Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete: Prebacivanje iz gimnazije u medicinsku
DA 18 66.67%
NE 9 33.33%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 11:20   #81
Možeš skoro pa kad god ako im uspiješ objasniti razloge (mislim da to treba psihologu škole u koju se prebacuješ) i ako u toj školi u koju se prebacuješ ima mjesta u razredu koji ima točno isti program (predmete) kao i ti (znači isto u opću i da je isti strani jezik i izborni). U drugi program puno teže, samo na kraju god. i s polaganjem te razlike, a već si i praktički prestara da bi to redovno mogla, prebacivanje u drugi gimnazijski program daju samo u prva 2 razreda bez ogromnih razloga i truda.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 11:51   #82
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Možeš se prebaciti i usred godine. Nazovi ravnatelja ili tajnika te škole pa pitaj.
da i donjet plavu kuvertu inace nemozes
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 18:12   #83
Promjena srednje škole

je li tko promjenio srednju školu?zanima me sve o tome...na koji način,kako?
nikolina1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:35   #84
ukoliko je skola srodna, manje je frke. u principu trebas poloziti razliku u predmetima.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:55   #85
a jel prvo moraš vidit jel ima mjesta u tom razredu u koji se želiš prebacit?
nikolina1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:58   #86
pojma nemam.

zovi skolu i raspitaj se.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 21:31   #87
Quote:
nikolina1908 kaže: Pogledaj post
a jel prvo moraš vidit jel ima mjesta u tom razredu u koji se želiš prebacit?
Pa naravno, hoćeš na podu sjedit? (A zapravo i nije šala...)
Čemu takva frka, da se prebacuješ ovako usred godine? Seliš se u drugi grad ili? Ili to planiraš dovoljno unaprijed za polugodište ili čak kraj?
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 23:15   #88
pa nazovi ravnatelja ili tajnika i reci da bi se prebacila.

bar sam ja tako.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 16:30   #89
Quote:
nikolina1908 kaže: Pogledaj post
a jel prvo moraš vidit jel ima mjesta u tom razredu u koji se želiš prebacit?
pa cuj...ocito

Moras se raspitati.
Odi kod ravnatelja u tu drugu skolu i razgovaraj s njim.
Naravno, ocjene i vladanje su ti bitni.
Ako sve bude u redu, prelazis u drugu skolu i u mjesec dana moras poloziti razliku predmeta (znaci, one predmete koje ne ucis u svojoj skoli)
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 00:39   #90
Da sad ne otvaramnovi topic...

Da li netko ima iskustva sa prebacivanjem/premještanjem iz škole u jednom gradu u školu u drugom gradu? Kakva je procedura? Da li je to sigurno da ima mjesta u domovima?
__________________
Developer is a machine that converts coffee into code.
Silverlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 09:12   #91
Prebacivanje u drugu školu

idem u treći razred gimnazije. imam tu nekih problema pa sam se htjeo prebacit u ekonomsku školu. da li je to moguće. naime najvjerojatnije neću završiti ovaj razred pa bi se ponovo upisao u treći al u eonomsku... da li je to moguće
zunter035 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 11:04   #92
mislim da nije...
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 11:33   #93
Mislim da bi morao polagati veliku razliku predmeta za 1. i 2. raz., znači takvo prebacivanje bi eventualno išlo na ljeto i ako želiš time izbjeći učenje ne čini mi se kao rješenje.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 12:05   #94
Pa gle ,budući da si treći razred već to bi mozda moglo biti tesko,ali pokusaj,nista ne gubis ,sve ovisi o tome odakle si,ako si iz Zagreba onda super jer tamo imas stvarno izbora,a po meni najveca sansa ti je da se prebacis mozda u neku privatnu ili katolicku skolu jer za ove ostale sumnjam da ce uspjeti,a pogotovo ako se bojiš da bi mogao izgubiti godinu pokušaj si pomoći,a mozda bi ti i bilo lakse da se prebacis u neku drugu gimnaziju tako da ne bi morao polagati razliku jer i gimnazije neke znaju biti nebo i zemlja,ako je tvoja skola slicna mojoj onda definitivno znam kako ti je
ajde javi nam poslije je li ti uspjelo,bas me zanima, pozdrav
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:36   #95
Quote:
Vanda kaže: Pogledaj post
Pa gle ,budući da si treći razred već to bi mozda moglo biti tesko,ali pokusaj,nista ne gubis ,sve ovisi o tome odakle si,ako si iz Zagreba onda super jer tamo imas stvarno izbora,a po meni najveca sansa ti je da se prebacis mozda u neku privatnu ili katolicku skolu jer za ove ostale sumnjam da ce uspjeti,a pogotovo ako se bojiš da bi mogao izgubiti godinu pokušaj si pomoći,a mozda bi ti i bilo lakse da se prebacis u neku drugu gimnaziju tako da ne bi morao polagati razliku jer i gimnazije neke znaju biti nebo i zemlja,ako je tvoja skola slicna mojoj onda definitivno znam kako ti je
ajde javi nam poslije je li ti uspjelo,bas me zanima, pozdrav
ma nisam iz zagreba već iz sl broda ,a ovdje i nemam neki velik izbor pa u tome i je problem. najradije bi otišao negdje to privatno polozit i rješit se svega. morat ću se otić malo raspitat , baš mi se i nepolaze tolika razlika predmeta ,
zunter035 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 20:35   #96
ne mogu vjerovat da je bas danas netko otvorio ovaj topic koji meni savrseno treba

ugl, ja idem u obrtnicku skolu i danas sam cvrsto odlucila prebacit se u pomorsku. sad sam 2. raz i prebacila bi se u 2. - nebi isla ispocetka u srednju, a i bratic mi je u tom razredu.
on mi je rekao da nebi morala polagat razliku za 1. raz nego samo 1. polugodiste ovog (namjeravam se prebacit kad zavrsi plugodiste). jedna osoba mi je rekla da to ovisi od skole do skole, negdje puste a negdje moras sve polagat.
ja mislim da cu morat i 1. raz i 1. polugodiste 2... al to su 3 razlicita misljenja, pa ne znam cemu s mogu nadat.

i jos jedna stvar... do kad se ti predmeti moraju polozit? prije nego se prebacis, ili do kraja skolske godine...?
__________________
~.. It's all pain and it's all tears, it's all chaos and it's all fears. It's all sin, it's the feeling that I'm not alive... °°~
tincica_blaah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 14:49   #97
hej pa i ja sam iz broda!vjerojatno i ti ides onda sad u gimnaziju matija mesic(pakao!) pa onda znam o cemu pricas..a da se probas mozda prebaciti u klasicnu??i ja sam isto probala u 3. razredu,prosle godine se prebacit pa mi nije uspjelo ali ako imas jace veze mozes pokusati,od preostalih skola klasicna ti je def najbolji izbor,a i neces morat nista puno polagati,samo grcki a to ti nije tesko,vjeruj mi i ja sam ga ucila kada sam se trebala prebacit i to ti stvarno nije problem....
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 19:37   #98
Nama je jedna cura dosla iz gimnazije na pocetku godine u treci razred, ali mora polagati vanredno...
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 21:32   #99
Thumbs up

a kada je polagala, da li tokom trečeg razreda , i u koju je školu prešla.
zunter035 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 18:09   #100
Ja bih se htio nakon 2.srednje prebaciti iz klasične gimnazije u opću gimnaziju ili u upravnog referenta. Latinski ni grčki mi nisu problem, nadasve volim ih, ali široka satnica, a 80% gradiva mi se uopće ne uči, dok me interesira program referenata odn. opće gimnazije gdje bih si uštedio masu vremena bez grčkog i latinskog. Ne znam, a ni u klasičnoj nije neko veliko okruženje. Ne znam što da radim...
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.