Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2006., 11:40   #81
strogA

znam kako ti je kako se osjecas, meni se isto nekad neda (doduse meni ni fax ne dopusta da bas kaskam s tim bar 3 sata dnevno moram ucit, ako ne, mogu se sljivit, nagomila mi se u roku tjedan dana ne ucenja 200 str)..znas ono..sto se mora nije tesko, onaj ko je to izmislio je totalni idiot, jer nekad mi se neda, a nema tog covjeka, stvari, Boga koja ce me natjerat da taj dan ucim, a i to se ponekad mora dogodit

probaj si malo "zbrajat", ako to sad napravim, manje imam za onda, polozit cu prijemni..sve sto se moze dogoditi pozitivno ako budes ucila

koji fakultet zelis upisati, ako se smije znati ?
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 22:58   #82
Quote:
Night.Elf. kaže:
strogA

znam kako ti je kako se osjecas, meni se isto nekad neda (doduse meni ni fax ne dopusta da bas kaskam s tim bar 3 sata dnevno moram ucit, ako ne, mogu se sljivit, nagomila mi se u roku tjedan dana ne ucenja 200 str)..znas ono..sto se mora nije tesko, onaj ko je to izmislio je totalni idiot, jer nekad mi se neda, a nema tog covjeka, stvari, Boga koja ce me natjerat da taj dan ucim, a i to se ponekad mora dogodit

probaj si malo "zbrajat", ako to sad napravim, manje imam za onda, polozit cu prijemni..sve sto se moze dogoditi pozitivno ako budes ucila

koji fakultet zelis upisati, ako se smije znati ?
filozofski, jezike, nadam se da se sad necu ureci kaj pricam o tom
isla sam i na pripreme pretprosle godine, tak da nije ta ideja od jucer
nazalost ko svi radni ljudi nikak da si poslozim financije, ali to je vjerojatno neki drugi topic

ovo ideja sa zbrajanjem je , to je ko ono " svaka odluka, ma kako sitna bila, moze utjecat na tebe kasnije" ima tu nesto, uvjerila sam se u nekim drugim stvarima
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 10:25   #83
e da i autosugestija je mocna stvar vjeruj mi
isprobala milju puta
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 14:35   #84
Eo ja učim kako kada, al nikako nemogu učit po noći. Učim sat vremena pa pauza po 10 minuta. Nemam nikakve posebne tehnike učenja. jedino nekad si pišem natuknice kada se uči za veliki test. Mislim da bi se svi treali ugledat na moju staru. Ona je ponovo upisala fax, ekonomski 3 i 4 godinu i ona radi od 7 do 15 pa onda spava, uči do 8,9 odmara i legne spava. Zadnjiih par tjedana je imala puno posla te je radila od 7 ujutro do 7 navečer i uz to je učila i prošla test bankarstvo sa ČETVORKOM. stvarno voli učit.
stevo_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:01   #85
Quote:
soks kaže:
Ovako je učio jedan moj frend iz knjige: Svaku stranicu pročita 2 puta, drugi put potcrta ono što je bitno, i onda ponovi u sebi Svaki dan 30 stranica. Čovjek je prije roka završio Pravo, bio je izvanredni student pa nije morao ići na predavanja, nego samo izlazit na ispite koji su za izvaredne studente bili svaki mjesec.
ja tako ucim da ponavljam kratko gradivo na glas, da si prepricam, ali ja jos uvijek studiram pravo, apsolvent, ne ucim redovno u tome je problem, ali takav nacin ucenja djeluje!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:03   #86
Quote:
Yakuza kaže:
ne znam meni je večer rezervirana za kave, gledanje tv-a, surfanje po netu i tipa toga.. po danu najbolje pamtim i uvijek učim iz svog rukopisa i radim svoje skripte i sve podvlačim markerima
slazem se, samo po danu, po noci nema sanse, to mi je prestresno za provesti vecer, navecer volim uzivati i odmarati.

najbolje ucim ujutro!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:06   #87
Quote:
husky kaže:
Ne valja ucit ponoci. Produktivnost pada opako, mada to niko ne osjeti direktno. Najbolje je odmah ujutro, probudite se, nesto u usta, odma za knjigu prije nego sto se latite bilo kojeg glupog posla. Dodje 12 h, a ti vec sa 2-3 sata ucenja. Sto je dosta za svaku skolu ili fax ako nije neka stiska. Ja radim tako, samo od 10-11 pa do rucka. I ostatak dana slobodan, sto se ucenja tice.
slazem se, tako i ja ucim, ali ako slucajno odem van i na kratko sve mi propada, to bas mora biti prva stvar koju radim, nakon dorucka jel
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:15   #88
JA taj dio dana prespavam...vecinom ..
Ucim po noci... Pocmen oko 22/23h i ucin negdi do 5/6 ujutro.
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 20:52   #89
neki ce dobro naucit ujutro, neki navecer.. mislim da sve ovisi o situaciji..ja nisam nikad ucila ujutro, ali kad sam morala, jesam..natjeras se
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 01:45   #90
Evo sad ce januarski rokovi

Ja navece ucim, ne zato sto bolje pamtim.Vec po danu se uvijek izvlacim u smislu: dok uradim ovo-ono,odem na kavu........
I onda docekam 12 poslije ponoci (kao sada), napravim kavu sebi ali ne onu finu iz masine,vec onu tursku.S obzirom da je ne znam napravit kak treba,ispadne katastrofa, to kad popijes nema spavanja steku cigara- i do 5 ujutro........ i tako sada namjeravam spremiti 6 ispita za 2 tjedna
Ely is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:30   #91
sretno, trebat ce ti
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 16:16   #92
evo ja sam npr. jučer poslije podne spavao od 15h do skoro 20h pa sam oderao sve što je potrebno za školu od oko 01.00h do 06.30h pa sam spavao do 07.50h pa u školu
 
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 20:51   #93
Ucenje? A sto je to ucenje?
Sala.
Ucim samo kad me nuzda natjera. Kao na primjer kad treba ispravit 2 iz zemljopisa zadnji sat u polugodistu. I na kraju ce mi to bit jedina cetvorka u moru petica. Ne pitajte kak mi to uspijeva jer neznam ni sam. Moj najfrend uci isto kolko i ja (ne uci) a ima sto put gore ocjene od mene. Ne kuzim.
CrazyAlien is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 00:08   #94
www.step.hr-zanimljivosti-kako uciti
cini ce ok, ak nekom pomogne neka javi
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 14:50   #95
Quote:
soks kaže:
Ovako je učio jedan moj frend iz knjige: Svaku stranicu pročita 2 puta, drugi put potcrta ono što je bitno, i onda ponovi u sebi Svaki dan 30 stranica. Čovjek je prije roka završio Pravo, bio je izvanredni student pa nije morao ići na predavanja, nego samo izlazit na ispite koji su za izvaredne studente bili svaki mjesec.
jednom procita jedno podcrta i vec je zapamtio bitno?
svaka cast ja to nemogu
ucim (kad treba) jako puno i jako sporo... volim skriptirat si sama jer bolje razumijem ali ako imam skriptu vec gotovu onda to bas i nema smisla...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 19:59   #96
sto smislenije, "dublje" i koncentriranije ucite, bolje cete naucit i ponavljanje je jako bitno


mozes ti citat 5 sati al bez volje, koncentracije nece bit nikakvog efekta

ja ucim kao ovaj frend od soksa, i sve ispite do sad sam u predroku dala..nisam se strgala od ucenja, samo smisleno, dobro vidjet sto je bitno sto ne jer nema smisla ucit sve sitnice, a na kraju od svih detalja nista ne znat
i da podcrtavam, crtam, al ne prepisujem i ne pisem nove skripte ko neki mislim da je to gubljenje vremena..

bitno je da naglasim SVAKI DAN, kontinuirano..i prolaz zajamcen
mislim da 3-4 sata dnevno nije neko vrjeme i da to stvarno nije puno, kao sto neki misle
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 23:26   #97
Učenje

Ima li tko ideje sto napraviti kad ti misli lete na sve strane. Sutra ti test, ocijena ti ovisi, a ti gledas kroz prozor ili u zid! Kako da se opet usredotočim?
škovacera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 23:29   #98
nastavi gledati kroz prozor ili u zid pa kada popušiš jedinicu onda ćeš učiti...
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 23:34   #99
Zbilja nemam pametan savjet. Ja imam tridesetak godina, školujem se već 25 i još uvijek ne mogu doseći Koncentraciju.
Uglavnom počnem učiti kad mi je baš frka, kad se uvjerim da moram, a to je obično noć prije ispita.

Probaj odstraniti sve što bi ti moglo odvratiti pažnju (ok, zid ne moraš rušiti ), uvjeri se da ti o tome ovisi ocjena i zapni. Sjedni nad knjigu i gledaj je, postat će ti toliko dosadno da ćeš početi čitati, a kad počneš, onda je prošlo najteže.

Sretno!
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 12:04   #100
Procitaj malo iskustva drugih ljudi na forumu - ucenje - pa te mozda to inspirira kada vidis da nas ima jako puno........
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.