Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 17:23   #6241
Granulom(valjda)

Ovako, problemi sa tim zubima su počeli prije cirka 1.5god. Naime na desnoj strani lica me počelo užasno boljeti osjećao sam bol u zubu užasnu i cijela desna strana lica pogotovo kod oka cijeli živac sam osjećao. Onda sam otišao kod zubara i zamolio da mi to pogleda i otvorio mi je desni donji umnjak(valjda), stavio lijek neki i rekao da dođem za par dana. Naravno mene nije boljelo i nisam se više vratio. Onda je 6mj bilo dobro a zatim opet ista situacija. Opet ja kod zubara i ovaj put mi otvorio desni gornji umnjak(opet valjda) i on je bio pun gnoja pa ga ostavio otvorenog kakti da to iscuri. I nakon toga sve super. I sad jučer OPET bolovi i sve. Ali ovaj put boli onaj donji umnjak i sav je crni unutra tak da pretpostavljam da je sad u njemu problem. Sad mene zanima jel se može to kak sigurno utvrdit da je sad problem u njemu a ne da opet dođem pa da buši sve od reda dok ne dođe do pravog. I pitanje još kak da si olakšam bol? Jer tablete baš i ne pomažu jedino kratkoročno stalno hladnu vodu držat na zubu i med. Ali to je isto skoro pa niš jedino što stalno pišam i muka mi je od meda više
tomek0612 is offline  
Old 06.01.2010., 17:28   #6242
Quote:
tomek0612 kaže: Pogledaj post
Ovako, problemi sa tim zubima su počeli prije cirka 1.5god. Naime na desnoj strani lica me počelo užasno boljeti osjećao sam bol u zubu užasnu i cijela desna strana lica pogotovo kod oka cijeli živac sam osjećao. Onda sam otišao kod zubara i zamolio da mi to pogleda i otvorio mi je desni donji umnjak(valjda), stavio lijek neki i rekao da dođem za par dana. Naravno mene nije boljelo i nisam se više vratio. Onda je 6mj bilo dobro a zatim opet ista situacija. Opet ja kod zubara i ovaj put mi otvorio desni gornji umnjak(opet valjda) i on je bio pun gnoja pa ga ostavio otvorenog kakti da to iscuri. I nakon toga sve super. I sad jučer OPET bolovi i sve. Ali ovaj put boli onaj donji umnjak i sav je crni unutra tak da pretpostavljam da je sad u njemu problem. Sad mene zanima jel se može to kak sigurno utvrdit da je sad problem u njemu a ne da opet dođem pa da buši sve od reda dok ne dođe do pravog. I pitanje još kak da si olakšam bol? Jer tablete baš i ne pomažu jedino kratkoročno stalno hladnu vodu držat na zubu i med. Ali to je isto skoro pa niš jedino što stalno pišam i muka mi je od meda više
Kod tebe je nešto sa zubima u pitanju. Može možda biti i granulom, ali mene staviše u ovu temu, a granulom na dlanu. Nikakve veze sa zubima nema. Znam da može biti na plučima ili na drugim organima, ali ne shvatam zašto moj granulom na dlanu povezuju sa stomatologijom
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 06.01.2010., 17:31   #6243
A neam pojma ne razumijem se u to znam samo da boli ko sam vrag
tomek0612 is offline  
Old 06.01.2010., 19:54   #6244
Ima li koga da nije 8 godina bio kod zubara? Ima li uopće takvih slučajeva u novijoj svjetskoj povijesti? Inače su mi zubi ok. Imam plombu na jednom zubu,pa nisam osjetio potrebu,luđak.
Fuel is offline  
Old 07.01.2010., 01:17   #6245
Osjetit ces potrebu, bez brige, ali tada ce ona biti duboka...endodontski duboka.
Cpatain Rbubish is offline  
Old 07.01.2010., 08:21   #6246
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Dopunsko u stomatologiji vas samo oslobađa onih 15 participacije koje morate platiti pri svakoj posjeti kod stomatologa. Što se tiče vašeg stanje ako idete kod ugovorenog stomatologa onda RUČNA obrada i punjenje kanala pokriva zdravstveno. A strojna obrada NE pokriva zdravstveno i morate to platiti. Na to ide ispun koji je od 200kn pa naviše ovisno o tome koliko zuba nedostaje.
Hvala na info
simba_m is offline  
Old 07.01.2010., 09:30   #6247
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Ako se na RTG-u vidi manjak kosti oko zubiju, svakako otiđi kod parodontologa.
Hvala puno borna07!
nia-nya is offline  
Old 07.01.2010., 10:36   #6248
Quote:
Cpatain Rbubish kaže: Pogledaj post
Osjetit ces potrebu, bez brige, ali tada ce ona biti duboka...endodontski duboka.
Znam,da hehe
Fuel is offline  
Old 07.01.2010., 11:37   #6249
GINGVITIS-upala zubnog mesa

imam upalu zubnog mesa, tj. gingvitis...
htjela bi vas pitati da li je to tko imao i kako se to liječi??
ja sam prije par godina bila kod zubara zbog toga i rekao mi je da to treba "spaljivat" ajmeeee kako grozno zvuči
pobjegla sam odmah kad sam čula za to...:rolleyes
imam u planu idući tjedan posjetit zubara zbog toga jer se želim riješit .. to več imam 10 godina i več mi pomalo smeta kako zbog toga što s pranjem zubi imam lokvu krvi u umivaoniku a i najviše zbog estetskih razloga... ružno izgleda
ljubimica is offline  
Old 07.01.2010., 11:39   #6250
pericoronitis

Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Možeš koristiti otopine za ispiranje na bazi clorheksitidina ( curasept, corsodil isl.), ali samo kao pomoć kod akutne upale, ne više od tjedan dana u komadu ( neće ti proći od toga, samo će malo ublažiti upalu). Pokušaj što bolje iščetkati mjesto gdje se zavlači hrana, tu ti pomaže zubni tuš. Kad odeš kod stomatologa, zamoli ga da ti da par običnih šprica i igala bez vrha i da ti pokaže kako ćeš ispirati taj džep.
Hvala na savjetu! Postoji li neki način kako spriječiti daljne upale, da se to meso "otkloni" ili nešto slično. Da se pripremim na sve što bi me moglo dočekati kod stomatologa . Veliki sam plašljivac naime. Zube ne bih baš vadila ukoliko nije doista nužno , budući da su mi praktički vani osim tog zadnjeg dijela koje je još prekriveno mesom koje mi eto po prvi put zadaje probleme. Hvala!
__________________
Prodajem NOIR vjenčanicu vel 38 https://imageshack.com/a/zBsF/1
mijauuu is offline  
Old 07.01.2010., 12:12   #6251
Quote:
mijauuu kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu! Postoji li neki način kako spriječiti daljne upale, da se to meso "otkloni" ili nešto slično. Da se pripremim na sve što bi me moglo dočekati kod stomatologa . Veliki sam plašljivac naime. Zube ne bih baš vadila ukoliko nije doista nužno , budući da su mi praktički vani osim tog zadnjeg dijela koje je još prekriveno mesom koje mi eto po prvi put zadaje probleme. Hvala!
Postoji zahvat kojim se ukloni to zubno meso, ali treba procijeniti da li je taj zub pogodan za takav zahvat. Ponekad samo treba pričekati da nikne do kraja. Daljnje upale možeš spriječiti jedino na način da očistiš svu hranu koja zađe ispod tog zubnog mesa. To ti je najlakše sa zubnim tušem, ili sa špricom i iglom(bez vrha) i redovitim ispiranjem (i četkanjem, naravno).
borna07 is offline  
Old 07.01.2010., 13:01   #6252
Pozdrav..molim ako mi netko može dati savjet što činiti..
Mijenjala sam krunicu na jedinici prije nepunih mjesec dana!!??
Jutros operem zube,a imam šta vidjeti,
uz samo zubno meso crno/siva crta..katastrofa,mislila sam
da nije do sjene ili da nisam dobro oprala,ali kako sam prstom pomakla
zubno meso tako je crta još uočljivija!!
Zubarka mi je rekla da se to može dogoditi..ali nakon manje od mjesec dana??!!
__________________
Gle malu plaću,poslije kiše...dođe račun i nema je više!
lady moss is offline  
Old 07.01.2010., 22:05   #6253
Naciknuti zubi kao šalica

Iz kojeg razloga se događa ovaj problemčić? Šestica i petica.
__________________
Quisque faber fortunae suae est.
Monaje is offline  
Old 07.01.2010., 22:19   #6254
Quote:
Monaje kaže: Pogledaj post
Iz kojeg razloga se događa ovaj problemčić? Šestica i petica.
oprosti...sta znaci naciknuti???
Chain is offline  
Old 07.01.2010., 23:00   #6255
Zubi

Napuknuti, ciknuti ... Dakle, vidi se crta dužinom cakline zuba. Ne znam da li je takav zub potrebno vaditi, da li se može popravljati... Ne bi me zaokupljalo da nisam prije 5-6 godina vadila takav zub. Zubarica ga je izvadila samo djelomično.
__________________
Quisque faber fortunae suae est.
Monaje is offline  
Old 07.01.2010., 23:20   #6256
Quote:
Monaje kaže: Pogledaj post
Napuknuti, ciknuti ... Dakle, vidi se crta dužinom cakline zuba. Ne znam da li je takav zub potrebno vaditi, da li se može popravljati... Ne bi me zaokupljalo da nisam prije 5-6 godina vadila takav zub. Zubarica ga je izvadila samo djelomično.
ako misliš na pukotine u caklini koje se vide kad se zub osvjetli i te se linije protežu odozgor prema dolje onda to nije ništa za zabrinuti se,puno ljudi ima to na zubima i to je normalno.Ovo šta spominješ da ti je zubarica vadila takav zub,rekao bi da je tu u pitnaju bila vertikalna fraktura korjena zuba,dakle da se zub raspolovio na dva dijela
Gutaperka is offline  
Old 08.01.2010., 00:05   #6257
Zubi

Dotične linije se vide bez da se zub osvijetli. Djeluje mi logično ova vertikalna fraktura korjena. Jesu li učestali popravci i nošenje aparata za zube njezin uzrok ili nešto treće?
__________________
Quisque faber fortunae suae est.
Monaje is offline  
Old 08.01.2010., 00:40   #6258
Quote:
lady moss kaže: Pogledaj post
Pozdrav..molim ako mi netko može dati savjet što činiti..
Mijenjala sam krunicu na jedinici prije nepunih mjesec dana!!??
Jutros operem zube,a imam šta vidjeti,
uz samo zubno meso crno/siva crta..katastrofa,mislila sam
da nije do sjene ili da nisam dobro oprala,ali kako sam prstom pomakla
zubno meso tako je crta još uočljivija!!
Zubarka mi je rekla da se to može dogoditi..ali nakon manje od mjesec dana??!!

Nažalost odabrali ste najjeftiniju krunicu, neznam što ste drugo mogli očekivati? Ovo je tipičan primjer što se događa kod metal keramičkih krunica. Ako vam stomatolog na to nije upozorio, negov propust, ako je (a iz priče vaše izgleda da je) onda vaš propust. Još uvijek se može stanje popraviti, promjenom krunice na bezmetalnu.
Krumpir is offline  
Old 08.01.2010., 00:41   #6259
Quote:
ljubimica kaže: Pogledaj post
imam upalu zubnog mesa, tj. gingvitis...
htjela bi vas pitati da li je to tko imao i kako se to liječi??
ja sam prije par godina bila kod zubara zbog toga i rekao mi je da to treba "spaljivat" ajmeeee kako grozno zvuči
pobjegla sam odmah kad sam čula za to...:rolleyes
imam u planu idući tjedan posjetit zubara zbog toga jer se želim riješit .. to več imam 10 godina i več mi pomalo smeta kako zbog toga što s pranjem zubi imam lokvu krvi u umivaoniku a i najviše zbog estetskih razloga... ružno izgleda
Profesionalno čiščenje kamenca za početak i pračeno sa oralnog higijenom koju stomatolog odredi.
Krumpir is offline  
Old 08.01.2010., 00:42   #6260
Quote:
Fuel kaže: Pogledaj post
Ima li koga da nije 8 godina bio kod zubara? Ima li uopće takvih slučajeva u novijoj svjetskoj povijesti? Inače su mi zubi ok. Imam plombu na jednom zubu,pa nisam osjetio potrebu,luđak.

Da ima, moj savjet čim prije na pregled dok nisu počeli problemi!
Krumpir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.