Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2010., 11:48   #81
Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
ne mora rusiti beton, moze na postojeci beton staviti bitumen te onda asfalt.
možda nemora možda mora. nemože se reći samo ovako i davati takve ozbiljne procjene. možda je stanje gore nego on misli a možda je bolje.
Postoji mogućnost da mu smrzavica dign i asfalt ako su ploče ispod u lošem stanju
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 12:52   #82
Za početak bi bilo dobro smanjiti količinu soli koju po zimi koristi... Ja imam na dvorištu betonski pločnik star više od 20 godina, koji nema niti najmanjih tragova oštećenja zbog smrzavanja.. Ploče su jednako glatke, kao što su bile i na početku. Kasnije smo ostatak dvorišta popločili tlakovcima, oni i danas izgledaju kao novi, i trajat će tako još dugi niz godina.

Ne koristim sol, nego snijeg odgrčem sa ralicom na traktoriću.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 13:30   #83
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
možda nemora možda mora. nemože se reći samo ovako i davati takve ozbiljne procjene. možda je stanje gore nego on misli a možda je bolje.
Postoji mogućnost da mu smrzavica dign i asfalt ako su ploče ispod u lošem stanju
kako smrzavica moze dici asfalt. da bi led podigao asfalt voda mora zaci izmedu asfalta i betona a to jedino u slucaju da se asfalt dobro ne uradi. a ako su ploce propusne onda niti ne ide na njih asfalt, vec se ruse.
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 13:45   #84
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
...Ne koristim sol, nego snijeg odgrčem sa ralicom na traktoriću.
Nije problem u bacanju soli (ko ima beton taj ga ne baca), nego u soli koja ispada sa auta na mjestima gdje je auto parkiran.
Ispod kotača auta je uvjek najgore stanje s betonom.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 13:48   #85
Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
kako smrzavica moze dici asfalt. da bi led podigao asfalt voda mora zaci izmedu asfalta i betona a to jedino u slucaju da se asfalt dobro ne uradi. a ako su ploce propusne onda niti ne ide na njih asfalt, vec se ruse.
znaš da je voda vrag...i ona će naći način da uđe ispod, možda ne kroz asfalt, ali sa strane može. Možda mu ploče nisu ni armirane na podu, možda su manje, možda veće, ima toga dosta šta može utjecati...

možda kad bi gazda koju sliku nabacio bili bi svi pametniji a ne da se nagađamo
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 13:54   #86
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
znaš da je voda vrag...i ona će naći način da uđe ispod, možda ne kroz asfalt, ali sa strane može.
Ako nije napravljena dobra priprema i drenaža terena, smrzavica će nadići i asfalt i beton, tu nema razlike... Vidio sam dosta asfaltiranih površina, koje je nadigla smrzavica, pa asfalt izgleda izgužvan ili pak ispucan.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 14:14   #87
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ako nije napravljena dobra priprema i drenaža terena, smrzavica će nadići i asfalt i beton, tu nema razlike... Vidio sam dosta asfaltiranih površina, koje je nadigla smrzavica, pa asfalt izgleda izgužvan ili pak ispucan.
to sam i mislio..možda sam se krivo izrazio pa me nisi shvatio, ali poanta je ista
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:16   #88
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ako nije napravljena dobra priprema i drenaža terena, smrzavica će nadići i asfalt i beton, tu nema razlike... Vidio sam dosta asfaltiranih površina, koje je nadigla smrzavica, pa asfalt izgleda izgužvan ili pak ispucan.
ma covjek ima problema sa izgledom zavrsnog sloja dvorista, a da ima sa vodom u posteljici pitanje bi bilo drugacije.
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:49   #89
Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
ma covjek ima problema sa izgledom zavrsnog sloja dvorista, a da ima sa vodom u posteljici pitanje bi bilo drugacije.
Baš tako bing01

Meni je u pitanju završni sloj
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 12:18   #90
moze li mi neko pomoc.....koliko kubika betan mi treba za 115 kvadrata mrtve ploce ili kako zovu jos plutajuca ploca.....i koji beton ide
zrino1101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 12:50   #91
Quote:
zrino1101 kaže: Pogledaj post
moze li mi neko pomoc.....koliko kubika betan mi treba za 115 kvadrata mrtve ploce ili kako zovu jos plutajuca ploca.....i koji beton ide
pa ako imas 115m2 to pomnozis sa dubinom u metrima i dobijes kubike.

recimo 115 x 0,1 (10cm) = 11,5m3

edit: samo mali info

Vjerojatno sad znate da vise nisu marke betona, vec klase. Oznacava se recimo sa c 40/50. Iz ove oznake citamo da beton ima tlacnu cvrstocu ispitanu na valjku 40N/mm2, a na kocki 50N/mm2.

I ovo sa smjesom za beton vam pada u vodu. Doziranje nije volumeno vec maseno.

Evo recimo recepture za gore spomenuti beton klase C40/50:

cement (II/B-M 42,5N) - 350kg (obujam: 112,9dm3)
vodo-cementni omjer - 0,45
voda - 157,5 kg (obujam: 157,5dm3)
zrak - 1,5% (obujam: 15dm3)
glenium (ACE 30; dodatak) - 0,45% (1,48dm3)
agregat - 1925kg (obujam 713,1dm3)

UKUPNO: 2434,5kg (obujam 1000dm3 ilitiga 1m3)

LP

Zadnje uređivanje Prob1em : 13.03.2010. at 13:05.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 21:58   #92
savjet

jer mi neko moze reci kolko bi sljunka i cementa trebalo da se napravi 4kubika betona(u kg)
i jedan 1kubik šljunka kolko je kilograma
lenyos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 08:08   #93
Quote:
lenyos kaže: Pogledaj post
jer mi neko moze reci kolko bi sljunka i cementa trebalo da se napravi 4kubika betona(u kg)
i jedan 1kubik šljunka kolko je kilograma
Uzmi litru tog šljunka i izvaži
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:51   #94
Quote:
Dadichi kaže: Pogledaj post
Šljunka ide oko 1.2m3 u 1m3 betona (ne izgleda logično ali je istinito).
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post


cement (II/B-M 42,5N) - 350kg (obujam: 112,9dm3)
vodo-cementni omjer - 0,45
voda - 157,5 kg (obujam: 157,5dm3)
zrak - 1,5% (obujam: 15dm3)
glenium (ACE 30; dodatak) - 0,45% (1,48dm3)
agregat - 1925kg (obujam 713,1dm3)

UKUPNO: 2434,5kg (obujam 1000dm3 ilitiga 1m3)

LP


bravo dottore

p.s.

japanci su ovih dana izmislili posudu 10x10x10 cm u koju stane 46 litara vode
a moj dado...
Jozo Mafiozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 14:05   #95
Molim pomoć, trebam obaviti betoniranje dvorišta mala uzvisina oko 20 m2, koliko trebam m3 šljunka i cementa, tj. u kojem omjeru, na jednoj strani će biti oko 10 cm a na kraju malo više jer je strmina , hvala na odgovorima.
martinčika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 18:53   #96
Quote:
martinčika kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, trebam obaviti betoniranje dvorišta mala uzvisina oko 20 m2, koliko trebam m3 šljunka i cementa, tj. u kojem omjeru, na jednoj strani će biti oko 10 cm a na kraju malo više jer je strmina , hvala na odgovorima.
1. treba iskopati sloj humusa
2. nasipavanje iskopa batudom, kao tamponski sloj min. 10 cm, a nasipom šljunka uredite padove po želji, cca 2,5 m3 šljunka sa prijevozom je 450 kn
3. postaviti armaturnu mrežu, obostrano nosivu, jer predpostavljam da idu i vozila (min. Q257), trebaju 2 mreže cca 600 kn
4.ručno betoniranje a.b. ploče d=10 cm,
-2,0 m3 šljunka, zrno do 16 mm, i 14 vreća cementa ( 7 vreća na m3, 350 kg/m3), cca 900 kn, miješati u omjeru 1:3 ( ne manje ni više )

Bilo bi poželjno ako imate kakvog majstora da Vam pomogne izvlačiti ploču, zbog bolje obrade.
Obavezno na tu površinu napravite dilatacije š = min.1 cm, barem dvije, pa nakon nekog vremena reške zapunite sa vlažnim cementnim mortom. (polusuhim)
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:20   #97
Hvala na odgovoru poštovani. Nego dilatacija je cijev umetnuta nakon sloja šljunka pretpostavljam, treba li te cijevi omotati kakvim materijalom ??? Još samo molim ako me možete uputiti gdje nabaviti šljunak, zvala neke firme u okolici Zagreba neke nemaju dovoz, neki ne posluju sa privat licima itd.. Gdje nabaviti šljunak i batudu ???? Hvala i pozdrav.
martinčika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:56   #98
Quote:
inzr kaže: Pogledaj post
1. treba iskopati sloj humusa
2. nasipavanje iskopa batudom, kao tamponski sloj min. 10 cm, a nasipom šljunka uredite padove po želji, cca 2,5 m3 šljunka sa prijevozom je 450 kn
3. postaviti armaturnu mrežu, obostrano nosivu, jer predpostavljam da idu i vozila (min. Q257), trebaju 2 mreže cca 600 kn
4.ručno betoniranje a.b. ploče d=10 cm,
-2,0 m3 šljunka, zrno do 16 mm, i 14 vreća cementa ( 7 vreća na m3, 350 kg/m3), cca 900 kn, miješati u omjeru 1:3 ( ne manje ni više )

Bilo bi poželjno ako imate kakvog majstora da Vam pomogne izvlačiti ploču, zbog bolje obrade.
Obavezno na tu površinu napravite dilatacije š = min.1 cm, barem dvije, pa nakon nekog vremena reške zapunite sa vlažnim cementnim mortom. (polusuhim)
Ja mislim da bi možda bilo dobro da ne bude deka u komadu, nego u više istih kocki jer je to i onak na dvorištu .Stave se ljepe fuge...Jer kad zimi smrzne moguće da bi negdje napuklo bez obzira na armaturu...
Poz...
Ivan0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 15:26   #99
Quote:
martinčika kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru poštovani. Nego dilatacija je cijev umetnuta nakon sloja šljunka pretpostavljam, treba li te cijevi omotati kakvim materijalom ??? Još samo molim ako me možete uputiti gdje nabaviti šljunak, zvala neke firme u okolici Zagreba neke nemaju dovoz, neki ne posluju sa privat licima itd.. Gdje nabaviti šljunak i batudu ???? Hvala i pozdrav.
ti si opisao drenažnu cijev. Dilatacija je reška koja odvaja ploču da ne ispuca, ovo što je gospodin iznad mene napisao

ovdje ti je lijepo ilustrirano sta se desava sa dilatacijom, a sta bez nje:

http://www.podovi.hr/tolteam/UserFil...etonskipod.jpg
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:53   #100
Quote:
martinčika kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru poštovani. Nego dilatacija je cijev umetnuta nakon sloja šljunka pretpostavljam, treba li te cijevi omotati kakvim materijalom ??? Još samo molim ako me možete uputiti gdje nabaviti šljunak, zvala neke firme u okolici Zagreba neke nemaju dovoz, neki ne posluju sa privat licima itd.. Gdje nabaviti šljunak i batudu ???? Hvala i pozdrav.
Dilatacija Vam služi za odvajanje ploha, znači reška koja je u podu š=1 cm i ne dozvoljava pucanje ploha, koje se događaju na velikim površinama uslijed elementarnih pojava. Prilikom betoniranja odaberete jednu plohu i odvojite je sa daskom, kad je zabetonirate drugu plohu krenite betonirati s druge ili suprotne strane da se priješnji beton stegne, izvadite dasku i na mjesto daske stavite okipor od 1 cm. Kad beton stegne samo išćeprkate okipor i dobijete dilataciju, koju (ali i ne morate) možete pokrpati suhom smjesom cementnog morta.
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.