Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 00:30   #1
Akne #2

Stara tema je prešla 10000 postova pa je vrijeme za novu .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 15:51   #2
Evo pišem točan sastav: Gel za cijelo lice - aqua, ethoxylieretem, fettalcohol, sodium isopropymiristat, cetearyl alcohol, parafinum liquidum, cetearyl sulfate, calendula officinalis, flores chamomillae, aloe vera, glycerin, aluminiumamonium sulfate, polyoxytylene sorbat monolaureate, hydroxyethylcellulose, sodium benzonate, potasium sorbate, parfum

Gel za lokalnu upotrebu nema sastav na ambalaži, pa mu možete poslati upit.
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:09   #3
evo da se i ja ubacim,što nije parafinum liquidum komedogen sastojak?
__________________
u prolazu...
yabey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:22   #4
na žalost nisam upućena. Možda u malim količinama ne djeluje tako. Ono što ja znam da mi savršeno odgovara.
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 20:48   #5
Smile popis =)

http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm

evo tu je popis svih sastojaka koji uzrokuju komedone
matea2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:09   #6
što ubija demodex?

već neko vrijeme sumnjam da ga imam, iako nisam isla ni na kakva istrazivanja niti analize

ALI
ovo ljeto sam u bosni bila u dm-u i kupila neki njihov narodni melem (mehlem, doduse ) , neki univerzallan, za opcenito dermatoloske probleme. kupila sam ga bezveze ali zasad mi se cini da poprilicno dobro djeluje.

sadrzi propolis, kantarionovo ulje, neven, kamilicu, kunicu, kadulju.
mislim da sam negdje procitala nesto za kantarionovo ulje na staroj temi al sad se nemrem sjetiti niti pronaci.
ostavim melem na licu preko noci i ujutro mi je ten kao ispeglan, cisci, crvenilo smanjeno i ako su i iskakali pristici povuku se (nema izbocina). nisam mogla vjerovat.

jel vjerojatno- prema nabrojanim sastojcima koji pomazu- sumnjati na demodex?
CherryLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 18:39   #7
Quote:
CherryLoo kaže: Pogledaj post
što ubija demodex?

već neko vrijeme sumnjam da ga imam, iako nisam isla ni na kakva istrazivanja niti analize

ALI
ovo ljeto sam u bosni bila u dm-u i kupila neki njihov narodni melem (mehlem, doduse ) , neki univerzallan, za opcenito dermatoloske probleme. kupila sam ga bezveze ali zasad mi se cini da poprilicno dobro djeluje.

sadrzi propolis, kantarionovo ulje, neven, kamilicu, kunicu, kadulju.
mislim da sam negdje procitala nesto za kantarionovo ulje na staroj temi al sad se nemrem sjetiti niti pronaci.
ostavim melem na licu preko noci i ujutro mi je ten kao ispeglan, cisci, crvenilo smanjeno i ako su i iskakali pristici povuku se (nema izbocina). nisam mogla vjerovat.

jel vjerojatno- prema nabrojanim sastojcima koji pomazu- sumnjati na demodex?
bio sam napisao prije u nekim postovima pa aj pogledaj ne sjecam se sveg bas... al cak i to ne djeluje na svima,sve je puno teze kad se djeluje samo na kozu.. bolje se koncentrirat na sveukupno zdravlje i imunitet,ako je samo ubijanje svega sto nam smeta na kraju ne vodi nikud nego do jos gorih stvari

ne znam da li i kako sto od toga djeluje,ne mora bit jedna stvar il sastojak koji djeluje,nekad je bas raznovrsnost i kombinacija koja pomaze.. za sad znas da ti pase,probaj saznat zasto

uglavnom,evo slucajno vidjeh ovaj clanak,pa ne znam sta da mislim..

http://www.skibyusa.com/index.php?op...ic-izlijeio-na

a clanak od prije 2god.. znaci moze izlijeciti ljude od psorijaze? a sta ce bit kad umre?
razumijem s jedne strane al s druge,ima puno bolesnih ljudi po cijelom svijetu..jel suraduje barem s ljudima koji dijele njegova razmisljanja? takvih sigurno ima. zalosno je da se o takvim stvarima ne zna.. a jos gore kad i ako se zataskavaju. ne moze se nista sam.
eto spomenuo sam to jer je s psorijazom isto bilo nekog spomena o demodexu ako je za vjerovati. ko zna mozda ljeci i akne
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dgJBkFnI9WI
Ryuujin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 00:30   #8
Pozdrav svima.

I ja se, nažalost, priključujem ovoj temi. Posljednjih nekoliko mjeseci imam problema s prištićima na ramenima i gornjem dijelu leđa (a i na licu, doduše, na licu ih ima puno puno manje) i moram priznati da sam tek sad odlučila poduzeti nešto u vezi toga (stupid, stupid ). Uglavnom, otišla sam kod doktora i dao mi je recept za Sona gel i, evo, već se dva dana mažem njime i nadam se da će se povući svi ti užasni prištići.
Cijelo sam ljeto nosila haljine i majice isključivo s kratkim rukavima, nikako na bretele jer me bilo sram.

Enivej, stanje sada izgleda ovako:

1 (nekako mi je ruka čudno ispala, krivo sam stala )
2
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 10:17   #9
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
..
moram priznati da sam tek sad odlučila poduzeti nešto u vezi toga (stupid, stupid ). Uglavnom, otišla sam kod doktora i dao mi je recept za Sona gel i, evo, već se dva dana mažem njime i nadam se da će se povući svi ti užasni prištići.
nisu tak strašni
a ovo za poduzimanje,isto se i meni dogodilo-negdje pol godine sam se sama obračunavala s licem ,kad samo pomislim koliko sam vremena potrošila..
puno cura hvali Sonu,iskreno nisam probala al želim ti svu sreću!
Yumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:04   #10
Quote:
Yumi kaže: Pogledaj post
nisu tak strašni
a ovo za poduzimanje,isto se i meni dogodilo-negdje pol godine sam se sama obračunavala s licem ,kad samo pomislim koliko sam vremena potrošila..
puno cura hvali Sonu,iskreno nisam probala al želim ti svu sreću!
Pa ono, nije strašno, ali ružno izgleda, kao da su me neke beštije ispikale.
Vide se poboljšanja i nakon samo nekoliko dana korištenja Sona gela, nema više crvenila i svi veći prištići su se posušili. Nadam se da će biti nešto od toga.

Sretno nam bilo.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 22:30   #11
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Pa ono, nije strašno, ali ružno izgleda, kao da su me neke beštije ispikale.
Vide se poboljšanja i nakon samo nekoliko dana korištenja Sona gela, nema više crvenila i svi veći prištići su se posušili. Nadam se da će biti nešto od toga.

Sretno nam bilo.
Draga, iste takve imam ja i to na istim mjestima. Ovaj tj planiram kod doktorice. Lice potpuno čisto, a ovo užas Al baš isti problem..Isto kao i ti cijelo ljeto sam nosila majice tako da mi se ne vidi gamad
bambinaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 22:08   #12
Nakon korištenja Cosmel mlijeka poprištavila sam po guzicikatastrofa više to ne stavljam!Išla sam eksperimentirat sa Avene Cleanance K i nakon dva dana odustala strah me da ne bude gore.
Čekam da odem do dermatologa nadam se da će mi dat Roaccutane bar da ga pijem 2 tabletice na tjedan ako mi neće dat reći ću mu da ću si kupit od Solgara vitamin A!Pa da vidim kaj će reć.
Trenutno ću koristit samo Eucerin losion za čišćenje šta mi je rekao u 6 mjesecu da koristim znači samo to nikakav gel za čišćenje,maske,pilinzi,tonici ništa!Za to vrijeme non stop sam kožu čistila maska ova ona,piling ovaj onaj,malo ovaj tonik pa onaj,pa Sona gel
Ali kako da samo koristim Eucerin??Koža mi je zaštopana opet!Moram je parit i istiskivat,stavit masku,ne znam možda je sve to začarani krug
Lorenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 16:01   #13
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
I ja se, nažalost, priključujem ovoj temi. Posljednjih nekoliko mjeseci imam problema s prištićima na ramenima i gornjem dijelu leđa (a i na licu, doduše, na licu ih ima puno puno manje) i moram priznati da sam tek sad odlučila poduzeti nešto u vezi toga (stupid, stupid :facepalm . Uglavnom, otišla sam kod doktora i dao mi je recept za Sona gel i, evo, već se dva dana mažem njime i nadam se da će se povući svi ti užasni prištići.
Cijelo sam ljeto nosila haljine i majice isključivo s kratkim rukavima, nikako na bretele jer me bilo sram.

Enivej, stanje sada izgleda ovako:

1 (nekako mi je ruka čudno ispala, krivo sam stala : D)
2
Prošle sam godine imala problema s prištićima po leđima i ramenima. Stanje je stvarno bilo užasno (ovo na slikama je još dobro, prije je bilo puuuuuuno gore), ali koristila sam Sonu i, evo, nakon nešto manje od godine dana prijavljujem kako su mi ramena, leđa i područje iznad sisa čisti.

Riješila sam se tih prokletih prištića.

Pojave se tu i tamo sada po ljeti zbog znoja, ali mažem ja to pa se brzo posuše i nestanu.

I evo slike sadašnjeg stanja:





Potrošila sam sve skupa 4 Sone i nisam se mazala redovito jer su se prištići relativno brzo povukli (u prvih mjesec i pol) pa sam kasnije mazala po potrebi, odnosno kad bi se pojavili. Ako koristite Sonu, obavezno se mažite hidratantnom kremom ili nekim mlijekom za tijelo jer Sona jako isušuje kožu, ali sjajna je za prištiće. Meni je jako pomogla.

Ako nekoga nešto zanima, neka me slobodno pita. Rado ću pomoći.

P.S. Ja na svojoj koži vidim promjene kad se hranim nezdravo (junk i ostale gluposti) i otkako pazim što jedem, stanje je neusporedivo bolje.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 03:41   #14
S obzirom na to da su mi akne godinama stvarale nevjerojatne komplekse, željela bih ovdje podijeliti neka svoja iskustva u liječenju istih prije samo 6 mj mi je cijelo lice bilo zasuto, a sada mi je nevjerojatno čisto. post će biti malo duži, nadam se da će netko imati volje čitati ga

akne su mi uvijek bile najizraženije na bradi. bile su strašno duboke i velike, zbog toga mi je brada puna ožiljaka. one često mogu biti znak "ženskih problema"- što mi je potvrdio i ginekolog. otišla sam na ultrazvuk i saznala da imam policistične jajnike i, od kada pijem kontracepcijske, stanje se poboljšalo, ali sam i dalje imala akne
počela sam piti cink i omega 3 masne kiseline. omega 3 masne kiseline djeluju protuupalno, a omega 6 proupalno. dosta ljudi unosi premalenu količinu omega 3 u odnosu na 6, od tuda su one glasine da masna hrana utječe na nastajanje akni
uz to, počela sam piti čajeve koji djeluju detoksicirajuće na organizam- znači čajeve tipa kopriva, čičak, maslačak, neven, itd
sunce na akne djeluje proupalno, zato sam počela koristiti kreme sa visokom zaštitom tokom ljeta i s nižom tokom proljeća
mogu reći da su mi avene cleanance gel i triacneal također jako pomogli. zajedno koštaju 217 kn, znači opale po džepu, ali dugo traju i isplate se stvarno
preporučila bih da uvijek pripazite na sastav proizvoda koje koristite jer su mnogi od njih komedogeni, ja obavezno ovdje http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm#inglist uvijek provjerim sastav svih krema/pudera/itd koje koristim.

uz to, ne znam je li mi to pomoglo, ali sam potpuno promijenila prehranu i od tada zapravo nit nemam akne- gotovo pa sam izbacila sve životinjskog podrijetla, sve pečeno na ulju, sve puno aditiva, pšenicu, šećer. to sam učinila iz nekih drugih razloga, ali može biti da mi je i to pomoglo
Anathema2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 03:51   #15
htjela bih još reći da sam na stranim forumima čitala jako puno o utjecaju vitamina a, b5 i cinka. mnogi ljudi su bili oduševljeni rezultatima nakon što su počeli koristiti dodatke prehrani istih
ako vas zanima, proguglajte

i da, bez obzira što sam više-manje riješila akne, i dalje imam problema s ožiljcima. mnogi su stvarno jako duboki. med i cimet su mi pomogli u neutraliziranju crvenila, ali rupe su i dalje tu. nadam se da netko ima neki savjet za to
Anathema2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 07:07   #16
Quote:
Anathema2 kaže: Pogledaj post
htjela bih još reći da sam na stranim forumima čitala jako puno o utjecaju vitamina a, b5 i cinka. mnogi ljudi su bili oduševljeni rezultatima nakon što su počeli koristiti dodatke prehrani istih
ako vas zanima, proguglajte

i da, bez obzira što sam više-manje riješila akne, i dalje imam problema s ožiljcima. mnogi su stvarno jako duboki. med i cimet su mi pomogli u neutraliziranju crvenila, ali rupe su i dalje tu. nadam se da netko ima neki savjet za to
Na koji si nacin koristila med i cimet za crvenilo?Jel ti bilo korisno samo za crvenilo nakon sta bi sanirala aknu ili i na fleke koje tu duze vremena stoje?
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 22:17   #17
Daj se smiri i lijepo napiši kakvih točno problema imaš s kožom? Jesu baš grozne akne u pitanju ili samo prištići, miteseri? Pa ti onda možemo preporučit nešto.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:43   #18
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Daj se smiri i lijepo napiši kakvih točno problema imaš s kožom? Jesu baš grozne akne u pitanju ili samo prištići, miteseri? Pa ti onda možemo preporučit nešto.
Začepljenost,prištići crvenkasti po obrazima bradi,nisu akne nikakve ciste ništa slično(više),masna koža pretjerano,miteseri,uglavno je jako začepljena onak samo "čekaju da izađu"
Lorenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 19:44   #19
Quote:
Lorenica kaže: Pogledaj post
Začepljenost,prištići crvenkasti po obrazima bradi,nisu akne nikakve ciste ništa slično(više),masna koža pretjerano,miteseri,uglavno je jako začepljena onak samo "čekaju da izađu"
Pobaj od decleora fluid za masnu kozu, ne znam kak se zove. I ispod ti dođe ylang ylang ulje (par kapi, tek tolko da ti lice nije presuho) Skupo je, ali i jako dobro. bar je meni bilo. Fluid ima u sebi i čajevca. Uzasno je lagan. Trazi testere!
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:47   #20
Eh, eto i mene...Dakle, i ja imam problema s aknama i to dosta velikim i upaljenim aknama, pogotovo na podrucju obraza i brade dermatologu se vise ne usudim ici nakon sto mi je jedan vec kopao po faci i napravio jos gore..probala sam sve i svasta i prije 10-ak dana cula za tu Elicina kremu, i kesnula 300 kuna za nju...prva 3-4 dana koristenja lice mi je bilo uzasno, znaci izvukla je van sve zivo i nezivo, potkozne, mitesere, akne nisam izlazila iz kuce par dana uopce..sad je stanje i vise nego dobro, pomaze mi s aknama i flekama i to brzinom munje eto, ne znam da li tako djeluje na svakoga, al meni je savrsena ova krema! jedino sto zbilja DJELUJE..preporucam ju definitivno!
Coconutt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.