Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 14:12   #1
Akupunktura

evo,zanima me vase misljenje o akupunkturi.. razmisljam si da idem na mrsavljenje pomocu pikica...
__________________
D, love u!
annccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:40   #2
selim sa Zdravlja
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:37   #3
pa definitivno bi ti preporucio tradicionalne metode poput vjezbanja i bolje prehrane
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:55   #4
khm...mene konkretno zanima akupunktura??? za ovo drugo znam...
__________________
D, love u!
annccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 00:44   #5
Quote:
annccy kaže: Pogledaj post
khm...mene konkretno zanima akupunktura??? za ovo drugo znam...
Iz prve ruke...Djeluje tako da duže možeš biti gladna...Ja bila prije par godina...Iz prehrane isključeni ugljikohidrati...Najteže je prvih 10 dana...Išla 2x tjedno po 45 min..i tako 4mjeseca...Skinula 15 kg..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:30   #6
s obzirom na to da sam prosli put kad sam bila na dijeti pala u nesvijest,vrlo mi je bitno da mi se to ne ponovi. dakle,konkretno me zanima jel se osjeca slabost i je li zaista smanjen osjecaj gladi?
__________________
D, love u!
annccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:53   #7
PA NEMOJ BITI GLADNA!!! izbaci sto vise secera iz prehrane (npr. sve sokove) i jedi zdravo + pocni trcat
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:52   #8
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
PA NEMOJ BITI GLADNA!!! izbaci sto vise secera iz prehrane (npr. sve sokove) i jedi zdravo + pocni trcat
ok,po tebi,kaj bi ja trebala jest tj. kak bi mi dan trebao izgledat?
__________________
D, love u!
annccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 18:02   #9
Quote:
annccy kaže: Pogledaj post
ok,po tebi,kaj bi ja trebala jest tj. kak bi mi dan trebao izgledat?
ajd probaj sam slijedece na 2 tjedna... izbaci slatko i alkohol (frend je izgubio par kila na ovaj nacin).. i pocni trcat (preporucam maksimir)
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 18:43   #10
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
ajd probaj sam slijedece na 2 tjedna... izbaci slatko i alkohol (frend je izgubio par kila na ovaj nacin).. i pocni trcat (preporucam maksimir)
nit jedem slatko nit pijem alkohol...
__________________
D, love u!
annccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 21:19   #11
Quote:
annccy kaže: Pogledaj post
s obzirom na to da sam prosli put kad sam bila na dijeti pala u nesvijest,vrlo mi je bitno da mi se to ne ponovi. dakle,konkretno me zanima jel se osjeca slabost i je li zaista smanjen osjecaj gladi?
Da,osjeća se slabost..Naročito u prvim tjednima..Ali ne zbog akupunkture nego zbog smanjenog unosa hrane...Ugljikohidrate treba isključiti iz prehrane..Nije to samo slatko i alkohol...Voće sadrži ugljikohidrate...Tijesto,riža,grah,grašak,mrkva... Sve to sadrži škrob ili ugljikohidrate koje treba eliminirati...Jede se samo lešo zeleno povrće,bijelo meso,tuna,salate(osim cikle i mrkve),malo mliječnoga,kava bez šećera s malo mlijeka...Akupunktura pomaže da lakše podnosiš glad,duže izdržiš bez međuobroka...Piti puno vode...Naravno sve to nije lako i treba odvagnuti korist i rizik..Ako trebaš skinuti dosta kila svakako razmisli o tome jer i financijski dosta košta...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 11:00   #12
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Da,osjeća se slabost..Naročito u prvim tjednima..Ali ne zbog akupunkture nego zbog smanjenog unosa hrane...Ugljikohidrate treba isključiti iz prehrane..Nije to samo slatko i alkohol...Voće sadrži ugljikohidrate...Tijesto,riža,grah,grašak,mrkva... Sve to sadrži škrob ili ugljikohidrate koje treba eliminirati...Jede se samo lešo zeleno povrće,bijelo meso,tuna,salate(osim cikle i mrkve),malo mliječnoga,kava bez šećera s malo mlijeka...Akupunktura pomaže da lakše podnosiš glad,duže izdržiš bez međuobroka...Piti puno vode...Naravno sve to nije lako i treba odvagnuti korist i rizik..Ako trebaš skinuti dosta kila svakako razmisli o tome jer i financijski dosta košta...


To je zapravo proteinska dijeta?
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 11:26   #13
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
To je zapravo proteinska dijeta?
Pa..mogla bi se i tako zvati..ali je uključeno dosta povrća...to je dijeta bez ugljikohidrata,pomognuta akupunkturom kod liječnika oficialne medicine,koji je i akupunkturolog...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 17:43   #14
meni se cini da svaki akupunturolog vodi svoje drugacije...recimo,moja frendica je bila na toj dijeti i akupunkturi i skinula je kile i to 30,ali ona je imala sve u jelovniku....
__________________
D, love u!
annccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 22:13   #15
Quote:
annccy kaže: Pogledaj post
meni se cini da svaki akupunturolog vodi svoje drugacije...recimo,moja frendica je bila na toj dijeti i akupunkturi i skinula je kile i to 30,ali ona je imala sve u jelovniku....
Pa onda imaš informacije iz prve ruke i nek ti ona lijepo sve objasni...I super je ako možeš sve jesti...Samo ja nisam bila na onoj akup.samo iglica u uho nego po cijelom tijelu...Akupunktura je za preporučiti,nije bezbolna,barem meni...Nek te prijateljica preporuči...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 16:26   #16
Pozz ekipa!

Zanima me dal je neko išao ili ide na akupunkturu kod Pintarića?
zikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 09:45   #17
bitno je tko vam radi akupunkturu. ima jako puno "priučenih" doktora kod kojih je to tak-tak, gotovo na nivou placeba. al' ak' imaš trendicu koja je skinula 30 kila ( sic ) onda kaj drviš tu po forumu. odi tam odmah i preporuči ostalima, jer fakat puno ljudi bi trebalo skinuti više od 10kg.
ps. ja sam sam sebi napravil (elektro) akupunkturu i godinama nemam gripe i ostale zimskle bolesti, prestal pušiti, a inače sam išao kod "doktora" 3 puta u godinu dana na pikanje za odvikavanje, pa nije pomoglo.
a da akupunktura djeluje, djeluje, ali samo ak' ju radi pravi majstor.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 14:53   #18
Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
selim sa Zdravlja
Pardon me for interrupting - a zašto seliti sa Zdravlja ?

WHO je priznala akupunkturu kao base medicine, još 1996. ako se ne varam.
WHO: Acupuncture: Review and Analysis of Reports on Controlled Clinical Trials

A da preselimo svu akupunkturu sa Alternative na Zdravlje ?
(jer u opisu Alternative piše:
Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu)
LudaPtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 16:20   #19
Pitaš na krivom mjestu. Napiši PP moderatorima zdravlja, ili otvori temu na PŽK
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 22:02   #20
Quote:
annccy kaže: Pogledaj post
evo,zanima me vase misljenje o akupunkturi.. razmisljam si da idem na mrsavljenje pomocu pikica...
Pika pikaaaaaa!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.