Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2013., 17:55   #1
FINA - zar i oni?

Ovo je moja privremena tema u kojoj želim svijetu otkriti svoje otkrivenje tople vode.

Danas sam nevin i neuk otkrio da su bankari gamad koja će isisati i posljednju lipu od onoga koji će im dopustiti da ga zavedu svojim lažnim, brzopletim govorom.

Uglavnom, imam 1000 kn, 10*100kn i trebam ih ukrupniti u jednu od 1000kn. I uđem tako u FINu u Ozaljskoj, gdje na 16 šaltera radi 4 službenika, a red je užasan, djelomično jer službenicima treba i poprilično vrijeme da učine minorne stvari poput uplate računa.

Nadalje, nakon čekanja dđem do šaltera (na kraju saznam pogrešnog) i kažem: Možete li mi ukrupniti u 1000 kn? - Da, ali ste na pogresnom šalteru i provizija Vam je 10%, evo idite kod onog tamo, on će Vam...

Uglavnom, slanje kod "onog tamo", me zbunilo i krenuo sam tamo - no onda mi proradili klikeri - 10%. To je 100 kn, za ništa. Da, uzme mojih 10 od 100kn i da mi jednu od 1000kn.
U glavi sam ih opsovao i napustio poslovnicu, za nikakav posao htjeli mi uzet 10%. No sad je tu i pitanje dal bi tih 10% išlo na račun banke ili u džep ispod šaltera.

Citirat ću jednog internet anonymusa; "Gamad, neokapitalistička".

Moj savjet svima je da ljudi paze prije nego daju ikoju kunu u banku ili im potpišu kojekakav ugovor.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:51   #2
Uplatis tu lovu na svoj racun pa ides u banku i trazis isplatu i kazes da ti treba krupna novcanica.
Nema nikakve crne provizije.
Pa nisi donio potrganu novcanicu za zamijeniti pa da ti uzimaju proviziju.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 00:15   #3
Prvo i najvažnije: FINA nije banka!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 01:48   #4
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Prvo i najvažnije: FINA nije banka!

fascinira me ta hajka protiv banka, pa odite lihvarima pa će te vidit kolike su vam kamate...nije vas neko s puškom prisilo da uđete u banke.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 07:37   #5
Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post

Uglavnom, slanje kod "onog tamo", me zbunilo i krenuo sam tamo - no onda mi proradili klikeri - 10%. To je 100 kn, za ništa. Da, uzme mojih 10 od 100kn i da mi jednu od 1000kn.
U glavi sam ih opsovao i napustio poslovnicu, za nikakav posao htjeli mi uzet 10%. No sad je tu i pitanje dal bi tih 10% išlo na račun banke ili u džep ispod šaltera.
fina nema uslugu razmjene papirnatog novca u papirnati novac drugih apoena
razlog zašto ti to radnica fine to nije napravila "onako, dobre karme radi" je sljedeći:
za svaku kunu koju primi i isplati ona mora imati i specifikaciju novca.pa je ona za tebe trebala ispisati :
uplata 10x100 =1000
isplata 1x1000=1000.
osim toga njena dužnost je i da provjerava da li je novac falsificiran, a najčešća metoda uvaljivanja lažnog novca je "možete li mi ovo prokrupniti/usitniti" .
lako moguće da ne smije primati novac koji samo tako došeta s ulice, bez papirnatog traga
te radnjice koje bi obavila mimo svog stvarnog posla, njoj bi oduzele nešto vremena,i posljedično bi ljudi iza tebe u redu još duže čekali, ali to izgleda smeta samo kad ti čekaš
zato te poslala na šalter gdje se razmjenjuje oštećeni novac, tolika provizija bi ti bila i da si donio poderanih 10 novčanica od 100 kn
razumijem frustraciju kad čekaš u redu, pa na kraju ne obaviš posao,
ali opet ovo se baš ni ne bi moglo nazvati poslom, 1000 kn je 1000kn ,
čemu uopće razmjena 10 za 1.
da se radi o vreći kovanica ajde ( provizija fine za to je 2,5 %), a ovako - ko voli nek izvoli (plati 10%)
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 11:20   #6
Odi u mjenjačnicu, promjeni u eure, pa onda dođi ponovo i reci frajeru da ti kod promjene u kune da novčanicu od 1000kn.
Kod konverzije ćeš izgubit oko 1%
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 18:35   #7
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Odi u mjenjačnicu, promjeni u eure, pa onda dođi ponovo i reci frajeru da ti kod promjene u kune da novčanicu od 1000kn.
Kod konverzije ćeš izgubit oko 1%

ili odi u svoju banku, uplati na račun, isplati i zatraži u krupnoj novčanici za 0% provizije
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 20:19   #8
Odi u kladionicu, uplati na koeficijent 10.2 sto kuna i ako dobiješ traži kladioničarku da ti isplati jednu od 1000.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 17:59   #9
Fina se bavi platnim prometom - stoga ju smatram bankom.

@Knjiza - svi smo živčanili u redu, i ljudi prije mene, ja , ljudi poslije mene. Očito im tehnika nije od ruke.

Što bi tek bilo da sam donio sitniš u kovanicama. kolika im je tek tamo provizija?

Na kraju sam u Reiffeisenu promijenio kod ženske, ja dao pare, ona isprintala papir di piše denominacija, dala mi tisuću kn, niti minuta posla. ženska super, nasmijana, znala je kaj radi, čak mi je i dala neki svoj prospekt za otvaranje studentskog računa.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.