Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2020., 21:21   #1
Koronavirus

Novi koronavirus krenuo je iz Kine i, izgleda, da se širi svijetom. Da li ćemo opet gledati maske na ulicama i paniku po bolnicama?
Ono što se trenutno zna: smrtnost je relativno niska (manja od 5%), izgleda da umiru samo oni i inače poprilično bolesni, inkubacija je poprilično duga. Ovo zadnje pogoduje brzom širenju. Već se naveliko govori da je možda virus pušten iz laboratorija s ciljem depopulacije. Službenog lijeka trenutno nema. Za cjepivo kažu da bi moglo biti za godinu dana.
E, sada, da li je ljudska vrsta dovoljno oslabljena, pa je popriličan pomor moguć? Da li će sve završiti kao prevara s ptičjom gripom i zika virusom? Da li će farmacija ubrzano smisliti neku "zaštitu" ili "prevenciju", kao globalno rješenje, koje sigurno neće biti jeftino?
Mislite li da se alt. medicinom to već sada može izliječiti?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2020., 22:49   #2
Ovo je namešteno da naudi Kinezima i njihovoj privredi
Joakim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2020., 23:08   #3
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
, inkubacija je poprilično duga.
Ja sam danas čuo da je od 8-10 dana, što je to dugo u odnosu na druge viruse?
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 00:24   #4
Quote:
mfranic kaže: Pogledaj post
Ja sam danas čuo da je od 8-10 dana, što je to dugo u odnosu na druge viruse?
Pa, kod gripe je znatno kraća, 1-4 dana.
Tko zna koliko je već zaraženih koronavirusom, a da to ne znamo. A tek kada krenu priče o mutacijama... Ukratko, bit će zanimljivi dani. Maske se već naveliko kupuju.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 00:31   #5
Jel da naručujem što s ebay-a
__________________
Doći ću ti u snovima...
Kvins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 01:10   #6
Quote:
Kvins kaže: Pogledaj post
Jel da naručujem što s ebay-a
Možda si već i zakasnio.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 06:46   #7
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Novi koronavirus krenuo je iz Kine i, izgleda, da se širi svijetom. Da li ćemo opet gledati maske na ulicama i paniku po bolnicama?
Ono što se trenutno zna: smrtnost je relativno niska (manja od 5%), izgleda da umiru samo oni i inače poprilično bolesni, inkubacija je poprilično duga. Ovo zadnje pogoduje brzom širenju. Već se naveliko govori da je možda virus pušten iz laboratorija s ciljem depopulacije. Službenog lijeka trenutno nema. Za cjepivo kažu da bi moglo biti za godinu dana.
E, sada, da li je ljudska vrsta dovoljno oslabljena, pa je popriličan pomor moguć? Da li će sve završiti kao prevara s ptičjom gripom i zika virusom? Da li će farmacija ubrzano smisliti neku "zaštitu" ili "prevenciju", kao globalno rješenje, koje sigurno neće biti jeftino?
Mislite li da se alt. medicinom to već sada može izliječiti?
Zanimljiva tema..tesko je tu reci sto ce biti, to cemo vidjeti ali ja se kada ovo cujem za taj virus osjecam kao da su mi rekli da ce sutra biti oblacno..svejedno mi, ne brine me nista.
A ako tek za godinu dana smisle cjepivo, kada ce ga onda istestirati da se vidi koliko je sigurno?
__________________
Ž
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 08:57   #8
Tema za ključ!
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 10:27   #9
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Da li će sve završiti kao prevara s ptičjom gripom i zika virusom?
Ne možemo znati, ali moje skromno mišljenje je da će biti upravo ovo.

No, vrijeme će pokazati.
Volio bih da griješim.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 23:36   #10
Uzrok su nehigijenski uvjeti na tržnicama ili neadekvatno tretiranje životinja koje su međusobno prenosile zarazu do konačne ekspanzije na čovjeka..
__________________
Kada zemlja strahuje od svojih najpametnijih ljudi, a malo ih ima, što se može očekivati nego propast.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2020., 11:32   #11
Corona virus

Postavljam ovdje temu iz razloga što na postojećoj temi o Corona virusu (pod Politika) vlada zastrašujuća cenzura.
Postovi se brišu svjetlsonom brzinom a nepoželjni baniraju (ja sam baniran na 2 dana bez ikakvih razloga).

Uglavnom, na toj temi Corona virusu se govori kao o nečemu što ne predstavlja opasnost i bilo što što miriši na upozorenja na opasnost se briše.

Postoje naznake sa raznih strana da se brojevi cenzuriraju i to se teško može realno i pouzdano provjeriti. Koncentrirajmo se na službene podatke a njih možete grafički pratiti na ovoj stranici:
https://gisanddata.maps.arcgis.com/a...23467b48e9ecf6
Ovo su službeni podaci da ponovim. Updejtaju se dva puta dnevno s tim da glavni broj obično izađe oko jutra (navečer je samo nadopuna).

Iz ovih službenih podataka vidi se nekoliko stvari:
1. Virus ne jenjava kao što umiruju na službenoj temi. Broj zaraženih raste rapidno i konstantno bez jenjavanja i to se lijepo vidi po grafu u kutu.
2. Broj zaraženih u svijetu će tek eksplodirati za par dana jer je trend identičan Kini od prije par tjedana. Broj raste još sporo ali će se definitivno intezitet zaraze u svijetu jako pojačati u sljedećih tjedan dana.
3. Smrtnost nije 1-2% kako nastoje umiriti na službenoj temi već je viši i još uvijek nepoznat. Smrtnost se računa isključivo ako umrli/(umrli+oporavljeni) a to je trenutno 170/(170+133) što je 56%. Naravno, ovo je previsoko za takav tip virusa i postotak će se smanjivati. Koliko? još je preuranjeno reći.
Ono što sigurno ne možemo reći je koliko će se ljudi od 7783 zaraženih oporaviti. Taj broj ne možemo uzeti kad računamo smrtnost jer svi zaraženi su još u fazi bolesti (biseri sa službene teme to tako računaju što je glupost). Da li će umrijeti ili ozdraviti ne znamo.

Ono što bi tu mogli raspraviti je da li sumnjate na bio oružje kao što se sad već dobrano spekulira i službeno i neslužbeno?
Tj. da li je Wuhan kao grad otprilike u centru Kine izabran kao inicijalni centar zaraze baš onako prikladno?
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2020., 12:28   #12
Pošto smo na podforumu Alternative možemo pustiti maštu na volju

Po meni postoje dvije teorije :

1. ovo je eksperiment koji bi trebao otkriti na koji način države reagiraju na pojavu novih virusa. Nakon ovog sigurno slijedi jedan ubitačniji virus sa ciljem smanjenja populacije

2. po meni još bolja teorija, nešto se zbiva što ne smije doći na naslovnice medija. Ubaci se bezopasan virus, naprave paniku a glavna vijest prođe ispod radara
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2020., 22:16   #13
Da, zanimljivo je ovo s nesirenjem panike. Drug chairman mao ce tung je stavio u blokadu pedeset milijuna ljudi jer je ovo tek bezazleni virus i bezveze je siriti paniku. Svi znamo da drugovima mozemo vjerovati na rijec da je oboljelih samo oko devet tisuca, a eto umire starcad i dijabeticari koje nije steta jer ce ionako odapeti za koju godinu. Ostali se nemaju sta brinuti.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 11:55   #14
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2153124.aspx
otkriven nov način širenja zaraze
Prije 43 minute

probavnim putem.

"ovo sam čekao ...."
Lako moguće da je u pitanju prion, a ne virus, jagma za novcem manipuliranjem hranom (čim više i brže za manje novca) /virus je domaćin, a ne uzročnik /
Doduše pitanje je zašto nadrapaju pluća.
Kao kod kravljeg ludila koje je bilo "ljudska" pohlepa na engleski način.

Moguće da su sami sebe unaprijedili genetskim igricama, mada niti ujku Samu ne bi bilo strano ...
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 19:18   #15
Pronadjen lijek: https://www.outlookindia.com/website...maharaj/346571
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 19:41   #16
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2153124.aspx
otkriven nov način širenja zaraze
Prije 43 minute

probavnim putem.

"ovo sam čekao ...."
Lako moguće da je u pitanju prion, a ne virus, jagma za novcem manipuliranjem hranom (čim više i brže za manje novca) /virus je domaćin, a ne uzročnik /
Doduše pitanje je zašto nadrapaju pluća.
Kao kod kravljeg ludila koje je bilo "ljudska" pohlepa na engleski način.

Moguće da su sami sebe unaprijedili genetskim igricama, mada niti ujku Samu ne bi bilo strano ...
Virus je, prion skroz drugačije izgleda.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To samo od indijskih?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 22:50   #17
Možda su Amerikanci namjerno pustili virus da unište Kinesku ekonomiju.
__________________
No God, know fear. Know God, no fear.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 00:09   #18
Quote:
auto182 kaže: Pogledaj post
Možda su Amerikanci namjerno pustili virus da unište Kinesku ekonomiju.


E da, hmmmm, samo cu reci da su Kinezi okrenuli cijelu svetsku ekonomiju z”na naglavacke zahvaljujuci Usa izumu zvanom internet, koji im je posluzio kao dobar alat da okrenu vodu na svoj mlin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 00:45   #19
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Po meni postoje dvije teorije :

1. ovo je eksperiment koji bi trebao otkriti na koji način države reagiraju na pojavu novih virusa. Nakon ovog sigurno slijedi jedan ubitačniji virus sa ciljem smanjenja populacije

2. po meni još bolja teorija, nešto se zbiva što ne smije doći na naslovnice medija. Ubaci se bezopasan virus, naprave paniku a glavna vijest prođe ispod radara
I onda, što je "kruna" virusa a bez "radara"?

Prvog dana dojave rekoše "virus se na ljude prenio preko zmije", da bi isti taj dan kasnije povukli izjavu jer - ako znate što zmija/zmaj označava u kineskoj mitologiji.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 09:06   #20
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post

To samo od indijskih?
Ja si danas za svaki slučaj pravim smoothie.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.