Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2016., 14:20   #1
Dječje gliste u trudnoći

Molim vas ako mi mozete pomoci,dobila sam djecije gliste prije 2 mjeseca i posto sam tada bila trudna 26 tjedana ljecila sam se prirodno (cesnjak, mrkva,bucine sjemenke i neki homeopatski pripravak cina s 30) i proslo je, da bi mi se sada vratilo!!!!??vjerovatno se nisam potpuno izljecila i to opet pojavilo, vec sam ocajna, sad me strah dali moze utjecati ista na plod??doktor je zadnji put samo rekao jedite cesnjak i to je to!ne spavam i samo se po noci tusiram od same pomisli da imam to!ako mi itko moze pomoci bila biii jaaaaako zahvalna
mamaa1416 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:23   #2
Quote:
mamaa1416 kaže: Pogledaj post
Molim vas ako mi mozete pomoci,dobila sam djecije gliste prije 2 mjeseca i posto sam tada bila trudna 26 tjedana ljecila sam se prirodno (cesnjak, mrkva,bucine sjemenke i neki homeopatski pripravak cina s 30) i proslo je, da bi mi se sada vratilo!!!!??vjerovatno se nisam potpuno izljecila i to opet pojavilo, vec sam ocajna, sad me strah dali moze utjecati ista na plod??doktor je zadnji put samo rekao jedite cesnjak i to je to!ne spavam i samo se po noci tusiram od same pomisli da imam to!ako mi itko moze pomoci bila biii jaaaaako zahvalna
Probaj proguglat teme baš na samom zdravlju. Sjećam se da je bila jedna očajna buduća mama isto, i ako se dobro sjećam osim ovog što je tebi već rečeno, nije bilo nikakve druge alternative. Ako se dobro sjećam, nije bilo rizika po plod.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:02   #3
hvala svakako,nadam se da cu naci koju mamu koja je bila u istoj situaciji!! opet cu sa prirodnim preparatima poceti, pa sto bude..
mamaa1416 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 13:32   #4
Ne brini. Ja sam ih primjetila u 3 mj.trudnoce, no gin.mi nije smio dati lijek, pa sam isla prirodnim metodama. Nisam imala simptoma nikakvih, do 2-3 tj.nakon poroda, no tad sam otisla kod dr.i dao mi je lijek (Vermox) koji se moze uzimati i ako dojis, jer se ne reapsorbira u krv u velikoj kolicini.
Inace, uvjerena sam da sam ih dobila u rodilistu opet.
Ne brini za plod, sve ce biti ok.
Nastavi kako si i radila i strpi se dok rodis

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 03:37   #5
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ne brini. Ja sam ih primjetila u 3 mj.trudnoce, no gin.mi nije smio dati lijek, pa sam isla prirodnim metodama. Nisam imala simptoma nikakvih, do 2-3 tj.nakon poroda, no tad sam otisla kod dr.i dao mi je lijek (Vermox) koji se moze uzimati i ako dojis, jer se ne reapsorbira u krv u velikoj kolicini.
Inace, uvjerena sam da sam ih dobila u rodilistu opet.
Ne brini za plod, sve ce biti ok.
Nastavi kako si i radila i strpi se dok rodis

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
ajmee hvaaala ti, odma mi je lakse kad znam da je me netko shvaca!!ja sam zvala sve zive doktore i neki su mi rekli da se to jedino moze izljeciti ljekom,da je do tad to u meni pa se povuce pa opet razvije!!iz klinike harni mi je cak rekla da popijem lijek ali me strah jer sam citala da stvarno ne davaju trudnicama!!kako si se ti prirodno lijecila?
mamaa1416 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:13   #6
U principu se za niti jedan lijek ne zna kako se u trudnoci ponasa, moze se samo pretpostavljati, jer se studije na trudnim zenama ne rade. Zapravo gleda se neki rizik na plod ako se situacija ne lijeci. S obzirom da crvici ne mogu do bebe, nema rizika, pa se ne ulazi u rizik s vermoxom.
Poslije poroda se moze sve zivo uzimati, osim nekih lijekova za epilepsiju, jer se konc.lijekova izlucuju u mm u promilima, zanemarivo malo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 01:08   #7
Quote:
mamaa1416 kaže: Pogledaj post
ajmee hvaaala ti, odma mi je lakse kad znam da je me netko shvaca!!ja sam zvala sve zive doktore i neki su mi rekli da se to jedino moze izljeciti ljekom,da je do tad to u meni pa se povuce pa opet razvije!!iz klinike harni mi je cak rekla da popijem lijek ali me strah jer sam citala da stvarno ne davaju trudnicama!!kako si se ti prirodno lijecila?
Drago mi je da sam pomogla

Ja sam se uglavnom bacila na cesnjak najvise, i nije me u T trazilo slatko, kruh i ostale UH, osobito u zadnjim mjesecima kad su bile one vrucine (a to je parazitima glavni izvor hrane) pa vjerujem da je i to odigralo ulogu.

Kad prestanem dojit, planiram neku kuru ciscenja organizma, custo radi opceg stanja
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 22:09   #8
Question

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Drago mi je da sam pomogla

Ja sam se uglavnom bacila na cesnjak najvise, i nije me u T trazilo slatko, kruh i ostale UH, osobito u zadnjim mjesecima kad su bile one vrucine (a to je parazitima glavni izvor hrane) pa vjerujem da je i to odigralo ulogu.

Kad prestanem dojit, planiram neku kuru ciscenja organizma, custo radi opceg stanja
eeej, evo mene opet..cijela sam preplasena jer sam citala da zenama moze uci u vaginu i tu se razmnoziti u nekim slučajevima i u maternicuPogotovo sad kad se pojavila ova teorija da gliste mogu izazvati autizam??daj smiri me jer ovo nemogu pitati doktora jer ce me proglasiti ludom vjerovatno
mamaa1416 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 15:39   #9
Odrzavaj higijenu dolje i sve ce biti ok. Beba je zasticena cepom sluzi i vodenjakom. Nisam lijecnik, ali ne vidim nacin da naude bebi.
Ovo o autizmu i glistama necu uopce komentirati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 22:28   #10
Molim ako mi može netko tko je imao i izliječio gliste u trudnoći, napisati kako je to uspio.
S obzirom da je mebendazol kontraindiciran u trudnoći, već preko mjesec dana pokusavam s prirodnim metodama: bundevinim sjemenkama, češnjakom i svježom mrkvom te tuširanjem i mijenjanjem rublja 2x dnevno, ali ne vidim nikakvo poboljšanje. Ginekolog i dr.opće prakse ne znaju mi nikako pomoći, a ja već ludim koliko sam u brizi i koliko mi se to sve gadi.
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.