Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 23:57   #1
Nuspojave od antibiotika

Naime, moram jedno poduže vrijeme piti jedan divlji antibiotik. Međutim, očito sam dobio nuspojave od njega - proljev. To zapravo nije neobično kod antibiotika, tak da me i ne brine previše. Brine me samo duljina terapije. Kak ću ja to izdržat mjesec dana?
Imate kakve savjete kak to izdržat? Naime, nemam nekog izbora. Moram to progurat kak god steška. Nije tak gadno, oko tri puta na dan. Međutim, stalno mi lijeću avioni po crijevima. Nemam grčeve.

Vitamini? Jogurt? Prehrana?
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:02   #2
ajme Milky...


jetra ode... ja sam pila antibiotike.. uvalili mi dvije tri vrste.. prije jedno.. dvije i pol godine.. mislim da sam tek "danas" (vidjet ćemo) rješila sve probleme koje su mi izazvali..

imala sam proljev ko i ti.. to je išlo van minutu nakon unosa.. mislim da su najdulje ostajale banane.. od jogurta, možda neki obični, voćni su letili dolje.. od hrane samo riža i piletina.. probaj pa vidi..
između ostalog kako je jetra bila uništena, imala sam kožnih problema ( a to sve samo čeka pravu okolnost da iskoči) i tak.. i umor, strašni umor nakon .. ma nakon šetnje od 15 minuta...

pripazi se jako.. nadam se da si inače zdrav i imaš dobar imunitet..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:52   #3
Za crijeva je dobro piti dosta jogurta dok uzimaš antibiotik, a možeš i pitati doktora da ti ga zamijeni za neki drugi lijek ako je moguće.
Pozdrav!
Pure And Easy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 06:46   #4
Daj napiši ime tog divljeg antibiotika i razlog zbog kojeg ga uzimaš.
Uglavnom ako stvarno nije neki posebno "egzotični i divlji" antibiotik za jetru nema frke
Jogurt ili ostali mliječne prerađevine nikako ne ako se radi o antibioticima iz skupine tetraciklina.
No za neki konstruktivniji post ime antibiotika

Marija
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 09:31   #5
Radi se o ciprofloksicinu. Problem s proteusom koji mi se stalno vraća. Do sad sam imao samo kraće terapije, čitaj <2 tjedna !
Bio sam u studenom prošle godine na sistemstkom. Sve u dobrom redu.

Nažalost, morat ću ovo prebroditi jer očito moram odabrati manje od dva zla.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 09:33   #6
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
jetra ode... ja sam pila antibiotike.. uvalili mi dvije tri vrste.. prije jedno.. dvije i pol godine.. mislim da sam tek "danas" (vidjet ćemo) rješila sve probleme koje su mi izazvali..

imala sam proljev ko i ti.. to je išlo van minutu nakon unosa.. mislim da su najdulje ostajale banane.. od jogurta, možda neki obični, voćni su letili dolje.. od hrane samo riža i piletina.. probaj pa vidi..
Problemi s želucem? Možda Helicobacter Pylori?
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 12:01   #7
Ciprofloxacin je stvarno "divlji" antibiotik no i sam si došao do jednostavnog zaključka da od dva zla treba odabrati manje u tvom slučaju proljev.

Inače kod Cipro-a je to uobičajna nuspojava no pokušaj djelovati direktno na tu nuspojavu odnosno prilagodi hranu.Svakako dobar prijedlog je napisala gottcha.(banane,kuhano meso,čokolada etc.)
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 13:34   #8
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Problemi s želucem? Možda Helicobacter Pylori?
sa želucem probleme nisam osjetila... možda je bila lakša žgaravica il neš, al neosjetno..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 13:35   #9
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
(banane,kuhano meso,čokolada etc.)
nee.. kakva čokolada čokolada na jetru nikako... nisam ju smjela jest više od pola godine (posustala sam nakon otprilike pola )
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 14:58   #10
Ciprofloksacin uništava fiziološku crijevnu floru. Pokušaj to prevenirati primjenom LGG proizvoda; u obliku jogurta, AB kulture i sl. U ljekarnama postoje kapsule u smislu antidijaroika na prirodnoj osnovi koji sadrže LGG kulture kao dominantni sastojak.

Ako proljev perzistira više od 3 dana, potrebno je prekinuti s primjenom ciprofloksacina jer isti može uzrokovati vrlo neugodni pseudomembranozni enterokolitis.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 15:08   #11
Ja sam s tim manijakom od ATBa (ciprofloksacinom) dobila nakon samo dva dana terapije naselja, sela i gradove kandide.. Ali mislim da muskici nisu na te florne disbalanse osjetljivi na taj nacin- osim ocito proljevanja, u svakom slucaju LGG bi trebao pomoci..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:18   #12
Sigurno ako postoje bilo kakvi problemi s jetrom no Milki ih nije naveo čokolada se ne preporuča.
Osobno mislim da nema bojazni od pseudomembranoznog enterokolitisa i da će milki progurati cijelu turu bez da mijenja antibiotik.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 17:51   #13
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
Ciprofloksacin uništava fiziološku crijevnu floru. Pokušaj to prevenirati primjenom LGG proizvoda; u obliku jogurta, AB kulture i sl. U ljekarnama postoje kapsule u smislu antidijaroika na prirodnoj osnovi koji sadrže LGG kulture kao dominantni sastojak.

Ako proljev perzistira više od 3 dana, potrebno je prekinuti s primjenom ciprofloksacina jer isti može uzrokovati vrlo neugodni pseudomembranozni enterokolitis.


???
ovo pretpostavljam možeš potvrditi..
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 18:33   #14
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Sigurno ako postoje bilo kakvi problemi s jetrom no Milki ih nije naveo čokolada se ne preporuča.
Osobno mislim da nema bojazni od pseudomembranoznog enterokolitisa i da će milki progurati cijelu turu bez da mijenja antibiotik.
U principu mi se stvar smiruje. Malo ću dodatno pripaziti na prehranu i to je to. Ako bih imao više problema, onda ću svakako otići do liječnika pa da se vidi što dalje. Nešto ekstra nisam primijetio, niti gljivice, a niti me želudac muči.

Inače ne pijem često lijekove (pa čak ni kad me glava boli), no u zadnjih godinu-dvije sam svako malo zbog tog proteusa na antibioticima.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 21:59   #15
ja jako bubam, al možda bi ti se crijeva bolje osjećala da piješ neki probiotik, baš ono, dobar dan teta apotekarka, ja pijem taj i taj antibiotik i od njega mi je to i to i trebao bi mi neki probiotik da mi se crijeva osjećaju bolje, molim, hvala.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 02:49   #16
Quote:
strangelove kaže: Pogledaj post
[/B]

???
ovo pretpostavljam možeš potvrditi..
naravno da mogu.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:12   #17
al je moguće nekako čudno mirisat pod time?

pijem klavocine
ne trokiram se.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:17   #18
znoj zna imati po klavocinu drugaciji miris, kao i mokraca. mozda ti samo ishlapljuje otrov od proteklih 8 godina


uz antibiotik linex ili nesto slicno, pomaze ima i paralela bez laktoze samo se nemrem sjetiti kako se zove
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:19   #19
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
al je moguće nekako čudno mirisat pod time?
mislim da je relativno normalno da se od klavocina promijeni miris/boja mokrace, pa onda sukladno s tim i znoja.

a i stolica zna bit zanimljiva od klavocina. opcenito, klavocin ima super popratne efekte
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:25   #20
jeli? ti super su?

je, znoj, mokraća, čudno nekako. ma bljak.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.