Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 15:23   #121
dakle najbolje s tim ne računati, a onda krenuti sa kupovinom u momentu kad to već bude izglasano i dano bankama pa onda kod kupovine ako te zapadne subvencija - zapadne, ako ne opet ok. Ili generalno odjebeš kupovinu, prolongiraš kupovinu i ostaneš u najmu
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 04.06.2017., 22:11   #122
Zna li itko sto ako ja kao samac kupim stan i za dvije godine se ozenim a zena bude imala na sebi nekretninu?
Vekkica is offline  
Old 06.06.2017., 20:03   #123
Ništa do jeseni od zakona o subvencioniranju stambenih kredita.
pohranjujte is offline  
Old 07.06.2017., 00:03   #124
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
S obzirom na izglednost novih izbora, pitanje je hoće li ovaj zakon ikada i zaživjeti.
trener morskih pasa is offline  
Old 07.06.2017., 00:12   #125
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
S obzirom na izglednost novih izbora, pitanje je hoće li ovaj zakon ikada i zaživjeti.
slazem se, izbori tek na jesen, mozda cak i studeni.

neka maknu placanje poreza za 1. nekretninu (vrate na staro) jer ovo sa subvenzijom mi sve nekako smrdi.

ili nek uvedu subvenciju za sve (po određenim uvjetima) na neko duze razdoblje(npr 4god).
GrimReaperKC is offline  
Old 07.06.2017., 07:24   #126
pa totalni idiotizam da. mislim sad se plaća porez na kupnju nekretnine a nisu donjeli zakon o subvenciji. ovo stvarno ima samo kod nas.

ili neka uvedu da se može birati ili jedno ili drugo. znači oni koji neće upasti u određeni broj će ispast totalne budale...
Vekkica is offline  
Old 07.06.2017., 08:52   #127
Znaci imamo jos vremena
A kako to ide zapravo,?
Kupis nekretninu i oni vade podatke tko ju je kupio u tom periodu ili bas moras u tom periodu kupiti i slat zahtjev za subvenciju?
Fastlife is offline  
Old 07.06.2017., 08:52   #128
Znaci imamo jos vremena
A kako to ide zapravo,?
Kupis nekretninu i oni vade podatke tko ju je kupio u tom periodu ili bas moras u tom periodu kupiti i slat zahtjev za subvenciju?
Fastlife is offline  
Old 07.06.2017., 10:36   #129
ne piše nigdje da se može unaprijed kupit pa predati. nemaš niti kamate definirane kod banaka, ništa. a digli su nam porez.
Vekkica is offline  
Old 07.06.2017., 10:48   #130
Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
Znaci imamo jos vremena
A kako to ide zapravo,?
Kupis nekretninu i oni vade podatke tko ju je kupio u tom periodu ili bas moras u tom periodu kupiti i slat zahtjev za subvenciju?
koliko znam dosadašnje subvencije su išle na način da si kupio nekretninu u periodu kad je natječaj bio raspisan i ako si upao u kvotu dobio si subvenciju, a ako nisi piši kući propalo.

ja sam npr. propustila tu subvenciju jer zgrada nije do tog roka dobila uporabnu dozvolu.
jelena-85 is offline  
Old 07.06.2017., 10:50   #131
Quote:
Vekkica kaže: Pogledaj post
pa totalni idiotizam da. mislim sad se plaća porez na kupnju nekretnine a nisu donjeli zakon o subvenciji.
po meni ovo nikako nije vezano jedno sa drugim..mislim zašto bi uopće bilo?
jelena-85 is offline  
Old 07.06.2017., 10:54   #132
ma zakomplicirali su to skroz...

ispada da je stanje ovakvo:

država će bankama uvjetovati kakav proizvod(kredit) da nude, kroz neke faktore. kamata npr.
kad se sve objavi, ljudi moraju pohrliti u banke koje ce pristati na suradnju s drzavom, predati zahtjev za kredit,i kao u tomboli,sretnih 1000 ili dok se pare ne potrose ce dobiti subvenziju.

u krajnju ruku mutno, nepravedno.. baš kako dolikuje RH.

a porez cemo platiti svi, odnosno vec se placa 6mj
GrimReaperKC is offline  
Old 07.06.2017., 10:57   #133
Quote:
GrimReaperKC kaže: Pogledaj post

u krajnju ruku mutno, nepravedno.. baš kako dolikuje RH.
mene zanima kako bi to drugačije moglo uopće biti riješeno (a da ne bude mutno i nepravedno), kada se radi o ograničenom buđetu? mislim uvijek je tako, tko prvi njegova djevojka..
jelena-85 is offline  
Old 07.06.2017., 10:58   #134
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
po meni ovo nikako nije vezano jedno sa drugim..mislim zašto bi uopće bilo?

ma kako nema? hoću kupit prvu nekretninu i moram danas platiti porez jer su ga natrag uveli jer su htjeli davati ove subvencije za kupnju prvog stana. i sad to nisu odlučili niti vjerojatno budu sljedećih 6 mjeseci jer ćemo na nove izbore kako se čini.

porez se do 1.1. na prvu nekretninu nije plačao, ili jest ali samo na ostatak kvadrature

sjajan početak povećanja nataliteta
Vekkica is offline  
Old 07.06.2017., 10:58   #135
Quote:
Vekkica kaže: Pogledaj post
Zna li itko sto ako ja kao samac kupim stan i za dvije godine se ozenim a zena bude imala na sebi nekretninu?
pa ništa..kakve to ima veze?
jelena-85 is offline  
Old 07.06.2017., 11:00   #136
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
pa ništa..kakve to ima veze?
ima jer ti je uvjet za dobivanje subvencije da bračni partner ili vanbračni partner ne smiju imati nekretninu. i ti si nekog nađeš za dvije godine koji ima nešto na sebi, i što onda?
Vekkica is offline  
Old 07.06.2017., 11:01   #137
Quote:
Vekkica kaže: Pogledaj post
ma kako nema? hoću kupit prvu nekretninu i moram danas platiti porez jer su ga natrag uveli jer su htjeli davati ove subvencije za kupnju prvog stana. i sad to nisu odlučili niti vjerojatno budu sljedećih 6 mjeseci jer ćemo na nove izbore kako se čini.

porez se do 1.1. na prvu nekretninu nije plačao, ili jest ali samo na ostatak kvadrature

sjajan početak povećanja nataliteta
mislim da si to krivo tumačiš. porez na nekretnine nije uveden zato jer su oni htjeli davat subvencije.
porez na kupnju je uveden da se izjednačne jednako svi kupci (to je dano kao objašnjenje), a ne zato da bi mogli davati subvencije.

subvencije se ionako daju iz love koja se uprihodi kroz pdv od prodaje, tako da država u biti ne daje ništa, tj. daje lovu koju je zaradila kroz pdv od prodaje tog stana. a ti ako mi ne vjeruješ, računaj.
jelena-85 is offline  
Old 07.06.2017., 11:02   #138
Quote:
GrimReaperKC kaže: Pogledaj post
ma zakomplicirali su to skroz...

ispada da je stanje ovakvo:

država će bankama uvjetovati kakav proizvod(kredit) da nude, kroz neke faktore. kamata npr.
kad se sve objavi, ljudi moraju pohrliti u banke koje ce pristati na suradnju s drzavom, predati zahtjev za kredit,i kao u tomboli,sretnih 1000 ili dok se pare ne potrose ce dobiti subvenziju.

u krajnju ruku mutno, nepravedno.. baš kako dolikuje RH.

a porez cemo platiti svi, odnosno vec se placa 6mj


da plaća se porez, istina, ali ok, krzo 50% rate ti država pomogne, no onda ako nisi u tih 1000 platit ćeš porez ali ti rata ne bude manja.

znači ako nisi imao sreće dvostruki si looser.

Ili nek se nabave novci za sve zahtjeve što stignu ili nek ne daju nikom i vrate 0% na prvu nekretninu
Vekkica is offline  
Old 07.06.2017., 11:03   #139
Quote:
Vekkica kaže: Pogledaj post
ima jer ti je uvjet za dobivanje subvencije da bračni partner ili vanbračni partner ne smiju imati nekretninu. i ti si nekog nađeš za dvije godine koji ima nešto na sebi, i što onda?
da, to je uvjet u trenutku kupovine.
jelena-85 is offline  
Old 07.06.2017., 11:05   #140
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
mislim da si to krivo tumačiš. porez na nekretnine nije uveden zato jer su oni htjeli davat subvencije.
porez na kupnju je uveden da se izjednačne jednako svi kupci (to je dano kao objašnjenje), a ne zato da bi mogli davati subvencije.

subvencije se ionako daju iz love koja se uprihodi kroz pdv od prodaje, tako da država u biti ne daje ništa, tj. daje lovu koju je zaradila kroz pdv od prodaje tog stana. a ti ako mi ne vjeruješ, računaj.
50 000 eura je 2000 eura poreza. a rata tog kredita ti je oko 2500 kuna. pola je 1250 * 48 mjeseci 60 000 kuna. plus još 2 godine je 90 000 kuna ako dbiješ dijete.

neće uprihodit preko poreza.

to im je bio razlog da dignu porez ne da se svi izjednače. blago meni jbt kad mi dođe todorić i kupi još jednu građevinu i plati jednako kao i ja koji nemam gdje živjet
Vekkica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.