Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2006., 14:01   #21
Tako dugo?
A nema nikakvih hibridnih oraha koji bi počeli prije roditi?
Zecky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 12:10   #22
Imam desetak stabala (odraslih) oraha. Jesam se nacekala da rode al sad je super. Kad mi je u jesen ludilo na poslu onda mi je predivno pobjeć pod orahe i skupljat ih. Pravi antistresni program. Sad u zimi imam zatisje na poslu pa ja to malo po malo cistim. Doduse, trebas jaaako puuuno cistiti da bi skupio 1 kg oraha a to ti je 40 kuna max. Opet mi dođe kao anti stres je imam osjecaj da ipak nesto radim. Al da bi se moglo živjeti od toga - tesko.
milbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 17:39   #23
Ljudi

...... ZNALI TKO KOLIKI JE TOČNI I PRECIZNI IZNOS POTICAJA ZA LJEŠNJAKE .....

ILI BAR GDJE DA NAĐEM TU INFORMACIJU ..... UBIO SAM SE OD TRAŽENJA NA NETU.....


btw.... HVALA NA KONTRUKTIVNIM ODGOVORIMA I PODRŠCI

JALJAT CU VAM KAKO STVARI STOJE


hehe IMA JEDNA MALA NOVOST

U BIZNIS ULAZIMO NAS TROJICA TE SE SVEUKUPNO PENJEMO NA 30-40 ha ODMAH U STARTU!!!

jupiiiiiiiii

molim HITNO MI JAVITE AKO NEKO ZNA IZNOS
NERAST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 18:18   #24
idi u ured županije gdje prebivaš. u ured za poljoprivredu. ili u poljoprivrednu savjetodavnu službu. tamo bi trebal dobiti konstruktivne odgovore.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 18:21   #25
List Medjimurje... poticaji - Za jabuke i kruške poticaji znose 19.400 kuna po hektaru, za višnje 10.800 kuna, breskve 13.600 kuna, šljive 9.000 kuna i lješnjak 7.300 kuna. ...
www.medjimurje.com/?V=2366os08 - 14k - Slične Stranice - Spremljeno - Slične stranice

kak nemreš? ovo je prvi rezultat na googlu na upit. i odmah ti kaže. koje ti metode traženja imaš?
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 03:34   #26
Quote:
NERAST kaže:

U BIZNIS ULAZIMO NAS TROJICA TE SE SVEUKUPNO PENJEMO NA 30-40 ha ODMAH U STARTU!!!
Slatko, vas trojica ulazite u biznis o kojem pojma nemate I onda vam drzava bude kriva kad propadnete.
Imate li vi pojma kome cete prodati te vase ljesnjake ? I po kojoj cijeni ? I koliki su vam troskovi ? I isplati li se to uopce ? I sto ako poticaja nebu zbog bilo kojeg razloga ? Imate li uopce pojma o tehnologiji proizvodnje, skladistenju, preradi ?
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 23:07   #27
19. podizanje novih višegodišnjih nasada u
voćarstvu:

1) jabuke:

a - na ostalom području 19.400,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 25.850,00 kn po hektaru

2) kruške:

a - na ostalom području 19.400,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 25.850,00 kn po hektaru

3) višnje:

a - na ostalom području 10.800,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 14.350,00 kn po hektaru

4) breskve:

a - na ostalom području 13.600,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 18.100,00 kn po hektaru

5) šljive:

a - na ostalom području 9.000,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 12.000,00 kn po hektaru

6) mandarine:

a - na ostalom području 21.600,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 28.700,00 kn po hektaru

7) bademi:

a - na ostalom području 7.300,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 9.750,00 kn po hektaru

8) orasi:

a - na ostalom području 11.200,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 14.900,00 kn po hektaru

9) lješnjaci:

a - na ostalom području 7.300,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 9.750,00 kn po hektaru

10) masline:

a - na ostalom području 18.000,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 23.900,00 kn po hektaru

11) trešnje:

a - na ostalom području 14.650,00 kn po hektaru

b - na strateškom području 19.500,00 kn po hektaru

20. podizanje novih vinograda:

1) na strateškim područjima 40.000,00 kn po hektaru

2) ostalom dijelu Hrvatske 28.000,00 kn po hektaru



http://www.nn.hr/sluzbeni-list/sluzbeni/index.asp
Ovo ti je iz Narodnih Novina e a sada tu jos imas 10-ak dopun,promjena,izmjena itd. pa pogledaj.
__________________
Sutra nije nikom obecano
Opus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 23:27   #28
NERAST,

Mozes li mi reci koliko si placo zemlju po hektaru?
__________________
Sutra nije nikom obecano
Opus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 22:37   #29
Poticaj za podizanje nasada oraha iznosi vam 65.000 kn, a poticaj za proizvodnju što znaći da svake godine nakon što podignete nasad možete dobiti 2.500kn/ 1 ha.
što se tiče vrijeme berbe, orah počinje roditi nako 10 godina, dok oni orasi koji su cijepljeni počinju roditi i nakon 8 godina. Pun rod orah postiže nakon 20 - 25 godina starosti, a što se tiče cijene oraha,
1 kg očiščenih oraha ima cijenu i do 60kn, dok cijena u ljusci iznosi i do 10 kn.
Po 1 orahu u punom rodu može se dobiti i do 30 kg očiščenih oraha što bi bilo na površini od 1 ha od 200 oraha - 200kom*30kg*60kn/kg=360000kn- godišnje zarade.
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 02:20   #30
Quote:
M$RIN kaže:
Poticaj za podizanje nasada oraha iznosi vam 65.000 kn, a poticaj za proizvodnju što znaći da svake godine nakon što podignete nasad možete dobiti 2.500kn/ 1 ha.
što se tiče vrijeme berbe, orah počinje roditi nako 10 godina, dok oni orasi koji su cijepljeni počinju roditi i nakon 8 godina. Pun rod orah postiže nakon 20 - 25 godina starosti, a što se tiče cijene oraha,
1 kg očiščenih oraha ima cijenu i do 60kn, dok cijena u ljusci iznosi i do 10 kn.
Po 1 orahu u punom rodu može se dobiti i do 30 kg očiščenih oraha što bi bilo na površini od 1 ha od 200 oraha - 200kom*30kg*60kn/kg=360000kn- godišnje zarade.
fino ti znas racunati
kad bi to tak bilo, nebi vise u Hrvatskoj vidio nijednu livadu ili njivu, jer bi ljudi sve zasadili s orasima
zasto u tvojoj racunici poticaj za podizanje iznosi 65TK, dok su ga drugi naveli sa 10-15TK?
ako se netko zeli baviti orasima a ima zemlje u Dalmaciji ili Hercegovini, onda se najvise isplati zasaditi Jojoba orah (litra jojo ulja dodje oko 50€)
Futzablon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 02:30   #31
gledajte gospodo...sve je to super...taj entuzijazam
ali ste zaboravili na jednu cinjenicu...a to je da na hrvatskom trzistu ne vlada krilatica laisez faire laisez pasaire!

naime ako nas ministar suker fino kaze, da kao covjek...pardon politicar...zeli oporezivati cistacice koje si nesto zarade peruc po ulazima zgrada, zasto nebi i vas oporezivao?
pa da bi dobio poticaje od drzave moras ipak prijaviti djelatnost...sto je logicno, a kad i prijavis onda znaj da ce ti i drzava pokucati na vrata da joj platis porez... toliko o poticajima.
nemozes nesto posadit i pustit to nek samo raste.

mislim da ima jos caka...tipa vodoprivreda ce traziti da joj nesto platis, i jos ostali nameti... e sad neznam kako je to na "podrucjima od drzavne skrbi" gdje zelis kupiti zemljiste ali opet...

nitko nista nedaje besplatno, osim ako si nezaposlen pa dobijes nesto sa biroa, makar i u vidu zdravstvene zastite, ali i to moras zaraditi hodajuci uokolo i trazec posao...
(neki je lik dobio kartoncic i s njim mora obilaziti uokolo firme svoje struke da ga prime ili da mu lupe zig da ih je pitao za posao!)

kako rekoh, drzava puno uzima a malo daje...raspitaj se malo i o tom segmentu...
shogun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 09:35   #32
Normalno da drzava nece gledat kak ti sa 10ha radis 500TE prometa, bez da te oni dobro oderu...
iako se meni ova M$RINova prognoza (1ha oraha = 50TE) cini jako optimisticnom
Futzablon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 15:58   #33
Quote:
M$RIN kaže:
... a što se tiče cijene oraha,
1 kg očiščenih oraha ima cijenu i do 60kn, dok cijena u ljusci iznosi i do 10 kn.
Po 1 orahu u punom rodu može se dobiti i do 30 kg očiščenih oraha što bi bilo na površini od 1 ha od 200 oraha - 200kom*30kg*60kn/kg=360000kn- godišnje zarade.
Zaboravi ovu racunicu, niti mozes postici tu cijenu (ocisceni u MP su 40 kn gdje je ukljucen i pdv i marza prodavaca) niti mozes dobiti svake godine 6 tona ociscenog ploda s hektara (ima godina kad dobijes i nista) niti ga mozes prodavati na sitno nego moras ici preko ili veletrgovca ili preko nekog lanca trgovina. Uz to racunaj da imas i troskove obrade zemljista, branja i ciscenja. Ako ti ostane 10% od ovoga gore pune šaka brade
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 11:44   #34
poticaj je oko 16.500kn za nasad oraha, zabunil sam se. nemojte bezveze lupat nego dok posatite bar 1 hektar oraha, onda mi se javite!
 
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 01:12   #35
Quote:
milbo kaže:
Imam desetak stabala (odraslih) oraha. Jesam se nacekala da rode al sad je super. Kad mi je u jesen ludilo na poslu onda mi je predivno pobjeć pod orahe i skupljat ih. Pravi antistresni program. Sad u zimi imam zatisje na poslu pa ja to malo po malo cistim. Doduse, trebas jaaako puuuno cistiti da bi skupio 1 kg oraha a to ti je 40 kuna max. Opet mi dođe kao anti stres je imam osjecaj da ipak nesto radim. Al da bi se moglo živjeti od toga - tesko.
Ovo sto kazes da li bi se moglo zivjeti od toga ili ne..to ne znam..no u svojem primjeru znam da sa svojih cetrnaest (odraslih) + nekoliko manjih(cca 10-12 god)stabala imam poprilicnu zaradu(ne znam koliko su tvoji orasi stari no moji su izmedu 35-50 god vecina+3 koja imaju vjerojatno i duplo toliko) i uopce mi ih nije problem prodati.
U godinama kada oraha ima manje(kao sto ce biti vjerojatno ove godine)cijena ode preko 40kn bez problema,samo je potrebno naci dobro trziste i neke dugorocnije veze.Ne bavim se time primarno,no onaj tko ima volje cistiti orahe i dobiti cca 400-450kg svake godine ima lijepu zaradu nasuprot satnici rada.Naravno trziste mora prepoznati da to nije ono smece u trgovinama(moram koristiti taj izraz jer ti orasi,osim sto smrde,po 100 drugih karakteristika odaju svoju nekvalitetu i nepravilno uskladistenje) koje Kufland,Billa i ostali prodaju po 50 kn...i slicnim cijenama.
Najvise posla ode na ciscenje..ostalo je zanemarivo...
Hm..da li ce to trebati EU kada nam stave svoju kapu na glavu..to ne znam..
znam samo sada da moj djed nije pogrijesio kada je sadio ovoliko oraha..
Uglavnom zanimljiva tema koja je sada pobudila imoj interes..
__________________
..'ko na nas krene iz mesta je na.......
Gandalf Bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 12:49   #36
Quote:
Gandalf Bijeli kaže:
Ovo sto kazes da li bi se moglo zivjeti od toga ili ne..to ne znam..no u svojem primjeru znam da sa svojih cetrnaest (odraslih) + nekoliko manjih(cca 10-12 god)stabala imam poprilicnu zaradu(ne znam koliko su tvoji orasi stari no moji su izmedu 35-50 god vecina+3 koja imaju vjerojatno i duplo toliko) i uopce mi ih nije problem prodati.
U godinama kada oraha ima manje(kao sto ce biti vjerojatno ove godine)cijena ode preko 40kn bez problema,samo je potrebno naci dobro trziste i neke dugorocnije veze.Ne bavim se time primarno,no onaj tko ima volje cistiti orahe i dobiti cca 400-450kg svake godine ima lijepu zaradu nasuprot satnici rada.Naravno trziste mora prepoznati da to nije ono smece u trgovinama(moram koristiti taj izraz jer ti orasi,osim sto smrde,po 100 drugih karakteristika odaju svoju nekvalitetu i nepravilno uskladistenje) koje Kufland,Billa i ostali prodaju po 50 kn...i slicnim cijenama.
Najvise posla ode na ciscenje..ostalo je zanemarivo...
Hm..da li ce to trebati EU kada nam stave svoju kapu na glavu..to ne znam..
znam samo sada da moj djed nije pogrijesio kada je sadio ovoliko oraha..
Uglavnom zanimljiva tema koja je sada pobudila imoj interes..
Djeda ti je bio jako pametan, a i ti si .

Nitko ne računa dobiti kada se izlazi iz biznisa, ovdje je riječ o orasima, jel vi znate koliko je m3 orahovog drva ?

Ako neznate pitajte na pilani.
postoji suho i mokro drvo i tu je velika razlika u cijeni.

sa 3 hektara si ziher miljunaš pri izlasku iz biznisa, a kaj je se kruškama i lješnacima kada izlazite ?
Lider3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 14:42   #37
Quote:
Lider3000 kaže:
Djeda ti je bio jako pametan, a i ti si .

Nitko ne računa dobiti kada se izlazi iz biznisa, ovdje je riječ o orasima, jel vi znate koliko je m3 orahovog drva ?

Ako neznate pitajte na pilani.
postoji suho i mokro drvo i tu je velika razlika u cijeni.

sa 3 hektara si ziher miljunaš pri izlasku iz biznisa, a kaj je se kruškama i lješnacima kada izlazite ?
Sto se tice drveta,ono ima svoju vrijednost-to je tocno.Vec sam imao ponude i za to,no to ce jos malo pricekati...kada bi netko imao 3 hektara oraha..hm..necu ni zamisljati koliko je to drva..
Uglavnom ja znam da je to bilo ispravno ulaganje koje je financiralo moj studij i koje uvijek prolazi.Zaista nikada se nije dogodilo da se orasi nisu mogli prodati-uvijek se nade osoba koja cijeni dobru kvalitetu.
__________________
..'ko na nas krene iz mesta je na.......
Gandalf Bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 15:44   #38
[QUOTE=NERAST]...... ZNALI TKO KOLIKI JE TOČNI I PRECIZNI IZNOS POTICAJA ZA LJEŠNJAKE .....

ILI BAR GDJE DA NAĐEM TU INFORMACIJU ..... UBIO SAM SE OD TRAŽENJA NA NETU.....


btw.... HVALA NA KONTRUKTIVNIM ODGOVORIMA I PODRŠCI

JALJAT CU VAM KAKO STVARI STOJE


hehe IMA JEDNA MALA NOVOST

U BIZNIS ULAZIMO NAS TROJICA TE SE SVEUKUPNO PENJEMO NA 30-40 ha ODMAH U STARTU!!!

jupiiiiiiiii

molim HITNO MI JAVITE AKO NEKO ZNA QUOTE]

Entuzijazam je pozitivna stvar.. samo to treba uravnoteziti sa razboritoscu...
osobno imam puno pozitivnih iskustava sa orasima..no iako imam veliku povrsinu zemlje odmah iza kuce..mislim da ne bi krenuo na takav nacin..posaditi sve,pa sto bude..
Mislim da je dobro da se informirate puno vise o tome.Samo jedna stvar koju treba uzeti u obzir:
Prije nekog vremena ponudio sam orahe jednom trgovackom lancu(htio sam vidjeti kolika im je cijena otkupa)..i kada su mi rekli cijenu nekako sam se suzdrzao od toga da im kazem neke cinjenice.
U svojim trgovinama prodaju orahe koje ne znaju niti pravilno uskladistiti(samo jedan primjer...orasi su cijelo vrijeme na ovim temperaturama na otvorenom prostoru(nisu smrznuti,upakirani i sl.) u trg.lancima..tako mogu izdrzati 10-tak dana ako nisu smrzavani..ako jesu-sto sam vise nego siguran-tada 5-7 dana a da ne gube kvalitetu),osjeti se vrlo neugodan miris itd.
Vrlo vjerojatno nisu suseni,pa cisceni vec su odmah ocisceni pa smrzavani..a nakon toga se boja mijenja iz zute u crnu kada se odmrzne i drzi na policama trgovina..itd.
Za veliku povrsinu je potrebno veliko trziste..i zato prvo to pogledajte kako to ide.Ja vec dugo imam ljude koji cijene kvalitetu i uvijek su spremni na suradnju.
Iznos poticaja mislim da je oko 11000-12000kn po ha...
Postajte kako vam ide..pozdrav!
__________________
..'ko na nas krene iz mesta je na.......
Gandalf Bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 16:22   #39
danas sam bas citao da je prosla studija za zet za koristenje biodizela u vozilima , naletih na ovu temu i malo si razmisljam zasto nitko ne ulaze u proizvodnju uljene repice za biodizel????
kod nas postoji jedna firma kolko ja znam i svu proizvodnju izvoze u austriju jel kod nas nema interesa za to....
nitko ne prica o tome a ja mislim da je to jako unosan posao, mozda ne na pocetku al kad se malo uhodas u posao...
__________________
West Side Crew
Shpaolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 08:29   #40
Quote:
Shpaolin kaže:
danas sam bas citao da je prosla studija za zet za koristenje biodizela u vozilima , naletih na ovu temu i malo si razmisljam zasto nitko ne ulaze u proizvodnju uljene repice za biodizel????
kod nas postoji jedna firma kolko ja znam i svu proizvodnju izvoze u austriju jel kod nas nema interesa za to....
nitko ne prica o tome a ja mislim da je to jako unosan posao, mozda ne na pocetku al kad se malo uhodas u posao...
Zato što za sjetvu uljane repice treba imati ogromne površine i skupu mehanizaciju tako da se više isplati posaditi na manjoj površini neku kulturu koja se moze bolje prodati po kg.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.