Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2008., 18:13   #1
Talking Konkvistadori

Molio bih vas linkove s informacijama o njima (znam googlati, ali nisam puno nasao) i slike (nisam u googleu nasao).
Dino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 20:47   #2
DAJTE
Dino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 22:49   #4
Slike su super, samo je tekst na engleskom...
Dino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 23:12   #5
Quote:
Dino kaže: Pogledaj post
Slike su super, samo je tekst na engleskom...
LOL, naravno da nećeš nać' niš' pošteno na hrvatskom.

Prevedi
fencinglord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 08:44   #6
Možete li mi molim vas reći koje su vjere bili konkvistadori, i jesu li bili ateisti?
Svemogući Đuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 09:34   #7
Quote:
Svemogući Đuc kaže: Pogledaj post
Možete li mi molim vas reći koje su vjere bili konkvistadori, i jesu li bili ateisti?
nisu bili ateisti... bili su katolici.. rimokatolici

e sad- kako to da su katolici napravili toliko zla među tuđim stanovništvom? jer je ubijanje u to vrijeme bilo ''normalno'', tj. Španjolci su u ta područja dolazili i odmah su čitali jedan dokument na latinskom (ili nekom europskom jeziku) u kojem bi pisalo: da su oni došli osvojiti ovo područje, imaju podršku svog vladara i da su došli širiti svoju vjeru. da žele da se ovi stanovnici mirno i samovoljno priklone njihovoj vjeri, a u protivnom će morati primijeniti silu. Naravno, ljudi ih nisu ništa razumjeli i nisu znali što Španjolci zapravo žele ovdje. I dalje su vršili svoje poganske običaje, rituale i to, Španjolcima je to smetalo pa su eto vršili masakr nad njima
__________________
..Učini još taj jedan korak, kad si već toliko prošao.. i potraži me ispod duge..
removka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.