Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2009., 20:52   #1
Komemoracija u Jadovnom

Stjepan Mesić posjetio je komemoraciju na ustaškom stratištu u Jadovnom, u Lici, što su izbjegavali učiniti i komunisti u doba Jugoslavije.
Uzburkao je već umrtvljenu hrvatsku političku scenu i tzv. istinu o NDH koja se udomaćila u Hrvatskoj u zadnjih 18 godina.
Da li je ovaj potez pokušaj da se nametne kao lider tzv. lijeve političke opcije, nakon što odradi svoj predsjednički mandat ?
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 21:09   #2
Kako to da komunisti nisu baš obraćali pažnju na Jadovno?
321tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 21:18   #3
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Stjepan Mesić posjetio je komemoraciju na ustaškom stratištu u Jadovnom, u Lici, što su izbjegavali učiniti i komunisti u doba Jugoslavije.
Uzburkao je već umrtvljenu hrvatsku političku scenu i tzv. istinu o NDH koja se udomaćila u Hrvatskoj u zadnjih 18 godina.
Da li je ovaj potez pokušaj da se nametne kao lider tzv. lijeve političke opcije, nakon što odradi svoj predsjednički mandat ?
a što je to točno poglavnik stipe uzburkao?zar je i tamo pljunuo na kosti mrtvih?ispričao neki vic?taj "antifašist"može biti lider nekog cirkusa u kojem nastupaju razne nakaze kojima će on biti poglavnik.nakon što je izabran dva puta za predsjednika ovog cirkusa zvanog Hrvatska neće mu biti problem raditi i na nižoj razini.a ja bih se zapitao što moraš skrivit i bogu i vragu da ti poglavnik dođe na komemoraciju?zar su ti ljudi to zaslužili?
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 21:26   #4
Predsjednik nije pljunuo na ničije kosti, ali je zato spomenuo kako su kosti ubijenih rasute u znanim i neznanim jamama Velebita, pa se pitao zašto to danas nitko ne istražuje, pogotovo oni "koji su tako posvećeni otkopavanju ratnih i poratnih grobnica".
Još se moglo čuti da je samo u nekoliko mjeseci, poubijano nekoliko desetaka tisuća nevinih ljudi.
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 21:54   #5
šta je sad Jadovno?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:06   #6
Ja ne kužim zašto Mesić šamara mrtvog magarca?

Osim par klinaca sa U kapama, što iam i Švedskoj ili Nizozemskoj sa njihovim desničarskim simbolima, o Slovačkoj ili Mađarskoj da ne pričam, kod nas nema ni jedne političke opcije koja bi se zalagala za bilo kakvi ekstremizam...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:06   #7
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Predsjednik nije pljunuo na ničije kosti, ali je zato spomenuo kako su kosti ubijenih rasute u znanim i neznanim jamama Velebita, pa se pitao zašto to danas nitko ne istražuje, pogotovo oni "koji su tako posvećeni otkopavanju ratnih i poratnih grobnica".
Jel on to poziva Slovence da nam kopaju po Velebitu?

Zašto bi jedno isključivalo drugo? Što to našeg Stipicu peče?

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zašto Mesić šamara mrtvog magarca?

Osim par klinaca sa U kapama, što iam i Švedskoj ili Nizozemskoj sa njihovim desničarskim simbolima, o Slovačkoj ili Mađarskoj da ne pričam, kod nas nema ni jedne političke opcije koja bi se zalagala za bilo kakvi ekstremizam...
Pa ne misliš valjda da se on stvarno boji revivala ustaša?

To (ušutkavanje svih koji spominju neke zločine) je, jednostavno, zastava oko koje se okupljaju svi koji bježe od suočavanja sa tim što su radili njihovi djedovi udbaši, i oni koji žale za vremenima kad si postajao neupitni moralni autoritet (što se moglo i unovčiti) samim spominjanjem da ti je djed bio "učesnik NOB-a".

To jeste masa i jeste potencijalna biračka baza, kao što je McFuck već primijetio...

Koliko će dugo ta shizofrenija biti princip koji naše biračkog tijelo dijeli na dvoje, ostaje da se vidi ...

Zadnje uređivanje Lucky Jim : 16.06.2009. at 22:20.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:16   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zašto Mesić šamara mrtvog magarca?

Osim par klinaca sa U kapama, što iam i Švedskoj ili Nizozemskoj sa njihovim desničarskim simbolima, o Slovačkoj ili Mađarskoj da ne pričam, kod nas nema ni jedne političke opcije koja bi se zalagala za bilo kakvi ekstremizam...
pa ne znam baš michael jesi možda čitao u jutarnjem članak onog hrabrog novinara koji je na tajnom zadatku proveo neko vrijeme sa nacistima u Zagrebu istina ja i ti znamo da su oni klinci sa kapama ali taj novinar je uvjeren da se tu radi o dobro organiziranim skupinama. pa kada to pročita naš poglavnik nije ni čudo što bi odmah u ofenzivu.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:19   #9
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zašto Mesić šamara mrtvog magarca?
Zato jer je sve samo ne predsjednik svih građana RH.
Jer nema državničku dimenziju jednog istinskog komunista kakav je Giorgio Napoletano koji se poklonio svojim mrtvim neprijateljima iz vojske Repubblice Sociale Italiana koju je Benito ustrojio na sjeveru zemlje nakon kapitulacije, poznate po zločinima.
Jer ne brani antifašizam nego komunizam i udbaštvo.
Jer mu je dužnost proizvoditi sukobe u HR i 65 godina nakon kraja rata.

A kako je Jadovno i grobnica židovske zajednice u HR da u ovoj zemlji zaista postoji pravi antifašizam a ne jugokomunizam u ovčjem ruhu:
pravo ime za Trg Maršala Tita bi bilo ne Kazališni trg nego Trg Lee Deutsch
, čime bi se odala počast hrvatskoj glumici žrtvi nacifašizma.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:25   #10
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Još se moglo čuti da je samo u nekoliko mjeseci, poubijano nekoliko desetaka tisuća nevinih ljudi.
Sto miliona Željko...sto miliona nejači....svakako treba spomenuti i one lavove kojima je nejač živa bacana.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:29   #11
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
pa ne znam baš michael jesi možda čitao u jutarnjem članak onog hrabrog novinara koji je na tajnom zadatku proveo neko vrijeme sa nacistima u Zagrebu istina ja i ti znamo da su oni klinci sa kapama ali taj novinar je uvjeren da se tu radi o dobro organiziranim skupinama. pa kada to pročita naš poglavnik nije ni čudo što bi odmah u ofenzivu.
Ja bi napisao puuuuuno kvalitetniji članak na tu temu, članak koji bi imao i glavu i rep, za razliku od spomenutog članka.....i ne bi se uopće trebao maknuti ispred ovog ekrana.
Kao što mislim da se ni taj novinar nije nikud maknuo iz ureda, priča o 3 mjeseca provedena 'negdje medju nekim' je samo loš vic.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:30   #12
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zašto Mesić šamara mrtvog magarca?
Jer nije normalan.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:35   #13
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Ja bi napisao puuuuuno kvalitetniji članak na tu temu, članak koji bi imao i glavu i rep, za razliku od spomenutog članka.....i ne bi se uopće trebao maknuti ispred ovog ekrana.
Kao što mislim da se ni taj novinar nije nikud maknuo iz ureda, priča o 3 mjeseca provedena 'negdje medju nekim' je samo loš vic.
taj članak je sasvim dobar za stipu i njegove pristaše.odgovara njihovim intelektualnim kapacitetima.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:37   #14
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
taj članak je sasvim dobar za stipu i njegove pristaše.odgovara njihovim intelektualnim kapacitetima.
Ovi na Indexu su isto bili sretni zbog članka i bio im je super, odmah su napisali svoj članak o tom članku s Jutarnjeg...hehehe
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:46   #15
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Sto miliona Željko...sto miliona nejači....svakako treba spomenuti i one lavove kojima je nejač živa bacana.
Nije se lijepo sprdati sa fašističkim žrtvama. A i s takvim pričicama možeš uveseljavati samo ovakve...

Quote:
frch kaže: Pogledaj post
šta je sad Jadovno?
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:54   #16
Gledao sam prilog u dnevniku. Komemoracija i govori u kojima se osudio režim koji je ovakve jame punio ljudima. A onda se zapjevalo u čast tipu koji je također na isti način punio slične jame. Pa ti sad budi normalan.

Počast žrtvama fašizma. I komunizma.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:57   #17
Otkud se sad netko sjetio Jadovnoga a nikad ga se nije mesić prije sjetio pohoditi koji inače svake godine sva mjesta obilazio od ustaških zločina i vidim da se pretjeruje u brojkama u četiri dana 30-40 000 pogubljenih, ničim argumentirano
U ovoj državi treba prekopati svaki metar zemlji pa da napokon vidimo tko tu laže
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 09:03   #18
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Otkud se sad netko sjetio Jadovnoga a nikad ga se nije mesić prije sjetio pohoditi koji inače svake godine sva mjesta obilazio od ustaških zločina i vidim da se pretjeruje u brojkama u četiri dana 30-40 000 pogubljenih, ničim argumentirano
U ovoj državi treba prekopati svaki metar zemlji pa da napokon vidimo tko tu laže
Pred više sam vremena pisao o logoru u Jadovnom. U Enciklopediji Jugoslavije (Krležinoj) stoji da je tu bilo oko 35.000 žrtava. Ja sam izrazio sumnju u taj podatak. Iz jednostavnog razloga što je nevjerojatan. Ako je cilj ustaškog režima bio potamaniti što više Srba, zar ne bi bilo ekonomičnije ubijati sve na njihovom kućnom pragu odnosno u njihovim selima. Ta tako su radili Srbi odnosno četnici. Kakvi logori ! Ne isplati se logore graditi da bi služili samo za sakupljanje i ubijanje. Glupost. Uostalom, jesu li partizani imali logore tijekom rata ? Nisu. Ubijali su i bacali ljude u jame kako su ih dovodili. Primjer Jazovke. Već kod Kočevskog Roga bilo je drugačije. Više nije bilo rata. Zato su ih najprije skupljali u privremena logorišta i zatim ih skrivećki odvodilki na smaknuća u dalekim šumama i jamama. Tragova tom komunističkom zločinačkom djelovanju ima na sve strane.

Koliko je kostura nađeno u Jadovnom ? Zna li netko. Ne zanimaju me priče i laži. Samo me činjenice zanimaju.

Logor Jadovno je navodno djelovao samo oko 90 dana. Vele da je dnavno dovođeno i smicano po 1000 ljudi. Vlakovima i pješice. Ja takve tvrdnje ne mogu progutati.
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 09:47   #19
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Uzburkao je već umrtvljenu hrvatsku političku scenu i tzv. istinu o NDH koja se udomaćila u Hrvatskoj u zadnjih 18 godina.
da, očito treba češće podsjećati na ustaški logor Danica (Koprivnica) koji je "osnovan" već u travnju 1941, odmah po proglašenju tzv ndh, a potom i Jadovno (ponori Šaranova jama i Grginov brijeg) - mjesto egzekucije za internirane iz logora Gospić, a koji je postojao od svibnja 1941, dakle nekih mjesec dana od proglašenja tzv ndh.

to znači da svi ono koji pokušavaju zadnjih godina predstaviti tzv ndh kao "državu" koja se samo trudila uspostaviti red i vlast, a koja je imala problema sa "teroristima" jednostavno lažu ili (zlo)namjerno izostavljaju činjenicu da je ustaški režim,odmah po svojoj instalaciji - počeo sa sistematskim ubijanjem.

logor Jadovno je pripadao Ustaškoj obrani, organizator logora je bio Juco Rukavina, a prvi zapovjednik Stjepan Rubinić - ravnatelj redarstva u Gospiću




ukoliko ova tema bude ostavljena na Politici i ukoliko ne bude moderirana, već budu ostavljeni bez upozorenja upisi koji omalovažavaju žrtve i strahote ustaškog režima - tada se može smatrati negacijom ustaškom zločina, negacijom holokausta i promocijom povijesnog revizionizma, tj rehabilitacijom ustaštva.

to nije prvi put, ali jednom će biti zadnji put, jer to jednom mora prestati
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 10:42   #20
Quote:
321tri kaže: Pogledaj post
Kako to da komunisti nisu baš obraćali pažnju na Jadovno?
Zato jer su postojanje tog logora preuveličali, pa im nije stalo da se oko toga puno talasa, da se ne skuži o kakvim se lažima radi. Jer da je tamo bilo oko 35.000 žrtava i to pobijenih u samo 4 dana mogu samo smeća antifašistička izmisliti, a one koji su to vjerovali ili vjeruju ne treba ni spominjati.


Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Predsjednik nije pljunuo na ničije kosti, ali je zato spomenuo kako su kosti ubijenih rasute u znanim i neznanim jamama Velebita, pa se pitao zašto to danas nitko ne istražuje, pogotovo oni "koji su tako posvećeni otkopavanju ratnih i poratnih grobnica".
Još se moglo čuti da je samo u nekoliko mjeseci, poubijano nekoliko desetaka tisuća nevinih ljudi.
Za razliku od nekoliko stotina tisuća nesumljivo krivih u Bleiburgu i to nakon završetka rata,zar ne zeljkec ?

Quote:
Nije se lijepo sprdati sa fašističkim žrtvama. A i s takvim pričicama možeš uveseljavati samo ovakve...
I to se ti usudiš napisati koji opravdava žrtve Bleiburga i općenito žrtve antifašista koje su po brojnosti i brutalnosti itekako nadmašile te fašističke?


Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Ja bi napisao puuuuuno kvalitetniji članak na tu temu, članak koji bi imao i glavu i rep, za razliku od spomenutog članka.....i ne bi se uopće trebao maknuti ispred ovog ekrana.
Kao što mislim da se ni taj novinar nije nikud maknuo iz ureda, priča o 3 mjeseca provedena 'negdje medju nekim' je samo loš vic.
Možda je podatke dobio i vriejme proveo na instrukcijama kod Mesićevih savjetnika ili kod Zinke Bardić.
Kvirin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.