Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2007., 13:25   #61
e, sad mi je lakse kad vidim da nemam samo ja takve probleme...

inace, zivim sama, u stanu boravim minimalno, doma sam tek iza 18.00 i samo ponekad vikendom... nikad nisam napravila tulum, rijetko mi netko dolazi u stan, ali moja susjeda kat ispod se ipak zali

do sad mi je "zabranila"
1. pranje sudja iza 21.00 sat
2. tusiranje iza 21.00 sat
3. ici na WC i pustiti vodu iza 22.00 sati

a biser od prije nekog vremena

NE HODATI PO STANU IZA 22.00 SATA!!!!!

svaki put joj otvorim vrata, saslusam je i pokusavam ne biti bezobrazna, ali bojim se da ce mi uskoro puknuti film

ma ljudi moji, gdje je granica tolerancije?!!!

ona nastupa u stilu "ja sam fina gospodja u godinama, a tko si ti-obicna podstanarka..."

stvarno pazim - imam tepih po cijelom stanu i ne kuzim kako cuje korake, ne tusiram se iza 22, nikad ne ukljucujem vesmasinu navecer, pazim da TV nije pojacan... ali njoj nikad nije dosta!!!!!!!!!!

valjda bih trebala doci s posla, leci u krevet i ne pomaknuti se!!!!!!

jao, sto me ljute takvi ljudi!
magali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 23:56   #62
Quote:
-LudiCa- kaže: Pogledaj post
Oprosti, mozda cu djelovati grubo ali ti bi si trebao kupiti kucu i imati svoj mir jer ocito ti smeta svaka glupost. Sta, ja ako ucim do 5 ujutro i hodam po stanu- pa jebe mi se sto on ne moze spavati, ako mu se spava zaspati ce! A izmedju ostalo, ako mi se usred noci pisa- sta trebam trpiti cijelu noc dok se moj susjed ne probudi pa da mogu ici pisati- NEBULOZE! Upravo takvi, neprilagodljivi ljudi kojima smeta svaka GLUPOST trebaju sebi kupiti kucu negdje u prasumi i odseliti se- pa imas svoj mir. Zgrada je mjesto gdje zivi uobicajeno vise od 30 ljudi, pa sta ja ne mogu imati RODJENDAN I FESTU??!! Sta ne smijem uciti do 10 ujutro ili se okupati u subotu u 4 ujutro kad dodjem izvana- pa to je moj stan, isto kao i njihov. Kome smeta nek se odseli i rijesen problem!
Mislim neke stvari kao divljanje nisu opravdane i nedopustive su, ali neke stvari su normalne, zivot u zajednici- zgradi je puno drukciji nego u privatnoj kuci. Ako nisi spreman na kompromise i zajednicu VOZI!!!

Stvarno strasno kakvi sve ljudi zive u tim stanovima! Pa ljudi moji, ako vam nesto smeta, kupite si kucu ili stan u potkrovlju!!!! Pa vam nitko nece visiti nad glavom! Ali u potkrovlju bi vam moglo smetati kad kisa pada pa vam lupa u krov- STRASNO!!! Ta zlocesta kisa- kako se samo usudjuje!
Svaka čast. Potpisujem sve ovdje rečeno. Svi koji nisu spremni na kompromise, MARŠ VAN IZ ZGRADE. I to negdje u duboku šumu ili si iskopajte rupu 10 m, zavucite se u nju i imati čete svoj jebeni mir. Kaže mi danas ova ispod mene: "Hoću da je između 14 i 17 sati mir, opći muk. Neću da se ništa čuje." Moš si misliti. e sad ce vidjeti kako se hoda po stanu, kako se djete igra i sve najgore od mene. Do sada smo bili ljubazni, kulturni, ali ne vrijedi. Sutra ujutro u 8:00 ja i kćer dogovorili smo da se igramo vije, sandokana i sve igre koje uključuju skakanje. AHA-HA.
damsovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 00:08   #63
Quote:
magali kaže: Pogledaj post
e, sad mi je lakse kad vidim da nemam samo ja takve probleme...

inace, zivim sama, u stanu boravim minimalno, doma sam tek iza 18.00 i samo ponekad vikendom... nikad nisam napravila tulum, rijetko mi netko dolazi u stan, ali moja susjeda kat ispod se ipak zali

do sad mi je "zabranila"
1. pranje sudja iza 21.00 sat
2. tusiranje iza 21.00 sat
3. ici na WC i pustiti vodu iza 22.00 sati

a biser od prije nekog vremena

NE HODATI PO STANU IZA 22.00 SATA!!!!!

svaki put joj otvorim vrata, saslusam je i pokusavam ne biti bezobrazna, ali bojim se da ce mi uskoro puknuti film

ma ljudi moji, gdje je granica tolerancije?!!!

ona nastupa u stilu "ja sam fina gospodja u godinama, a tko si ti-obicna podstanarka..."

stvarno pazim - imam tepih po cijelom stanu i ne kuzim kako cuje korake, ne tusiram se iza 22, nikad ne ukljucujem vesmasinu navecer, pazim da TV nije pojacan... ali njoj nikad nije dosta!!!!!!!!!!

valjda bih trebala doci s posla, leci u krevet i ne pomaknuti se!!!!!!

jao, sto me ljute takvi ljudi!
Isto je i kod mene samo ja sam u boljoj poziciji. Ja smijem sve to što si navela do 22:00 h :-)
Poštivali smo sve što su tražili, e sad je tome došao kraj. Najgore mi je bilo što sam se izderao na svoje djete kad je ipao par puta neka plastična malo veča igračka misleći kako je ovima dolje bučno. Ma nema više, djete mi u strahu hoda po kući i samo gleda kad ću viknuti ne ovo ne ono ne to nemoj trčati nemoj. Priznajem, sve treba biti u granicama normale, ali djete nemogu naučiti da leti, sorry.
damsovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 19:29   #64
Quote:
magali kaže: Pogledaj post
e, sad mi je lakse kad vidim da nemam samo ja takve probleme...

inace, zivim sama, u stanu boravim minimalno, doma sam tek iza 18.00 i samo ponekad vikendom... nikad nisam napravila tulum, rijetko mi netko dolazi u stan, ali moja susjeda kat ispod se ipak zali

do sad mi je "zabranila"
1. pranje sudja iza 21.00 sat
2. tusiranje iza 21.00 sat
3. ici na WC i pustiti vodu iza 22.00 sati

a biser od prije nekog vremena

NE HODATI PO STANU IZA 22.00 SATA!!!!!

svaki put joj otvorim vrata, saslusam je i pokusavam ne biti bezobrazna, ali bojim se da ce mi uskoro puknuti film

ma ljudi moji, gdje je granica tolerancije?!!!

ona nastupa u stilu "ja sam fina gospodja u godinama, a tko si ti-obicna podstanarka..."

stvarno pazim - imam tepih po cijelom stanu i ne kuzim kako cuje korake, ne tusiram se iza 22, nikad ne ukljucujem vesmasinu navecer, pazim da TV nije pojacan... ali njoj nikad nije dosta!!!!!!!!!!

valjda bih trebala doci s posla, leci u krevet i ne pomaknuti se!!!!!!

jao, sto me ljute takvi ljudi!
Oprosti, ali da se pocnes ponasati normalno??? Ti imas pravo na svoj stan jednako koliko i ona na svoj, bez obzira na to sto si podstanarka. Daj daj daj... pa sad namjerno hodaj po stanu, peri sudje itd. Sta ti moze??? Di je prag tolerancije? Pa sta su ljudi stvarno poludjeli? Nek se preseli negdje na neko brdo pa nek ima svoj mir i slobodu...
Grijesis ako igras po njezinim pravilima- njoj dajes gusta a sebi uzimas slobodu... nemoj... lijepo ju saslusaj i reci DA DA... kad zatvoris vrata nastavi po tome i gotovo... UZAS KAKVI SVE LJUDI ZIVE PO STANOVIMA!
__________________
Blago onome tko rano poludi pa mu život u veselju prođe!!
-LudiCa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 22:41   #65
Quote:
-LudiCa- kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali da se pocnes ponasati normalno??? Ti imas pravo na svoj stan jednako koliko i ona na svoj, bez obzira na to sto si podstanarka. Daj daj daj... pa sad namjerno hodaj po stanu, peri sudje itd. Sta ti moze??? Di je prag tolerancije? Pa sta su ljudi stvarno poludjeli? Nek se preseli negdje na neko brdo pa nek ima svoj mir i slobodu...
Grijesis ako igras po njezinim pravilima- njoj dajes gusta a sebi uzimas slobodu... nemoj... lijepo ju saslusaj i reci DA DA... kad zatvoris vrata nastavi po tome i gotovo... UZAS KAKVI SVE LJUDI ZIVE PO STANOVIMA!
a gle, ja ti nju jos i odslusam, ali sad se vec pocela zalit dalje - predstavniku stanara, upravitelju zgrade...tako da me ljudi gledaju ko neku cudakinju (mene, a ne nju)
zadnje je cak prijetila policijom - sve si mislim - daj konacno pozovi tu policiju pa im kazi da se zalis na pustanje vode u WC, hodanje i sl. pa nek ti oni kazu da nisi normalna kad sam ja predobro odgojena pa nemogu
magali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 00:54   #66
Quote:
magali kaže: Pogledaj post
a gle, ja ti nju jos i odslusam, ali sad se vec pocela zalit dalje - predstavniku stanara, upravitelju zgrade...tako da me ljudi gledaju ko neku cudakinju (mene, a ne nju)
pa zašto se ne požališ vlasniku stana?
to bi on morao rješavati

požali se i predstavniku stanara, ne napadački nego povjerljivo i reci da više nećeš moći tako, da buš ženu morala tužiti zbog uznemiravanja
tebi je jako žao, ali drugačije neće ići
bu se babac smiril
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 06:47   #67
Quote:
magali kaže: Pogledaj post
inace, zivim sama, u stanu boravim minimalno, doma sam tek iza 18.00 i samo ponekad vikendom... nikad nisam napravila tulum, rijetko mi netko dolazi u stan, ali moja susjeda kat ispod se ipak zali...

...ona nastupa u stilu "ja sam fina gospodja u godinama, a tko si ti-obicna podstanarka..."

stvarno pazim - imam tepih po cijelom stanu i ne kuzim kako cuje korake, ne tusiram se iza 22, nikad ne ukljucujem vesmasinu navecer, pazim da TV nije pojacan... ali njoj nikad nije dosta!!!!!!!!!!

valjda bih trebala doci s posla, leci u krevet i ne pomaknuti se!!!!!!

jao, sto me ljute takvi ljudi!
zajebava te stara zajedljiva baba koju svrbi to kaj gazda tvog stana zarađuje na tebi lovu, a njoj nema pomoći

moj savjet: ignorirati. sam ti hodaj po stanu i tuširaj se kad ti padne na pamet. eventualno joj priušti jednom mjesečno neki party pa bu skužila kak joj je u stvari super kad si solo doma
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:53   #68
Quote:
magali kaže: Pogledaj post
a gle, ja ti nju jos i odslusam, ali sad se vec pocela zalit dalje - predstavniku stanara, upravitelju zgrade...tako da me ljudi gledaju ko neku cudakinju (mene, a ne nju)
zadnje je cak prijetila policijom - sve si mislim - daj konacno pozovi tu policiju pa im kazi da se zalis na pustanje vode u WC, hodanje i sl. pa nek ti oni kazu da nisi normalna kad sam ja predobro odgojena pa nemogu
ta vjerovatno cuje glasove u glavi, pa misli (tj. nada se) da tu buku stvaras ti drugi put kad ti dodje reci joj zabrinuto kako ne izgleda dobro, pitaj je jeli bolesna i tako je zbuni, bar ce imati drugu zanimaciju
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:15   #69
Quote:
magali kaže: Pogledaj post
a gle, ja ti nju jos i odslusam, ali sad se vec pocela zalit dalje - predstavniku stanara, upravitelju zgrade...tako da me ljudi gledaju ko neku cudakinju (mene, a ne nju)
zadnje je cak prijetila policijom - sve si mislim - daj konacno pozovi tu policiju pa im kazi da se zalis na pustanje vode u WC, hodanje i sl. pa nek ti oni kazu da nisi normalna kad sam ja predobro odgojena pa nemogu
A da razmisljis o tome da ti njoj pozoves policiju sto te uznemirava svaki dan svojim kucanjem i zvonjenjem na vrata???!!! Baba nema pametnijeg posla...
__________________
Blago onome tko rano poludi pa mu život u veselju prođe!!
-LudiCa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 03:11   #70
evo, da ne otvaram novu temu (jer moj su problem također susjedi, iako oni kat IZNAD), drago mi je da sam iskopala ovu. ako se moderator slaže, ofkors.
sve ovo što ste svi vi ovdje navodili kao maltretiranje od strane netolerantnih susjeda, sve to ja doživljavam od ovih koji žive iznad mene.

da ne duljim, susjedima koji žive IZNAD mene smeta svaki moj pokret
gospodin i gospođa su umirovljenici, jedni od onih koji nikad, baš nikad ne izlaze iz stana (osim do dućana) a ipak sve znaju - tko je kome što i zašto, a bogami se striktno drže kućnog reda
al, baš me briga, i ignorirala bih ja to bez problema - ali sad imam bebicu, malog čovjeka starog mjesec dana... i moje čedo je navečer nemirno i teško ga uspavam (roditelji znaju kako je to), ali dobra je to beba - preko dana skoro uopće ne plače, osim kad je gladan, a navečer više kao kmeči, dok ga ne uspavam, a to je obavezno do ponoći... ali moji susjedi smatraju da to nije u redu, jer remetimo kućni red, zamislite - plačemo poslije 22 sata sram nas bilo nekulturni jedni bezobraznici nemamo obzira prema umirovljenicima , pa nam evo ima već nekoliko dana nabijaju svom snagom po svom podu, našem plafonu, dok umirujemo djete navečer. upozoravaju nas da im smetamo.
eno otvorila sam temu i na legalisu, nadajući se da će mi silni hrvatski pravnici pomoći, ali nisam dobila odgovor pa sam se došla ovdje izjadati a možda kapne i neki prav(n)i odgovor na moje pitanje - na koji se način osigurava pravo mojoj bebi da plače (jer ne zna drugačije komunicirati) te u isto vrijeme pravo mom susjedu koji ne voli djecu da živi po svom kućnom redu. ili, ako je bebino plakanje remećenje kućnog reda, gdje bi ta beba trebala biti do trenutka kad bude dovoljno odrasla da zna da ne smije plakati poslije 22 sata.
i - kakva je buka dopuštena u stanu tijekom noći, a kakva nije? što smijem raditi - tuširati se, kuhati, prati suđe, prati veš? ne kužim ja te decibele! koliko ih, na primjer, proizvede mikser?
i još me zanima, ako bi mi mogao netko reći, kako to da skuteri (na primjer) ne remete javni red i mir? koliko je to, dovraga, decibela?

Zadnje uređivanje alapača : 11.07.2008. at 03:44.
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:05   #71
Imaš li ti kakvog muškarca koji bi starom prdonji luđačkim pogledom priprijetio da će vidit vraga, ako samo još jednom nabije nogom po podu.

Ako to ne upali, pozovi ti policiju zbog uznemiravanja pa će se možda zamisliti, pogotovo kad im se policajac nasmije u brk na njihovu primjedbu da tvoja beba stvara buku.

Svatko od nas koji živimo u stanovima prije ili kasnije neće moći spavati zbog susjedove bebe, ali to je valjda svakom normalnom čovjeku normalno. To je nešto što se mora tolerirati. Dakle, zakon je sigurno na tvojoj strani, ali možda bi problem najlakše riješila kakva prijetnjica ili uzvraćanje istom mjerom

A što se tiče tvoje bojazni od eventualnog kršenja javnog reda i mira od strane bebe - probaj samo zamisliti kako bi izgledalo da npr. sudac tvojoj bebi zabrani plakanje nakon 22 sata, jer time krši javni red i mir.
Nema nikakvog smisla, zar ne?
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.07.2008., 10:12   #72
Oni pravno sigurno ne mogu ništa protiv tebe u ovakvom slučaju, jedino ti mogu ići zagorčavati život osobno. A onda bi ti mogla imati pravo prijaviti njih. Neka se bune. Kad oni opale nogom, ti opali metlom.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:24   #73
dragi palj,
ako je tbf i inače tvoj izbor, osim za potpis, onda vidim da se glazbeno razumijemo. što mi je drago
imam ja muškarca, muža, pače, kojeg u to gluho doba, dok umirujem bebu i dok prdonja lupa, još i njega moram smirivati jerbo bi on, naravno, to riješio šakom. ali, vjeruj mi, stari prdonja upravo to želi, već je to radio čujem (tukao se sa susjedima, pa bila policija, pa na sud i bla bla)... starom je to gušt, jer onda mu se nekaj događa napokon u životu...
mogu ja njemu zvat policiju svaki dan, zbog uznemiravanja, ali ne želim pobogu da mi se život svede na zvanje policije i zagorčavanje nečijeg života
jer stari sigurno ima vremena i volje za takvu komunikaciju, ja bih radije plesala sa svojom bebom ili pila kavu na terasi za to vrijeme. ili meditirala bavila se jogom, već nešto.

znam ja da će svatko normalan stati na moju stranu, odnosno stranu bebe, al ono me čisto informativno zanima kako se zakonski štiti pravo tog prdonje da ima svoj mir i tišinu u Zagrebu u 22 sata
čini mi se da postoje samo dvije mogućnosti - prva je da se igram na njegov način, pa da se pičkaramo po haustoru, zovemo si policiju stalno i nabijamo jedni drugima po cijele dane; a drugi je da sve pustim k vragu i jednostavno ga ignoriram (što mogu naizgled, ali opet ću se živcirati, u sebi, a i muž i beba) i da ga pustim da se igra sam sa sobom. ipak, ako to napravim pa se ponašam ko da on uopće ne postoji, i živim svoj život uz njegovo lupanje, bojim se (priznajem) da će me pričekati negdje iza ugla i napasti me dok sam sama (a kasno je onda i za policiju i bilo što), ili se mogu maksimalno utišati da mu ne smetam(o), iako vjerujem da će on onda stalno tražiti da budemo još tiši, pa još tiši, pa još tiši, da nikad neće biti zadovoljan, a mi ćemo se ubiti pokušajem da budemo što tiši, da nas ostavi na miru...
a da ja njemu dam pušku i odem na nekoliko dana pa se vratim kad on ubije nekog klinca koji se usuđuje govoriti na ulici poslije 22 sata, ili skine nekog skuteraša u 2 ujutro?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:26   #74
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Oni pravno sigurno ne mogu ništa protiv tebe u ovakvom slučaju, jedino ti mogu ići zagorčavati život osobno. A onda bi ti mogla imati pravo prijaviti njih. Neka se bune. Kad oni opale nogom, ti opali metlom.
to smo probali. onda oni opale još jače. onda moja beba dobije slom živaca. nije zabavno
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:27   #75
Da, problem je što je tu teško pravno se zaštititi. I dalje postoji velika vjerojatnost daljnjeg uznemiravanja.

Baš zato bi dobra metla mogla pomoći + fiksiranje metalnog komada na plafon za sigurno lupanje bez oštećenja plafona

Mislim da bi najproduktivnije bilo da ti muž (pretpostavljam da ga imaš) kad noću krene njihovo lupanje, ode na njihova vrata i opali po zvonu, pa da vidiš strke. Ako baš mislite da su ljudi pomalo opasni, može i suptilniji pristup u vidu razgovora sa susjedima u noramlnim satima, pa eventualno za slučaj potrebe držati kraj sebe mobitel sa uključenim snimanjem zvuka. Pa sljedeći put pri ometanju zvati policiju i u slučaju potrebe pustiti snimku gdje se oni žale na nesnosnu buku koju stvara dijete. U svakom slučaju, treba nešto poduzeti, da se ljude malo trgne
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:31   #76
E jebiga, znači stari prdonja uživa u sukobima. Treba onda neki drugi pristup. Neam pojma.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:39   #77
hoćeš mi reći da je najbolje što mogu napraviti to da se svađam i tučem s njim (ja ili moj muž ili bilo tko)?
nemamo li policiju i pravnu državu upravo da bismo to izbjegli?

e a dajte molim vas, ako se netko kuži u te stvari, recite mi molim vas koliku buku stvara mikser (u decibelima) ili na primjer prosječan usisavač.
smije li to čovjek koristiti u stanu (ne pitam što je pristojno, nego što se smije, prema tom prokletom kućnom redu) poslije 22 sata?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:53   #78
Pa da. Zapravo, najbolje bi bilo opalit starog jarca po džepu. Nekakva tužba sudu zbog uznemiravanja. Samo to potraje, a do tad izgubiš živce.

Samo, ja tu ne plivam baš najbolje (što i kako), ali valjda ćeš na legalisu dobit kakav konkretan odgovor.

Za početak pozovi policiju. Ali usred noći kad ti budu lupali, pa nek odu gore kod uspavanih susjeda na razgovor...pa tako svaki put kad lupaju. Objasni im da ti tada beba postane još nervoznija i da teže zaspe. Barem su na bebe svi osjetljivi pa će valjda i policija imat više sluha za problem
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 11:22   #79
molim vas da prestanete ljude nazivati starim prdonjama i jarcima!!
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 11:25   #80
na legalisu ne dobih odgovora

ma probali su to drugi, prije mene, svađali se, zvali policiju... nisam ja prva kojoj stari zagorčava život... i svi imaju isto iskustvo - stari jedva čeka sukob, pa kad mu jednom pozoveš policiju, on tebi dvaput... i tako u nedogled. a meni se to neda! ja hoću da me se ostavi na miru - da slušam muziku, da gledam tv, da razgovaram sa svojim mužem (tako je sve počelo - čim smo se doselili počeli su nam lupati jer smo razgovarali - samo razgovarali, bez muzike, bez tv-a, ne svađali se... u miru, razgovarali moj muž i ja, u svom stanu, poslije 22 sata). ignorirali smo ih. al sad mi lagano već puca taj film ignorantski koji sam si zamislila.), da perem veš na kraju krajeva tijekom noći jer mi je tako jednostavnije, da sušim kosu u ponoć jer ju prije nisam stigla oprati...
želim ŽIVJETI u svom stanu. a to mi pravo netko oduzima svojom agresijom.
nije li smiješno - u zadnjih nekoliko godina koliko postoji zgrada policija je bila sigurno 20-tak puta (po pričama stanara koji su tu duže). svaki put policiju su zvali isti ljudi - moji problematični susjedi, sa kojekakvim nebuloznim prijavama - buka, drogiranje u zgradi i slično. policija nikad nije naišla ni na što od prijavljenog, ali oni moraju izaći na očevid prilikom svake prijave (tako su mi sami policajci objasnili).
pa zar ta policija nema bazu podataka pa da vide što se ovdje događa? ako nemaju novaca za kupit telefonskog lovca budem im ja kupila
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.