Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 14:50   #161
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
i ja sam mislila na planski razvod zbog stana. ali i dalje stojim pri tome, ako ti ograničenja braka mstaju (i pri tome i mislim na samostalnu kupovinu stana gdje ti bračni partner smeta) onda se nemoj ni ženit.

izvanbračna zajednica u našoj državi? prvo nisu ni bili na istim adresama (s obzirom da su imali svak svoj stan). a drugo kako se dokazuje izvanbračna zajednica u našoj državi? sa nekakva 2 svjedoka koji ovjeravaju izjave kod javnih bilježnika. znači u ovom slučaju bi država trebala tražiti 2 svjedoka koji bi kontrirali tom paru i ovjeravali svoje izjave da su ovi barem 3 godine živjeli u izvanbračnoj zajednici..onak daj molim te..
da, kužim, razumijem. a dobro dakle prakično si bez brige ako si samac sad. a za koju godinu koga brige.
Vekkica is offline  
Old 07.06.2017., 14:53   #162
bitno je što si u trenutku odobravanja subvencije. to je sve.
jelena-85 is offline  
Old 07.06.2017., 14:54   #163
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
bitno je što si u trenutku odobravanja subvencije. to je sve.
ok, hvala
Vekkica is offline  
Old 07.06.2017., 18:30   #164
Quote:
Vekkica kaže: Pogledaj post
pa totalni idiotizam da. mislim sad se plaća porez na kupnju nekretnine a nisu donjeli zakon o subvenciji. ovo stvarno ima samo kod nas.

ili neka uvedu da se može birati ili jedno ili drugo. znači oni koji neće upasti u određeni broj će ispast totalne budale...
Quote:
Vekkica kaže: Pogledaj post
ma kako nema? hoću kupit prvu nekretninu i moram danas platiti porez jer su ga natrag uveli jer su htjeli davati ove subvencije za kupnju prvog stana. i sad to nisu odlučili niti vjerojatno budu sljedećih 6 mjeseci jer ćemo na nove izbore kako se čini.

porez se do 1.1. na prvu nekretninu nije plačao, ili jest ali samo na ostatak kvadrature

sjajan početak povećanja nataliteta
Uvođenje poreza i subvencije nemaju nikakve veze jedno s drugim. Međuostalom, čak i da su subvenciju tu, neće ju svi dobiti dok porez platiti moraju svi.

Nadam se da neće nikad ni biti uvedeno jer ne želim svojim novcem plaćati tuđu nekretninu.
Quorgyle is offline  
Old 08.06.2017., 08:31   #165
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Uvođenje poreza i subvencije nemaju nikakve veze jedno s drugim. Međuostalom, čak i da su subvenciju tu, neće ju svi dobiti dok porez platiti moraju svi.

Nadam se da neće nikad ni biti uvedeno jer ne želim svojim novcem plaćati tuđu nekretninu.
a ne, ne budeš plaćao subvencije jel? ti ne uplaćuješ ostale poreze?

Marić je u kontekstu dizanja poreza na prvu nekretninu govorio o tim subvencijama kao politici nataliteta, da pomognu obiteljima koji nemaju gdje biti, da se osamostale, imaju djecu itd bla bla. tako da svako tko je slušao što naklapaju si s pravom može uzeti da su tako rekli i na kraju zajebali ljude.

to što direktno nisu povezani porez i subvencija ne znači da tako oni nisu predstavljali. i na kraju zajebali građane, pogotovo one koji to neće dobiti a morati će platiti porez
Vekkica is offline  
Old 08.06.2017., 11:24   #166
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post

Nadam se da neće nikad ni biti uvedeno jer ne želim svojim novcem plaćati tuđu nekretninu.
unazad par postova sam pojasnila kako subvencije funkcioniraju. plaćaju se iz pdv-a, pa ne brini nećeš svojim novce plaćati tuđu nekretninu.
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 12:55   #167
Quote:
Vekkica kaže: Pogledaj post
a ne, ne budeš plaćao subvencije jel? ti ne uplaćuješ ostale poreze?

Marić je u kontekstu dizanja poreza na prvu nekretninu govorio o tim subvencijama kao politici nataliteta, da pomognu obiteljima koji nemaju gdje biti, da se osamostale, imaju djecu itd bla bla. tako da svako tko je slušao što naklapaju si s pravom može uzeti da su tako rekli i na kraju zajebali ljude.

to što direktno nisu povezani porez i subvencija ne znači da tako oni nisu predstavljali. i na kraju zajebali građane, pogotovo one koji to neće dobiti a morati će platiti porez
Mislim da si ti to malo pobrkao. I što ti uopće znači dio "ti ne uplaćuješ ostale poreze?" Pa plaćam, to i je poanta. Općenito su bilo kakve subvencije i poticaji glupost. Pomažeš pojedincima a ostale tko hebe. Neka bude ravnopravno svima. Mislim, opširna je to tema, ne odnosi se samo na nekretnine.

Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
unazad par postova sam pojasnila kako subvencije funkcioniraju. plaćaju se iz pdv-a, pa ne brini nećeš svojim novce plaćati tuđu nekretninu.
Aha, kao osoba kupuje nekretninu, plati 4% PDV ali dobije nazad taj novac kroz subvenciju. Ako ju dobije. Opet je netko drugi tu platio PDV a nije dobio subvenciju. Ne znam, sve mi je to nekako prelijevanje iz šupljeg u prazno. I opet će se dogoditi ono što se dogodilo sa "švicarcima", ljudi će gurati velike kredite jer će ti država pola "rješiti" i onda kad prestane davati kukat će kako su banke lopovi i prevaranti.
Quorgyle is offline  
Old 08.06.2017., 12:59   #168
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Aha, kao osoba kupuje nekretninu, plati 4% PDV ali dobije nazad taj novac kroz subvenciju. Ako ju dobije. Opet je netko drugi tu platio PDV a nije dobio subvenciju. Ne znam, sve mi je to nekako prelijevanje iz šupljeg u prazno. I opet će se dogoditi ono što se dogodilo sa "švicarcima", ljudi će gurati velike kredite jer će ti država pola "rješiti" i onda kad prestane davati kukat će kako su banke lopovi i prevaranti.
ovdje sam pojasnila https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=146

ali ne ne radi se o 4% poreza na nekretnine, nego na 25% PDV koji se plaća kroz cijenu stana.

ali da, nakon 4 godine kad im sjedne puna rata onda će bit kuku lele, kako su me zajebali..
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 13:06   #169
https://www.vecernji.hr/vijesti/vlad...urnost-1175202


šta znači ova fraza "poslano u Sabor"?

Jel to ide sada do kraja, ili će ići izglasavanje na jesen?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 08.06.2017., 13:08   #170
i šta je ovo 17 milijuna ove godine, iduće 35?

to će ići u 2 odvojena navrata?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 08.06.2017., 13:12   #171
valjda da ide na izglasavanje.
to znači kad se ovo godine odobri 17 mil kn subvencija, lov na subvnecije je za ovu godinu završen.
pa čekaj drugu kad će biti 35 mil kn na raspolaganju.
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 13:14   #172
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
ovdje sam pojasnila https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=146

ali ne ne radi se o 4% poreza na nekretnine, nego na 25% PDV koji se plaća kroz cijenu stana.

ali da, nakon 4 godine kad im sjedne puna rata onda će bit kuku lele, kako su me zajebali..
zato kad su Hrvati pohlepni,i gledaju samo kako cim vise koristi izvuc i kako zaje*** državu.

Odmah sam vidio na TV kalkulacije, tipa digni 100 tisuca eura na 10 god, drzava vam otplati gotovo pola kredita.. Ja znam da ima ljudi sposobnih dić takav kredit, al takvi ljudi vec ocito imaju nekretnine ako barataju takvim iznosima.
Sumnjam da netko sa realnom prosjecnom plaćom u RH moze imati takvu korist od toga. Ja osobno sam mislio dić na 20 god sa ratom 2500kn, dakle drzava bi mi placala 4 god 1250kn. Što je realno za vraćat i nakon 4 god, nije to neka ogromna rata.. Al večina se precjenjuje, zaista ce bit kukulele.

Što se tiće poreza, država se opet namirila. Uzima svima(novi stan 25%,rabljeni stan 4%),a dat ce samo nekima(1000 ili kolko vec subvencija).
Ionako ta lova završava na kraju kod građevinara i banaka... Ja bi radije da ukinu porez od 4% za kupnju prve nekretnine te na taj nacin dikretno pomognu svakoga tko si kupuje jedinu nekretninu, i da daju nekakve poticaje na rođen je djeteta.. Recimo 500kn mjesecno 2 god.
GrimReaperKC is offline  
Old 08.06.2017., 13:25   #173
Quote:
GrimReaperKC kaže: Pogledaj post
i da daju nekakve poticaje na rođen je djeteta.. Recimo 500kn mjesecno 2 god.
pa "poticaji" su riješeni kroz druga davanja..osobni odbitak povećan za dijete ili dječji doplatak ako ne radiš..
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 15:41   #174
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
https://www.vecernji.hr/vijesti/vlad...urnost-1175202


šta znači ova fraza "poslano u Sabor"?

Jel to ide sada do kraja, ili će ići izglasavanje na jesen?
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
valjda da ide na izglasavanje.
to znači kad se ovo godine odobri 17 mil kn subvencija, lov na subvnecije je za ovu godinu završen.
pa čekaj drugu kad će biti 35 mil kn na raspolaganju.
Na onom dnevnom redu koji stoji na stranicama sabora nigdje ne piše da je taj prijedlog zakona na dnevnom redu. Mogu ga uvrstiti naknadno ali valjda se negdje može naći što je koji dan na dnevnom redu? Meni je više izgleda svejedno jer je kredit pred realizacijom iako ako se izglasa zakon do 15.7. uključivo s javnim pozivom onda bi mogao sačekati.

Dnevni red Vlade od danas.
Na dnevnom redu Sabora je samo PRIJEDLOG ZAKONA O STAMBENOM POTROŠAČKOM KREDITIRANJU, prvo čitanje što znači da još ima i drugo pa konačno izglasavanje a to nije taj zakon.

Zadnje uređivanje pohranjujte : 08.06.2017. at 15:57.
pohranjujte is offline  
Old 08.06.2017., 16:32   #175
nakon što sam pročitao cijeli zakon i dalje ne kužim dal se može uzeti stan u izgradnji? znači stan će bit gotov 2018. godine, sad ima samo građevinsku dozvolu. Kao hipoteku bi dao stan od roditelja dok se ovaj ne napravi do kraja. jel itko razumije taj dio? naravno da nitko ne odgovara na mailove pa ni na pozive, ni apn, ni ministarstvo.
prle00 is offline  
Old 08.06.2017., 16:48   #176
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Na onom dnevnom redu koji stoji na stranicama sabora nigdje ne piše da je taj prijedlog zakona na dnevnom redu. Mogu ga uvrstiti naknadno ali valjda se negdje može naći što je koji dan na dnevnom redu? Meni je više izgleda svejedno jer je kredit pred realizacijom iako ako se izglasa zakon do 15.7. uključivo s javnim pozivom onda bi mogao sačekati.

Dnevni red Vlade od danas.
Na dnevnom redu Sabora je samo PRIJEDLOG ZAKONA O STAMBENOM POTROŠAČKOM KREDITIRANJU, prvo čitanje što znači da još ima i drugo pa konačno izglasavanje a to nije taj zakon.
Quote:
prle00 kaže: Pogledaj post
nakon što sam pročitao cijeli zakon i dalje ne kužim dal se može uzeti stan u izgradnji? znači stan će bit gotov 2018. godine, sad ima samo građevinsku dozvolu. Kao hipoteku bi dao stan od roditelja dok se ovaj ne napravi do kraja. jel itko razumije taj dio? naravno da nitko ne odgovara na mailove pa ni na pozive, ni apn, ni ministarstvo.
mislim da ne možeš čekati sa tim kreditom, već će se odobravati posebni krediti prema tom programu (pod posebnim uvjetima), bar je tako bilo prije.

prema zakonu koji je bio prije stan je morao biti useljiv, tj. imati uporabnu dozvolu. ja sam propustila subvenciju jer stan nije na vrijeme dobio uporabnu dozvolu.
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 18:57   #177
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
mislim da ne možeš čekati sa tim kreditom, već će se odobravati posebni krediti prema tom programu (pod posebnim uvjetima), bar je tako bilo prije.

prema zakonu koji je bio prije stan je morao biti useljiv, tj. imati uporabnu dozvolu. ja sam propustila subvenciju jer stan nije na vrijeme dobio uporabnu dozvolu.
Zašto misliš da ne mogu doći u banku i reći da sam napravio procjenu i da neću dalje nastaviti s kreditom? Još nije ni krenuo zahtjev za kreditom dok se nije napravila procjena.

Znam da će ići posebni krediti s, ako se ne varam, maksimalnom kamatom za prvih 5 godina od 3,75%. Dosta je to novaca samo na kamati plus pola rate pa se nabere lijepa lova na tome.
pohranjujte is offline  
Old 08.06.2017., 19:00   #178
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da ne mogu doći u banku i reći da sam napravio procjenu i da neću dalje nastaviti s kreditom? Još nije ni krenuo zahtjev za kreditom dok se nije napravila procjena.
shvatila sam da zelis cekati s tim istim kreditom pa se prijaviti za subvenciju..mislim da za subvenciju ce biti posebni krediti
jelena-85 is offline  
Old 10.06.2017., 09:12   #179
Ono sto mene zanima je hoce li se moci aplicirati na subvenciju sa jednim kreditom, a ukoliko subvencija ne prodje ( tj. Ne udjemo u famoznu kvotu od 1000), onda s bankom reprogramirati kredit?

Primjerice trazimo subvenciju na kredit od, bubam, 100.000€ na 20 godina, a ako ne prodjemo na subvenciji reprogramiramo ga na 30 godina? Ako netko zna..

Takodjer, svi znamo da sama selekcija funkcionira na nacin "tko prvi,njemu djevojka", zanima me koliko je 2012.u proslom zakonu izdrzala ta kvota, par dana, par tjedana, par mjeseci?

Imam osjecaj da ce ovdje biti toliko prijavljenih da ce sve otici od ponedjeljka do srijede
__________________
Only dead fish swim with the stream. ♥
bulja* is offline  
Old 10.06.2017., 10:07   #180
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
po meni ovo nikako nije vezano jedno sa drugim..mislim zašto bi uopće bilo?


Itekako je vezano, stavi se u poziciju osobe koja kupuje prvu nekretninu i koja trenutno nema nikakvih poticaja od drzave, a "do jucer" su neki imali na raspolaganju cak dvije mjere za ustedu kod kupnje prve nekretnine. Po meni je to ne samo vezano, nego zadire i u neka ustavna prava pojedinca. Vidim da kasnije spominjes kako si bila kreator politike subvencija, jao si ga nama ako propise pisu ljudi koji nisu u stanju sagledati siru sliku...


Sent from my iPhone using Tapatalk
CabDriver is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.