Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 17:42   #121
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ništa. Kaczynski bi ionako izgubio na predsjedničkim izborima na jesen od Komorowskog, ovog istog tipa koji je sada v.d. predsjednika.
Ova ti je izjava gnjusna. Ovo "Nista" je onako bas podlo. Mislim da si duzan pojasnje tog "Nista".
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 17:48   #122
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Ova ti je izjava gnjusna. Ovo "Nista" je onako bas podlo. Mislim da si duzan pojasnje tog "Nista".
Ništa se s Poljskom dogoditi neće. Jesi pročitao pitanje?
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 17:51   #123
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ništa se s Poljskom dogoditi neće. Jesi pročitao pitanje?
Aha, eksjuz mi. U kontekstu pitanja je ok.

Da, ali nije samo on poginuo. Poginuo je cjeli vojni vrh. A to moze bit vrlo osjetljivo jer se u poljskoj vojsci rade reforme, kupuje se strana vojna tehnika, izvode pripreme za instalaciju proturaketnog stita...

Poginuli su: načelnik glavnog stožera general Franciszek Gagor, zapovjednik operativnih snaga general Bronislaw Kwiatkowski, zapovjednik kopnene vojske general Tadeusz Buk, zapovjednik ratnog zrakoplovstva Andrzej Blasik, zapovjednik ratne mornarice viceadmiral Andrzej Karweta i zapovjednik specijalnih postrojba Wojciech Potasinki" uz predsjednika koji je vrhovni zapovjednik. (siguran sam da ima jos duznosnika nize rangiranih, ali bitnih.)

Vojska je prakticki obezglavljena. Ostao je jedino ministar obrane ziv.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 17:51   #124
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ništa se s Poljskom dogoditi neće. Jesi pročitao pitanje?
Ja vjerujem da nisi zlonamjeran,ali ne razumijem kako ovo možeš tvrditi?

Nije tu samo predsjednik u pitanju,poginula je politčka elita jednog društva, društva u usponu...

Ja sam pitao za budućnost Poljske, a ona nije upitna,ali uspon bi mogao pasti,a neovisnost zemlje se smanjiti...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 17:52   #125
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije poginuo samo Kacynski...
On je svakako bio najbitniji u tom avionu. Vojska im nije u ratu, a svi ti generali imaju svoje zamjenike. Slučajno znam da se ionako spremala smjena generacija u vojnom vrhu, ali, eto, sudbina ju je sada ubrzala.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 17:54   #126
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da nisi zlonamjeran,ali ne razumijem kako ovo možeš tvrditi?
Nije tu samo predsjednik u pitanju,poginula je politčka elita jednog društva, društva u usponu...
Političke elite ne čine društvo. Ovo jest tragedija, ali preživjela je Poljska i puno gore stvari. Čak suprotno, obično se nakon tragedija javi izraženije zajedništvo, homogenizacija, nego u normalnim okolnostima.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 17:55   #127
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
On je svakako bio najbitniji u tom avionu. Vojska im nije u ratu, a svi ti generali imaju svoje zamjenike. Slučajno znam da se ionako spremala smjena generacija u vojnom vrhu, ali, eto, sudbina ju je sada ubrzala.
Jedno pitanje-kakav je bio odnos s premijerom,i još važnije,odnos premijera prema:
a)Njemačkoj
b)Rusiji
c)Lisabonskom ugovoru

Sorry ak te gnjavim...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 17:59   #128
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje-kakav je bio odnos s premijerom,i još važnije,odnos premijera prema:
a)Njemačkoj
b)Rusiji
c)Lisabonskom ugovoru

Sorry ak te gnjavim...
Međusobni odnos im nije bio sjajan, a otkako je Tusk premijer odnosi sa svim navedenim zemljama su se poboljšali, a i ekonomija bolje stoji nego kad je blizanac bio premijer. Jedan od razloga zbog kojih je Komorowski iz Građanske platforme puno bolje stajao u anketama uoči predviđenih predsjedničkih izbora.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 18:00   #129
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Međusobni odnos im nije bio sjajan, a otkako je Tusk premijer odnosi sa svim navedenim zemljama su se poboljšali, a i ekonomija bolje stoji nego kad je blizanac bio premijer. Jedan od razloga zbog kojih je Komorowski iz Građanske platforme puno bolje stajao u anketama uoči predviđenih predsjedničkih izbora.
I samo da dodam, mislim da bi sada Jaroslaw, ako se odluči kandidrati na predsjedničkim izborima, mogao dobiti puno glasova na račun sentimenta.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 18:22   #130
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
I samo da dodam, mislim da bi sada Jaroslaw, ako se odluči kandidrati na predsjedničkim izborima, mogao dobiti puno glasova na račun sentimenta.
Ne znam jel ste čuli da je Jaroslaw zadnji čas odustal od leta s bracom zbog bolesne mame. Tak da bi oni koji su navigavali zrakoplov izvana jednim udarcem dvije muhe, i još pride, rešili. Ali ih je braco zeznul.

Ali skupiti više od pol državnog vrha u istom avionu, može pasti na pamet samo Slavenima. Mi smo tak naivni ljudi. Jel to stvar u jeziku, u čemu To je zbilja užasno glupo i pretpostavljam da se to ne dela. Užasno glupo i užasno pogrešno, kao što se vidi.
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 18:31   #131
Quote:
Patagonija kaže: Pogledaj post
No, ja sam stekla dojam da je tada javno mnijenje i ministarstvo obrane stalo na stranu tog pilota... tj. da je po prstima dobio samo od predsjednika, dok su svi ostali bili na njegovoj strani i podržali tu odluku... i da nije bilo ovo: ''Nemoj to više raditi''? Zna li i ovo netko detaljnije, da nas sačuva guglanja?
Koliko je meni poznato riječ je o istom pilotu. Na website-u Wyborove Gazete sam pronašao izjavu njegove supruge, bila je "mehanički" prevedena na engleski i iz nje sam shvatio da je riječ o istom pilotu koji je godinu dana bio suspendiran i prije 6 mjeseci se vratio na letačke dužnosti na predsjedničkom letu.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 18:39   #132
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato riječ je o istom pilotu. Na website-u Wyborove Gazete sam pronašao izjavu njegove supruge, bila je "mehanički" prevedena na engleski i iz nje sam shvatio da je riječ o istom pilotu koji je godinu dana bio suspendiran i prije 6 mjeseci se vratio na letačke dužnosti na predsjedničkom letu.
Meni se čini vrlo, vrlo malo vjerojatnim da bi se pilot, koji vozi tako važan teret i za kojeg se pretpostavlja da je među najboljima i najiskusnijima u državi, išao samovoljno bahatiti i spuštati zrakoplov protiv savjeta kontrole leta i po nemogućoj vidljivosti.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 18:49   #133
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Meni se čini vrlo, vrlo malo vjerojatnim da bi se pilot, koji vozi tako važan teret i za kojeg se pretpostavlja da je među najboljima i najiskusnijima u državi, išao samovoljno bahatiti i spuštati zrakoplov protiv savjeta kontrole leta i po nemogućoj vidljivosti.
Upravo tako. "Neka visi Pedro!"

Novoinstalirana oprema u avionu je samo cekala pogodan trenutak da bude aktivirana. Slijetanje na vojni aerodrom bez svih potrebnih uredjaja i koordinacije je bila idealna prilika za "igranje elektronikom" i manipulacije sa zemlje.

"KGB is still watching You" - prije par godina sam kupio majicu s tim natpisom.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 18:51   #134
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Meni se čini vrlo, vrlo malo vjerojatnim da bi se pilot, koji vozi tako važan teret i za kojeg se pretpostavlja da je među najboljima i najiskusnijima u državi, išao samovoljno bahatiti i spuštati zrakoplov protiv savjeta kontrole leta i po nemogućoj vidljivosti.
Slažem se, uvjeren sam da je bio pod pritiskom Predsjednika da sleti, a razlog zašto nije koristeći prerogative profesionalnog pilota odbio tu naredbu i sletio negdje drugdje možda leži u činjenici da je već jednom zbog identične situacije bio stegovno sankcioniran. To je dakle bila moja jučerašnja poanta.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 19:41   #135
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
A što bi tek rekao na sinoćnjo vrijeđanje gledatelja HTV Dnevnika u režiji urednika Šprajca i diletanta koji je o pogibiji poljskog predsjednika izvještavao iz Varšave?

Mislim, neshvatljivo mi je kako se Hrvatska baš u svakoj prilici mora osramotiti, jednom je to premijerka koja ne zna kud sa torbom, drugi put nacionalna TV kuća koja za izvještavanje o prvorazrednom događaju globalne važnosti angažira čovjeka koji vjerovatno nikada prije nije stao pred TV-kamere, da ne govorimo o uživo javljanju u središnji Dnevnik sa uredničkim potpitanjima. Skandal!

nisam jucer gledao dnevnik, ovo je stvarno skandal


HRT očito iz Varšave nema dopisnika, ali zar nisu mogli ''povući'' nekog iz Berlina ili već od kud jer iz Zagreba nije mogao nitko stići od 11 kad se desila nesreća do početka Dnevnika.

Jedino ne vidim što Šprajcu zamjeraš
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 19:54   #136
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Jedino ne vidim što Šprajcu zamjeraš
Pa čovjek očito nije znao s kim razgovara, a bio je urednik. Kada je shvatio da lika trese trema on mu je nastavio postavljati dodatna potpitanja koja su rezultirala potpunim raspadom. Osobu bez TV iskustva stavljati u uživo javljanje i još ga tjerati da dvostranu konverzaciju sa voditeljem je prije svega profesionalni propust. Onom nesretniku iz Varšave mogu samo zamjeriti moguću pohlepu za honorarom i nepoznavanje vlastitih ograničenja.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:04   #137
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
A što bi tek rekao na sinoćnjo vrijeđanje gledatelja HTV Dnevnika u režiji urednika Šprajca i diletanta koji je o pogibiji poljskog predsjednika izvještavao iz Varšave?

Mislim, neshvatljivo mi je kako se Hrvatska baš u svakoj prilici mora osramotiti, jednom je to premijerka koja ne zna kud sa torbom, drugi put nacionalna TV kuća koja za izvještavanje o prvorazrednom događaju globalne važnosti angažira čovjeka koji vjerovatno nikada prije nije stao pred TV-kamere, da ne govorimo o uživo javljanju u središnji Dnevnik sa uredničkim potpitanjima. Skandal!
Vjerovatno je to bio jedini dostupan dopisnik koji se mogao javiti iz Poljske istoga dana.
Čovjek nikada do sada nije stao ispred televizijskih kamera jer je novinski dopisnik ali je rekao sve što je trebao reći,a još ga je pritom Šprajc filao s nepotrebnim pitanjima.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:20   #138
http://www.vecernji.hr/vijesti/poljs...-clanak-124320
Poljski političari zapovjedili pilotima da slete


eto, tako je to kad si izludjeli Poljak i još k tome tipični političar. radiš kardinalno glupe, opasne, impulzivne, neodgovorne poteze, sve za neke "više", "strateške" ciljeve.

da sam bio u tom avionu ja bih se osobno bojao za svoju sigurnost uz takve imperative koji su prali gosn. predsjednika..i ekipu.
jadni ljudi (ako toga nisu bili svjesni).
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:30   #139
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
zaboravi 727 , DC9, tu 154 i slične stare krševe. Stari krš je stari krš i jednostavno se ne isplati ulagat u stara govna jer koliko god uložio opet imaš stari krš.
Nije bas tako.

1. Ako zrakoplov redovito prolazi kroz standardan D check moze biti i 200 godina star - i dalje je potpuno pouzdan.

2. Ovaj konkretni Tupoljev i nije tako star. U svijetu lete bez problema i daleko starije masine.

3. Americki Air Force One je stariji od ovog poljskog.

Ovo izgleda kao klasicna pilotska greska iz udzbenika (insistiranje na VFR let kada ne postoje uvijeti za VFR letenje). Nemojte zaboraviti da se radi o vojnom zrakoplovu i vojnom pilotu, kao i to da je medju putnicima bilo i nekoliko generala (medju kojim i fuc*ing zapovjednika ratnog fuc*ing zrakoplovstva). Ne bi htio da bilo sta sugerisem, ali ne bi me iznenadilo da se radi o direktnom (i glupom) naredjenju - sljeteti po svaku cijenu.
Tipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:33   #140
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post

Ali skupiti više od pol državnog vrha u istom avionu, može pasti na pamet samo Slavenima..
__________________
They say I'm vulgar, I say Bullshit
Gospodin Jones is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.