Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2008., 23:45   #41
Ne mogu vjerovat, koja luda ginicka moze reci da je obilno krvarenje posljedica prejakog orgazma?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 14:43   #42
Meni se također događalo da prokrvarim povremeno tjekom odnosa,to je trajalo dvije godine.
Nalaz papa testa je bio uredan a onda sam napravila bris na bakterije koji baš nije bio dobar ali ništa zabrinjavajuće.
Gin mi je dao vaginalete i zabranio sex tjekom sedmodnevne terapije.Krvarenje je prestalo i već tri godine nemam nikakvih problema
Beeby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:43   #43
Quote:
anelej25 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da to sve ima veze sa hormonalnim poremecajem.......
amo ovako: Krvarenje za vrijeme sexa pa da ima veze sa hormonima!!!! hellooooo!!!!!! LOgika, curo, logika.......da je hormonalni problem mislis da ne bi krvarenja bilo i kad se ne seksa!!!! zasto uvijek vecina prvo pomisli na najgore! Amo racionalizirat..... dakle trebalo bi razmislit o par stvari....ako nema seksa 10 dana i vise rodnica se suzava i misici se stiscu pa kad dragi navali i jos pri tom ludo je napaljen normalno je da dode do mehanicke ozljede medice (to ti je onaj dio izmedu rupice i guze) jer je tu koza najmeksa!! Ok?
mrcmrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 19:32   #44
Quote:
mrcmrc kaže: Pogledaj post
amo ovako: Krvarenje za vrijeme sexa pa da ima veze sa hormonima!!!! hellooooo!!!!!! LOgika, curo, logika.......da je hormonalni problem mislis da ne bi krvarenja bilo i kad se ne seksa!!!! zasto uvijek vecina prvo pomisli na najgore! Amo racionalizirat..... dakle trebalo bi razmislit o par stvari....ako nema seksa 10 dana i vise rodnica se suzava i misici se stiscu pa kad dragi navali i jos pri tom ludo je napaljen normalno je da dode do mehanicke ozljede medice (to ti je onaj dio izmedu rupice i guze) jer je tu koza najmeksa!! Ok?

Obuzdaj strasti i ljudima se obracaj sa malo vise postovanja. Iako je svacije misljenje cijenjeno to nikome ne daje pravo da se ostalim forumasima obracaju kao da su glupi. Takvo ponasanje nece bit tolerirano od nikoga.

Hvala na razumjevanju
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:28   #45
Quote:
mrcmrc kaže: Pogledaj post
amo ovako: Krvarenje za vrijeme sexa pa da ima veze sa hormonima!!!! hellooooo!!!!!! LOgika, curo, logika.......da je hormonalni problem mislis da ne bi krvarenja bilo i kad se ne seksa!!!! zasto uvijek vecina prvo pomisli na najgore! Amo racionalizirat..... dakle trebalo bi razmislit o par stvari....ako nema seksa 10 dana i vise rodnica se suzava i misici se stiscu pa kad dragi navali i jos pri tom ludo je napaljen normalno je da dode do mehanicke ozljede medice (to ti je onaj dio izmedu rupice i guze) jer je tu koza najmeksa!! Ok?
Draga djevojko... Zaista bi trebala smiriti strasti...
Ocito nisi citala dovoljno dobro temu pa ne dolazis do suvislih zakljucaka...
i Ako kod tebe postoji problem "ako nema sexa 10 dana i vise" Ne znaci da taj problem pogada i sve ostale.. Sto se tice " Medice"-radije nebih komentirala jer moglo bi ti biti vrlo neugodno!!!!
anelej25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:41   #46
cure, meni se danas prvi put u zivotu desilo da sam prokrvarila za vrijeme seksa. i naravno da me uhvatila panika.

-krv je bila kao menstrualna (medjica nije ozlijedjena )
-boli nije bilo
-menstruacija (obilna i bolna) je zavrsila pred 2 dana
-pocela sam piti yasmin pred tjedan dana
-pred mjesec dana sam napravila papa test i ultrazvuk i sve je ok, osim sto su mi jajnici malo policisticni (ciste nisu velike)

mislite da trebam napraviti neke briseve, za svaki slucaj? klamidija i to? preksutra idem ginicu.
carre is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 21:14   #47
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Zapravo ne, nikakvi simptomi.. tek nakon OP krvarenje u tragovima u nekim danima ciklusa..
Pa da,ako nemaš nikakve simptome, ali obično ako imaš simtome i jaka krvarenja onda i boli,užasno boli,povraćaš,oduzimaju se noge..........ja sam imala užasne bolove,ali sam imala i sve simptome.......Drago mi je da si prošla bez te patnje
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 19:29   #48
Krvarenje nakon odnosa

Dakle, nakon sinoćnjeg seksualnog odnosa sam primijetila vaginalno krvarenje. Dosad imala normalne seksualne odnose, ponekad u određenim položajima osjetim bol (pretpostavljam da je zbog dodirivanja cerviksa glavićem).

Menstruacija mi je inače redovna, prestala je u srijedu, s tim da je i ona bila drugačija, po prvi put ekstremno bolna. To mi se nije učinilo neobičnim, jer svaki put imam drugačije simptome, sem toga, imala sam stresan period, pa to opravdavala time.

Zakazala pregled kod svog ginekologa, nažalost, može me primiti tek u petak. Zadnji put bila na pregledu prije 11 mjeseci, papa nalaz bio uredan.

Ono što me najviše plaši je HPV (krvarenje se navodi kao jedan od simptoma).
Svakako idem na pregled kod ljekara, no voljela bih čuti vaše mišljenje o svemu.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 00:22   #49
Desava mi se isto zadnjih mjesec dana...Prije 1-2 godine sam imala normalan seksualni odnos i sve je bilo ok...
Sa novim partnerom uvijek kad smo intimni ostane mi trag krvi na gacicama kao pocetak menstruacije...Ne osjecam nikakvu bol. Cudno mi je sto se to ponavlja svaki put isto, nisam bila kod ginekologa jer sam mislila da je razlog jer dugo nisam imala odnos pa se vagina suzila, sad me malo strah jer ne prestaje :S
blackeyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:09   #50
Quote:
blackeyed kaže: Pogledaj post
Desava mi se isto zadnjih mjesec dana...Prije 1-2 godine sam imala normalan seksualni odnos i sve je bilo ok...
Sa novim partnerom uvijek kad smo intimni ostane mi trag krvi na gacicama kao pocetak menstruacije...Ne osjecam nikakvu bol. Cudno mi je sto se to ponavlja svaki put isto, nisam bila kod ginekologa jer sam mislila da je razlog jer dugo nisam imala odnos pa se vagina suzila, sad me malo strah jer ne prestaje :S
Kod mene je razlog istome bio polip na grliću maternice. Sve dok ga nisam odstranila, poslije spolnog odnosa pojavili bi se tragovi krvi. Ponekad gotovo neprimjetan trag, čak i sat -dva nakon samog odnosa, ponekad nešto jače.
Ugl, rekao mi je gin. da to jest najčešći razlog takvog, tj. kontaktnog krvarenja.
Ostala krvarenja koja se javljaju izvan menstruacije, a neovisno o spolnom odnosu mogu biti zbog hormona ili neke upale.
Svakako otiđi ginekologu, jer samo on može reći što je u pitanju.
Ne želim te uplašiti, ali krvarenje zna biti i znak ozbiljnije bolesti, npr. raka vrata maternice...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 12:17   #51
Menstruacija mi je inace uvijek uredna.I za vrijeme sexa nikada nisam imala neke bolove..niti losa iskustva..
Menstraucija mi je zavrsila prije 10 dana,i prije dva dana za vrijeme sexa sam malo prokrvarila..ali kao da je u pitanju bilo neko mehanicko ostecenje..Jer mi je partner na sekundu (nista namjerno) bio grub i mene zabolilo..desilo se slucajno ...I ta bol je trajala sekundu..i dalje smo nastavili normalno odnos..bez ikakve boli...
i poslije sexa..kad sam isla na wc..vidjela sam malo krvi..
i to krvarenje nije bilo jako..ali traje vec dva dana..kao lagana menstruacija..ali da napomenem nista me ne boli..
neznam sta da mislim dali smo nesto stvarno ostetili u neoprezu ili mi je menstraucija uranila (nekih 15 dana šta nije malo)??
Posto je danas nedjelja..ako mi ne prestane..morat cu se naruciti sutra kod ginekologa ....
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 12:30   #52
Brinettaa, pročitaj moj post...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 10:53   #53
..samo da napisem da mi ta "uranjena menstruacija" jos traje 6.dan je danas
Ali nadam se da je danas zadnji dan..
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 11:09   #54
sad ste malo i mene prapali.

ja još nisam spavala s dečkom, ali me strah prvog puta.
najviše me strah to od međice. to biće baš boli.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 00:13   #55
ehm, imala bi pitanje.. Ugl, spavala sam s deckom prvi put...davno. I nigdje ni trunke krvi.. Pa je onda bila malo poveca pauza kako nisam imala nikoga.. Nasla novog decka, pokusala spavat s njim.. i paf, em nismo uspjeli (poveci je) em ja prokrvarila.. po njemu i po plahtama :/ To me iznenadilo, no smirih se jer sam pomislila da mi je 'doslo na naplatu' sto nisam prvi put krvarila.. I danas probali opet, sve islo glatko, do pred kraj, kad sam ja opet () prokrvarila.. (opet plahte nastradale heh ) Nema nekog prevelikog razloga, bolilo me nista nije.. Ginekologu nisam isla, ici cu sto prije, no interesira me dal bi se trebala brinut? :/
LMS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 16:21   #56
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Kod mene je razlog istome bio polip na grliću maternice. Sve dok ga nisam odstranila, poslije spolnog odnosa pojavili bi se tragovi krvi. Ponekad gotovo neprimjetan trag, čak i sat -dva nakon samog odnosa, ponekad nešto jače.
Ugl, rekao mi je gin. da to jest najčešći razlog takvog, tj. kontaktnog krvarenja.
Ostala krvarenja koja se javljaju izvan menstruacije, a neovisno o spolnom odnosu mogu biti zbog hormona ili neke upale.
Svakako otiđi ginekologu, jer samo on može reći što je u pitanju.
Ne želim te uplašiti, ali krvarenje zna biti i znak ozbiljnije bolesti, npr. raka vrata maternice...
Hvala na savjetu, sad mi je sve uredu, ne pojavljuje mi se krv vise nakon sexa. Napokon sam odahnula Ne znam jos koji je bio pravi razlog tome, moze biti taj sto dugo nisam imala odnos pa se mozda tu nesto promjeni i suzi :S
blackeyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 16:52   #57
Quote:
LMS kaže: Pogledaj post
ehm, imala bi pitanje.. Ugl, spavala sam s deckom prvi put...davno. I nigdje ni trunke krvi.. Pa je onda bila malo poveca pauza kako nisam imala nikoga.. Nasla novog decka, pokusala spavat s njim.. i paf, em nismo uspjeli (poveci je) em ja prokrvarila.. po njemu i po plahtama :/ To me iznenadilo, no smirih se jer sam pomislila da mi je 'doslo na naplatu' sto nisam prvi put krvarila.. I danas probali opet, sve islo glatko, do pred kraj, kad sam ja opet () prokrvarila.. (opet plahte nastradale heh ) Nema nekog prevelikog razloga, bolilo me nista nije.. Ginekologu nisam isla, ici cu sto prije, no interesira me dal bi se trebala brinut? :/
Moja je frendica krvarila 3 prva puta!

Valjda nema razloga za brigu.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 13:26   #58
Ja sam krvarila valjda 10 prvih puta, a bol je bila nesnosna. Preživila sam , i od 11-tog puta uživam. Sve smo različite i različito reagiramo. Ne boj se!
rai 1201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 10:55   #59
ja sam bila kod ginekologa..sve je u redu..
ipak je bila samo uranjena mentruacija
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 00:36   #60
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
meni se desilo da sam tokom odnosa prokrvarila jako , cinilo mi se da je iscurilo pol litre. prvi puta je bilo u autu sjedala,ledja,dupe,njegova majca,..sve bilo u krvi. usr... sam se skoro od straha.svasta sam pomislila cak i na izvanmatericnu trudnocu il veliko njesra s bubrezima tipa prsnuca ili otkazivanja(odjurila doma na wc i izgledalo kao da pisam krv).stvarno svasta prode kroz glavu u napadaju panike.odma sam hitnu zvala da cujem sta je.doktor reko popiti samo puno vode, i neka legnem i prestat ce.boli nije bilo nikakve.nisam ni skuzila da krvarim dok nisam posumljala da sam prevlazna . ujutro odma kod ginekologice. pazi sad komentar...rekla je da sam imala prejak orgazam(???????). ja njoj kazem da nema sanse jer ga nemam cesto. ona kaze da ga mozak i osjetila nisu "registrirali" ali tijelo je itekako.to sam dozivjela 2 puta takvo krvarenje i oba puta je upalila ta fora s vodom i mirovanjem.kasnije mi se cesto s novim partnerom znalo desiti manje krvarenje ali to je zato sto sam uska a on ima doista preveliki pa je vjerovatno to razlog.bar mislim.ginic kaze da je sve ok.
ej ja sam sa svojim deckom 3 put vodila ljubav 20-og je to bio prvi put i naravno ja krvarim vec 3 put pa dal je To normalno uzme li se u obzir da sam bila djevica prije 5 -6 dana
berna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.