Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2024., 09:38   #1
Kakve ste u rješavanju tuđih ljubavnih problema?

Kakve ste u rješavanju tuđih problema?

Javila mi se nekidan poznanica, cura od mog dugodišnjeg frenda da se požali jer je nedokaziv. Njih dvoje su vezani pupčanom vrpcom i poprilično odvojeni od svijeta. Oboje tvrdoglavi. I sad su došli do stvari oko koje se ne mogu dogovoriti.
Inače sam sklona slušati svačije probleme, jer mi je dio posla i voljna sam poslušati i dati svoje rješenje ako mogu pomoći nekome makar da ga saslušam. Osobno mislim da je bolje kada imaš neki problem govoriti o njemu, jer ljudi gledaju na stvari iz različitih perspektiva i nešto ne mora biti nužno bezizlazna situacija kao što se možda u trenutku čini.
Moj muž naravno čim je čuo ...da što se miješam. Ne bih rekla da je miješanje...žena je tražila pomoć...
Mislim da je nekad kad se dvoje ne može dogovotiti potreban netko tko može poslušati obje strane i pomoći im da sagledaju stvari iz druge perspektive.
Sama sam jednom bila u situaciji da sam zatražila pomoć svekra da razgovara s mužem oko jedne financijske odluke i nisam jos uvijek zaboravila kad je rekao da se ne bi miješao...zapravo je odgovor bio debelo pizdunski jer ne možeš reći da se nećeš miješati u nešto što se tiče tvog djeteta...uostalom razgovor ne znači da će te netko i poslušati ...primjer samo

Jeste li bili u situaciji da vas je netko tražio da razgovarate s njegovim partnerom? Kako je završilo?
Kako biste reagirali da vas netko zamoli za pomoć? Kako biste reagirali da je vas partner tražio pomoć od vaših prijatelja?
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 09:49   #2
Imas pametnog muza
__________________
If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 09:54   #3
i svekra
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 09:57   #4
Saslusaj osobu koja ti se obratila, mozes dati i svoje misljenje, ali nemoj biti posrednik niti razgovarati kao glasnogovornik s drugom stranom. Eventulno mozes prijatelju reci (ako ste tako bliski) da razgovara s osobom koja ti se obratila, ali nemoj prenositi razgovor.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:08   #5
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
...

Javila mi se nekidan poznanica, cura od mog dugodišnjeg frenda da se požali jer je nedokaziv. ...
...
Jeste li bili u situaciji da vas je netko tražio da razgovarate s njegovim partnerom? Kako je završilo?
Kako biste reagirali da vas netko zamoli za pomoć? Kako biste reagirali da je vas partner tražio pomoć od vaših prijatelja?
s prijateljima razgovaram o svemu i pomoći ću koliko i kako mogu što ne znači nužno da je to ono što su tražili od mene
neću lagati za prijateljicu, ali joj neću ni okrenuti leđa
neću ni razgovarati s tuđim partnerom, ali ću pomoći nositi se s krizom
u živote poznanika se ne bi śtela meśati
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:26   #6
@Rosemary

Koji te problemi sad zanimaju više, ljubavni, ili općeniti?
Mojt Egadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:30   #7
Da mi muž ode do moje mame ili tate s namjerom da me oni urazume, imala bi jednak broj muževa ko što ih imam i sad.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:32   #8
Pa tko te onda urazumi
Mojt Egadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:33   #9
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
slušati svačije probleme, jer mi je dio posla
nadam se da radiš na blagajni ili tak nekaj.
__________________
nije ništa u kamenu uklesano
osim kunginog maturskog rada
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:42   #10
Quote:
Mojt Egadjo kaže: Pogledaj post
@Rosemary

Koji te problemi sad zanimaju više, ljubavni, ili općeniti?
Nebitno je kad se radi o stvarima osobne prirode u konačnici. Netko može imati i problem na poslu koji ne zna riješiti i zainati se oko nečega što nije najpametnije...
Čini se bolje razgovarati, vidjeti stvari pod drugačijim kutem...različite opcije...obično ljudi briju pravocrtno...što ne znači da ćeš nužno poslušati

Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
nadam se da radiš na blagajni ili tak nekaj.
Ni blizu. Stvarno ste emocionalno neosjetljivi, da ne kažem nešto drugo
Čovjek može imat ogroman problem i da ne zna izaći iz svoje glave i misli. Kolike sam samo slušala nepoznate na forumu...
...možeš reći tko te jebe...možeš pokušati pomoći nekome


Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Da mi muž ode do moje mame ili tate s namjerom da me oni urazume, imala bi jednak broj muževa ko što ih imam i sad.


Da imaš neki zdravstveni ozbiljan problem, a da hoćeš silom ić alternativcu i vidovnjaku...možda bi trebalo potražit nekog tko te može urazumiti...

Komunikacija je izuzetno bitna, al moram priznati da u životu nisam srela dvoje ljudi koji pile po svom da su se uspjsli dogovorit oko te stvari neovisno o čemu se radilo
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:43   #11
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Da mi muž ode do moje mame ili tate s namjerom da me oni urazume, imala bi jednak broj muževa ko što ih imam i sad.


Ovo.

Nisam psihijatar ni psiholog, ali rado ću poslušati druge kad ih nešto muči. Neću davati savjete temeljem svog iskustva ili iskustva drugih, jer svi smo različiti. No bit ću podrška, jer znam da nekad ljudi trebaju samo izraziti svoje emocije da im bude lakše. I meni bude lakše kad vidim da je nekome pomoglo to što sam ga poslušala i pokazala razumijevanje.
gregoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:43   #12
pa poslušaj nju i navedi ju da sama razmisli i riješi problem, nemaš ti kaj sad ići raspravljati s tim frendom ili svekrom.
__________________
nije ništa u kamenu uklesano
osim kunginog maturskog rada
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:45   #13
Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
nadam se da radiš na blagajni ili tak nekaj.
najvjerojatnije frizerka ili kozmetičarka

te znaju sve o svima.
Hyacinthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:49   #14
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post

Sama sam jednom bila u situaciji da sam zatražila pomoć svekra da razgovara s mužem oko jedne financijske odluke i nisam jos uvijek zaboravila kad je rekao da se ne bi miješao...
Ni nemoj mu to nikada zaboraviti. Malo je danas tako razumnih ljudi.
Merion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:52   #15
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Da imaš neki zdravstveni ozbiljan problem, a da hoćeš silom ić alternativcu i vidovnjaku...možda bi trebalo potražit nekog tko te može urazumiti...
Misliš nešto kao intervencija kad se ovisnika potjera u kliniku na odvikavanje?

Možda ima situacija kad je to OK, al to baš nisu česte situacije.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:55   #16


Zar ste svi tako nesigurni u sebe i imate ružna iskustva da se ježite tuđih savjeta?

Pametan savjet od pametnog čovjeka je najveći dar koji netko može dati.

Ne, svekar nije pametan nego budaletina jer samo budaletinu moze bolit kita za vlastitu obitelj

Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Možda ima situacija kad je to OK, al to baš nisu česte situacije.
Situacija ima koliko hoćeš svaki dan, ne znam odakle ti ovisnici na pameti
Od frenda otac je imao zatvor zbog karcinoma debelog crijeva, čovjek je prvo išao travarima...

Zaključak bi bio da čovjek ne može računati na pomoć drugih...barem ako je suditi prema forumašima
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 12:02   #17
rosemary, odraslu osobu koja te direktno ne traži savjet ne možeš prisiliti ni na što
Hyacinthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 12:04   #18
Ne prisiljavaš. Za sve postoji način.
Radi se o razgovoru.
Prva sam koja vozim po svom. Ali ću poslušati čovjeka, jer nikad ne znaš možda netko zna nešto bolje od tebe ili je napravio nešto bolje od tebe ....aha, mozda bi se neka stvar mogla napraviti na drugačiji način.

Ne znam zašto su svi vrlo osjetljivi i znaju sve najbolje. Ja bih bila sretna da mi netko otkrije tajnu uspjeha...

Ovdje je zapravo tema bila da si osoba ne zna pomoći, vrti se u krug i njegova cura je luda, jer ne zna kako će mu pomoći
Ne znam ni ja.
Ali ne bih htjela da ju izgubi zato jer je zapeo u životu
Mislim da nije svjestan da će ju izgubiti.
Jer da nije došla voda do grla ne bi mi se požalila.
I da ga ne voli ne bi pokušavala riješiti stvari
Samo bi otišla
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 12:05   #19
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Zaključak bi bio da čovjek ne može računati na pomoć drugih...barem ako je suditi prema forumašima
Zaključak bi bio da ti uopće ne znaš slušat.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 12:06   #20
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post


Zar ste svi tako nesigurni u sebe i imate ružna iskustva da se ježite tuđih savjeta?

Pametan savjet od pametnog čovjeka je najveći dar koji netko može dati.

Ne, svekar nije pametan nego budaletina jer samo budaletinu moze bolit kita za vlastitu obitelj
https://www.youtube.com/watch?v=rFeVfwDvTyM
Mojt Egadjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.