Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2012., 12:35   #41
Pozdrav,
ako netko zna- da li u obavijesti o tome tko je odabran za radno mjesto mora pisati ime i prezime odabranog kandidata?

tajnica škole veli- ona ne zna tko je odabran, dobit ću poštom- poštom dođe obavijest vi niste odabrani, ne piše koji kandidat je..
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 15:38   #42
meni je pisalo i ko je odabran i ko se sve prijavija,uz obrazloženje da niko osim odabrane nije priložia potpunu dokumentaciju moš mislit...
__________________
Another mother's breakin'..heart is taking over..when the violence causes silence we must be mistaken...
šmizly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 21:03   #43
Molim savjet je li moguce pisati žalbu na rezultate natječaja za posao u kojem nije naveden rok za žalbu? Riječ je o državnoj ustanovi.

U odbijenici je navedena osoba koja je primljena, a čiji životopis sam našla na netu iz kojeg je vidljivo da osoba nema traženog iskustva koje je navedeno u samom natječaju. S druge strane, svjesna sam da u potpunosti zadovoljavam kriterije, razgovor je prosao odlično, testiranja nije bilo.

Zanima me je li preporučljivo i smisleno u žalbi se pozvati na taj javno objavljen životopis kandidata kojeg su odabrali?
*Lory* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 19:27   #44
Quote:
*Lory* kaže: Pogledaj post
Molim savjet je li moguce pisati žalbu na rezultate natječaja za posao u kojem nije naveden rok za žalbu? Riječ je o državnoj ustanovi.

U odbijenici je navedena osoba koja je primljena, a čiji životopis sam našla na netu iz kojeg je vidljivo da osoba nema traženog iskustva koje je navedeno u samom natječaju. S druge strane, svjesna sam da u potpunosti zadovoljavam kriterije, razgovor je prosao odlično, testiranja nije bilo.

Zanima me je li preporučljivo i smisleno u žalbi se pozvati na taj javno objavljen životopis kandidata kojeg su odabrali?

koliko ja znam (neka me netko ispravi ako sam u krivu) ti nakon objave tko je odabran možeš ići tamo i tražiti da vidiš dokumentaciju te odabrane osobe (imaš pravo na to). Pošto kažeš da ne udovoljava uvjetima, to ćeš odmah vidjeti na temelju dokumentacije i imaš osnovu za žalbu.
Žaliti se možeš unutar roka koji je za žalbe zakonski određen (7 dana ili koliko ne znam točno).
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 19:09   #45
Jel ovo legalno? U jednom natječaju na stranicama HZZ-a, tvrtka u natječaju napisala:

Ostale informacije:

Uz ponudu za zaposlenje i životopis molimo priložite:
-preslika ugovora o radu sadašnjeg ili posljednjeg poslodavca
-preslike tri platne liste sadašnjeg ili posljednjeg poslodavaca

Molim?!
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 17:59   #46
Pored svih nelogičnosti kod zapošljavanja u prosvjeti, mene zanimaju konkretno rokovi. Prema zakonu rok za prijavu na natječaj ne može biti kraći od 8 dana od objave natječaja. Pitam sada ja vas ako je natječaj raspisan 3. 10., a rok prijave je 10.10., koliko je to dana? Ako ja još uvijek znam osnovnoškolsku matematku to je 7 dana? Molim vas za vaše mišljenje...

A da ne govorim da sam viđala oglase u kojima je rok prijave doslovno jedan dan ili do popunjenja?!? I to na stranicama Hrvatskog Zavoda za zapošljavanje!
__________________
pravna pitanja
SmallRaspberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 18:27   #47
Možeš se žalit na natječaj i ako uvaže žalbu raspisat će novi a ti ako jesi konkuririla za njega nećeš sigurno proći.Tako ti je to u životu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 14:03   #48
Mene je upravo iznenadilo pismo koje sam primila od ministarstva, a radilo se za radno mjesto stručnog suradnika. Naime razlog odbacivanja je (kao) nepotpuna dokumentacija, tocnije ne prilozena izjava o nekaznjavanju izdana od strane suda. Kako se prijavljujem redovno na ovakve stvari i redovno odlazim po izjave mogu samo rec da muljaju jer to sto tvrde nije istina. Imam kopiju sto sam im slala na natjecaj i sva dokumentacija je prilozena. E sad.. da se idem zaj... s njima ili ne?
prunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 15:19   #49
To je tvoja odluka
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 13:11   #50
Svakako da je, samo me zanima, jel se neko iso zezat sa tim stvarima i u konacnici.... dal se isplatilo (nekak ocekujem odgovor ne)

Iss.. dodje mi da svud kud se okrenem samo nekaj muljaju i guraju svoje kumove, rodjake, decu i sl... da se po
dosta mi je vise ove drzave!!! Prvom prilikom bezim van!
prunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:25   #51
prijavila sam se na natječaj za nastavnika matematike u osnovnoj školi (tada s diplomom bakalara u statusu apsolventa kojemu je ostalo samo obraniti diplomski rad). na natječaju je posao dobila inženjerka matematike. zanima me da li je ona stručni kadar za to radno mjesto, i da li je "stručnija" od mene koja sam profesorski smjer?
i još nešto, postoji li zakonski vremenski period u kojem bi škola trebala poslati službenu obavijest o rezultatima natječaja svim učesnicima u istome?
k@ndy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 14:19   #52
Quote:
k@ndy kaže: Pogledaj post
prijavila sam se na natječaj za nastavnika matematike u osnovnoj školi (tada s diplomom bakalara u statusu apsolventa kojemu je ostalo samo obraniti diplomski rad). na natječaju je posao dobila inženjerka matematike. zanima me da li je ona stručni kadar za to radno mjesto, i da li je "stručnija" od mene koja sam profesorski smjer?
i još nešto, postoji li zakonski vremenski period u kojem bi škola trebala poslati službenu obavijest o rezultatima natječaja svim učesnicima u istome?
ona je nestručni kadar dok ne položi pedagošku razliku.al i ti si jer nemaš diplomu.

ne postoji zakonski rok.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 14:47   #53
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
ona je nestručni kadar dok ne položi pedagošku razliku.al i ti si jer nemaš diplomu.

ne postoji zakonski rok.
sad imam
a za ovo zadnje, navodno ipak ima, 45 dana, bar mi je tako savjetnica rekla.
k@ndy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 16:18   #54
Kome se treba žaliti i na koji članak zakona se treba pozvati u slučaju kada se provode zapošljavanja bez natječaja u poduzeću d.o.o. čiji je vlasnik Grad tj. lokalna samouprava.
Orion99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:00   #55
Natječaj za 1600kn

A pazite sad ovo:

Objavljen natječaj za stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa u Domu zdravlja Osijek.
Natječaj je vrijedio od 22.01.2013 do 28.01.2013.
Sva potrebna, potpuna i ispravna dokumentacija je poslana na vrijeme i na adresu navedenu u oglasu.
Dakle sve regularno, ispravno i pravovremeno.

A zaključak je sljedeći:
Dokumenti vraćeni nazad na kućnu adresu pošiljatelja, bez ikakvog objašnjenja, odbijenice ili bilo čega i to dana 28.01.2013.
Dakle, dokumenti su poslani nazad, čak su stigli na kućnu adresu pošiljatelja u roku u kojem je natječaj još trajao.
Na koverti lijepo stoji tko ih je poslao nazad, dakle Dom zdravlja Osijek.
Znači, samo prepakirana koverta i poslana nazad bez ikakvog razmatranja i to za vrijeme dok natječaj još nije ni istekao.

Nakon svega od kadrovske službe se dobija sljedeće:
Citiram:
-gđa.kadrovski poslovi:,,Imam drugu liniju,tko je, halo!?''
-posloprimac: ,,Dobar dan, taj i ta pri telefonu...(gđa. kadrovski poslovi upada u rečenicu)''
-gđa. kadrovski poslovi: ,,Jooooj neeemogu sad...(tu-tu tu-tu i dalje slijedi nega lijepa klasična glazba dobrih 10 minuta)....''

Moje pitanje je:
Jeli ovo legalno?
Kome se žaliti?

Znam,upravi vodovoda, al eto pitam onako...
cmHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:14   #56
Prvo se žališ domu zdravlja ,pa zatim inspekciji rada.Jesi li dokumente poslao preporučeno s povratnicom.Dobro bi došlo kao potvrda da si to uopće slao.
__________________
Kad tražite savjet, razmislite o mogućnosti njegova prihvaćanja.
Orion99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 13:35   #57
Imam jedno pitanje, prilično hitno, a ništa na netu nisam pronašla.
Naime, što se događa ako po završetku natječaja za radno mjesto učitelja, Školski odbor uskrati suglasnost na prijedlog kandidata od strane ravnatelja?
Natječaj se poništava?
Ili ravnatelj predlaže drugog kandidata (od prijavljenih naravno)?
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 23:16   #58
Quote:
balalayka kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, prilično hitno, a ništa na netu nisam pronašla.
Naime, što se događa ako po završetku natječaja za radno mjesto učitelja, Školski odbor uskrati suglasnost na prijedlog kandidata od strane ravnatelja?
Natječaj se poništava?
Ili ravnatelj predlaže drugog kandidata (od prijavljenih naravno)?
natječaj se poništava.

samo jednog kandidata ravnatelj može predožit.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 09:26   #59
poništenje natječaja

Bok svima!
saznala sam da se na natječaj za radno mjesto u školi javila osoba koja je dijete poginulog branitelja. Zna li netko tko uopće vodi evidenciju o tome koliko je ta osoba iskoristila to pravo, što sve treba priložiti da bi ostvarila to pravo i da li ja imam prednost pred njom ako već poznajem te učenike 2 godine i imam položen stručni ispit. Ta osoba nije dugo radila u školi i mislim da nema položen stručni ispit (stručni ispit nije tražen u natječaju)

Trenutno radim na radnom mjestu za koje je izdan natječaj. U toj školi radim već 4 godine na raznim zamjenama.

Voljela bih znati može li se natječaj za radno mjesto u školi poništiti ako natječaj nije objavljen na mrežnim stranicama škole?
Može li se kao uvjet za sklapanje radnog odnosa tražiti položen stručni ispit i radno iskustvo?

Hvala!
micamaca3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 13:05   #60
Quote:
micamaca3 kaže: Pogledaj post
Bok svima!
saznala sam da se na natječaj za radno mjesto u školi javila osoba koja je dijete poginulog branitelja. Zna li netko tko uopće vodi evidenciju o tome koliko je ta osoba iskoristila to pravo, što sve treba priložiti da bi ostvarila to pravo i da li ja imam prednost pred njom ako već poznajem te učenike 2 godine i imam položen stručni ispit. Ta osoba nije dugo radila u školi i mislim da nema položen stručni ispit (stručni ispit nije tražen u natječaju)

Trenutno radim na radnom mjestu za koje je izdan natječaj. U toj školi radim već 4 godine na raznim zamjenama.

Voljela bih znati može li se natječaj za radno mjesto u školi poništiti ako natječaj nije objavljen na mrežnim stranicama škole?
Može li se kao uvjet za sklapanje radnog odnosa tražiti položen stručni ispit i radno iskustvo?

Hvala!
Mora predati sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, rješenje o priznatom statusu, odnosno potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo,dokaz da je nezaposlena te dokaz o tome na koji mu je način prestala služba kod prethodnog poslodavca.

Stručni ispit ti nije nikakva prednost i nije bitno što ta osoba nema položen stručni ispit. To što poznaješ učenike ti također nije apsolutno nikakva prednost.

Možeš se izvući jedino ako ta osoba nije predala svu dokumentaciju jer je tada njezina prijava nevažeća (zbog nepotpune dokumentacije), a pogotovo ako su se tražile ovjerene preslike, a nije ih ih priložila.

I ovisno o tome što točno piše u natječaju, ako ta osoba ima VŠS, a ti VSS, onda ne može iskoristiti svoju prednost jer ne udovoljava uvjetima natječaja.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.