Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2006., 19:23   #481
babanroga i domi
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 19:32   #482
apdejt

Kori ima vatrenog obožavatelja
Dakle, imala je na sebi mrežaste roze hulahopke i minjak ofkors , i kolega iz vrtića (DS) je cijelo jutro trčao za njom i pipao joj noge, jako su mu se svidjele te čarape
Sutra ću joj obuć trenerku
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 21:06   #483
Quote:
Tija kaže:
apdejt

Kori ima vatrenog obožavatelja
Dakle, imala je na sebi mrežaste roze hulahopke i minjak ofkors , i kolega iz vrtića (DS) je cijelo jutro trčao za njom i pipao joj noge, jako su mu se svidjele te čarape
Sutra ću joj obuć trenerku
smisljat ces ti i efikasnija rjesenja od trenerke
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 23:16   #484
prvo sam krenula sve pobijelit, onda vraćala na staro
nisu svi postovi za koje piše da jesu stvarno editirani, eto tako.
eto, da budu vuk sit i ovce na broju , na neke postove je pao snijeg.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 23:18   #485
i da, divna su vam djeca.
a ja imam molbu, ajde ako budete imale potrebu vrijeđat piggy, pobijelite slova da ne mora čitat ko neće.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 17:01   #486
I kod nas ljubav frca. Neki mali preslatki plavi , nije DS, vec danima samo trci za Lulu po vrticu. I danas ih teta snimala u dvoristu, a on ju zagrli i ljubi, ovako otprilike izgleda .

Piggy....ma nis, nije vrijedno tipkanja.
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 17:44   #487
Nedavno sam bila na konferenciji koja je odrzana na Universidad Autónoma u Madridu i razgovarala s profesoricom pedagogije koja vodi program za studente s Down-ovim sindromom. Pricala mi je da su imali goste Amerikance koji su dosli vidjeti taj njihov program. Gospodja ne govori engleski (i kao vecina, osobito starijih Spanjolaca ni jedan drugi strani jezik) pa su njeni studenti s Down-ovim sindromom prevodili. Ne samo da su sposobni svladati strani jezik, nego i rado upoznaju nove ljude i razgovaraju s njima pa je komunikacija americkih profesora (prema rijecima moje domacice) bila puno uspjesnija sa studentima s Down-ovim sindromom nego s ostalima koji ukoliko i govore engleski uglavnom se ne zele "sramotiti" zbog izgovora. Pored engleskog jezika imaju i satove prava, ekonomije, biologije itd prilagodjene njihovim potrebama i potrebama tvrtki koje ih zaposljavaju nakon zavrsenog skolovanja (drzava daje neke beneficije takvim tvrtkama). Svaki od studenata ima svog mentora, takodjer studenta koji mu pomaze ako nesto zapne, putuje s njim do faksa i doma ako je potrebno (faks je van grada i treba mijenjati par prijevoznih sredstava). Nemam djecu, pa se ne bih usudila raspravljati o "jadnoj" i "ne-jadnoj", ali se nadam da ce se kad tad u Hr ostvariti "drustvo znanja" o kojem svi toliko blebecu pa da svi budemo puno manje "jadni".
nesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 17:59   #488
nesta -
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 20:42   #489
nesta, jesi li ti ona koja mislim da jesi?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 20:56   #490
okej, sad sam sigurna da jesi

wellcome
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 11:25   #491
Pozdrav svim mamama , jako mi je drago da me je prijateljica s drugog foruma upoutila na ovaj i da sam naisla na ove teme roditeljstva.ja sam majka dva prekrasna mala andjela( 8 i 22 mjeseci) , koji su mi sve na svijetu.

Sto se tice teme na pocetku , zeljela bi reci da nisam nikad osobno imala blizak doticaj sa dijecom s Downov-im sindromom , ali ono sto sam uocila , kao sto su vec mnogi rekli , da su to jedna predivna dijeca , uvijek nasmijana , uvijek nevina , puni ljubavi za sve oko sebe.I zato saljem jednu ogromnu pusu malom Dominiku , a i njegovoj mami i bratu

Srdacan pozdrav mamama i ostalima
Anita
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 16:27   #492
Anita -
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 08:59   #493
Usput Dominik je predivan , i iskreno ti kazem da apsolutno nista na njemu ne upucuje na sindrom.MA pravi je frajer morat cu g upoznati sa kcerkom , koliko je star sada?
 
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 09:52   #494
što ste stali?

ajmo, apdejt
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 14:54   #495
evo update...

obavili smo psihologa, logopeda i fizijatra...
d je na nekih 11 mjeseci (rekla teta psihologica), ali ga muci hipotonija, pa je jos uvijek tu na nekih 7... ne sjedi jos samostalno, tj. da ali kratko i poprilicno kifoticno...
zna upaliti ugasiti svjetlo; zna pljeskati bravo i od nedavno zna ne - ne (sav se unese u to - mice lijevo desno i glavu i cijeli gornji dio trupa )...
Ne - ne je za oblacenje, pri kraju hranjenja, cim ga se stavi u krevetic...

danas nam dolazi teta vjezbacica...

i tako... sve standardno...

thanks Anita... Domi ti ima 13 mjeseci...
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 08:33   #496
Pozitivni primjeri

Jucer sam se sjetila vas mama, koje postate ovdje i vase djece. Naime, u jednom velikom supermarketu medju policama, naisla sam na mladica s Down sy kako slaze nove kutije na police. Supermarket pripada jednom velikom trgovackom lancu, mladic je vjerojatno zaposlen uz pomoc kojeg regionalnog programa, ali najbitnije je da radi! Dok sam prolazila medju policama, vidjela sam da mu se obratio kolega, najnormalnijim glasom, bez patroniziranja, znaci normalno je prihvacen u svojoj radnoj sredini. Znam da netko mozda nece dozivjeti posao slaganja robe na police vrhunskim poslom, ali kada pomislite koliko mladih s Down sy prije nije moglo naci nikakav posao, onda ja ovo vidim kao pozitivni primjer. Samo se nadam da ce i kod nas u Hrvatskoj doci do pozitivnih pomaka i da ce vasa djeca jednoga dana imati priliku raditi i biti samostalni kao ovaj mladic kojeg sam jucer vidjela, bez obzira za koji posao se osposobili.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 17:03   #497
eto opet mene...

daklem, u subotu smo bili na jednoj svadbi i za stolom nas je bilo gro mladjahnih... sto roditelja, sto samaca... jedna od osoba je bila i teta iz vrtica u VG...

Kako smo se u prici dotakli i kikaca i tko ima koliko i godista... tako se i mi pohvalili sa svojim podmlatkom ... i u prici s njom se spomenulo da Domi ima DS, jel'te naturlich...
Uh... promjena na licu tete - iz divnog smjeska u izraz - ah jadni vi... maltene k'o da smo rekli da nam je dijete umrlo... cak nam je rekla: ali srecom imate i zdravo dijete, a i mladi ste - imat cete jos djece... mislim, wtf... kaj tebe briga ocemo ili necemo... mislim stvarno...

i bez obzira sto smo mi najnormalnije pricali o njemu i objasnjavali sva nova saznanja o ljudima sa DS-om...
onda nam je rekla da oni u vrticu imaju jedno takvo dijete - pa ima vec sedam godina (ustanovili smo da se radi o jednom malcu kojeg poznajemo!) i da kopira drugu djecu pa cak se tuce...
i da nisu oni obuceni za takvu djecu i da zasto roditelji forsiraju takvu djecu u vrtice te da njima defektolog dolazi jednom godisnje te opet da oni nisu obuceni za rad s takvom djecom...
a sve uz kiseli izraz lica...

srecom pa je bilo rano ujutro pa sam bila preumorna za debatu i slicno pa je MM razgovarao s njom... ali shvatila sam u biti jednu bitnu stvar...
puno je lakse razgovarati o DS-u s ljudima koji uopce ne znaju nista o tome nego nekome tko je ucio nesto o tome negdje na faksu iz nekih starih literatura i nikada kasnije nista od novijeg istrazivanja i dolazi sa svojim negativnim stavom i ne odstupa od toga...
uglavnom... teta mi se nije svidjela...
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 23:17   #498
Apdejt

Khm, khm dakle ovako, Lucija ce taman oko svog 4-og rodjendana dobiti seku ili bracu
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 23:25   #499
Quote:
Lulu kaže:
Khm, khm dakle ovako, Lucija ce taman oko svog 4-og rodjendana dobiti seku ili bracu


čestitam
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 08:24   #500
Quote:
Lulu kaže:
Khm, khm dakle ovako, Lucija ce taman oko svog 4-og rodjendana dobiti seku ili bracu
Bas mi je drago...

Kaj nisi onda na krivom podforumu?
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.