Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 23:29   #161
mene isto probada u glavi, no uglavnom ne na istim mjestima. najviše me probada iza uha i po sredini glave nekako. i prođe nakon par sekundi i ponovi se par puta na dan, no nije svaki dan sada baš. bolio me zub malo prije par dana i imala sam prije par mjeseci upalu uha. može li to biti posljedica toga? neznam dok sam pila b vitamin bilo mi je bolje, a sad mi je dr rekla da više nemoram. ona kaže da to nije ništa. a mene probada i dalje. ima tko ideju šta bi to moglo biti?? hvala unaprijed!
i da, vadila sam krv i sve je ok...
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:17   #162
Glavobolja

Pozdrav svima...

Evo ovako, već duže vrijeme (valjda već dvije godine), mene zna po 4-5 mjesečno, svaki put u isto vrijeme i istog trajanja boliti glava.

Ujutro oko 5-6 sati, probudi me bol, boli potiljak i gornji dio glave, oštra bol, kao da mi netko grebe po lubanji.

Također, imam osjećaj kao da su mi vrat i vilica ukočeni, neki pritisak neobičan. I sad, uzmem lekadol, ništa ne pomaže, tek kad ustanem (obično ne mogu spavati kad shvati da će me cijeloj jutro to mučiti) i sjednem za stolicu, bol se ublaži, praktički i ne osjetim, ali čim ustanem odmah krene.

Jel to obična migrena ili šta? Hvala na pomoći.
Haunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 09:59   #163
Bok,
meni se čini da to nije migrena nego Cluster glavobolja jel se one obično javljaju po noći i u isto vrijeme.
Budući da ti se to javlja već 2 godine bilo bi zgodno kad bi posjetio doktora.
Jesi već možda bio?
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 21:35   #164
Također je vrlo vjerojatno u pitanju vratna kralježnica, čim se počneš gibati bol popušta. Probaj vježbati vratnu kralježnicu i lagane vježbe te prema mogućnostima, plivanje.Nadam se da če ti to pomoći
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:24   #165
Glavobolja - razlog za brigu ili ne

Kad vas boli glava, boli li vas uvijek na istom mjestu ili ne?
Naime, mene uvijek boli ista strana, povise sljepoocnice. Migrenu imam jednom mjesecno ( pijem pilule ), al i kad nije migrena nego recimo glavobolja nakon ispita ili od umora, uvijek boli na istom mjestu.
Razlog za brigu ili pak ne?
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 17:56   #166
U većini slučajeva je glavobolja simptom neke bolesti ili upale.
Pa, kako je moguće da tako mlada osoba već ima migrenu? O tome ne znam baš ništa. Je li to nasljedno?

Kad završiš školovanje i kad više nema ispita, ukoliko opet budeš imala iste glavobolje, preporučejem ti odlazak na pretrage.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:50   #167
Pa migrena mi se pojavi na piluama jednom mjesecno, nekad i ne, ali to pripisujem promjeni u razini hormona (valjda).
Al uvijek nakon ispita kad popusti nervoza dan nakon glava boli ko luda, npr jucer cijeli dan, zaspem i opet se probudim s blagom glavoboljom

Mene brine sta uvijek boli u istom podrucju, i kad se ne radi o migreni. Nego o umoru, nervozi, itd..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 08:25   #168
Imam isti problem kao i ti. Išla sam na neke neurološke pretrage, svi nalazi su bili uredni. Neurologinja mi je preporučila da svaki dan pijem magnezij i zaista mi je ublažio predmenstrualne migrene. Što se tiče glavobolja uzrokovanih na psihičkoj razini, tu ti nitko ne može pomoći, osim ti sama sebi. Meni teško uspijeva, ali trudim se ne živcirati baš oko svega i imam manje glavobolja. Sretno!
narcipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:18   #169
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
U većini slučajeva je glavobolja simptom neke bolesti ili upale.
Eh, eh s tim se baš ne bi složio. Može biti, ali ajmo prvo od jednostavnijih stvari kao unos tekućine u organizam. Mozak "pliva" u tekućini, tako da čim se smanji nivo u "bazenčiću" (čitaj: glavi) javlja se alarm (čitaj: glavobolja). Drugi razlog je previše toksina u bazenčiću, pa opet mozak ne funkcionira dobro. Dakle tekućina i kretanje bi kroz neko vrijeme trebali rješiti problem. S tim da napomenem da je 8 čaša vode glupost.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 02:43   #170
imam 16.godina i imam migrene već nekih 8 mjeseci...bila sam u bolnici često,dva puta na MR-u mozga,dva puta na MR-u vratne kralježnice,EEG-u,dopleru,...
uglavnom svi su nalazi bili uredni osim MR-a vratne kralježnice...nešto u vezi diskova...
od 11. mjeseca pijem katenu svaki dan 3 puta dnevno..inače taj lijek je za epileptičare....dosta je jak...otkad sam ga počela piti možda sam migrenu imala jedanput mjesečno i to onu koja mi je cijelu glavu obuhvaćala..inače imam dvije vrste migrene.probadanje kratkotrajno koje mi zadaje užasnu boli i jedanput sam pala zbog toga u nesvijest,i ove koje cijelu glavu obuhvaćaju...

pred mjesec dana prestala sam s terapijom koja je trajala 8 dana...a zadnjih 3 tjedna migrene su mi postale opet svakodnevne i s ljekom iako ne bi smjele!zaista ne razumijem zašto!jer ja teško funkcioniram pod njima,jako jako me boli...idem kod doktora na kontrolu za mjesec dana...ne znam dal ču do tad uspjeti izdržati,popijem lekadol al ono teško odlazi ća...
rekla mi je fizijatrica da bi kao trebali probati da ponovno idem na terapije ali da onda tada prekinem s katenom...da vidimo ako će mi to šta pomoći...
ja zbilja ne želim do kraja života svaki dan 3 x piti taj ljek..pa to nema smisla..
__________________
"Life is not measured by the number of breaths we take but by the moments that take our breath away."
bewitched. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 09:21   #171
Quote:
bewitched. kaže: Pogledaj post
imam 16.godina i imam migrene već nekih 8 mjeseci...bila sam u bolnici često,dva puta na MR-u mozga,dva puta na MR-u vratne kralježnice,EEG-u,dopleru,...
uglavnom svi su nalazi bili uredni osim MR-a vratne kralježnice...nešto u vezi diskova...(
U tvom slučaju mi ne izgleda problem s tekućinom, nego nešto drugo. Migrena rijetko nastaje zbog tekućine, već zbog nekog poremećaja u tijelu. Pretpostavka da imaš promjene na kralješcima. Počeli su se raditi "trnovi", te ti zbog toga vratna kralježnica ne funkcionira dobro (to je sve pretpostavka, nisam pročitao nalaz). KOd takvih problema obično je najveći problem C1 kralježak koji se pomakne. Izaziva masu problema, a jedan od njih je jaka migrena, baš sa takvim probadajućim bolima.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 14:59   #172
u nalazu mi piše nešto u vezi C2/C3...kao da su vidljive promjene...
__________________
"Life is not measured by the number of breaths we take but by the moments that take our breath away."
bewitched. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:08   #173
Quote:
bewitched. kaže: Pogledaj post
u nalazu mi piše nešto u vezi C2/C3...kao da su vidljive promjene...
U principu C1 i degenerativne promjene vezane su uz bubreg. Dakle neki proces koji se odvija u bubrezima je krenuo na krivu stranu. Ono što bi me zanimalo da li dovoljno spavaš, dakle odmor/rad, kada obično ideš spavati...
C2-3 obično vežem za slezenu (tu još nisam siguran, još ne mogu 100% potvrditi), koja predstavlja mozganje i brigu. Kakva ti je obično prehrana?
To su sve podaci koji mogu pomoći da se pronađe uzrok problema u tvom životu i da ga se promjeni. Kada se taj dio promjeni polako nestaje i sam problem.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:37   #174
citiram nalaz MR-a vratne kralježnice:
"...materijali diska segmenata C5/C6 pokazuje početne degenerativne promjene sa minimalnim blugingom dorzomedijalno segmentu C5-C7,što suzuje ventralni subarohnoid.
....desna je vertebralna arterija na aksijalnim skenovima uža u odnosu na lijevu...."

doktor mi je rekao da moram smanjiti kompjuter i iči ranije spavati..međutim to se jednostavno ne može baš smanjiti kod mene jer imam dosta obaveza,a preko kompjutera dobivam važne obavijesti..mislim mogla bi smanjiti ali opet...idem jako kasno spavati i u prosjeku spavam 5-6 sati dnevno...a zna se desiti i 4...učim dosta,...
tako da ne znam

i da ispričavam se jer tek sam sad vidjela da sam krivo napisala dakle nije C2/C3....
nego C5/C6
__________________
"Life is not measured by the number of breaths we take but by the moments that take our breath away."
bewitched. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:58   #175
Quote:
bewitched. kaže: Pogledaj post
doktor mi je rekao da moram smanjiti kompjuter i iči ranije spavati..međutim to se jednostavno ne može baš smanjiti kod mene jer imam dosta obaveza,a preko kompjutera dobivam važne obavijesti..mislim mogla bi smanjiti ali opet...idem jako kasno spavati i u prosjeku spavam 5-6 sati dnevno...a zna se desiti i 4...učim dosta,...
tako da ne znam
Zahvali doktoru i slušaj njegove savjete. Čovjek ti je dobro rekao. Degenerativne promjene nastaju upravo zbog manjka sna. Tijelo se ne može dobro popraviti, te počne brljati. Ono što si napisala za C5-6 je blizu velikih ambicija (C7). Kasnije ti se mogu javiti aritmije, svrbež po tijelu, česte upale, kašalj i sl. Uvijek imaš izbor živjeti ili ne živjeti. Ti si dobrano krenula u onom drugom smjeru. Stani na kočnicu i okreni za 180 stupnjeva, ili... Izbor je uvijek tvoj. Svijet će se uvijek vrtjeti, s tobom ili bez tebe. Eh da, još jedna mudra misao: Groblje je puno nezamjenjivih ljudi.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 15:29   #176
evo da vam se ubacim malo u temu
mene drugi dan sada probada u čelu jako u jednoj točki, lijeva strana dosta iznad oka.
ponekad mi zasuzi i oko..
imam li ja razloga za brigu?
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 16:12   #177
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
imam li ja razloga za brigu?
Mislim da da.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:58   #178
može pojašnjenje
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:07   #179
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
može pojašnjenje
Obično oštra jaka bol u glavi (računam da je bol koje tjera na suzenje oka takva bol) znači nešto loše. Dakle oštre boli u glavi mi znače obično samo dvije stvari: problem s bubrezima ili jetrom. To može biti na energetskoj, ali i na fizičkoj razini. Samo pozicioniranje boli (u odnosu na čelu i zjenicu oka) bi mi značilo nešto više.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:12   #180
a sinusi možda jel mogu biti?
bol je negdje na sred čela između oka i vrha glave, no nije da stalno boli, tu i tamo probode
oko ne zasuzi svaki put, zasuzilo je možda par puta, no imam problema sa suzenjem očiju zbog alergija pa neznam jel od toga to isto možda
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.