Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2006., 12:33   #1
Odlazak u babinje

Pregledala sam mnoshtvo stranica na RID-u...ali bash ne mogu naci slicnu temu...spremam se uskoro u posjetu....ali falim sto se tice nekih inovativnijih ideja za poklon...odjeca i novac su klasika, neka mekana igracka za bebacha...trebam pomoch...
Sto ste vi nosili u babinje?

Hvala...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 13:07   #2
ja sam od jedne prije dobila porculansku kasicu za novac WTP , da se odmah pocne rano stedit za bebaca ., a od jedne druge osobe sam dobila prekrasno ukrasenu pletenu kosaru sa svim mogucim proizvodima od Johnsona (kupke, ulja, kreme,...). meni su ta dva poklona bila jako originalna .
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 13:55   #3
imas didaktickih igracaka dizajniranih za pojedinu dob

spomenula si neku "mekanu" igracku, nisam sigurna jesu li namijenjenu sasvim malim bebama. tj. prilicno sam sigurna da nisu
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:08   #4
a zasto mekane igracke ne bi bile namjenjene malim bebama?
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:22   #5
Quote:
violent_femmes9 kaže:
imas didaktickih igracaka dizajniranih za pojedinu dob

spomenula si neku "mekanu" igracku, nisam sigurna jesu li namijenjenu sasvim malim bebama. tj. prilicno sam sigurna da nisu
ma kuzim to... ja bih ionako naglasila mami i tati...uostalom nisu ni oni bash sa neba pali igracka je za kasnije...

ovo sa didaktickim igrackama je interesantno....vidjet cu sto cu naci u subotu...da li mozda znash ime nekog "branda", a da ih mogu naci i vanka...?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:26   #6
Quote:
happygoose kaže:

ovo sa didaktickim igrackama je interesantno....vidjet cu sto cu naci u subotu...da li mozda znash ime nekog "branda", a da ih mogu naci i vanka...?
mislim da ne mozes fulati s necim od lego-a

a neki dan vidjeh i chicco didakticke igracke za bebe, nisam gledala detaljno ali cini mi se da su vrlo zanimljive
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:29   #7
Quote:
enigma kaže:
a zasto mekane igracke ne bi bile namjenjene malim bebama?
ma ucinilo mi se da je goose mislila na plisane mede i slicne, vise ukrasne, stvari za djecu

na svakoj igracki mora pisati za koju je dob, time se treba voditi
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:35   #8
Mekane igračke su dobre za male bebe, a poželjno je da budu u jasnim osnovnim bojama, a dobro da imaju npr. različite materijale po sebi - mekani, šuškavi, dlakavi; radi poticanja osjeta, dobro je kad imaju na sebi zvečku, ogledalce, i slično. Na primjer, kod nas K'sKids ima jako zgodne takve igračke za male bebe, a jako su dobre raznorazne Lamaze igračke. Lako ih je pronaći na Amazonu, a podijeljene su prema dobi.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:46   #9
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ma ucinilo mi se da je goose mislila na plisane mede i slicne, vise ukrasne, stvari za djecu

na svakoj igracki mora pisati za koju je dob, time se treba voditi
Ima, zaboravila sa ime brenda, linjia proizvoda namijenjena malim bebama...naime nema dijelova koji se isticu( ochi, ushi, ruke, noge i slicno) u slucaju da ih stave u usta...napravljene su iz jednog dijela, a velicine da se dijete ne moze namjerno povrijediti..boje su jednobojne i njezno pastelne neke od njih sadrze zvonciche unutar same igracke...prodaju se tu kod mene, pakirane su u lijepe i estetski efektne kutije...koje se samostalno mogu koristiti i kasnije....

zato sam i napisala, to su klasici, koje ljudi stalno donose....ja bih neshto inovativnije....zato cu proci kroz trgovine i po netu.....i naravno pitam forumashe...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 15:10   #10
kao sto si i napisala odjeca, novac i igracke su klasika, rade pogledaj nac nesto neobicno, meni su ta dva poklona sto sam spomenula bila interesantnija nego sva sila robe i igracaka sta smo dobili. osobno mi se vecina robice i nije svidila a bome ni igracke ali ja sam malo zahtjevna sto se tice mog djeteta , nekom drugom bi se to mozda i svidilo.
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 15:47   #11
Ja kao tetka sam napravila tortu i kupila puno šarenih plišanih igračaka. Nije da se sad još igra s njima ali zanimljive su joj boje pa im posvećuje dosta pažnje. Pogotovo pomaže kod presvlačenja kad je dosta nemirna, sestra je čak poljepila postere Janice da zidovi budu šareniji, znači bitno da su igračke u veselim bojama
a možeš i mamu bebe pitati jel joj šta konkretno treba
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 17:32   #12
Ja nisam strasno originalna, ali meni se svidjaju porculanske kutije za prvi pramen kosice, srebrena zlicica s posvetom, najmeksi baby pokrivac koji se moze kupiti na svijetu (moja mama ga je pronasla za moju sestricnu), srebreni okvir za sliku i sl.
Magic mi je davno preporucila jednu udrugu/institut u Dalmaciji koji radi s dupinima. Pa mozes u ime bebe podrzati njihovu zakladu, beba dobije certifikat ili tako nesto, mozda netko zna?

Prijateljicama obicno kupujem svilene, elegantno izgledajuce pidjame ili kucne haljine, jer ce ionako puno vremena provesti u takvoj odjeci.

Sto se parfema i setova tice, klasicni Bvlgari za mame i bebe, ali to mi je malo isfurano vec.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:50   #13
Ja obožavam kupovati finu robicu za bebe, pogotovo u kompletićima
Tako da obožavam malene svilene cipelice i tome sl. To barem ja nosim. Recimo, deka, cipelice, tutica u istoj boji.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:55   #14
Meni je odličan, a ne posve uobičajen, poklon jastuk za dojenje/hranjenje. To je veliki jastuk u obliku banane koji jako olakšava držanje djeteta, koristan je već i u trudnoći za spavanje i sjedenje, a može se njime i ograditi beba, pregraditi krevetić itd.

Još jedan dobar poklon mi je bio ruksak za bebine stvari, koji ima puno raznoraznih džepića i pregradica u koje se može uredno pospremiti sve potrebno za bebu, ima i termo džep, i podlogu za prematanje; ja imam takav Aventov ruksak.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 22:09   #15
Meni je drag poklon djecji pribor za jelo sa ugraviranim imenom.Od WMF-a kosta nekih 50 Eura skupa sa gravurom, a ima i jeftinije!
Onda neki katalozi nude i beby dekice sa imenom i eventualno datumom rodenja. Ima po netu i bodya sa stampanim imenima, pa kutijica za uspomene tipa prvi zub, pramen kose, pupcana vrpca...
Super su mi i albumi "Moja prva godina", mi imamo tri i nisu nam dosadili, svaki je originalan na svoj nacin.
Ako kupujes robicu onda mi se svidaju isto originalnije stvari, skuplje..
Imas "Louis & Louisa" oni npr. imaju majice za mame i za bebe/djecu, posve iste, lagano postaju kultni jer se njihove stvari skupljaju, ja sam sobno luda za njima! Jako mi se svida i robica od Anne Gades, inace fotograf za djecu, vjerovatno si i cula za nju. Ili njezina slika za djecju sobu, ako su roditelji vec namjestli sobu saznas za boje i kupis njezinu sliku da se slaze sa bojama.
Ako mislis da mama nema nista protiv poklonis im pretplatu na djecju masazu ili plivanje, meni se to jako svidilo! Ako vec imas neku slatku sliku te bebe das napraviti poster pa fino uokviris i poklonis im...na krajukrajeva sa nekim poklon bonom nemozes faliti!!!
__________________
Im Himmel geht es weiter ...
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 08:18   #16
Quote:
Karmela kaže:
Ja nisam strasno originalna, ali meni se svidjaju porculanske kutije za prvi pramen kosice, srebrena zlicica s posvetom, najmeksi baby pokrivac koji se moze kupiti na svijetu (moja mama ga je pronasla za moju sestricnu), srebreni okvir za sliku i sl.
Magic mi je davno preporucila jednu udrugu/institut u Dalmaciji koji radi s dupinima. Pa mozes u ime bebe podrzati njihovu zakladu, beba dobije certifikat ili tako nesto, mozda netko zna?

Prijateljicama obicno kupujem svilene, elegantno izgledajuce pidjame ili kucne haljine, jer ce ionako puno vremena provesti u takvoj odjeci.

Sto se parfema i setova tice, klasicni Bvlgari za mame i bebe, ali to mi je malo isfurano vec.
Dobre ideje.....pogotovo porculanske kutijice....prekrivach mi je super stvar, moja curica je i sama dobila jedan.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 08:23   #17
Quote:
bibobu kaže:
Meni je drag poklon djecji pribor za jelo sa ugraviranim imenom.Od WMF-a kosta nekih 50 Eura skupa sa gravurom, a ima i jeftinije!
Onda neki katalozi nude sliku ...na krajukrajeva sa nekim poklon bonom nemozes faliti!!!
Takodjer dobre ideje.....od omje curice set, nije bio 50 ojra ni s tanjurom, ali ga i dan danas koristi....casha je kupaoni kristimo je kad se peru zubi
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje Tashi : 02.03.2012. at 16:05.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 08:26   #18
U subotu idem u potragu i shoping.....pa vam javim.....ako netko u medjuvremenu ima jos ideja sve su dobrodoshle....ionako neke stvari mogu kupiti i u hrvatskoj kad dodjem u posjetu..... hvala svima...

Verice, jedno pitanje..te jastuke i slingove(mama ce dojiti) mogu kupiti i kod nas...ti si spominjala neki hrvatski sajt ili trgovinu gdje se te stvari mogu kupiti...da li bi ti bio problem staviti link..?!
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 09:01   #19
Sajt je http://www.kamaris.hr

U Kamarisu nema slingova nego imaju marame (sling je marama sa dva prstena, 'obična' marama se baš veže.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 10:09   #20
Uz poklon za bebacha dodaj neku sitnicu za mamu, parfemcek ili kremicu ili tako nesto. U tim trenucima svi nesto donose bebachu, ali se rijetko ko sjeti mame.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.