Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 11:19   #1
Zatvaranje firme

Razmišljam intenzivno da zatvorim ili prodam firmu...Firma nije u nikakvim dugovima,ali bi mogla biti jer poso ide sve lošije i lošije.Imam veču količinu robe i inventar i mislim da bi netko sposobniji od mene to mogo bolje raditi zato bi rađe prodo sve...Moje pitanje je dali netko ima sličnih iskustava,dali postoji neko dobro mjesto di se može oglasiti prodaja firme i koja je procedura kod prodaje ili zatvaranja...Unaprijed zahvaljujem na pomoči,hitno mi je...
proxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:53   #2
Je li d.o.o. ili obrt? Tko ti je vodio knjige bi ti mogao reći nešto više o tome.
virgulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 08:18   #3
Quote:
virgulina kaže: Pogledaj post
Je li d.o.o. ili obrt? Tko ti je vodio knjige bi ti mogao reći nešto više o tome.

D.o.o.
proxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:49   #4
odlično pitanje. Zatvaranje tvrtke je prilično skup i dugotrajan posao. Pripremi sve papire i daj oglas. Gdje? Ne znam Možda plavi oglasnik ili po forumima.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:53   #5
Likvidacija poduzeća je stvar za trgovački sud pa ti je prva adresa (pretpostavljam) javni bilježnik. Vidi RRIF 6/2002 za članak o likvidaciji.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 13:15   #6
Quote:
proxima kaže: Pogledaj post
Razmišljam intenzivno da zatvorim ili prodam firmu...Firma nije u nikakvim dugovima,ali bi mogla biti jer poso ide sve lošije i lošije.Imam veču količinu robe i inventar i mislim da bi netko sposobniji od mene to mogo bolje raditi zato bi rađe prodo sve...Moje pitanje je dali netko ima sličnih iskustava,dali postoji neko dobro mjesto di se može oglasiti prodaja firme i koja je procedura kod prodaje ili zatvaranja...Unaprijed zahvaljujem na pomoči,hitno mi je...
nisam siguran zbog lagera,ali da nemaš lager navodno je bolje podmiriti sve poreze i pustiti firmu da ode u blokadu .nakon 30 dana blokade ide odmah u stećaj ,takvih je barem 20,000 u Hrvatskoj.naplatit ti se mogu jedino od osnovnih sretstva.odnosno od faxa i fikusa.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:15   #7
Tako je,kad oni nas hebu s nametima čim otvoriš nešto idi u stečaj
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 08:38   #8
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
nisam siguran zbog lagera,ali da nemaš lager navodno je bolje podmiriti sve poreze i pustiti firmu da ode u blokadu .nakon 30 dana blokade ide odmah u stećaj ,takvih je barem 20,000 u Hrvatskoj.naplatit ti se mogu jedino od osnovnih sretstva.odnosno od faxa i fikusa.
Ne pali ti ova tehnika. Frendova frima je vec tri godine u blokadi, ali drzava i dalje hoce svoje namete, a od stacaja nista, osim ako ga, naravno, sam ne pokrene.
himem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 09:14   #9
Quote:
himem kaže: Pogledaj post
Ne pali ti ova tehnika. Frendova frima je vec tri godine u blokadi, ali drzava i dalje hoce svoje namete, a od stacaja nista, osim ako ga, naravno, sam ne pokrene.
naravno to sam i sugerirao da se podmiri sve prema državi.ali doo firma odgovara samo do vrijednosti osnivačkog kapitala (20000kn).ako se nemaju od čega naplatiti onda ništa od toga.pa i ovih 20 000 insolventnih tvrtki su u blokadi jer nemaju od čega platiti porez.danas je teško opstati na tržištu,propasti je nažalost lako.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 09:42   #10
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
naravno to sam i sugerirao da se podmiri sve prema državi.ali doo firma odgovara samo do vrijednosti osnivačkog kapitala (20000kn).ako se nemaju od čega naplatiti onda ništa od toga.pa i ovih 20 000 insolventnih tvrtki su u blokadi jer nemaju od čega platiti porez.danas je teško opstati na tržištu,propasti je nažalost lako.
A j... ga, kad nasa drzava podrzava privredu i poduzetnistvo.

No da se vratim samom pitanju kako zatvorit firmu, mislim da to nebi smio biti problem ako firma nema dugovanja. Najbolje otic na trgovacki sud i zatrazit informaciju. Ipak bi to oni trebali znati.
himem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:16   #11
Nema nikakvih dugova,ustvari nekih 2000-3000 kn,ali imam robe nabavne cijene cca 150000 kn,radi se o tome da neznam dali imam dovoljno love za zatvaranje firme...svi govore da je skupo,al nema konkretnih brojki.
Hvala vam puno,pomogli ste bar malo,volio bi da se javi netko tko je stvarno imal takvih iskustava...
proxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:16   #12
Quote:
proxima kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih dugova,ustvari nekih 2000-3000 kn,ali imam robe nabavne cijene cca 150000 kn,radi se o tome da neznam dali imam dovoljno love za zatvaranje firme...svi govore da je skupo,al nema konkretnih brojki.
Hvala vam puno,pomogli ste bar malo,volio bi da se javi netko tko je stvarno imal takvih iskustava...
riješi se lagera .napravi totalnu rasprodaju.bolje da izgubiš i 30-40% ali barem ćeš izvući neke novce.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:20   #13
i vjeruj mi nemoj se sramiti niti sekunde zbog zatvaranja firme.statistike kažu da je svaki američki milioner u prosjeku bankrotirao 3 puta.ja sam u zlatno doba (90) radio sa tehničkom robom i 99% ljudi je zatvorilo firme.ja sam promjenio djelatnost dobro radio 4 godine i sada ću je opet mjenjat jer isto prestaje biti profitabilna.puno sreće ,ima puno mogučnosti.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 09:46   #14
imam frenda koji se time bavi pa se javi na PM.

Cijena zatvaranja je oko 12-15 tis kn. Moraš imenovati stečajnog upravitelja, a problem je što prije likvidacije moraš dati nekoliko oglasa u Narodnim Novinama. Tim oglasima se pozivaju vjerovnici da prijave svoja potraživanja koja im nisi platio. Ako si sve platio nitko se neće javiti, ali svejedno se mora poštivati procedura i za svaki oglas vjerovnici imaju rok da prijave potraživanje. Ti kao jedini vlasnik na kraju ćeš dobiti svu tu robu odnosno sve što ostane od tvrtke.

Moj ti je prijedlog prodaj robu i sve pretovori u gotovinu na računu. Plati državi i sve dugove i naplati sve što su tebi dužni. Kada nemaš zaliha stečajni će imati manje posla, a lova s računa je tvoja

Ili prodaj firmu nekome. Daj oglas u plavi oglasnik ili na nekom forumu.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 16:07   #15
Zatvaranje firme

Koja je procedura? Je li dugo traje?
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 21:16   #16
vidi Zakon o trgovačkim društvima.

u kratko na dan brisanja iz sudskog registra trebaju se sastaviti zadnji financijski izvještaji (u bilanci u pasivi samo iznos upisanog kapitala), podnijeti PD obrazac u roku 4 mjeseca, PDV-K u roku 3 mjeseca, GFI-POD...
__________________
Od previše analize dolazi do paralize!
krester is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:56   #17
Kako zatvoriti firmu?

prije nekoliko mjeseci otvorio sam Komanditno društvo, ali obzirom da posao nikad nije krenuo, te da imam priliko otići raditi u inozemstvo zatvorio bih firmu.
Koji je postupak, dugova prema državi nemam, ali obzirom da kod komanditnog društva jedan član odgovara svom svojom imovinom mislim da stečaj nije solucija.
Da li netko kakav prijedlog ?

Hvala!
s0ul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:23   #18
Jednostavno, kod javnog bilježnika.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 15:46   #19
Likvidacija trg. društva časopisi

TEB 12/2008 Likvidacija trgovačkog društva www.teb.hr
RIPUP 11/2008 Likvidacija trgovačkog društva www.ripup.hr
RIF 6/2007 pravni i računovodstveni aspekti www.rif.hr
RRIF 4/2007 Računovodstveni i porezni položaj društva u likvidaciji www.rrif.hr

nije reklama - sva relevantna konkurencija je na broju kronološki...
__________________
Od previše analize dolazi do paralize!
krester is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 15:20   #20
Komanditno društvo??
šta je to i kako da zato ne treba početni kapital?
wikipedia mi nije puno rekla
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.