Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2022., 18:19   #1
Koji fax najkraće traje?

Ovako, ovo će možda zvučit malo smiješno, ali trebala bi mi bilo kakva diploma čisto da mogu reć da imam VSS, a neda mi se sad trošit 3 do 5 godina i još čekat do iduće godine na državnu maturu (ako ima koji da se može bez državne mature preporučite), već sam u nekim godinama, pa mi to treba odmah, jer planiram otić iz Hr, a vani je to malo skuplje.
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 18:47   #2
Quote:
Michom kaže: Pogledaj post
Ovako, ovo će možda zvučit malo smiješno, ali trebala bi mi bilo kakva diploma čisto da mogu reć da imam VSS, a neda mi se sad trošit 3 do 5 godina i još čekat do iduće godine na državnu maturu (ako ima koji da se može bez državne mature preporučite), već sam u nekim godinama, pa mi to treba odmah, jer planiram otić iz Hr, a vani je to malo skuplje.
oni fakulteti koji puno koštaju. ali svejedno ćeš morati prosjediti (za VSS) 5 godina

pa vani te nitko ne pita kaj si završil nego jel imaš iskustva i u čemu?

tako da odi van sad, a ne za 6 godina
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 19:09   #3
Sto je moj stari prof na faksu rekao: 'Ucite, zavrsite, da se ne sramotite pred Turcima na bausteli'
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 19:35   #4
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
oni fakulteti koji puno koštaju. ali svejedno ćeš morati prosjediti (za VSS) 5 godina
nije ni privatnik šta je nekad bio

neka ode u BiH ili u Srbiju i već sutra može biti doktor znanosti
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 19:56   #5
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
nije ni privatnik šta je nekad bio

neka ode u BiH ili u Srbiju i već sutra može biti doktor znanosti
Idem u Kanadu i ne vraćam se.
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 19:58   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
oni fakulteti koji puno koštaju. ali svejedno ćeš morati prosjediti (za VSS) 5 godina

pa vani te nitko ne pita kaj si završil nego jel imaš iskustva i u čemu?

tako da odi van sad, a ne za 6 godina
Ma dobro, makar da imam završeni neki faks, ne mora diplomski.
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 20:00   #7
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
oni fakulteti koji puno koštaju. ali svejedno ćeš morati prosjediti (za VSS) 5 godina

pa vani te nitko ne pita kaj si završil nego jel imaš iskustva i u čemu?

tako da odi van sad, a ne za 6 godina
Ma bio sam ja već vani, al kako je došla korona vratio sam se nazad. I počeo si razmišljat da upišem faks, al neda mi se sad godine gubit da to sve završim, treba mi nešto brzinsko.
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 20:39   #8
Quote:
Michom kaže: Pogledaj post
Ma bio sam ja već vani, al kako je došla korona vratio sam se nazad. I počeo si razmišljat da upišem faks, al neda mi se sad godine gubit da to sve završim, treba mi nešto brzinsko.
Faks onda nije za tebe, nemaš kvalitete za diplomu. Što si odučio, odučio si, odi na tečaj iz struke koja te zanima i nauči kako nešto napravit pa priloži to(tipa Cisco, MS cert...C2/C1 jezični tečajevi...)
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 21:05   #9
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Faks onda nije za tebe, nemaš kvalitete za diplomu. Što si odučio, odučio si, odi na tečaj iz struke koja te zanima i nauči kako nešto napravit pa priloži to(tipa Cisco, MS cert...C2/C1 jezični tečajevi...)
Pa od jezičnih tečajeva nema ništa, osim ako nedaš nešto internacijalno ako hoćeš studirat vani ili dobit državljanstvo, nema neke koristi od tih jezičnih tečajeva, pogotovo kod privatnika, zaboli njih, njima je bitno da ti znaš jezik.
A ovo drugo nemam pojma ni šta je, ni šta mogu imat od toga pa ako možeš malo pojasnit, bilo bi dobro.
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2022., 21:59   #10
Quote:
Michom kaže: Pogledaj post
Pa od jezičnih tečajeva nema ništa, osim ako nedaš nešto internacijalno ako hoćeš studirat vani ili dobit državljanstvo, nema neke koristi od tih jezičnih tečajeva, pogotovo kod privatnika, zaboli njih, njima je bitno da ti znaš jezik.
A ovo drugo nemam pojma ni šta je, ni šta mogu imat od toga pa ako možeš malo pojasnit, bilo bi dobro.
Ako položiš C-nivo jezika znači da ga znaš solidno. Odnosno dalje možeš samostalno učiti.

MS(microsoft) i CISCO su primjeri računalnih tečajeva u slučaju da se baviš informatičkim zanimanjem. Priznati su međunarodno i cijenjeni.

Ne znam što od drugih tečajeva postoji međunarodno standardizirano.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2022., 13:11   #11
za Kanadu, USA i AUSTR, traže IELTS test
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2022., 08:22   #12
Quote:
Michom kaže: Pogledaj post
Ovako, ovo će možda zvučit malo smiješno, ali trebala bi mi bilo kakva diploma čisto da mogu reć da imam VSS, a neda mi se sad trošit 3 do 5 godina i još čekat do iduće godine na državnu maturu (ako ima koji da se može bez državne mature preporučite), već sam u nekim godinama, pa mi to treba odmah, jer planiram otić iz Hr, a vani je to malo skuplje.
Bosna, neki od manje poznatih kantona.....točno ono što ti treba.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2022., 18:10   #13
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Bosna, neki od manje poznatih kantona.....točno ono što ti treba.
I see what you did there.
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2022., 08:32   #14
Quote:
Michom kaže: Pogledaj post
I see what you did there.
S kantonalnim vakulteton i ovakvim znanjem engleskog ne gine ti top managerska karijera u jameriki ....najmanje u majkrosoftu i ajbijemu a nije niti elon mask više siguran...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2022., 08:43   #15
Ajde radije odi na šljaku van i upiši online studij. Mislim da je to ipak bolje od Bosne, ako ti treba samo papir radi stručne spreme.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2022., 10:08   #16
Ako ideš u NA, baci oko na to koje fakultete i pod kojim uvjetima priznaju. USA i Kanada imaju drugačije posložen sustav visokog školstva od Europe. Isto tako, u Kanadi konkretno za neka zanimanja uz fakultet postoji i sustav licenci, a uvjeti za licencu su puno stroži ako nemaš diplomu sa USA/CD fakulteta.

U njihovom sustavu imaš uz bacc i mag i treću razinu. To je associates degree koja traje dvije godine. Transferable associates degree je nešto što bi trebao pogledati. Dakle dobiješ diplomu na kraju i creditsi sa tog studija se mogu prenjeti na bacc i onda samo polažeš razliku u creditsima do diplome više.

Za više info, reci za što ti konkretno treba diploma?
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2022., 08:38   #17
Svasta sam vidio u životu al ovo je previše
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2022., 12:16   #18
pa, ako radi u drzavnoj ili javnoj sluzbi logicno je
ostanes raditi isti posao a imas vecu placu jer imas papir.
koji ti po sistematizaciji nije potreban za obavljanje posla i vec ga obavljas za manju placu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2022., 10:59   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa, ako radi u drzavnoj ili javnoj sluzbi logicno je ....
Jašta brate svatko zna da gomila liječnika, medicinskih sestara i učitelja koji rade u našim bolnicama i predaju u državnim školama i fakultetima nisu završili odgovarajuće fakultete. Dočim primjerice na privatnim fakultetima...sva go 'arvard i kembriđ...primjerice baltazar u zaprešiću, vern ili ono iznimno kvalitetno dubrovačko sveučilište....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2022., 11:14   #20
Quote:
Michom kaže: Pogledaj post
Ma bio sam ja već vani, al kako je došla korona vratio sam se nazad. I počeo si razmišljat da upišem faks, al neda mi se sad godine gubit da to sve završim, treba mi nešto brzinsko.
Nažalost iz prve ruke znam da za tri/četiri odlaska u BIH (i par tisućica eur) vratiš se s diplomom fakulteta, koju onda ponosno nosiš kod nas na verifikaciju i onda možeš moralizirati kako ti imaš diplomu i nešto vrijediš napokon (svaka sličnost sa stvarnom osobnom je namjerna)
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.