Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 22:15   #61
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Bojim se da ti se nije samo prst nadebljao
strah je opravdan
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 00:10   #62
dobila zarucnicki prsten, kostao 15 000 kn, i nosit cu ga dokle god cu moc
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 00:14   #63
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
ne znam bas
pa jebemu valjda zna sto buducu suprugu veseli...
ak njemu pashe onda je skolovana, bahata kucka kojoj ce tesko kupiti pravi prsten jerbo takva ne pusi skrtce
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 00:24   #64
Nijedna žena neće odbiti skup nakit.

Ako je ta suma previsoka, može kupiti i nešto jeftinije, ali neka bude ukusno i elegantno.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 01:02   #65
Lijepi zarucniski prsten ispod 30 000 kn se ne moze naci. Iz razloga sto je kamenje dosta sitno, a vec s time je prsten ruzan ( ako pricamo o zarucnickom ).

I naravno da nije bitna cijena, vec da se ljudi vole, ali iskreno nije mi takav prsten lijep.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:37   #66
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Kad bi vjenčano prstenje koštalo puno, onda bih savjetovao frendu da je zaprosi i da zajedno odu izabrati brutalno dobre i fensi prstenje.
pa mogu ici izabrati prstenje od platine s tim da njezin vjencani jos moze biti s kamenom npr: http://www.tiffany.com/Shopping/Cate...ni+1-x+-pu+-f+
(ovo samo da ilustriram princip da mogu kupiti lijepo i skupo prstenje i da ona moze imati lijep i poseban prsten s kamenjem, bez zarucnickog pride).


Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
To je isti kliše kao skupi zaručnički prsten, samo kliše bez novaca.
iskreno, ne znam sto u zivotu nije klise... ali zasto se toliko grciti biti "posebni", jednostavno ljudi radite sto vas veseli i pomirite se s tim da je to vec netko napravio prije vas
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:56   #67
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
I naravno da nije bitna cijena, vec da se ljudi vole, ali iskreno nije mi takav prsten lijep.


nije bitna cijena, bitno je da me voli, al jeftin prsten mi se ne sviđa
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:59   #68
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
http://www.tiffany.com/Shopping/CategoryBrowse.aspx?cid=288152&mcat=148204#p+1-n+12-cg+viewPaged-c+288152-s+5-r+101323340+101323351-t+-ri+-ni+1-x+-pu+-f+[/url]
ovo je jako lijepo

http://www.tiffany.com/Shopping/Item...+6-ri+-ni+0-t+

svi su krasni, hm... i kostaju 2000 dolara

u ovakvim slucajevima ja insceniram svadju i prekidam zaruke
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:00   #69
meni je ovo jos bolje:

Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
Iz razloga sto je kamenje dosta sitno, a vec s time je prsten ruzan ( ako pricamo o zarucnickom ).
sitno kamenje=ruzan prsten
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:01   #70
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
pa mogu ici izabrati prstenje od platine s tim da njezin vjencani jos moze biti s kamenom npr: http://www.tiffany.com/Shopping/Cate...ni+1-x+-pu+-f+
(ovo samo da ilustriram princip da mogu kupiti lijepo i skupo prstenje i da ona moze imati lijep i poseban prsten s kamenjem, bez zarucnickog pride).
krasni su ovi od platine a nisu ni tako skupi, ja sam mislila da je to skuplje
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:03   #71
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ovo je jako lijepo

svi su krasni, hm... i kostaju 2000 dolara
pa blue je reko da oce "brutalno dobro i fensi prstenje".
btw, ima ih i za vise od 2000 USD. dragi mi je prosli tjedan pokazivao jedan od doticnih i onda sam mu doma pokazala da je taj bio cca 7000 USD.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:29   #72
Zarucena nikad nisam bila, vjencano prstenje smo posudili za ceremoniju od mog brata i sogorice jer smo bili studosi bez love s bebom na putu i stanarina nam je bila daleko vaznija stavka od prstenja... no, ionako ne volim nakit uopce - lijep mi je sam po sebi i na drugima, ali ne na meni - pa mi to stvarno ne fali...

Ali evo jedne ideje, koliko vidim nitko tu verziju zarucnickog prstenja nije spominjao, mozda je totalno staromodna, nisam u tijeku, no eto, neka se spomene i to, mozda se nekome svidi... nekolicina starijih parova (recimo, moji stric i strina) imaju klasicne burme (vjencano prstenje) i uz njih dizajnom jdnako, samo daleko uze zarucnicko prstenje. U biti, kupuje se (ili daje izraditi) istodobno i zarucnicko i vjencano prstenje. Nakon vjencanja nosi se zajedno oba prstena na istom prstu (bar tako nose ovi koje znam). Znaci, tanke burmice za zaruke, sire burme za vjencanje... moda otprilike iz sredine pedesetih dvadesetog stoljeca.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:01   #73
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post


nije bitna cijena, bitno je da me voli, al jeftin prsten mi se ne sviđa


Hm. uopce se ne zelim udati, a kada bi se ipak udala ne treba mi zarucnicki prsten ni vjencanica ( udala bi se recimo u cetvrtak oko 11 ujutro ), ali iskreno kazem da su mi s malim kamenom ruzni.

Jedino ak hocete da se na silu potrudim da mi postanu lijepi.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:04   #74
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
meni je ovo jos bolje:



sitno kamenje=ruzan prsten
Da. Upravo tako.

Meni osobno su ruzni. Ipak je ovo slobodna drzava pa imamo to pravo da nam je ruzno nesto sto je nekome lijepo. Zar ne?
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:18   #75
nemojte bluea zbunjivat. svako ima pravo kupit sto mu se svidja. ako misli da je preskupo nek kupi jeftinije. uvijek ima i na netu aukcija gdje se mogu kupiti krasne i rijetke stvari vrlo jeftino, a posebni komadi nakita mogu se naci i u antikvarijatima.
ima osoba koje su jos kao djevojcice sanjale svoje zaruke i vjencanje i naravno da je njima bitno da im se ti snovi adekvatno ostvare.
nekim zenama forma nije toliko bitna. mnogima ni prsten nista ne znaci. meni fale dva, s tim da ja vise cijenim diskretne i elegantne, ne preskupe forme nakita.
hocu reci, svatko najbolje poznaje svog partnera i njegova ocekivanja (barem bi trebao poznavati u trenutku zaruka).
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:33   #76
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
Da. Upravo tako.

Meni osobno su ruzni. Ipak je ovo slobodna drzava pa imamo to pravo da nam je ruzno nesto sto je nekome lijepo. Zar ne?
ma sve u redu, meni je samo bilo saljivo da tako jedan, jedini kriterij odredjuje ljepotu prstena. npr dva identicna prstena, jedan s 1ct drugi s 5ct kamenom i jedan je ruzan a drugi lijep.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:57   #77
Kvaliteta i kvantiteta nisu isto, ali kvantiteta jest kvaliteta.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:34   #78
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post

Dakle, zanima me jeste li dobile zaručnički prsten kad vas je suprug zaprosio, koliko je taj prsten koštao (ako nije tajna) i nosite li (odnosno nosli li se) taj prsten i nakon vjenčanja?
1. Jesam
2. Ne znam ali sigurno puno jer ima dijamant i jako rijedak poludragi kamen kojeg nema u Hrv
3. Hoću sigurno
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:17   #79
Sto se tice zarucnickog prstena..ne sjecam se da se to prije poklanjalo..dobijes onaj vjencani i to je to.

Ovo je jos nesto uvezeno sa zapada.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:53   #80
Ni ja se ne sjećam da se prije išlo na bračno putovanje. Osim eventualno na stočni sajam u susjedno selo. Pa se sad uredno ide po Egiptima i Španjolskama i Portugalima A ne vidim da se to doživljava kao zapadnu novotariju, komercijalizaciju i odstupanje od tradicije. Upravo suprotno, pola savjeta kontra prstena bilo je "neka uzme nešto jeftino a za ostatak novaca neka odu na neko putovanje".
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.