Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2007., 01:01   #61
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
vlad, daj mi konkretno reci koja je razlika između noname aku bušilice i B&D? to me zanima jako...tnx
Ovak! Meni su se raspale tri no name bušilice, ili su baterije otišle u krasni k....!

Ili što je Vlad rekao ne radiš s njom dva dana, moraš je ponovno punit.

kad sam popi...io, kupio sam Dewalt 14,4 v aku s dvije baterije (cca 200 eura)
ta kopa ko luda, s pravim borerom bušim rupu 10 bez pol frke u ciglu bez vibracije. Šarafi sve živo, buši rupe fi 60 za kablove i to po nekoliko za redom.

Sjedni iz jugića u mečku pa ćeš vidjet!
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 24.07.2007., 12:43   #62
U pravu si. Ja imam malu kupaonu i dvoje još manje djece. Kupaonski ormarić dnevno je mokar dva-tri puta. U četiri godine stradale su mi dvije vrste fronti. Onda sam složio MDF s 2k poliuretanom i to je to. Nije čak ni skuplje, jer traje...
amater_total is offline  
Old 25.07.2007., 09:05   #63
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Lakša, kompaktnija, 3 puta jači moment, duplo dulje drži baterija 9.6V od NoName 18V. Ovu koristim konstantno već godinu dana i kapacitet baterije je isti kao i prvog dana, dok sam NoName sa 2 baterije bacio nakon godinu dana. Ispraznila bi se do kraja ak ju nisi koristio 20 dana.
danke šen...za bateriju sam si i mislio, a i ovo drugo...jedino je drakonska razlika u cijeni. ja koristim dvije noname, svaka po 2 bat, i toliko mi ih paralelno i treba obzirom na kvalitetu bat, plus ova od 14,4 v stvarno nema neki moment...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 25.07.2007., 09:09   #64
Quote:
ekstrem kaže: Pogledaj post
Što se profesionalnih strojeva tiče, oni su konstruirani za dugotrajan rad i velika opterećenja, a razliku u upotrebi i funkcionalnosti ne primjećuju čak niti profesionalci koji ih koriste. Ali razliku u cijeni će osjetiti svaki amater.

Ako to sudis po sebi onda brisi ono majstor iz nicka
jer profesionalac kojem je alat u rukama 5-6 sati u ruci svaki dan osjeti razliku i od serije do serije
vraga ne osjeti i amater...

imam dvije bušilice, jednu aeg staru preko 15 godina, drugu ajn-hel ("jedan pakao") staru nekoliko godina. anjhel se razraubao već unatoč tome što pažljivo bušim, u poziciji bez šlaga već je dobio pomalo šlag. a da ne govorimo o cirkularu, ležajevi ajnhela su otišli u krasan k.... i sad pila šeće...3 godine možda stara. a alat sam koristio amaterski, sporadično, tu i tamo. što reči...

no meni se ne isplati kupovati brand alat jer ne radim toliko s njime da bi imao računicu
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 25.07.2007., 09:11   #65
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
A gdje ti je piva?
unutra
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 25.07.2007., 09:14   #66
S tim da je ova moja B&D (500 kn) ništa prema Makiti, DeWaltu, Metabo i sličnima (cijene od 150-200 €), već samo malo bolja od onih NN, a razlika je već sad nebo i zemlja.
Jednom sam u SCH čekao u redu i gledam u vitrini aku-bušilica TDK (sjećate se kazeta? ). Reko, sa muzike na bušilice?! Cijena 280 kn. Skupo je to za TDK. Priđem ja malo bliže vitrini, a kad ono, nisam vidio da ima još jednu nulu iza
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.07.2007., 09:18   #67
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
A gdje ti je piva?
Protočni reaktor
http://img472.imageshack.us/img472/3574/beerlp1.jpg
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.07.2007., 10:38   #68
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
kad sam popi...io, kupio sam Dewalt 14,4 v aku s dvije baterije (cca 200 eura)
ta kopa ko luda, s pravim borerom bušim rupu 10 bez pol frke u ciglu bez vibracije. Šarafi sve živo, buši rupe fi 60 za kablove i to po nekoliko za redom.

Sjedni iz jugića u mečku pa ćeš vidjet!

ovakvu istu imam ja pa mogu potvrditi da je stvarno dobra bušilica...s tim si siguran da nikada nećeš ostati bez baterije...npr. kad su mi obje baterije prazne (znalo se par puta dogoditi) stavim jednu puniti 5 minuta i s njom mogu raditi najmanje 1h što je više nego dovoljno da se druga baterija napuni do kraja...a onda traje satima...
moment i snaga bušilice sasvim su dovoljni za sve što poželiš bušiti....
kad mi trebaju 2 aku bušilice radi lakšeg rada posudim od susjeda DeWalt 18V sa 3 brzine i čekičem....to je nešto nevjerojatno...samo je malo preteška i prejaka za raditi sa drvetom te nije tako praktična kao ova moja...ali s druge strane da cijeli dan bušiš u željezo i šarafiš moraš se pošteno oznojiti da isprazniš bateriju, ja sam 3-4 dana po par sati radio namještaj s tom bušilicom i bateriju nisam ispraznio....niti primjetio da nešto slabije radi nego kad sam počeo...
cd_covers is offline  
Old 25.07.2007., 10:51   #69
imam jedno pitanje pa da ne otvaram temu....

imam alu ovir sa staklom 4mm u kuhinji na jednom elementu...sad trebam postaviti ručkice...s obzirom da je alu okvir sa prednje strane debljine samo 5mm, a sa zadnje jedno 5 cm imam dvije opcije za postaviti ručkice

1. samo kroz staklo
2. kroz staklo i alu okvir

da li je svejedno kako napravim ili je jedan od ova dva načina bolji...?

pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 25.07.2007., 11:15   #70
IMHO, svejedno, stvar estetike
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.07.2007., 11:19   #71
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje pa da ne otvaram temu....
Mogli bi si mi "mali od drveta i ostalih materijala" prisvojiti ovu temu i, ko što Maler ima svoju "Soboslikari", drljat po svemu i svačemu oko izrade namještaja da se sve nađe na jednom mjestu.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.07.2007., 11:30   #72
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Mogli bi si mi "mali od drveta i ostalih materijala" prisvojiti ovu temu i, ko što Maler ima svoju "Soboslikari", drljat po svemu i svačemu oko izrade namještaja da se sve nađe na jednom mjestu.
Kao začetnik teme kažem slijedeće:
Samo izvolite.

Podržavam inicijativu da se na jednom mjestu nađe hrpa dobrih savjeta pa kad nešto trebamo uvijek znamo gdje prvo tražiti
prorex is offline  
Old 25.07.2007., 12:08   #73
Evo ja ću prvi.
Na ovom linku se nalaze razni savjeti (word fajl) za slaganje namještaja koje sam djelio ljudima po Forumu. Za početak dovoljno
http://www.keepmyfile.com/download/970b791755446
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.07.2007., 12:13   #74
http://www.keepmyfile.com/download/c23ba11755447
Tu je detaljna shema kuhinje koju sam napravio za tzac-a koju je on po tome sklopio, pa da vidite kak ja to radim. Konačni izgled je tu
https://www.forum.hr/showthread.php?p...86#post8925386
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.07.2007., 12:18   #75
Cvrsto i visestruko spajanje iverala

Pretrazio sam starije teme, ali nisam nasao odgovor.

O cemu se radi...

Napravio bih si policu/regal za knjige slijedecih dimenzija 70x40x240 (sirina/dubina/visina). Imao bi samo dvije bocne stranice, jednu donju i jednu gornju, te 4-5 pregradih horizontalnih.

Dakle, vrlo simple.

No, cime da to pospajam a da bude cvrsto i da bude naknadno rastavljivo i sastavljivo?

Konfirmat vijci mi se cine najjednostavniji, no vidjeti ce se (unatoc kapicama) na bocnim stranicama. AKo stavim tiple, izgledati ce super, ali ne mogu to vise rastaviti (ako lijepim).

Cuo sam za neki minifix sistem ali cini mi se malo komplicirano za pogoditi tocne mjere, mozda grijesim.

Kakva su vasa iskustva i savjeti?

Hvala svima na pomoci.
vladekmeister is offline  
Old 25.07.2007., 13:18   #76
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
http://www.keepmyfile.com/download/c23ba11755447
Tu je detaljna shema kuhinje koju sam napravio za tzac-a koju je on po tome sklopio, pa da vidite kak ja to radim. Konačni izgled je tu
https://www.forum.hr/showthread.php?p...86#post8925386
MadVlad, što drugo reći nego super, super. Puno hvala na priloženim fajlovima koje sam odmah skinuo i pogledao. Dobro će mi doći kao primjer kako se neki komad namještaja planira (a to je jedna vrlo važna i zeznuta radnja jer ako tu pogrešiš ode sve).
prorex is offline  
Old 25.07.2007., 14:07   #77
A ovo je moj katalog
http://www.keepmyfile.com/download/3afe6b1744368
Pa ako koga zanima neki točno određeni komad nek pita.
BTW, totalni samouk, kao i prorex počeo raditi sebi i vježbao se metodom pokušaja i (višestrukih) pogrešaka. Nakon toga frendovima, pa par puta nepoznatima za pare, pa se razočarao u neke "mušterije", a pare mi ne trebaju baš toliko pa se vratio opet sebi i frendovima čisto kad mi dođe gušt.
Za par dana ću staviti tu i sliku stalka za TV koji je trenutno u izradi (čeka se staklena polica 1 cm debela, trebala bi biti gotova sutra). Ak mi kamera na mobu proradi. Rađen je od MDFa, a izgleda kao da je zidan.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.07.2007., 14:13   #78
https://www.forum.hr/showthread.php?t=240836&page=2
Na postu broj 62 imaš link na fajl u kojem je objašnjeno kak se to radi minifixima.
Ja bi na tvom mjestu donju i gornju ušarafio konfirmatima u bokove odozdo i odgore (znači bočne sjede na donjoj i ispod su gornje), a samo jednu policu (srednju) pričvrstio za bokove minifixima.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.07.2007., 14:25   #79
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=240836&page=2
Na postu broj 62 imaš link na fajl u kojem je objašnjeno kak se to radi minifixima.
Ja bi na tvom mjestu donju i gornju ušarafio konfirmatima u bokove odozdo i odgore (znači bočne sjede na donjoj i ispod su gornje), a samo jednu policu (srednju) pričvrstio za bokove minifixima.
Odlican dokument! Vidim da si ga poslao bas danas, dosao mi je kao narucen! Svaka cast!

Tako sam nekako i ja mislio za gornju i donju, da budu iznad odnosno ispod bocnih pa mi nije frka za vidljivost sarafa. No, ako cu to morati razdvajati, postoji dobra sansa da cu morati busiti nove rupe za konfirmate. Iskustva su mi podijeljena... nekada sjedne i drzi ko zmaj, pa cak ga mogu i odsarafit i vratiti, ali nekada preskoci i u prvom zavrtanju.

Dakle, minifix ne mogu izbjeci... ajde da i to probamo, nisam nikada radio s time, cinilo mi se malo komplicirano, ali probati cemo.
vladekmeister is offline  
Old 25.07.2007., 16:13   #80
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje pa da ne otvaram temu....

imam alu ovir sa staklom 4mm u kuhinji na jednom elementu...sad trebam postaviti ručkice...s obzirom da je alu okvir sa prednje strane debljine samo 5mm, a sa zadnje jedno 5 cm imam dvije opcije za postaviti ručkice

1. samo kroz staklo
2. kroz staklo i alu okvir

da li je svejedno kako napravim ili je jedan od ova dva načina bolji...?

pozdrav,
Tomislav
Kroz staklo,obavezno staviti plasticne podloske ispod ruckice ako nije plasticna i ispod vijka s unutarnje strane.uglavnom ne smije biti metal direktno na staklo vec odvojen plasticnim podloskama
ekstrem is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.