Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 10:50   #21
Malo sam prošvrljao po Bauhausu i posnimio cijene. Šta vam se čini, jel to OK? Jel ima di jeftinije?

OSB ploča 205*67,5*1,2 cm = 49kn komad (35.4kn/m2)
Kamena vuna Steprock C 5 cm, format 120*60 cm, 219kn za 4.32 m2 (50.7kn/m2)
Drvo:
38*58mm, 2 m = 20kn
38*58mm, 3 m = 30kn
38*38mm, 3 m = 18kn
24*48mm, 3 m = 16kn
78*78mm, 2m = 40 kn

...itd, itd.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:14   #22
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Malo sam prošvrljao po Bauhausu i posnimio cijene. Šta vam se čini, jel to OK? Jel ima di jeftinije?

OSB ploča 205*67,5*1,2 cm = 49kn komad (35.4kn/m2)
Kamena vuna Steprock C 5 cm, format 120*60 cm, 219kn za 4.32 m2 (50.7kn/m2)
Drvo:
38*58mm, 2 m = 20kn
38*58mm, 3 m = 30kn
38*38mm, 3 m = 18kn
24*48mm, 3 m = 16kn
78*78mm, 2m = 40 kn

...itd, itd.
promjeni trgovinu
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 08:39   #23
Quote:
ravnalo kaže: Pogledaj post
promjeni trgovinu...
...i odi u?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:19   #24
...recimo, http://www.smit-commerce.hr/
ja recimo kod njih većinom kupujem, ali obiđi par trgovina koje se bave isključivo građevinskim materijalom...
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:31   #25
Pogledaj kod Rubinića...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 23:08   #26
- Prekrasan projekt, želim ti puno sreće
- Kaj su to "štafle"?
- Jesi li već, barem ugrubo, izračunao koliko će te sve skupa koštati? Možeš li bar u grubo, po stavkama prikazati predviđene troškove?
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:47   #27
MadVlad jako si popularan! Upisala sam u google "drvene kućice" i naletim na tebe!Hehe!

Ja isto planiram praviti drvenu kućicu,ali još uvijek neznam kakvu...

Daj mi reci da li si počeo raditi kućicu i da li znaš cca cijenu?

Ja sam gledala one drvene male kućice u baumaxu,ali im je cijena pre ogromna.
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:45   #28
Pozdrav društvo, nije me bilo neko vrijeme na Forumu, a i sad sam samo privremeno. Poslalo me u inostranstvo na privremeni rad.
Na moju veliku žalost mislim da na neko vrijeme (duže, kraće, nemam pojma) odustajem od izrade kućice. Na kratko, nadam se. Razlozi su manje privatni (čudna situacija u odnosima sa suvlasnicima, neću u detalje), a više privatno-poslovni (neke stvari u životu su mi postale puno važnije). Pa kad to pozavršavam, ostat će mi onda samo gušt, a među inim će biti i izrada gore navedene.
Svi vi koji također razmišljate o izradi nečeg sličnog, molim da se ne zaobilazi ovaj topic, već da se postaju detalji. Ja ne odustajem - samo odgađam!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 00:34   #29
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo, nije me bilo neko vrijeme na Forumu, a i sad sam samo privremeno. Poslalo me u inostranstvo na privremeni rad.
Na moju veliku žalost mislim da na neko vrijeme (duže, kraće, nemam pojma) odustajem od izrade kućice. Na kratko, nadam se. Razlozi su manje privatni (čudna situacija u odnosima sa suvlasnicima, neću u detalje), a više privatno-poslovni (neke stvari u životu su mi postale puno važnije). Pa kad to pozavršavam, ostat će mi onda samo gušt, a među inim će biti i izrada gore navedene.
Svi vi koji također razmišljate o izradi nečeg sličnog, molim da se ne zaobilazi ovaj topic, već da se postaju detalji. Ja ne odustajem - samo odgađam!
da neotvaram novu temu, ja i stari smo napravili vrtnu kucicu taj cas posla,riput cvrsca nego one kupovne i kostala nas je sve skupa negdje oko 4500kn, 2,5x2,5m..sutra cu stavit i koju sliku

EDIT: nemojte pitati zasto je tako mala,za to sta nam treba dovoljna je ma da smo mogli napraviti i triput vecu.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 14:10   #30
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
da neotvaram novu temu, ja i stari smo napravili vrtnu kucicu taj cas posla,riput cvrsca nego one kupovne i kostala nas je sve skupa negdje oko 4500kn, 2,5x2,5m..sutra cu stavit i koju sliku

EDIT: nemojte pitati zasto je tako mala,za to sta nam treba dovoljna je ma da smo mogli napraviti i triput vecu.
može slika ?
love_peace222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:23   #31
Quote:
ravnalo kaže: Pogledaj post
krovna oplata, ako stavljaš šindru (idealno za ovakve objekte) nebi trebala biti daščana jer loše djeluje na šindru (naprezanja koja šindra ne podnosi) jednostavno koristi OSB ploče min.18mm...
ovisno o kutu krovne plohe i vrste oplate, nije uvijek nužno stavljati krovnu foliju.
a ako je već stavljaš ja bih ti preporučio paropropusnu prt basic...
šindra se kuca čavlićima i ljepi... ljepiš je samo po rubnim i led-limovima, osim ako ti nagib krova ne prelazi 50° pa ljepiš i kucaš svako polje...
neki proizvođači imaju uputstvo za ugradnju tiskano na ambalaži...
bilo bi najbolje da vidiš na terenu negdje, kako se postavlja. nije komplicirano ali ima par stvari koje ne mogu ovako objasniti...
ja to radim svakodnevno pa navrati...
Poštovanje MadVlad,
kao prvo HVALA, ono malo namještaja što sam napravio za sebe i familiju je velikom većinom zahvaljujuću tvojim uputama.
Što se tiče šindre - prijatelj koji radi krovišta je prije par godina upoznao čovjeka koji se bavi uvozom šindre i rekao mu gdje je najveća pogreška naših ljudi kod postavljanja šindre. Ako se stavlja šindra NE smije se stavljati parapropusna folija jer ona pušta možebitnu vlagu kroz sebe i podiže šindru. stavlja se terpapir.
pozdrav hrvoje
hrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:32   #32
Quote:
hrva kaže: Pogledaj post
Što se tiče šindre - prijatelj koji radi krovišta je prije par godina upoznao čovjeka koji se bavi uvozom šindre i rekao mu gdje je najveća pogreška naših ljudi kod postavljanja šindre. Ako se stavlja šindra NE smije se stavljati parapropusna folija jer ona pušta možebitnu vlagu kroz sebe i podiže šindru. stavlja se terpapir.
pozdrav hrvoje
Terpapir se stavlja isključivo kod organskih šindri, dok se bitumenska membrana stavlja kod šindri sa staklenim vlaknima. Sve te kerefeke su obavezne ako je nagib manji od 16°, u protivnom nije potrebna pa se kao dodatna zaštita stavlja paropropusna(gore spomenuta) PRT paropropusna folija sa nanesenim slojem bitumena i pijeska..
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.