Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2012., 19:24   #61
Exclamation Pronašli smo vranu!

Dečko je maloprije donio vranu. Odrasla je, ali je ozlijeđena. Krvari na trbuhu ili krilu. Dečko sada briše krv sa vaticama. Mislimo ju sutra nositi veterinaru.

Molim savjete!
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 19:35   #62
trebaš kontaktirati ovu gospođu i nju zamoliti za savjete, ona najbolje zna šta i kako napraviti

Ana Škarica

Zagrebačka 16
Bobovec Rozganski
10293 Dubravica

telefon je 01 3399658

Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
Malo tko zna da pored Zaprešića postoji privatno utočište za napuštene mlade,ozlijeđene i bolesne ptice. Vlasnik tog utočišta, Ana Škarica,iako žena u 70-ima, puna je nevjerojatne energije, volje i ljubavi prema onima na koje baš nitko ne obraća pažnju-a to su ptice koje iz bilo kojeg razloga trebaju nečiju pomoć.
Dobrota,optimizam i mladenački entuzijazam koji isijavaju iz te žene razoružali i fascinirali su me već prvi put,kada sam igrom slučaja dobivši njen broj, donio ozlijeđenog djetlića.
Želim samo preko ove teme ukazati na postojanje osobe koja je napustila sve blagodati "običnog" života da bi isti posvetila spašavanju i njegovanju ptica.
Ona sve radi sama uz pomoć svog muža,bez bilo kakve pomoći od strane Grada ili institucija, i zato ovim putem pozivam sve one koji su voljni pomoći na bilo koji način. Barem posjetom, i to bi joj mnogo značilo.
dragoness is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 19:44   #63
091 5781841
Nazovite na ovaj broj, čovjek se bavi ornitologijom i spašavanjem ptica, rado će pomoći!
__________________
http://infoservis.com.hr/
Zara307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 19:51   #64
Ok, ljudi! Hvala! Odmah sutra ćemo ju voditi veterinaru. Čovjek bi isto trebao znati što s njom.
Imate li kakvih savjeta za prvu ruku, tj. ovih par sati koliko nam treba da ju odvedemo do veterinara tu na kvartu?
Nemamo auto pa bi put na drugi dio grada bio vrlo težak za pticu.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 20:23   #65
Veterinari ti baš ne znaju ništa o pticama i divljim životinjama. Ako ptica krvari iz torza ona joj najvjerojatnije nema spasa jer je plućni parenhim kod ptica jako tanak i osjetljiv i ako je probušen, onda je "game over" (vjerojatno ju je mačka dograbila). U svakom slučaju - sretno!

Možete joj dati mačju hranu za jesti - vrane nisu nešto izbirljive ptice.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 21:20   #66
Hvala! Mislimo da nije jako ozlijeđena jer diše i hoda, skakuće i ne glasa se.

Budemo vidjeli hoće li jesti. Nadam se da hoće.

Ugl., ako tko ima još kakvih savjeta daj napišite. Bilo što.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 22:09   #67
Prošle godine mi je netko među pse u dvorište ubacio ozlijeđenu vranu. Naravno psi nisu napravili dodatne rane. Nazvao sam Dumovec i ptica je za par sati otišla u zagrebački Zoo. Dobila je odgovarajuću brigu.
__________________
Prorok, kerovođa i jebivyetar.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 20:05   #68
Vrana ima metak.
U ponedjeljak tek ima operaciju. Držite fige da preživi i da bude mogla letjeti.

Ako se netko sjeti nekog pametnog savjeta i sl., oko hranjenja, neka napiše.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:15   #69
Pozdrav!
Tatin prijatelj je imao vranu kao kućnog ljubimca, izrazito su pripitomljive i inteligentne, ali i zajebane

Vrahe su po ishrani "čistači", što znači da jedu sve, ali baš-baš sve što nađu. Ja ih znam hraniti ostacima naših obroka, samo im to iskipam na livadu i eto njih. U paštetama se ubijaju, kuhano povrće, tjestenina, ma sve im ide.
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 01:39   #70
Hvala Lehane.

Eto, kako vrane sve jedu danas sam joj napravila mlijeko i paštetu, kao kašu, misleći da će to jesti jer je tećno i saftno. Nije ništa pojela. Malo sam joj dala na žlicu u kljun. Sve je kihnula nazad na pod. Tjedan dana je prošlo, a nije ni komadić hrane pojela. U ponedjeljak ide na operaciju. Bojim se da će uginuti nakon.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 01:47   #71
Da li si se javila dr. Bati koja drži Azil za divlje životinje?
Ona bi je možda preuzela, ili ti dala korisne savjete kako je uspjeti nahraniti.
Da li ste u opće zvali neki od gore savjetovanih brojeva?
Ja sam sokolar i godinama sam spašavala ranjene grabljivice i znam iz iskustva koliko je osobi neupućenoj u to teško izvući pticu.

Ja sam svoju spašenu vranu hranila pincetom u početku sa komadićima mačje konzerve.
Kasnije je sama kljucala i jela ogromne količine mačje konzerve.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:27   #72
Čitali samo svašta po internetu kako neki azili ne puštaju ptice u slobodu ili kako neki samo uspavaju pticu i ništa ne naprave pa se strašimo da bi tako bilo i sa ovom. Ionako ju čeka operacija u ponedjeljak i mislim da je u dobrim rukama.

Zadnje uređivanje Lozimka : 11.03.2012. at 11:55.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 12:48   #73
Ne morate dati vranu u azil,ali nazovite neki od brojeva, mislim da ti ljudi puno više znaju o pticama. Sretno!
__________________
http://infoservis.com.hr/
Zara307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:06   #74
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Da li si se javila dr. Bati koja drži Azil za divlje životinje?
Ona bi je možda preuzela, ili ti dala korisne savjete kako je uspjeti nahraniti.
Da li ste u opće zvali neki od gore savjetovanih brojeva?
jeste li zvali?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:54   #75
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Čitali samo svašta po internetu kako neki azili ne puštaju ptice u slobodu ili kako neki samo uspavaju pticu
Nisam još čula da netko uspava pticu samo onako, bez razloga. Može biti, ali ja to nikada ne bih dozvolila.

Što se tiče pušanja na slobodu....ako ptici ostane oštećeno krilo tj. ako nije 100% funkcionalno - ptica nije sposobna za puštanje na slobodu, jer unatoč trudu koji ste si dali da je spasite, ptica će stradati na slobodi u roku od par dana od nekog drugog predatora.

Vrane su ptice koje mogu proći sokolarsku obuku, naučiti se slobodno letjeti i vratiti vama na ruku/rukavicu, ali to je vrlo ozbiljan trening i za to treba dosta znanja i vremena.
Kod ptice nema podređivanja ili poslušnosti na način na koji to ide kod psa.
Ptica u treningu je ravnopravan partner .....uffff.....obožavam grabljivice i sada bih narađe išla letjeti bar jednu
(Vrana nije sokolarska prica - ali može i fino savladava sokolarski trening ako je jedinka koja se zbog ozljeda ne može vratiti u prirodu)

Molim te javi se nekom od navedenih brojeva, jer ako ptica nije jela toliko dana - nema nikakve šanse da preživi!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:13   #76
Hvala. Pokušat ćemo sve. Prvo da obavimo tu operaciju sutra, a onda ostalo.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 15:35   #77
[QUOTE=Lozimka;38453361]Hvala. Pokušat ćemo sve. Prvo da obavimo tu
operaciju sutra, a onda ostalo.[/QUOT

Pa ja neznam gdije bi ptica bila bolje zbrinuta nego kod dr.Bata.Ona je za divlje životinje i ptice stručnjak.Tamo sam poslala više ptica i uvijek od nje tražim savjet.Mislim kada je u ZOOU sposobna voditi brigu o toliko raznovrsnih životinja gdije je tvoj problem.Ako joj treba operacija bit će u pravim rukama.Već si je davno trebala nazvat,a ona i najbolje zna dali će vranica biti poslije spsobna za odlazak ili ostati na skrbi,što može biti i kod tebe ako to budeš željela.Mislim da predugo čekaš.Digla sam na noge dvije vranice imaš moju temu i sretno su odlijetjele no jedna mi često kruži oko mog imanja i sigurna sam da je to moja Anabel ili Izabel.
Molim te nazovi dr Bata i popričaj sa njome.
Njen broj je 091/2302215.
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 18:00   #78
Hvala nina.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 19:56   #79
Pronađen mali vrabac - molim pomoć!

Dečkov brat je našao malog vrapca na selu, tj.njegova mama, nije našla nigdje u blizini gnijezdo da ga vrati pa ga je uzela doma. Bio je u vrtu kad ga je našla, a nigdje okolo gnijezda,može biti da je došao od nekud malo dalje. I tako, sad su ga doveli u Zagreb, dečkov brat i tata pa ću ga ja sada hraniti. Dala sam mu žutanjka tvrdo kuhanog, malo Land Fleisch konzervice za pse s buragom i rižom- pisalo je da time hrane i vrapce,nadam se da je to ok, ali malo sam mu dala da se ne napuhne i za prvu ruku. Vodice isto. A sve sam mu to pincetom dala i gurala u usta iako vidim da se on već polako opustio. Vjerujem da će biti dobro! Sada molim za još neke savjete i pomoć! S čime ga hraniti, mislila sam s crvima, a danas ništa ne radi za kupiti pa sam mu mislila kukce dati jer znam da to jedu inače, čitala sam. A kažu i da voće jedu samo ne znam da li baš mali to mogu jesti... a možda i mogu. Nalazi se sad u košarici jednoj sa sijenom i suhom travom. A kiwi i ja smo mu zamjenske mame Molim vas zaista što prije još savjeta za ovog Rocky-a broj 2! Borca pravog! P.S. Masirala sam ga kao mačića malog i kakao je...

Malo je tu bio mokar jer smo se borili s vodicom:







A ovdje je evo u svojoj košarici, suh:







Koliko često da mu dajem hrane? On ne traži zasad, davala sam mu malo Land Fleisch konzervice i vode i malo tvrdo kuhanog žutanjka, ostatak žutanjka je moj Ogy uzeo naravno, odnio na krevet i pojeo, a bjeljanjak je ostavio naravno!
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 20:05   #80
Znam da trenutno skoro nista ne radi medutim preporucam da sutra odete do pet shopa i kupite hranu za mlade ptice, cula sam da je Orlux dobra. Dobro ih je hraniti svaka 2 sata, a kad navrsi vise od 2 tjedna onda svako 3 sata. Dobro ga je smistit u mirniju, toplu prostoriju i pustit ga da spava i da se odmara. Takoder vodu treba cesto dobivati, malo po malo. Toliko ja znan. Nadam se da ce malac prizivit.
Inace do sutra ga probajte hranit malim komadicima vlaznog kruha i zumanjkom.
Mozete probat i sa malo jabuke.
Charlisssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.