Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2006., 12:44   #1
Lightbulb Eko krzno

Pozdrav!
Zanima me gdje bi mogla u Zagrebu kupiti krznenu bundu? Od eko krzna, naravno. Ne znam da li da jednostavno krenem po buticima ili baš da ciljano idem u krznarije.
Također, ako netko ima iskustva s takvom bundom, tipa dal se isplati to kupovati, kakvo je održavanje, kakve su cijene i eventualno neke druge stvari koje bi bilo zgodno znati, nek mi napiše.
Također, lijepo molim preporuku za neki ducan, ako je imate.
Tenks,
Idy
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 13:11   #2
to i mene zanima, ali to krzno bi trebalo stvarno biti dobra imitacija, ono sto ima po ducanima uokolo obicno izgleda uzasno i vristi fake.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:34   #3
Ma da, i mene zanima neka lijepa kopija, a ne nekaj kaj blješti i vidi se iz aviona da je loša kopija. Vidjela sam u Mangu nekakvu jaknu od eko krzna, al je ružna i sjajna.
Ništ, vidim da niko baš ne kupuje takve stvari pa mi nema druge nego krenut redom po dučanima.
Pozz
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 16:53   #4
u ZG sigurno ima dobrih ducana s metraznom robom, mozda neki od njih drze prihvatljivo umjetno krzno pa bi ti netko mogao sasit...
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 02:31   #5
Quote:
idy kaže:
Pozdrav!
Zanima me gdje bi mogla u Zagrebu kupiti krznenu bundu? Od eko krzna, naravno.

Mogu li samo pitati pripadnice ljepšeg spola - zašto imaju potrebu kupovati krznenu bundu - od eko krzna ?

Je li zbog cijene, "osvješćenosti" ili čega ?

Ako ste osvješćene - zar niste od BUNDA "operirane" ?

Dajte mi to malo pojasnite, molim vas (i pritom se ne ljutite).
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 11:14   #6
meni su krzna prekrasna, ali na zivotinjama naravno...i ja bih voljela imati krzno (kao moja macka na primjer) ali ga nemam pa bih ga onda rado kupila da ga na sebe stavim, ali nebih nikad kupila nesto za sto je netko morao platiti zivotom, pa zato dakle eko-krzno.
onda ti vjerojatno nije jasno ni zasto bi netko tko je "osvjesten" volio tigraste, leopardaste i zebraste uzorke, a meni je eto i to lijepo (doklegod ne moram nikog ubit....)
inace, stvarno sam nekoliko puta naisla na tv i na netu na prekrasne primjerke bundi koje nisu prave, a da nije bilo receno nebih bila sigurna jesu li ili nisu prave, ali takve se tesko nadju po ducanima, a sve da ih ima i u pravim krznarijama moj novac tamo nebi nikad otisao.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 03:52   #7
Quote:
MicaMaca kaže:
meni su krzna prekrasna, ali na zivotinjama naravno...i ja bih voljela imati krzno (kao moja macka na primjer) ali ga nemam pa bih ga onda rado kupila da ga na sebe stavim, ali nebih nikad kupila nesto za sto je netko morao platiti zivotom, pa zato dakle eko-krzno.
onda ti vjerojatno nije jasno ni zasto bi netko tko je "osvjesten" volio tigraste, leopardaste i zebraste uzorke, a meni je eto i to lijepo (doklegod ne moram nikog ubit....)
inace, stvarno sam nekoliko puta naisla na tv i na netu na prekrasne primjerke bundi koje nisu prave, a da nije bilo receno nebih bila sigurna jesu li ili nisu prave, ali takve se tesko nadju po ducanima, a sve da ih ima i u pravim krznarijama moj novac tamo nebi nikad otisao.

Baš ti hvala. Lijepo si mi to objasnila. Ali imam još nekoliko pitanja (možda će ti se činiti malo čudnim ali ja mislim da ćeš mi znati to pojasniti):

Što je to krzno ?
Što je to eko-krzno ?
Što je to krznena bunda ?
Što je to krznena bunda od eko-krzna ?
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 12:02   #8
proguglaj
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 15:13   #9
Osobno ne volim bunde. Ne samo iz humanih razloga (iako mi je to najvažniji razlog i ne bih životinj ubila zbog odjevanja ni da mi je to najljepši odjevni predmet ikad). Ne volim ni eko-bunde. Jednostavno, bunde su mi ružne. Meni žena u bundi izgleda kao veliki pompon. Još mogu svariti one mladenačke kratke čupave bunde (Koje ni ne izgledaju kao prave), ali one damske duge i poluduge u kojima žena nema nikakvog obličja su mi totalno bljak.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 17:34   #10
Quote:
MicaMaca kaže:
proguglaj

Lijepo si se snašla.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 17:37   #11
Quote:
Cordelia kaže:
Osobno ne volim bunde. Ne samo iz humanih razloga (iako mi je to najvažniji razlog i ne bih životinj ubila zbog odjevanja ni da mi je to najljepši odjevni predmet ikad). Ne volim ni eko-bunde. Jednostavno, bunde su mi ružne. Meni žena u bundi izgleda kao veliki pompon. Još mogu svariti one mladenačke kratke čupave bunde (Koje ni ne izgledaju kao prave), ali one damske duge i poluduge u kojima žena nema nikakvog obličja su mi totalno bljak.

Sve bi ja to i mogla otrpiti ali nikako ne mogu ovo o EKO-KRZNU ?????
Čisto onako, jezično.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 17:50   #12
neznam, ja obicno ne kazem eko-krzno mozda najvise zbog toga sto je sastav materijala od kojih se takvo krzno radi sve samo ne ekoloski, eko materijalom bih eventualno nazvala pamuk no boduci nisam sama postavila ovaj topic priklonila sam se terminologiji koju koristi Idy, na ovakvim temama mi je bitno da je jasno o cemu se prica, a mislim da to jest jasno.

inace ja kazem: umjetno krzno, dali je to pravilnije?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 22:35   #13
Quote:
MicaMaca kaže:
neznam, ja obicno ne kazem eko-krzno mozda najvise zbog toga sto je sastav materijala od kojih se takvo krzno radi sve samo ne ekoloski, eko materijalom bih eventualno nazvala pamuk no boduci nisam sama postavila ovaj topic priklonila sam se terminologiji koju koristi Idy, na ovakvim temama mi je bitno da je jasno o cemu se prica, a mislim da to jest jasno.

inace ja kazem: umjetno krzno, dali je to pravilnije?

MicaMaca, sve je OK.
Kao što si i rekla, znamo o čemu se priča.

Po meni ni ta tvoja terminologija nije u redu.
Ali ja sam komplicirana.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 12:45   #14
pa dobro, daj mi onda prijedlog, sad me vec zanima sto je pravilno
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 14:58   #15
Quote:
kotulica kaže:
Sve bi ja to i mogla otrpiti ali nikako ne mogu ovo o EKO-KRZNU ?????
Čisto onako, jezično.

Istina to i meni bode uši ali je uobičajeni naziv za to, pa sam ga upotrijebila
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 19:05   #16
Quote:
MicaMaca kaže:
pa dobro, daj mi onda prijedlog, sad me vec zanima sto je pravilno

Idem ja otvoriti topic na društvenim znanostima pa da nam to jezičari objasne kako treba.
Edit: Evo i link na temu. Možda nam netko od lingvista i odgovori.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 22:00   #17
krzno, kaj će ti?
sunčeko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:33   #18
Vidiš, kad sam otvarala topic, uopće nisam ni razmišljala o terminologiji. Jednostavno mi je u uhu riječ eko-krzno.
Vjerojatno je umjetno krzno ipak bolja solucija. Bog te pito jel to krzno uopće eko ili ne.

Nego, glede odabira bunde;
meni su ženstvene, lijepe i šik, ako su dobro sašivene. Isto kao i Mica maca, rado bi ih nosila, ali da ne treba neka živina životom platit. Eto, zato bi odabrala bundu od UMJETNOG krzna
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 14:58   #19
eto, mi pitale gdje da nadjemo takve bunde, a dobile pouku iz jezika

Zadnje uređivanje MicaMaca : 28.11.2006. at 17:02.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 20:08   #20
Quote:
idy kaže:
Vidjela sam u Mangu nekakvu jaknu od eko krzna, al je ružna i sjajna.
misliš na one kratke sive i smeđe bundice?

meni su baš kjut kad bih kupovala umjetno, kupila bih tak nekaj, baš su mi fora, al preskupe za moj džep

pravo krzno- no čens!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.