterne odlike pljašljivosti ili hrabrosti su stvarno irelevantne u ovom slučaju.

Quote:
Ono sto me muci je rvacki pravni sustav,ne samo uobicajeno pravo nego i zakon.
u hrvatskoj se sudi po recimo Ustavu, zakonima, praksi VSRH i europskom pravu. običajno pravo smo dosta davno napustili.

Quote:
Recimo,policija pokrece u izvanparnicnom postupku tuzbu radi obiteljskog nasilja protiv nje. Nakon svjedocenja,ja vise nemam i ne mogu imati nikakva saznanja o presudi,jer sud je priopcava samo podnositelju prijave,a policija me o istoj ne mora i ne zeli obavijestiti
eto, zato ti velim da prepustiš odvjetnici da te zastupa i da se ne baviš pravnim pitanjima. Ovo o čemu govoriš niti je tužba, niti je izvanparnični postupak. Podignuta je prekršajna prijava o čijoj sudbini imaš pravo biti obaviješten ako je žena prijavljena za obiteljsko nasilje protiv tebe i/ili djece. Ako nisi, onda to reci svojoj odvjetnici.


Quote:
Varaš se što se tiče zakona. Sud u iznimnim slučajevima može odlučiti da muž uzdržava i suprugu do 1 g.nakon razvoda
Vrijem se računa od datuma kad sam podnio tužbu za razvod
Ovo postaje zamorno. Ne. Sam si napisao da obveza uzdržavanja traje do 1 godine nakon razvoda. Nakon razvoda znači = nakon pravomoćnosti sudske odluke o razvodu, a ne od tvog podizanja tužbe. Ajde molim te nemoj više.

Quote:
Predložio sam i zajedničko skrbništvo
ovo ne postoji u smislu američkih fimova. djeca žive s jednim roditeljem, drugi dobiva pravo posjećivanja (među ostalim pravima).


Quote:
A zašto bih ja trebao izaći iz svog stana?
zato jer sud misli da je majka podobnija?
temeljem čega?
jer je to dom tvoje djece, jedini dom kojeg trenutno imaju. i u skladu je sa svime onim što si napisao, a to je da su u njemu odrasla, tu se školuju i na taj su prostor navikli. nedavno ukinuti zakon to zove "obiteljskim domom" i ograničava pravo raspolaganja nad tom nekretninom zbog zaštite djece. u principu se sve ovakve odluke donose radi zaštite djece, i to tvoje. ne tvoje bivše žene. that said, da to je tvoj stan i imaš pravo svojoj ženi oduzeti posjed tog stana. pitanje je samo gdje će ti onda završiti djeca.

Quote:
Sve to bi normalan sud trebao uzeti u obzir
i hoće, samo nemoj sud poučavati pravu kako ga ti vidiš.


Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
@Splicankaa
Dobro si zakljucila..

Razmazenost
moraš se odlučiti je li žena razmažena ili psihički oboljela. što zato jer te naporno čitati kad štelaš priču kako ti paše, što jer ta razlika pravno relevantna.


Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Evo zašto postoji forum, da ljudi besplatno dobiju pravni savjet
ne, nije. pravni savjeti koštaju i koštaju s razlogom, a ako ti je taj dio nejasan pročitaj samo ovaj post od početka do kraja pa se vrati narodnim novinama i svojim proizvoljnim tumačenjima jer "sve piše". možeš nastaviti i u revijalnom tonu čitati "pravne" savjete agronoma i veterinara danih ovdje, to će te isto daleko dovesti.

besplatna pravna pomoć se pruža onima koji ju ne mogu priuštiti zbog teškog imovinskog stanja i to na vrlo određenim mjestima. forum nije jedno od njih.

Quote:
Bračna stečevina itd (koje ovdje nema)...Samo treba poznavati Obiteljsko pravo
Baš tako.
žuti marker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 08:00   #138
Definitivno si ogorcen na sudstvo, zakone i praksu po kojoj djeca
gotovo automatski pripadaju majci. Ogorcen si i na bivsu i opet prema
ovome sto si ti napisao...s pravom.
Tesko je tu biti hladne glave jer radi se o zivotu tvoje djece i tebe.
Dobio si na forumu puno dobrih savjeta a eto pisem ti iz vlastitog
iskustva oca koji je pred konacnim okoncanjem razvoda i sve vodi
prema tome da ce djeca ostati sa mnom (nije jos gotovo pa se
ne zelim zaletavati). Ipak najbolji savjet koji si dobio a ako smatras
da imas dobru odvjetnicu..sve prepusti njoj i pokusaj se kontrolirati.
Uvijek moras zraciti smirenoscu a odvjetnica nek radi svoje.
Ona tu nije ukljucena emotivno kao ti i znas da o svemu zna
bolje od tebe. Ne se predavati jer uvijek sansa postoji...pa i nakon presude
a ako je tvoja bivsa stvarno toliko problematicna.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 15:03   #139
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Gle,Rijecanin
Napokon sam skuzio da si hater,gusar neta,kojem je jedino bitno sirit negativu,jer si,eto,samo ti u pravu
Godinama gledam i slusam takve,samo na drugim podrucjima
Ako tebe veseli to tako sebi prezentirati... nemam nista protiv...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Obavijestit cu te o ishodu...
I,da,ono sto ti sablaznjivo vrebas,i cekas da ti kazem,evo:
AKO SUD UNATOC SVEMU DODIJELI DJECU MAJCI,DA,ONDA SE ONA SELI IZ MOG STANA!
E,sad ces ti kao meni djeca nisu bitna..
Koga briga za polu ludu ćurku... poklali ste se vec nebrojeno puta, razveli ste se... stan je tvoj... pedala, noga u guzicu... koga briga... Zdravo, nađi si drugu budalu kojeg ćeš vući za nos... ali... tako bi to izgledalo da nema djece....


Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Pa bas zato sto sam ti sve izlozio,bas zato su bitna
Molim,ako zivimo u nakaradnoj zemlji,onda je to to...
A djeca ce vrlo brzo shvatit sto i tko je bolji za njih
Djecu nayalost nitko nista nece pitati... a ti i dalje nisi odgovorio da li ces zajedno s materom i njih izbaciti na ulicu... Ili oni ostaju...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
A ako imas taj svoj coolersko-lezerno-prorocki stil tipa ja sam uvijek u pravu,molim,onda ti meni odgovori na pitanje bi li ti izasao iz svog stana da si u mojoj situaciji?
Ja bih osobno davno bio vani... doduse, ja si to mogu priustiti... nisu svi u toj poziciji... nazalost...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Ako bi,onda nikad nisi bio ni ti niti iko blizu tebe u slicnoj. Cekaj,tko ih je sve skupa financirao,radio,kuhao,vodio doktorima, mijenjao pelene,prao govna...? Ciji je to stan? Cime je to ona doprinjela u 11,5 g braka? Vozio sam ih vrtic,i u skolu,dovozi(da,zasto uopce vrtic kad je ona bila stalno doma)? 11g,ej! Nikad ni kune,i jos je moj novac slala starcima...
Tvoj zivot i tvoj odabir, sta drugo da ti kazem.. .ako sve to traje vec 12 godina, nagradno pitanje je sto si do sada cekao?

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
i sad da si ja unistim zivot zato jer ti mislis da se zenu ne smije bacit na ulicu? Pa baca se ona sama,jer ne zeli 12 g nista raditi...ako sud odluci da tako treba biti,ok

Zena je po ovome sto si napisao davno zasluyila da je se izbaci... djeca su druga prica... Ti tu cijelo vrijeme ides na neko ''fer'' rjesenje, odnosno gledas na sudd kao na svevremensku rpavicnost koja ce tvoju zenu kazniti za godine ljenosti... Oduzeti joj djecu, izbaciti je na ulicu, i natjerati je da tebi placa alimentaciju... Problem je sto se to nece desiti... po svoj prilici sud ce njoj dodijeliti djecu... a tebi alimentaciju... Sudovi u ovoj zemlji beskrajno stite majke... cak i kada to apsolutno ne zasluyuju... i citav sustav je krcat frustriranih zena koje dalje od nosa svoga ne vide...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Pa promijenimo takvim postupcima(kako cu ja postupiti ako sud zauzme stav"mi dajemo djecu majkama") ,pa ce sud postati malo vise pravican,i razmisljati kako ce,eto,ovakvi poput mene ipsk slegnut ramenima i reci..."ok,vi ste odlucili da je ona bolja opcija za djecu,pa joj vi onda dajte posao i nadjite stan
Boli sud dupe za tebe i tvoj probleme... njima si ti jos jedan papir na koji treba udariti pecat....

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
I,da,djecu cu vidjati u svakom slucaju kad god to pozelim...to mi zaista nitko nece oduzeti. Jedino ako ih majka dobije,pa odu iz grada. A onda ce,vidis,ipak izaci iz mog stana
Djecu neces vidjati kada to ti zelis nego kada sud to odredi... po svojoj prilici dva vikenda u mjesecu, i dva tjedna ljeti... I to ako ti tena bude iole razumna... Ako bude nerazumna, slijedi ti pakao.. .Recimo, dovoljno je da te prijavi za ''cudne i neprimjerene dodire'' i dok se to ne rascisti, djecu neces vidjeti godinama... Toliko je sustav sjeban, vjerovao ili ne... ovo si vjerujem procitao... https://www.forum.hr/showthread.php?t=881091

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Dakle,nisam najebo,kako ti kazes
Ako ti tako kazes... Nek ti je sa srecom... zelim ti sve najbolje, i da djeci pruzis sto je moguce vise...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 16:05   #140
Ok,Rijecanin
Zao mi je sto prolazis razvod,iskreno ti zelim da djeca zive s tobom i da zajedno smanjimo taj postotak samohranih oceva
Necu ti odgovarati na svr
Dio o uzdrzavanju...procitaj ono "do okoncanjaa
gl.rasprave. .i"sud moze ukinuti obavezu uzdrzavanja ako je ponizavajuca za onog bivseg pertnera koji je ima"
Upravo mi je odvjetnica(vrlo poznata,inace)rekla da o nekom mom uzdrzavanju nje nema govora
da ti napokon odgovorim,iako sam ti to vecrekao na 200 nacina
ako sud donese odluku da djeca zive s majkom,ona se iz mog stana,po pravomocnosti presude,seli momentalno! Jer vec ima tuzbu za iseljenje koja se upravo rjesava...tako da ona vodi sa sobom i djecu...
...da,na ulicu,kako ti kazes
pa ce se onda svi naci u promijenjenim okolnostimy,gdje ce onda sud opet raspravljati tko od roditelja ima bolje uvjete da djeca zive s njim
To je plan
a sudska praksa nije zakon
toliko je svatko od nas pravno pismen
nigdje u zakonu ne pise da spol imy prednost pred odlukom koji je roditelj podobniji
znam da je 11% ali to su podaci koji su malo zastarjeli(da ti sad ne copypaste statistiku)a i eu nije u tom dijelu zadovoljna sa sudskom praksom rvacke
tako da ce se to mijenjati
Znam da si ipak dobronamjeran i realan,ali stvari se mjenjaju
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.