Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 00:27   #1
Tomos

neki kažu da su ih pregazili skuteri, ali ima nas još koji ih poštujemo, popravljamo rastavljamo i friziramo
cijeli grad pun nekih skutera, a meni nepojmljivo zašto ih svi kupuju
jel vas nije sramota voziti se na ženskom vozilu, i to u položaju sa skupljenim nogama i kao da sjediš u košaru, za njega dati pun kurac para.


ja nekužim zašto vi svi tu brijete na skutere... frend plati Speed fight 2 -16 000 kn a ide 80km/h još sad kad je došo novi zakon mora ić 50

motori koji imaju mjenjač nemoraju ići na mjerenje brzine

ja lijepo za 1000 kupim ramu od tomosa BT50-N koji ima ful plastike za razliku od bt50-s (evo slike)
http://img153.imageshack.us/img153/7873/bt50n2zz.th.jpg

i onda na njega stavim mašinu od tomos elektronke E90 (9KS, 100km/h, niklovani cilindar) isto za 1000kn
i još s rezonantnim MF 3 Power auspuhom digneš ga na 11-12KS
brzina 120km/h

onda još ako hoćete veću snagu malo ga nafrizirate (poliranjem kanala,olakšanjem dijelova u mašini, povećanjem kompresije....)

eto za 2000 kn imate jako lijep i brz tomos, zamjenski dijelovi su jako jeftini za razliku od skutera i lako ga sami možete servisirat, a ne kao skutere koje morate nositi na servis gdje vas okradaju

eto znači 2000 kn (+auspuh još 350kn), 120km/h ... pa sad lijepo razmislite šta je bolje tomos ili skuter

http://tomos.11.forumer.com
GIGABYTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 08:36   #2
Quote:
GIGABYTE kaže:
....za 2000 kn imate jako lijep....
khmm.. khm
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 09:49   #3
ma nije moguce usporedivati te kategorije...isto kao da kazes da je comodore 64 zakon, naspram kakvog pc-ja. kako se taj tomos cuje, koliko trosi i koliko se curica vozilo na njemu zajedno s tobom? mladarija odabire skutere jer su jednostavniji za voznju, zato jer IZGLEDAJU LJEPSE od tomosa, zbog curica, lakse je ukrasti dijelove sa skutera jer ih ima vise (mamicu im, vratite auspuh starome ) i to je sada "u modi". Kao i pumice i beckemovke ili koji vec k...c

u svakom slucaju, ako ti je gust-uzivaj
Stain95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 13:16   #4
Quote:
GIGABYTE kaže:
neki kažu da su ih pregazili skuteri, ali ima nas još koji ih poštujemo, popravljamo rastavljamo i friziramo
cijeli grad pun nekih skutera, a meni nepojmljivo zašto ih svi kupuju
jel vas nije sramota voziti se na ženskom vozilu, i to u položaju sa skupljenim nogama i kao da sjediš u košaru, za njega dati pun kurac para.


ja nekužim zašto vi svi tu brijete na skutere... frend plati Speed fight 2 -16 000 kn a ide 80km/h još sad kad je došo novi zakon mora ić 50

motori koji imaju mjenjač nemoraju ići na mjerenje brzine

ja lijepo za 1000 kupim ramu od tomosa BT50-N koji ima ful plastike za razliku od bt50-s (evo slike)
http://img153.imageshack.us/img153/7873/bt50n2zz.th.jpg

i onda na njega stavim mašinu od tomos elektronke E90 (9KS, 100km/h, niklovani cilindar) isto za 1000kn
i još s rezonantnim MF 3 Power auspuhom digneš ga na 11-12KS
brzina 120km/h

onda još ako hoćete veću snagu malo ga nafrizirate (poliranjem kanala,olakšanjem dijelova u mašini, povećanjem kompresije....)

eto za 2000 kn imate jako lijep i brz tomos, zamjenski dijelovi su jako jeftini za razliku od skutera i lako ga sami možete servisirat, a ne kao skutere koje morate nositi na servis gdje vas okradaju

eto znači 2000 kn (+auspuh još 350kn), 120km/h ... pa sad lijepo razmislite šta je bolje tomos ili skuter

http://tomos.11.forumer.com
Respect mali!!
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:13   #5
Moj lega ima bt 50 gazio ga je ko vrag mater svoju taj nema di nije bio. Većinu vremena je bio tretiran ko neka krosa hahahahah tak da si možete mislit koliko je taj padova i svakakvih kurca proživio. I JOŠ RADI. Inaće to i mene čudi

A što se ovoga tiće u potpunosti se slažem s tobom ali eto neki nisu imali mogučnost birat(poput mene ahhaahhaha) pa su dobili skutera. Al nea veze uskoro ću imat dovoljno love za pravi motor.

Da se ne bi otvorila daljna rasprava znam mjenjat brzine imam iskustva na takvim motorima i imam položenu a kategoriju već ohoho (ćak 3 godine ) hahahahahha

U svakom slučaju respect za tomose
poc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:16   #6
Quote:
Stain95 kaže:
lakse je ukrasti dijelove sa skutera jer ih ima vise (mamicu im, vratite auspuh starome )
meni su ukrali one kapice koje služe da ne bi ulazila voda tamo di se šarafaju retrevizori. Neznam sam što će to nekom al ajde
poc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 23:23   #7
Quote:
Stain95 kaže:
mladarija odabire skutere jer su jednostavniji za voznju, zato jer IZGLEDAJU LJEPSE od tomosa, zbog curica, lakse je ukrasti dijelove sa skutera jer ih ima vise (mamicu im, vratite auspuh starome ) i to je sada "u modi". Kao i pumice i beckemovke ili koji vec k...c

u svakom slucaju, ako ti je gust-uzivaj
e tip pravi bikeri nevoze motor zbog cura nego zbog sebe

a i Bt se da lijepo srediti, a i puno drugih tomosa

A men je najveća uživancija kad vidim tipa sa svojim novim skuterom koje mu ga je njegov dobri tata kupio , i onda voza tamo curice, a onda ja ga samo zaobiđem sa svojim APN-om 6 iz 82 godine hahaha, možeš mislit kakvu facu slože kad ga obrijem. Pa nek se sramoti pred curama

http://tomos.11.forumer.com/index.php
GIGABYTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 01:34   #9
Quote:
Stain95 kaže:
ma nije moguce usporedivati te kategorije...isto kao da kazes da je comodore 64 zakon, naspram kakvog pc-ja
pa je zakon ako je comodore brži od pentiuma 4 (tomos brži od skutera)

Quote:
Stain95 kaže:
koliko se curica vozilo na njemu
cure se voza uglavnom u autu.... ili na zadnjem sjedištu auta
GIGABYTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 07:38   #10
care, ovaj zadnji izgleda stavrno zakon, samo znas u cemu je problem? taj tomos izgleda kao jaci motor, recimo kakva yamaha xt 125, samo kada ga pogledas sastrane, kao da su mu skinuli pol dijelova. nekako djeluje pre prazno. fali mu jos zeljeza :-)

za ove curice, ja samo pterpostavljam, ja sam vec telcina od 30 godina....a nazalost, tatice djecici ne kupuju samo skutere nego i prave motore, a o autima da i ne govorim...
Stain95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:59   #11
pa ja te na skuteru pojedem na tom tvom nadrkanom betejcu

taj betejac mi je bil san kad sam išel u 5-6 osnovne a to je bilo prije 15-16 godina
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 14:29   #12
Quote:
kpt. Willard kaže:
pa ja te na skuteru pojedem na tom tvom nadrkanom betejcu

taj betejac mi je bil san kad sam išel u 5-6 osnovne a to je bilo prije 15-16 godina
na skuteru od 30soma kuna
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 14:49   #13
Od toliko, stvarno lijepih i orginalnih motora na TomosForumu ti stavis ove neke kojima fali pola djelova(izuzev onog APNa), vijci na masini, i zapravo su ruglo za tomose kakvih tamo ima, imaju neku E-90 masinu koja je vjerojatno propuhana a koliko sam ja vidio imaju barem 2 E-90 u kompletnom stanju u slikama na forumu koje vjerojatno i predobro idu, 2-3 APNa (o kojih si jednog i stavio gore) koji stvarno super izgledaju, jedan CTX bas sreden, par automatika i 15ica itd....
Uglavnom, stvar je u tvom losem ukusu jer od toliko ljepih i sredenih motora ti stavis ove neke sa pokidanim sjedalima, bez pola djelova, ruzne, neukusno sredeni i tako prezentiras svoj forum......
kontaktspray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 15:02   #14
ovaj prvi betejac je super sređen, onak fino u crveno presprejane felge tak da si u gume usput pošpricane. stvarno ljep motor.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 16:06   #15
onaj prvi betejac,kako je ovo smješto.......to nije BT,samo da znaš......
zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:02   #16
ne, to je honda hornet
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:16   #17
brijem da ak bi s tim smećeem i mogo postic brzinu od 120kmh da sljedecih par mjeseci se nebi vozio icim brzim od mojih vlastitih nogu


nezelim razmisljat kak bi izgledo pad s toga ili nedajboze prislino zaustavljanje
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:57   #18
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
brijem da ak bi s tim smećeem i mogo postic brzinu od 120kmh da sljedecih par mjeseci se nebi vozio icim brzim od mojih vlastitih nogu


nezelim razmisljat kak bi izgledo pad s toga ili nedajboze prislino zaustavljanje

nista bolje nego na nekim skuterima
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 22:06   #19
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
brijem da ak bi s tim smećeem i mogo postic brzinu od 120kmh da sljedecih par mjeseci se nebi vozio icim brzim od mojih vlastitih nogu


nezelim razmisljat kak bi izgledo pad s toga ili nedajboze prislino zaustavljanje
pazi ovako,o onome o čemu nemaš pojma nemoj srati,shvačaš,jer samo ispadaš glup,sorry na ovakvim riječima,ali je tako......
zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 22:13   #20
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
brijem da ak bi s tim smećeem i mogo postic brzinu od 120kmh da sljedecih par mjeseci se nebi vozio icim brzim od mojih vlastitih nogu


nezelim razmisljat kak bi izgledo pad s toga ili nedajboze prislino zaustavljanje
bt ima 17 cola felge a skuter 12, sigurno da ćeš lakše stati sa većim točkom nego s manjim, disk se vrti manjom brzinom, bt ima bolje vilice od skutera koji ima samo jedan monoarmontizer i na njemu se drži cijeli prednji točak
i pad sa skutera bi bio bolniji jer sjediš kao na stolici, dok si na bt-u u sigurnijem položaju
GIGABYTE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.